Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.496
|
čitano: 5.564.249
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Pa ni bitcoin ne raste toliko. Najbolje je kupit graficke a ne kripto valute lol.

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Valentin17 kaže...
DarthMarkus kaže...

Dečki ako požurite imate na ekupi jbnu akciju

Ja sam prvo pomislio da su možda dvije kartice za tu cijenu. 

 I ja..Čak sam Ctrl + F( 2x ) kucao :-)

8 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

ja kupia u 1 mjesecu Asus nVidia GeForce Strix GTX 1060 6GB OC GDDR5

sad je ta grafa 2000 kn skuplja !!!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav, Kolegi treba nekakva kartica za blagi rendering u corelu. Dali ovo zadovoljava ili ima nešto drastično bolje za parsto kuna gore?

 

https://www.adm.hr/product.asp?product=graficka-kartica-msi-gtx1050-ti-gaming-x-4g-4gb-gddr5-14937108mhz-v335-001r&code=62760

Pro audio equipment
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.3.2018 11:04 (Nikacc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Izgleda mi po njuski da mining kurbin pir dolazi kraju, eno da se ubosti i 1080ti ispod 6k kn, ocito su se neki prodavaci osvjestili i pokusavaju spasiti sto se spasiti da

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
lav1000 kaže...

Izgleda mi po njuski da mining kurbin pir dolazi kraju, eno da se ubosti i 1080ti ispod 6k kn, ocito su se neki prodavaci osvjestili i pokusavaju spasiti sto se spasiti da

 

i dalje su cijene svega (novog i polovnog) bar 1000kn iznad koliko toliko normalne cijene

 

gtx1060 6gb su iznad 2600kn a 1070 iznad 3500kn

2g nakon izlaska te kartice bi trebale kostati 1200 i 1900kn

 

cijene AMD kartica uopce nema smisla komentirati.

 

 

7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Fanu kaže...
lav1000 kaže...

Izgleda mi po njuski da mining kurbin pir dolazi kraju, eno da se ubosti i 1080ti ispod 6k kn, ocito su se neki prodavaci osvjestili i pokusavaju spasiti sto se spasiti da

 

i dalje su cijene svega (novog i polovnog) bar 1000kn iznad koliko toliko normalne cijene

 

gtx1060 6gb su iznad 2600kn a 1070 iznad 3500kn

2g nakon izlaska te kartice bi trebale kostati 1200 i 1900kn

 

cijene AMD kartica uopce nema smisla komentirati.

 

 

 daleko da je od normalnog ali eto pomalo ide u prihvatljivu zonu, uglavnom prevladavaju biserne cijene ali eto počele su pomalo normalnije cijene

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
lav1000 kaže...  

 daleko da je od normalnog ali eto pomalo ide u prihvatljivu zonu, uglavnom prevladavaju biserne cijene ali eto počele su pomalo normalnije cijene

Je... kad se sjetim vremena kad nigdje nisi mogao vidjeti poštene kartice nigdje, a sad su ih puni oglasi,

jedva čekam da opadnu cijene do kraja, pa da fino za bagatelu budemo uzimali modele sa garancijom.

7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Valentin17 kaže...
lav1000 kaže...  

 daleko da je od normalnog ali eto pomalo ide u prihvatljivu zonu, uglavnom prevladavaju biserne cijene ali eto počele su pomalo normalnije cijene

Je... kad se sjetim vremena kad nigdje nisi mogao vidjeti poštene kartice nigdje, a sad su ih puni oglasi,

jedva čekam da opadnu cijene do kraja, pa da fino za bagatelu budemo uzimali modele sa garancijom.

 Istina, do prije 2-3 tjedna su bili samo fake oglasi samonajbolje i sl. njuškalo trolovi trgovine... a sad hrpetina

1060 3gb lagano klize prema 1700-1800

1060 6gb ima ih podosta u rasponu 2200-2500

1070 lagano klize prema 3500

 

 

ja čekam 1080ti za 5k kn pa ulijećem kao lav među preplašene gazele 

9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Da, stanje se pomalo popravlja za cijene i koliko god da me vuče da uzmem gpu mislim da ću čekati jesen i novu generaciju. Sad se ne mogu sjetiti je li Vega+ / Navi isto najavljen za kraj godine ili tek u 2019.

Ubrzo mi počinje sezona i neću stići ni pogledati komp, vrijeme čekanja do jeseni će brzo proći.

Ovisno o cijenama budem pikirao ili polovnu 1070/1080 ili novu 1170.
SSD koliko si mi života uštedio...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Poz ekipa,

i ja sam među onima koji neko vrijeme nisu pratili cijene i tržište grafičkih kartica pa se sada šokirao vidjevši bolesne cijene istih!

Prošle godine sam sastavio novu mašinu i sve sam fino obnovio osim svoje - grafe!! Mislio sam nju ću kasnije nekad kupit i ova stara može poslužit za ono šta ja radim.

Baš sam se prevario. Sad se kajem što još prošle godine nisam kupio i novu grafičku! Jak proc, 4k monitor, ssd i 16gb rama ali i dalje moja stara raspala 7850 2gb unutra!!

Ona i dalje gura dosta dobro skoro sve igre u full hd između 40-55fps, ovisi o igri, negdje i preko, ali nije to to jer želim 60fps i barem koju igru odigrat u 4k rezoluciji, kako i spada.

 

Inače ne pada mi na pamet debelo preplaćivat ove danjašnje grafe pa sam razmišljao uzet nešta bolje od ove moje stare 7850 dok se cijene ne vrate na normalu,

kao npr. r9 280/x ili nešta slilčno ako imate kakve druge prijedloge. Da li se isplati sada prijeć sa ove 7850 na r9 280 (ili slično) dal bi baš bilo neke očite razlike u igrama (fps)? Naravno uzeo bih korištenu jer bi ih mogao nabavit do nekih 150€ (imam ponudu radeon r9 280x za 130€) itd...

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Žao mi je što prekidam ovu raspravu ali imam jedno pitanje, u prošlim postovima sam pitao za savjet pri kupnji nove grafičke kartice, tako da sam sad odlučio uzeti novu Gigabyte gtx 1060 3gb oc za 2100 kn što mi izgleda kao pristojna cijena. Zanima me hoće li biti ok u sustavu kojeg imam I5 4440(3.1GHZ) Gigabyte h97 maticna, napajanje 500w i 8gb RAM, također piše da se spaja preko 8 pin utora dok mi se stara r9 270 spajala na 6 pinova pa hoće to raditi neki problem?

Također pošto sam već prisiljen trošiti novac mislio sam kupiti jos 8gb rama i zanimalo me postoji li problem u uparivanju dvije vrste RAMA jedne od 1600 mhz a druge od 1866mhz. 

Unaprijed zahvaljujem svima.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
AgentZero91 kaže...

Žao mi je što prekidam ovu raspravu ali imam jedno pitanje, u prošlim postovima sam pitao za savjet pri kupnji nove grafičke kartice, tako da sam sad odlučio uzeti novu Gigabyte gtx 1060 3gb oc za 2100 kn što mi izgleda kao pristojna cijena. Zanima me hoće li biti ok u sustavu kojeg imam I5 4440(3.1GHZ) Gigabyte h97 maticna, napajanje 500w i 8gb RAM, također piše da se spaja preko 8 pin utora dok mi se stara r9 270 spajala na 6 pinova pa hoće to raditi neki problem?

Također pošto sam već prisiljen trošiti novac mislio sam kupiti jos 8gb rama i zanimalo me postoji li problem u uparivanju dvije vrste RAMA jedne od 1600 mhz a druge od 1866mhz. 

Unaprijed zahvaljujem svima.

 

Sačekaj još neko vrijeme sve prognoze ukazuju na to da jako brzo karticama idu cijene dolje.

Da sam na tvom mjestu čeko bi bar još mjesec dana da vidim dešava li se šta, jednostavno gore im cijene više ne mogu ić, sad mogu samo ić prema dolje.

Taj i5 može fino filovat bilo koju midrange karticu i Gigabyte gtx 1060 3gb mu neće predstavljat problem.

 

15 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
AgentZero91 kaže...

Žao mi je što prekidam ovu raspravu ali imam jedno pitanje, u prošlim postovima sam pitao za savjet pri kupnji nove grafičke kartice, tako da sam sad odlučio uzeti novu Gigabyte gtx 1060 3gb oc za 2100 kn što mi izgleda kao pristojna cijena. Zanima me hoće li biti ok u sustavu kojeg imam I5 4440(3.1GHZ) Gigabyte h97 maticna, napajanje 500w i 8gb RAM, također piše da se spaja preko 8 pin utora dok mi se stara r9 270 spajala na 6 pinova pa hoće to raditi neki problem?

Također pošto sam već prisiljen trošiti novac mislio sam kupiti jos 8gb rama i zanimalo me postoji li problem u uparivanju dvije vrste RAMA jedne od 1600 mhz a druge od 1866mhz. 

Unaprijed zahvaljujem svima.

Sve bi trebalo štimati bez problema. Većina PCIEX konektora s napajanja ima 8pin samo su zadnja 2 razdvojena da konektor paše u 6pin ako treba (provjeri si kako je kod tebe, treba ti 8pin). Vrlo je vjerojatno da ćeš moći oba modula voziti na višoj brzini, dok se u najgorem slučaju budeš morao zadovoljiti s oba na 1600 jer uvijek sporiji dirigira.

It is always darkest just before the dawn.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Primjetio sam da na Njuškalu cijene padaju gotovo pa na tjednoj bazi no cijena u trgovinama ide dolje dosta sporije. Da pitam joše jednu stvar, kada bih uze 1060 sa 6gb bi li to radilo nekakvu značajnu razliku, razlika u cijeni i nije toliko velika a htio bih na svom starom 24 inčnom samsung tv/monitoru zavrtit nešto oku ugodnije.

7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
AgentZero91 kaže...

Primjetio sam da na Njuškalu cijene padaju gotovo pa na tjednoj bazi no cijena u trgovinama ide dolje dosta sporije. Da pitam joše jednu stvar, kada bih uze 1060 sa 6gb bi li to radilo nekakvu značajnu razliku, razlika u cijeni i nije toliko velika a htio bih na svom starom 24 inčnom samsung tv/monitoru zavrtit nešto oku ugodnije.

 pa ima par komada povoljnih 6gb verzija na njuški... 10ak % je jača od 3gb

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
AgentZero91 kaže...

Žao mi je što prekidam ovu raspravu ali imam jedno pitanje, u prošlim postovima sam pitao za savjet pri kupnji nove grafičke kartice, tako da sam sad odlučio uzeti novu Gigabyte gtx 1060 3gb oc za 2100 kn što mi izgleda kao pristojna cijena. Zanima me hoće li biti ok u sustavu kojeg imam I5 4440(3.1GHZ) Gigabyte h97 maticna, napajanje 500w i 8gb RAM, također piše da se spaja preko 8 pin utora dok mi se stara r9 270 spajala na 6 pinova pa hoće to raditi neki problem?

Također pošto sam već prisiljen trošiti novac mislio sam kupiti jos 8gb rama i zanimalo me postoji li problem u uparivanju dvije vrste RAMA jedne od 1600 mhz a druge od 1866mhz. 

Unaprijed zahvaljujem svima.

 

Taj CPU ce to gurati bez problema.

Sto se napajanja tice r9 270 je veci potrosac od gtx1060 tako da ako je napajanje guralo r9 270 ovu ce gurati bez problema.

Sto se 6/8 pinova tice to provjeri na napajanju (vecina dokaze sa 6+2 pa si kombiniras po potrebi) ili napisi tocan model napajanja da vidimo na netu. 

8GB RAM-a je jos uvijek dovoljno tako da nema smisla trositi pare na jos 8GB, pogotovo jer je rijec o vec starom DDR3 ramu. 

Ako bas inzistiras da uzmes gledaj da je barem od istog proizvođača, ako bi bilo i od drugog u vecini slucajeva to opet radi bez problema ali ima slucajeva gdje budu nekompatibilni pa zato gledaj da barem uzmes istu marku.

Sto se brzine tice radit ce ti na clocku od sporije plocice, dakle ako i ubodes od 1866mhz radit ce ti na 1600mhz, ali time se ne zamaraj jer ti ta razlika u brzini ne donosi nista, pogotovo kod intela.

 

AgentZero91 kaže...

Primjetio sam da na Njuškalu cijene padaju gotovo pa na tjednoj bazi no cijena u trgovinama ide dolje dosta sporije. Da pitam joše jednu stvar, kada bih uze 1060 sa 6gb bi li to radilo nekakvu značajnu razliku, razlika u cijeni i nije toliko velika a htio bih na svom starom 24 inčnom samsung tv/monitoru zavrtit nešto oku ugodnije.

 

Razlike su minimalne, ne bacaj bezveze 600kn, radje si za te pare uberi ssd od 240/250/256gb

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 15:16 (ibme74).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Napajanje je fortron hexa 500w. Stvarno nisam toliko upućen toliko pa da pitam vas, monitor mi je dosta star, za svoje vrijeme je bio dobar (samsung HD2470) pa me zanima bi li trebao i u to investirat da dobijem bolji prikaz grafickih zahtjevniji igrica?

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Napajanje ti ima 2x 6+2 pin.

Koliko vidim taj monitor je Full HD i ima HDMI tako da ce sve sljakat bez problema.

Ako vec zelis mjenjati gledaj si uzeti neki 27" monitor, ima ih solidnih vec od 1.300kn

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 15:36 (ibme74).
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

jeeeeeeee imaju ih 

sretan sam kao da sam 2002 a ne '82 godište 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
lav1000 kaže...

jeeeeeeee imaju ih 

sretan sam kao da sam 2002 a ne '82 godište 

Vuci udicu iz vode dok nije uteklo 

15 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
lav1000 kaže...

jeeeeeeee imaju ih 

sretan sam kao da sam 2002 a ne '82 godište 

I onda meni govoriš o bacanju para E moj lave, doći će te glave!

It is always darkest just before the dawn.
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mrsmith kaže...
lav1000 kaže...

jeeeeeeee imaju ih 

sretan sam kao da sam 2002 a ne '82 godište 

I onda meni govoriš o bacanju para E moj lave, doći će te glave!

 neće, sjela je povišića 500kn, nije puno ali entuzijasta veseli 

već sam pomislio u glavi 1080/1080ti ali neću ni ih ni gledati 

 

ps. donesi taj 8700k da ti pokažem kako ga se hladi ispod 60°C 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 15:49 (lav1000).
15 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
lav1000 kaže...
 ps. donesi taj 8700k da ti pokažem kako ga se hladi ispod 60°C 

On stoji ispod 60c većinu vremena :D ponekad 65-66 ali rijetko. Grafa radi većinu posla

 

Kakav crni 1080Ti u trenutnoj situaciji, bježi od toga dok ne padne na 4k barem

It is always darkest just before the dawn.
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mrsmith kaže...
lav1000 kaže...
 ps. donesi taj 8700k da ti pokažem kako ga se hladi ispod 60°C 

On stoji ispod 60c većinu vremena :D ponekad 65-66 ali rijetko. Grafa radi većinu posla

 

Kakav crni 1080Ti u trenutnoj situaciji, bježi od toga dok ne padne na 4k barem

 Ma dojadilo mi da ja ko prekaljeni entuzijast moram igrati na medium 😎

Sad imam dobre izglede da novu generaciju gpu/cpu docekam sa jedno 2.5 eurica spremnih za uprziti u premium hw, valjda ce 1k biti dosta za postenu karticu, pa da opet svima razvaljujem guzeve na benchevima, da nastavim tradiciju

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Jedna godina medu vrhom forumskih bencheva i vec tradicija?, lol...e moj lave😎 kad s skartom od hw budes vrh ili medu najboljima onda se hvali😁lako tako vadit mast sirotinji kupivsi naj gpu, naj cpu, naj hladenje...lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
moderator
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Offtopic obrisan,sad se dalje držite teme.

سمندری ڈاکو
Moj PC  
5 0 hvala 3
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Lave, kad zabiješ ko Stjepko dva 120mm fana ispod kartice da bi dobio trunku bolji skor, onda se javi.

 

Još si ti kućni mačak meni se čini ...

Moj PC  
2 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Stjepanj kaže...
Jedna godina medu vrhom forumskih bencheva i vec tradicija?, lol...e moj lave😎 kad s skartom od hw budes vrh ili medu najboljima onda se hvali😁lako tako vadit mast sirotinji kupivsi naj gpu, naj cpu, naj hladenje...lp

 

DarthMarkus kaže...

Lave, kad zabiješ ko Stjepko dva 120mm fana ispod kartice da bi dobio trunku bolji skor, onda se javi.

 

Još si ti kućni mačak meni se čini ...

 dečki prošla su ta "romantična" vremena kad se iz hw-a moglo čupati dušu,

postali smo svi žrtve okrutnog neoliberalno kapitalističkog bankarskog lobija 

idem benchati sa novom igračkicom za dječake 82' godište 

13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav ekipa,
imam priliku nabaviti novu, zapakiranu EVGA GeForce GTX 1080 FTW GAMING za 3900kn, ali bez garancije jer je navodno kupljena vani preko firme. Šta vi mislite, da li se isplati riskirati za tu cijenu ili bolje čekati eventualni pad cijena, ako će ga uopće biti do izlaska nove serije ?

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice