Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.465
|
čitano: 5.551.621
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Hvala PUNO!!

Dosta mi je ovo pomoglo. Jel čest slučaj da nešto rikne? Mislim, 2 ili 3 godine baš čine razliku?

 

 

Gledam malo rabljene na njuškalu, pa molim savjet: pošto se često rudari, može li grafička koja je rudarila nekako oštetiti ili biti ispravna, a oslabiti, biti podložna kvarovima itd?

 

https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/gigabyte-aorus-geforce-gtx-1060-xtreme-edition-6gb-gddr5-oglas-24069135

Ovo me zanima, cini mi se ok, zato pitam.

 

Ima imače i dva komada Msi gaming x gtx 1060 6gb za 2300 kuna, stari par mjeseci (od različitih prodavača).

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
D3lBoy kaže...

Mislio sam da pricas opcenito. 1070 i 1080 imaju isti hladnjak i super radi, cudi me da je tako vrel 1060 sa tim hladnjakom, iako je drugaciji.

Cekaj pricamo o crnom plasticnom shroudu i dva venta, 2 slot kartica? Ne mislim na phoenix/jetstream cooler..

14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Jel se isplati ova grafička za 2400?

To je najjeftinija 1060 6gb koju sam uspio naći kod nas.

Inno3D GTX1060 6G Twinx 2, 6GB GDDR5, 192-bit, 1708/2000MHz

 

Napomena: mora biti iz trgovine, polovno ne vrijedi

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Narucio sam ASUS GeForce GT 1030 2GB Phoenix Fan OC Edition, graficka ima DVI-D i DisplayPort, a na monitoru imam samo VGA ulaz. Negdje sam procito da standardni adapter(pasivni?) ne radi , nego samo aktivni(sto je malo skuplji) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Jel fx6300 preveliki btcn za 1060 3gb? 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
PiDzI kaže...

Narucio sam ASUS GeForce GT 1030 2GB Phoenix Fan OC Edition, graficka ima DVI-D i DisplayPort, a na monitoru imam samo VGA ulaz. Negdje sam procito da standardni adapter(pasivni?) ne radi , nego samo aktivni(sto je malo skuplji) 

 Ja imam hdmi to vga adapter kosta 8e kad dobijem stari monitor da mogu testirat okacir cu sliku.

Kolacic kaže...

Jel fx6300 preveliki btcn za 1060 3gb? 

 Je posto i gtx1050ti debelo koci

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Lourdin kaže...

Jel se isplati ova grafička za 2400?

To je najjeftinija 1060 6gb koju sam uspio naći kod nas.

 imaš u alzi gainward sa 2 venta, 36mj garancije za cca 2130 kuna, dođe ti za par dana

link

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ma gledao sam i nju, no trošak uplate kao pravne osobe me dođe negdje oko 100-200kn + dostava, što izjednačava cijenu ove za 2400 kod nas.

Ima kod nas kaj bolje od te inno3d za 100-200kn više?

13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Gainward Phoenix u Svijetu medija?

 

 

In the name of tragedy...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

A jel je ona bolja? Ja zaista ne znam..

Našao sam još 

ASUS DUAL-GTX1060-6G za 2675

EVGA GTX1060 SSC Gaming 6G ACX 3.0 za 2680

Gigabyte GTX1060 WindForce OC 6GB za 2600

MSI GTX1060 6GT OC V1 za 2625

 

Al iskreno govoreći, cijene su stvarno velike.

Pa sjećam se da sam kupio kad je bila aktualna msi 570 twin frozr za te negdje novce.

A ona je bila samo stepenicu niže od najjače.

Ove sve su ipak dvije niže (ne brojim Ti verzije)

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Preskupo.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Uzeo sam ovu grafu LINK

Mislim da za tu cijenu nema bolje!

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Intel Q8300

4GB DDR2 

HEXA+ 400W 

Full hd monitor 

Da li uzeti HD7850 ili RX550 ili nešto drugo do cca 500 možda 600kn

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Šta god da uzmeš ne isplati se jer taj q8300 ne može takve grafe iskoristiti, nekakva HD7770 na to taman.

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Koliko je bolji/lošiji izbor GTX 1050 Ti s manjim profilom, tipa 

 

https://www.adm.hr/graficka-kartica-gigabyte-gtx1050ti-oc-lp-4gb-gddr5-128-bit-14421750mhz-gv-n105toc-4gl/62797ADM/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

Naspram nečeg ovakvog 

 

https://www.protis.hr/products/details/graficka-kartica-nvidia-palit-geforce-gtx-1050-ti-stormx-4gb-gddr5/116339?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Usput, je li OK izbor GTX 1050 Ti za tu cijenu? Namjena bi bila igranje na Full HD nešto stariji naslova (po par godina), možda i nešto novije no nisu bitni svi detalji na visokim postavkama. Ostatak konfiguracije je AMD Ryzen R5 1600 i 8GB RAM. Mislim da napajanje Coolermaster od 500W ne bi trebalo biti problem za GTX 1050 Ti.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Pa zasto bi davao toliki novac za te low profil i compact grafe kada za 20kn imas ovo klik ili ako se mozes protezati za nekoliko stotina kuna skoro duplo jaca grafa klik

11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Može preporuka za grafu do 500njak kn (njuška), eventualno 750-800 (prodavaonica).

 

Krknula 7750, da ne siše dodatnu struju.

Igram neke stari CoD i Battlefield, malo MMOa...nista posebno...i da ima HDMI (iako mislim da danas sve grafe imaju)

konfa:

i5 6600k (neclockani)

8gb ddr4

msi z170a gaming m5

20" monitor (1680x1050) - FullHD u planu

 

RX550?

RX560?

neka generacija prije ali jači model?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Novo RX560 ili rabljeno probas naci gtx1050 sa garancijom.

14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ghost Recon Wildlands ne znam jel je moja verzija naka jadna yogurt verzija (instalirala se uspješno i profil sam namjestio te ostale postavke itd) ali kad počne igra vidim samo onu malu mapu za snalaženje i plave dijamante koji lociraju moje kolege a sve ostalo je crno!!!

Svi meniji se uredno prikazuju, postavke ige sam sve stavii na "low" jel ako idem dizat detalje onda veli da mi je " VRAM out of nešto" 

Btw: kupio sam RX560 sa 2GB vrama i to nije dosta ( jedino za low postavke ).

 

Znači ne uzimajte kartice sa manje od 3GB vrama, ja sam poslušao savijet da mi je to dovoljno ali očito nije za nove igrice!!!

 

Driveri su najnoviji a OS je x64 10-tka F.C.U.

 

Ako netko ima tu igricu u orginalu, rado cu platiti da ju isprobam dal radi na mom stroju.

Ne znam u čemu može biti problem osim u yogurt verziji igre kad ostale igre rade normalno ( far cry 4, Sniper Ghost Warrior ).

Može i u pm ak mi netko može pomoći.

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

meni takoder nponekad bude crrna slika s daleko jacom grafom no slika se pojavi nakon par sekundi, sad do ceg je neznamlp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Bok ljudi, jel možete preporučiti grafičku za 1080p rezu?

 

Imam i5 3570K, asrock z77, 8gb rama. Igram PUBG, novi Battlefield, Rainbow 6 i sl. Htio bih vrtit na ultra 60 fps što je više igara moguće. Cijena nebitna. 

Life is a lemon.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
fallout3fan kaže...

Bok ljudi, jel možete preporučiti grafičku za 1080p rezu?

 

Imam i5 3570K, asrock z77, 8gb rama. Igram PUBG, novi Battlefield, Rainbow 6 i sl. Htio bih vrtit na ultra 60 fps što je više igara moguće. Cijena nebitna. 

 

GTX 1070

Ako stvarno cijena nij ebitna onda normalno GTX 1080 Ti

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav, pošto imam u kučištu jednu Gigabyte 1060 G1 6GB, koristim je jedino za mining trenutno, dal je pametno miksati i ići sad na AMD? (razmišljam od RX 580 ili 480)

Ako ima tko iskustva sa miksanjem AMDa i Nvidie, pošto su gore onda diveri od jedne i druge da nebi dolazilo do konflikta.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
honor8 kaže...
fallout3fan kaže...

Bok ljudi, jel možete preporučiti grafičku za 1080p rezu?

 

Imam i5 3570K, asrock z77, 8gb rama. Igram PUBG, novi Battlefield, Rainbow 6 i sl. Htio bih vrtit na ultra 60 fps što je više igara moguće. Cijena nebitna. 

 

GTX 1070

Ako stvarno cijena nij ebitna onda normalno GTX 1080 Ti

 trenutno mu je gtx 1080 "najisplativija", novcana razlika naspram slabije 1070 je mala a 1080ti modela pak prevelika..samo s tim procesorom ce mu neke igre stucati jer ce mu cpu biti u nekim naslovima zakucan na 100%.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Stjepanj kaže...

 trenutno mu je gtx 1080 "najisplativija", novcana razlika naspram slabije 1070 je mala a 1080ti modela pak prevelika..samo s tim procesorom ce mu neke igre stucati jer ce mu cpu biti u nekim naslovima zakucan na 100%.lp

 

Ma za 1080p monitor i sa tim procesorom nema smisla ić dalje od 1070, ali kaže čovjek pare nisu bitne, a ako nisu bitne zna se šta to znači.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
honor8 kaže...
Stjepanj kaže...

 trenutno mu je gtx 1080 "najisplativija", novcana razlika naspram slabije 1070 je mala a 1080ti modela pak prevelika..samo s tim procesorom ce mu neke igre stucati jer ce mu cpu biti u nekim naslovima zakucan na 100%.lp

 

Ma za 1080p monitor i sa tim procesorom nema smisla ić dalje od 1070, ali kaže čovjek pare nisu bitne, a ako nisu bitne zna se šta to znači.

Znači da trola? 

Ako pare stvarno nisu problem ja bi uzeo GTX1080 i prešao na recimo i5 8400 + Z370 + 8GB DDR4 pa se s mirom igrao na 1080p godinama 

14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ma krasno...

 

Ja imam:

AMD Phenom II X4 965, 3.83GHz
8GB DDR3 RAM
XFX RX560 2GB

 

Znači CPU mi je preslab ili na samom rubu minimalnih zahtijeva a GPU je također samo za "low" postavke 

 

Pa kaj je njima da rade tako zahtjevne igre?

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

cuj sad  njega igra zahtjevna a ima cpu star 8godina i grafu za 500-tinjak kunalol, pa ghost recon wildlands je u pitanju naravno da ce krepavati igra zgleda ko benchmark za 2020g..lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.12.2017 15:20 (Stjepanj).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Taj CPU kad je izašao nije bio među najboljima a kamoli danas, grafa je low budžet i služi za neko igranje na osrednjim postavkama u 1080p, ne košta bez razloga oko 800kn NOVA.

Po toj logici mi koji imamo i5 iz zadnjih par godina i GTX1060/RX580 bi se trebali mirno igrati na ultra detaljima još narednih 10 godina (kamo sreće) 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.12.2017 15:25 (ibme74).
12 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

za tu igru ako zelis priblizno 60fps-a na 1080p i nekakvim srednjim detaljima treba barem neki noviji i5 i min gtx970.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice