Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.546
|
čitano: 5.570.400
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Nije mi nešto jasno, kako 7870 koju si imao nije mogla gu Crossfire? Nijem imala priključak za mostić?

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Imala je,i ima,ali nema više za kupit istu takvu kaj bi bile u crossfireu,ima slabija pa ju moram clockat,ima i jača pa moram ovu još jače clockat. Zato bi ovu prodao i kupio neke dvije jednake. Jer ova je bila limited edition sa 1ghz gpu,sve ostale sada imaju 850mhz

Moj PC  
0 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
izvone kaže...

Imala je,i ima,ali nema više za kupit istu takvu kaj bi bile u crossfireu,ima slabija pa ju moram clockat,ima i jača pa moram ovu još jače clockat. Zato bi ovu prodao i kupio neke dvije jednake. Jer ova je bila limited edition sa 1ghz gpu,sve ostale sada imaju 850mhz

Imaš ovdje...

Ja imam baš takvu (iz tog shopa) i uzimam kroz tjedan dana još jednu takvu (ako je više bude). Tiha je, pouzdana i lijepo se clocka.

Ali ne vidim problem ako uzmeš i sa drugačijim taktom ili drugog proizvođaća, nemaš potrebe oc-ati grafe da im izjednačiš takt u cf-u.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
10 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

moze mi neko pojasnit sta je mentle ja nemam tu opciju a cuo sam da to na r seriji ima sad mi nejde u glavu zasto na r7 260x nema te opcije

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
nsunjicr123 kaže...

moze mi neko pojasnit sta je mentle ja nemam tu opciju a cuo sam da to na r seriji ima sad mi nejde u glavu zasto na r7 260x nema te opcije

- Za mantle treba instalirat 14.1 drivere i skinut BF4, u BF4 imas opciju za mantle.

- Mantle ti je 45% brzi od DirectX.

- Znaci ja imam ovu R7 260X i recimo da si instaliram BF4 i ukljucim opciju za mantle dobijo bi oko 15fps-a vise.

- Znaci samo u BF4 ima opcija za mantle. 

 

.

Utorak=Novi PC= Yeaa
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.2.2014 16:36 (hahhaajaads).
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

nsunjicr123

 

- Evo malo više info, Battlefield 4 i Mantle.

- Imaš tu neke testove, info o novij tehnologiji, a i najbitnije ono što ti treba da bi to mogao koristiti.

- Evo, nadam se da bude nekome pomoglo.

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ----------
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.2.2014 16:37 (Valentin17).
 
1 0 hvala 2
10 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

gle ja sam sad naso 14.1 ali betu jel to ok?

i sad sam skuzio haha:D

probat cu na bf4 kad driver insaliram i hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
nsunjicr123 kaže...

gle ja sam sad naso 14.1 ali betu jel to ok?

i sad sam skuzio haha:D

probat cu na bf4 kad driver insaliram i hvala

- Da beta.

- Testiraj sa DirectX-om i Mantle-om pa nabaci koji screenshot.

Utorak=Novi PC= Yeaa
10 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

EE Jos jedno pitanje dal mogu igrat bf4 multi al bez da kupim igru?

Moj PC  
0 7 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
nsunjicr123 kaže...

EE Jos jedno pitanje dal mogu igrat bf4 multi al bez da kupim igru?

 

Ne.

10 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

jbmu :P

Moj PC  
0 9 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav svima.

 

Konačno i ja nadogradio komp i došlo vrijeme da se ubode neka grafička. Molim savjet sto bi bilo najpametnije s obzirom na moju konfiguraciju u Moj PC.

 

Razmišljam o nekoj 280x. Mozda gb wf ili saphire sa 3 venta. Hoće li to biti ok ili je mozda bolje strpit se, skupit pare pa ici na 290??

Gledam da mi to traje par godina ako je moguce..

 

Tnx!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

   Pa i R9 280X će ti biti malo za reć preporod s obzirom na ovu koju sada imaš ako je kupiš a di tek R9 290 {#}.  Pa R9 290 je naravno jača osjetno ali i troši više i skuplja je osjetno. R9 280X možeš naći za oko 2300 kn dok su R9 290 nereferentne (referentne ne bi nikom preporučio) oko 3300 kn. E sad, R9 290 nije bolja toliko koliko je skuplja pa ti sada vidi koliko možeš potrošiti para. Da ti dura što dulje za dobar gaming bilo bi bolje naravno R9 290 samo 1000 kn je velika razlika. Ako ne kaniš kupovati monitor sa rezom 2560 x 1600 onda mislim da ćeš moći godinama igrati igre bez problema i sa R9 280X.

 

P.S. A i 500W napajanje ti je na knap već sa FX-om i R9 280X a sa R9 290 bi bilo na limitu da se se gasi stalno. Svakako bih ti preporučio s vremenom koju god uzmeš da promjeniš i napajanje na najmanje 650W kvalitetno napajanje. Ovo će ti sada raditi dosta opterećeno tokom gaminga stalno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.2.2014 19:24 (itomic009).
11 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
DankoH kaže...

Pozdrav svima.

 

Konačno i ja nadogradio komp i došlo vrijeme da se ubode neka grafička. Molim savjet sto bi bilo najpametnije s obzirom na moju konfiguraciju u Moj PC.

 

Razmišljam o nekoj 280x. Mozda gb wf ili saphire sa 3 venta. Hoće li to biti ok ili je mozda bolje strpit se, skupit pare pa ici na 290??

Gledam da mi to traje par godina ako je moguce..

 

Tnx!

Složio bi se sa itomicom. Ako si strpljiv tip, onda stisni još malo i uzmi 290ku. Performanse su joj odlične s obzirom na cijenu. Ona ne zaostaje puno za 780ti a košta puno manje. Ako ti nije problem naručivat izvana:

 

http://www.computeruniverse.net/products/90541500/msi-radeon-r9-290-gaming-4g.asp - pa uštedi kojih 400-500kn

Don't these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there's one you're bound to divide it .....Right in two!
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Da mozda bi i trebal tak.. Nije problem iz vana narucit. Kad bude vrijeme onda cu pogledat di je najpovoljnije..

 

 

 
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ja isto gledam 280x.

 

Za 2560*1440 rez.

ostatak konfe pod moj PC.

 

Jel 280x dosta? 

290 je osjetno skuplja - 40-50% (nereferentni modeli) pa nebi baš. 270 eura vs 370 eura vani.

"Za budućnost" i sl me ne zanima. Trebam grafu za postojeće igre jer ću grafu mijenjati sigurno ove godine još bar jednom. 

 

Može i polovno inače computeruniverse (već sam uzimao matičnu i ram).

 

Uglavnom dvojba je 770GTX ili 280x ali zbog veće rez mislim da je 280x bolja?

770 4GB ne dolazi u obzir zbog cijene.

 

I da, koju 280x ako već nju?

Najduže jamstvo i najtiši hladnjak me zanima?

Jel XFX ima doživotno jamstvo?

 

Tnx

15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice
molim preporuku za gpu ati r7 ili r9 konfiguracija amd a8 6600k,8 gb ram 1866,mbo gigybte sniper a88x , xfx 550xtr,fractal arc midi,ssd 128 kingmax, wd blck 500gb hvala svima na preporuci...povremeno igranje ful hd
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Max mozes s tim procom ici na R9 270.

Smrdljivi skakavac.
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
sokre999 kaže...

 

I da, koju 280x ako već nju?

Najduže jamstvo i najtiši hladnjak me zanima?

Jel XFX ima doživotno jamstvo?

 

Tnx

tu kod nas i nemas bas puno za birati jer ih nema...

https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?lid=190922

Intel® Core™ i7-4770S inside
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Dečki dajte mi preporuku neke grafičke kartice do cca 900-950kn ati-amd

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2014 12:51 (mikes).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mikes kaže...

Dečki dajte mi preporuku neke grafičke kartice do cca 900-950kn ati-amd

najace sto mozes dobiti za te novce ti je fenomenalna asusova dc2 oc 7790 model ( best-buy nagrada u bug), s njom cak i bf4mp na medium detaljima pici sve u 16!{#}

 

http://www.nabava.net/graficke-kartice__150/asus-graficka-kartica-amd-radeon-hd7790-nvidia-geforce-gt-128-crossfire__3759801

 

ovo gore je s 1gb

a ova dolje ti je s 2gb koju bi ti jako preporucio, cak je i na zalihi imaju! mrvu je skuplja ali vjeruj mi razlika izmedu nje i 7770/r7 260 je ogromna sto se tice perfomansi!

http://www.edigital.hr/AMD/Asus_PCIe_3.0_HD7790-DC2OC-2GD5_-_HD7790_2GB_video_kartica-p45457.html?bid=&partner=10001

Intel® Core™ i7-4770S inside
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2014 13:14 (Stjepanj).
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

gledao sam sad ima na akciji u p---u xfx 7850 za 999kn

 
2 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mikes kaže...

gledao sam sad ima na akciji u p---u xfx 7850 za 999kn

onda uzmi tu, no predpostavljam da je to model s 1gb... sad sam vidio da nije! uzimajjj{#}

Intel® Core™ i7-4770S inside
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2014 13:45 (Stjepanj).
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozz svima {#}

Gledao sam malo ovu radeonku u Futura it ( http://www.futura-it.hr/katalog/komponente/graficke-kartice/ati/11220-00-25g/ ).

Zanima me ako bi to bilo pametno uzet kao nadogradnju za moju sadašnju MSI GeForce GTX 460 768MB GDDR5. Ili postoji koji bolji izbor? Ostale specifikacije mog stroja možete pogledat pod MOJ PC. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2014 0:46 (SvAbO666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
SvAbO666 kaže...

Pozz svima {#}

Gledao sam malo ovu radeonku u Futura it ( http://www.futura-it.hr/katalog/komponente/graficke-kartice/ati/11220-00-25g/ ).

Zanima me ako bi to bilo pametno uzet kao nadogradnju za moju sadašnju MSI GeForce GTX 460 768MB GDDR5. Ili postoji koji bolji izbor? Ostale specifikacije mog stroja možete pogledat pod MOJ PC. 

Odlican izbor, pazari i uzivaj!

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Uskoro bi trebala doci R7 250x ( da ne budu u temi samo turbo graficke ) http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-r7-250x-graphics-card-review,3747.html ( review ) 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
g3arv8 kaže...

Uskoro bi trebala doci R7 250x ( da ne budu u temi samo turbo graficke ) http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-r7-250x-graphics-card-review,3747.html ( review ) 

Za mene je to HD 7770 i ništa više.

Twitter: @191x7
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Bok svima!

 

Imam procesor amd phenom II x4 955 stock 3,2 Ghz imam RAM memoriju 4 GB ddr3 1333 MHz, moje pitanje je koju mi grafičku karticu preporučujete za moj procesor? Rezolucija monitora je 1600x900.

(napajanje uzimam drugo sad je trenutno u njemu dell 400 W)

 

Hvala svima unapred na pomoći!

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2014 11:17 (mikinov).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Do kojeg iznosa?

Npr. R7 260x ili R9 270!

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mikinov kaže...

Bok svima!

 

Imam procesor amd phenom II x4 955 stock 3,2 Ghz imam RAM memoriju 4 GB ddr3 1333 MHz, moje pitanje je koju mi grafičku karticu preporučujete za moj procesor? Rezolucija monitora je 1600x900.

(napajanje uzimam drugo sad je trenutno u njemu dell 400 W)

 

Hvala svima unapred na pomoći!

 R9 270 i 4GB rama te svakako preporuka još i clockanje CPU- na 4.0Ghz i dobar si za gaming {#}.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice