Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.498
|
čitano: 5.564.508
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
a da ali ovaj koju sam napisao zadnju ima dva venta isto kao i ovaj koja je 600 kuna skuplja :) :)
6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Koliko vidim, skuplja ima vise taktove. Nemam pojma kakvo hladjenje imaju, ali ako je identicno, kupi jeftiniju i overklokaj sam ako zelis klokat. Relativno je jednostavan proces.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Gorstak79 kaže...
Koliko vidim, skuplja ima vise taktove. Nemam pojma kakvo hladjenje imaju, ali ako je identicno, kupi jeftiniju i overklokaj sam ako zelis klokat. Relativno je jednostavan proces.

 A to me i zanima, ako je samo do takta, zašto da uzmem 600kuna skuplju ako ne budem osjetio efekt. nije da je razlika 5000.

 

I gledam da imaju barem dva venta, e sad jel ima još nekih detalja u ventovima, to ne znam?

14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Prvo sam sebi zacrtaj neki budzet, onda si pogledaj u nasim shopovima(ili di planiras kupit) sto se nalazi unutar toga a nakon toga yt i google su ti najbolji prijatelji. Nakon sto odgledas par videa i procitas pokoju recenziju i sam ces znat vise o samoj seriji grafickih i na temelju toga ces donijeti odluku. 

Puno ljudi ovdje ce ti rec uzmi asus jer asus je mila majka, ne kvare se i tako dalje, ali mozda bas ti budes dio statistike ljudi kojima se pokvari, isto vrijedi i za druge. Gledaj da ima 2 venta, da ima 3 god garancije a u samim grafickim karticama nema neke strasno velike razlike.Svaka ima neke svoje mane i prednosti, bilo to cijena, performanse, buka, rgb bozicno osvjetljenje,zagrijavanje, itd...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
gVeki kaže...

Isplati li se kupiti skuplju verziju 1060 zbog očito jedine razlike u taktu? Možda je i u rezoluciji no nije navedeno na drugom.

 

GTX1060-O6G-9GBPS, NVIDIA GeForce, GTX1060, PCIe 3.0 x16, 6144 MB, GDDR5, 192-bit, Radni takt GPU 1594 MHz, Takt memorije 9026 MHz, DVI-D, 2x Display port, 2x HDMI 2.0, 7680x4320 -> 3.298,00
TURBO-GTX1060-6G,  NVIDIA GeForce, GTX1060, PCIe 3.0 x16, 6144 MB, GDDR5, 192-bit, Radni takt GPU 1506 MHz, Takt memorije 8008 MHz, DVI-D, 2x Display port, HDMI -> 2.679,00 

 

Razlika u cijeni je skoro 600 kuna, no da li je u i performansama?

Ne, to je zanemariva razlika u clocku. 

Battlelog: D3lBoy-00
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
gVeki kaže...
Grafička kartica Gigabyte GeForce GTX 1060 6GB GV-N1060G1 GAMING-6GD?

Košta 2699 kuna, to je isto.

Kako prepoznati to sa hlađenjem?

Ako već ne želiš uzimati 3GB verziju za 1.750kn onda rađe uzmi ovo klik i ostavi si 275kn u džepu.

2.700kn za GTX1060 je strašno preplaćivanje.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
budget je do 3000 kn za grafičku, +/- 200 kn. gledam svašta po netu no nigdje ne nalazim zašto je od istog proizvođača kao primjer gore cijena 600kn razlike, osim u taktu. jer ovo standardno što gledam kao memorija, broj venta je identično.

što se tiče rx580 vs 1060 u većini slučajeva sam našao da je bolje uzeti 1060...
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
gVeki kaže...
budget je do 3000 kn za grafičku, +/- 200 kn. gledam svašta po netu no nigdje ne nalazim zašto je od istog proizvođača kao primjer gore cijena 600kn razlike, osim u taktu. jer ovo standardno što gledam kao memorija, broj venta je identično.

što se tiče rx580 vs 1060 u većini slučajeva sam našao da je bolje uzeti 1060...

Zbog? Po performansama identične akrtice, negdje će malo bolja biti jedna negdje druga, ovisi dali je igra optimizirana za nvidiu ili amd.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
gVeki kaže...
budget je do 3000 kn za grafičku, +/- 200 kn. gledam svašta po netu no nigdje ne nalazim zašto je od istog proizvođača kao primjer gore cijena 600kn razlike, osim u taktu. jer ovo standardno što gledam kao memorija, broj venta je identično.

što se tiče rx580 vs 1060 u većini slučajeva sam našao da je bolje uzeti 1060...

 koji cpu imas

Kupujem GTX 1060 6GB
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ah zbog čega, svako ima neki razlog :)

CPU mislim uzet i5 8600K, i7 8700 ili i7 8700K
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
gVeki kaže...
Ah zbog čega, svako ima neki razlog :)

CPU mislim uzet i5 8600K, i7 8700 ili i7 8700K

ti si rekao da je GTX1060 bolaj kupovina, ja te pitam zbog čega?

Jedno je ako ej nešto bolje od nečega a savkim je drugo ako preferiraš određenu firmu.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
al mislio sam ti koji su reviewali, gdje sam čitao davali su prednosti gtxici.
ja nemam pojma zato i ispitujem.
realno ako su iste bolje dati onda 200 kuna manje.
6 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ovisi opet šta si imao prije i koliko si bio zadovoljan, ako nisi bio - uzmeš drugi tabor. Fakat jednostavno. Sigurno ti nije prvi komp.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

ja sam u globalu periodno kako sam imao zadovoljan bio i s jednima i drugima. sad u zadnje ima amd i isto zadovoljan, no svugdje što gledam je sa 1% bolji gtx. ali mislim da s obzirom na to da će presudit cijena kad je mizerna razlika :)

13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Bok

 

planiram uzet novu graficku i odlucio sam se za gtx1060 6gb,pa me zanima od kojeg proizvodjaca se najvise ispalti?

Battlelog: BumbleBee_HR"The difference between who you are and who you want to be is what you do!!"
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Najjeftiniju sa dva venta i 3 godine garancije

 

EDIT: ne planiras valjda stavit tu grafu na taj proc sto imas pod moj PC?

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.12.2017 22:10 (ibme74).
7 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Nisam još naručio grafičku, imam borbe još kupit li novu kod nas, vani ili rabljenu, al dolazim do puno većeg problema. Jel se isplati kupiti više GTX 1060 3gb ili 6gb?

 

Ima na amazonu s besplatnom dostavom gainward 1060 3gb s dva venta 209 eura. Kod nas je 1750 kuna. Sto se tiče 6gb, vani košta Asus dual ili turbo kakvih 300 eura.

 

I zašto je crveni msi najskuplji? Jel najbolji? Odnosno, Msi 1060 3gb dođe 250 eura (cijena ista kod nas i vani). Jel bolje dati 50 eura manje za gainwarda 3gb ili 50 eura više za gainwarda od 6gb?

 

Već me danima kopa, pa molim nekakvu pomoć :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav

trebao bi preporuku koju grafičku uzeti za komp

stara riknula(bila iz starog kompa hd4850 512mb)

ati ili nvidia nije važno

samo da može vrtiti novije igre barem na srednjim postavkama

 

 

hvala

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Točan model napajanja koje imas? CPU iz potpisa? Budzet?

7 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

napajane:Xilence 630W Performance A+, ATX 2.4 80+ Bronze, aktivan PFC, 4×PCIe

Budzet:oko 2500kuna

cpu i ostalo pod moj pc

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.12.2017 1:41 (korikor).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
korikor kaže...

napajane:Xilence 630W Performance A+, ATX 2.4 80+ Bronze, aktivan PFC, 4×PCIe

Budzet:oko 2500kuna

cpu i ostalo pod moj pc

Uzmeš si ovu grafu i još 8GB RAM-a pošto je 4GB postalo malo za gaming

EDIT: za ostatak love možeš uzeti LC-CC-95 i namontirati ga na CPU radi manje buke i dodatnog spuštanja temperature te uzeti 1-2 ventilatora za kućište ako ih nemaš.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.12.2017 1:53 (ibme74).
7 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
korikor kaže...

napajane:Xilence 630W Performance A+, ATX 2.4 80+ Bronze, aktivan PFC, 4×PCIe

Budzet:oko 2500kuna

cpu i ostalo pod moj pc

Uzmeš si ovu grafu i još 8GB RAM-a pošto je 4GB postalo malo za gaming

EDIT: za ostatak love možeš uzeti LC-CC-95 i namontirati ga na CPU radi manje buke i dodatnog spuštanja temperature te uzeti 1-2 ventilatora za kućište ako ih nemaš.

iz kojeg dučana si stavio cijene i mislio sam staviti još 3 keksa od 4Gb rama

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Najjeftiniju sa dva venta i 3 godine garancije

 

EDIT: ne planiras valjda stavit tu grafu na taj proc sto imas pod moj PC?

 Planiram,ali samo do bozica,uzeo sam jucer i5 8400,amaticnu i rame cu do bozica uzet...grafu za sad nisam ni planirao uzet,ali me ovaj moja pocela maltretirat pa moram svakak uzet.

Battlelog: BumbleBee_HR"The difference between who you are and who you want to be is what you do!!"
7 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ekipa, sorry sta dosadujem. Nekako me privlaci Palit Super Jetstrean GTX 1060. Ima na amazonu za 1750 kuna (bez daljnjih troskova 3gb verzija i kod nas 2450 6gb verzija. Koju uzeti? Je li vrijedna razlika od 700 kuna?

 

 

 

Manje vazno, Super Jetstream je OC-an Jetstream, isplati li se više Super nego standard (bilo 3gb, bilo 6gb verzija)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Okani se gainwarda, inno3d, palit i ostalih koji nude samo 2 godine garancije, gledaj gigabyte, msi, evega i asus, oni daju 3 godine jamstva na svoje kartice. Te kartice nisu neki potrosaci te se ne griju puno i ne moras se zamarati sa odabirom, gledaj da ima dva venta i to je to.

S 3GB se jos uvijek mozes igrati na 1080p u visokim detaljima, 6gb model je jednostavno bezobrazno skupljo s obzirom da u performasama ne nudi nista puno vise (nekoliko fps-a u prosjeku).

Prestani vise razmisljat toliko i kupi nesto, izludit ces se vise tim gledanjem kartica kao da kucu kupujes:)

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Okani se gainwarda, inno3d, palit i ostalih koji nude samo 2 godine garancije, gledaj gigabyte, msi, evega i asus, oni daju 3 godine jamstva na svoje kartice. Te kartice nisu neki potrosaci te se ne griju puno i ne moras se zamarati sa odabirom, gledaj da ima dva venta i to je to.

S 3GB se jos uvijek mozes igrati na 1080p u visokim detaljima, 6gb model je jednostavno bezobrazno skupljo s obzirom da u performasama ne nudi nista puno vise (nekoliko fps-a u prosjeku).

Prestani vise razmisljat toliko i kupi nesto, izludit ces se vise tim gledanjem kartica kao da kucu kupujes:)

Zapravo se griju poprilicno, dual verzije od palit/gainwarda iako imaju 2 venta su jako lose hladjene, idu na 75+ u gamingu..

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Pricao sam o Gigabyte, MSI, ASUS i EVGA.

Te ostale proizvodjace uopce ne uzimam u obzir dok ne dignu garanciju sa 2 godine na 3 kao sto su uradili Sapphire i XFX sa novom RX serijom kod AMD-a.

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

1070 ne, moja je možda 1-2 put došla do 71c. Ugl. oko 65c, 1060 sigurno još manje.

Battlelog: D3lBoy-00
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
D3lBoy kaže...

1070 ne, moja je možda 1-2 put došla do 71c. Ugl. oko 65c, 1060 sigurno još manje.

Imao sam dvije dualke i obe su isle preko 75C, pricam o 1060 3gb modelima...

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Mislio sam da pricas opcenito. 1070 i 1080 imaju isti hladnjak i super radi, cudi me da je tako vrel 1060 sa tim hladnjakom, iako je drugaciji.

Battlelog: D3lBoy-00
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice