Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.464
|
čitano: 5.550.299
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
online
Vodič za odabir grafičke kartice

Znam da je turbo OT, ali me zanima kako si zadovoljan Modecom Oberon kućarom ?

 

Djeluje mi po slikama čisto fajn za 300 kunića.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Sickness kaže...

Pozdrav ekipa,
imam priliku nabaviti novu, zapakiranu EVGA GeForce GTX 1080 FTW GAMING za 3900kn, ali bez garancije jer je navodno kupljena vani preko firme. Šta vi mislite, da li se isplati riskirati za tu cijenu ili bolje čekati eventualni pad cijena, ako će ga uopće biti do izlaska nove serije ?

Pff... Dati 4.000kn za nesto bez jamstva... Ja osobno nebi.

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
Sickness kaže...

Pozdrav ekipa,
imam priliku nabaviti novu, zapakiranu EVGA GeForce GTX 1080 FTW GAMING za 3900kn, ali bez garancije jer je navodno kupljena vani preko firme. Šta vi mislite, da li se isplati riskirati za tu cijenu ili bolje čekati eventualni pad cijena, ako će ga uopće biti do izlaska nove serije ?

Pff... Dati 4.000kn za nesto bez jamstva... Ja osobno nebi.

 Pa i meni je to najveći problem. Pogotovo kad se sjetim da sam imo prije Saphire R9 390 8GB i 2 puta joj je riknuo VRAM u 6 mjeseci.Da nije bilo garancije...

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

+ vrlo lako moguce da je rudarila 0/24 i to tko zna koliko dugo i sada jos pokusava vratiti dio ulozenog novca s time da ju proda dok su cijene novih jos ovako blesavo visoke.

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Sickness kaže...

Pozdrav ekipa,
imam priliku nabaviti novu, zapakiranu EVGA GeForce GTX 1080 FTW GAMING za 3900kn, ali bez garancije jer je navodno kupljena vani preko firme. Šta vi mislite, da li se isplati riskirati za tu cijenu ili bolje čekati eventualni pad cijena, ako će ga uopće biti do izlaska nove serije ?

 E ako se radi o EVGA karticama, nisam ni ja znao, nego sam to saznao kad sam uzeo 1070 sc

EVGA jako drži do jamstva, jedini koji to rade na ovaj način.Bitan je samo serijski broj na kutiji i samoj kartici. Mogu se reklamirati bez problema, čak i ako nemaš račun, onda oni gledaju datum kad je ta kartica izašla iz tvornice. Ako imaš račun onda od datuma kupovine. U oba slučaja imaš tri godine jamstva.

 

Stvar je samo da bi morao slati u Njemačku(München) direkt EVGA-u.

Traži lika serijski broj, i probaj ju registrirat na evga.eu

 

https://eu.evga.com/support/warranty/

 

EDIT: Ako je u celofanu, neotvorena... A onda je novo. Ako je otvorena, da vjerojatno je rudarila, pitanje koliko je stara. Bolje izbjeći, ili još spustit cijenu

BF3 [G] Pamark
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 18:52 (pamark).
14 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Sickness kaže...

Pozdrav ekipa,
imam priliku nabaviti novu, zapakiranu EVGA GeForce GTX 1080 FTW GAMING za 3900kn, ali bez garancije jer je navodno kupljena vani preko firme. Šta vi mislite, da li se isplati riskirati za tu cijenu ili bolje čekati eventualni pad cijena, ako će ga uopće biti do izlaska nove serije ?

 Ta je rudarila 27 sati dnevno. Ne nasjedaj.

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
pamark kaže...
Sickness kaže...

Pozdrav ekipa,
imam priliku nabaviti novu, zapakiranu EVGA GeForce GTX 1080 FTW GAMING za 3900kn, ali bez garancije jer je navodno kupljena vani preko firme. Šta vi mislite, da li se isplati riskirati za tu cijenu ili bolje čekati eventualni pad cijena, ako će ga uopće biti do izlaska nove serije ?

 E ako se radi o EVGA karticama, nisam ni ja znao, nego sam to saznao kad sam uzeo 1070 sc

EVGA jako drži do jamstva, jedini koji to rade na ovaj način.Bitan je samo serijski broj na kutiji i samoj kartici. Mogu se reklamirati bez problema, čak i ako nemaš račun, onda oni gledaju datum kad je ta kartica izašla iz tvornice. Ako imaš račun onda od datuma kupovine. U oba slučaja imaš tri godine jamstva.

 

Stvar je samo da bi morao slati u Njemačku(München) direkt EVGA-u.

Traži lika serijski broj, i probaj ju registrirat na evga.eu

 

https://eu.evga.com/support/warranty/

 

EDIT: Ako je u celofanu, neotvorena... A onda je novo. Ako je otvorena, da vjerojatno je rudarila, pitanje koliko je stara. Bolje izbjeći, ili još spustit cijenu

Kad sam zadnji put registrirao evga proizvod trebalo je uploadat racun od kupnje...

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...
pamark kaže...
Sickness kaže...

Pozdrav ekipa,
imam priliku nabaviti novu, zapakiranu EVGA GeForce GTX 1080 FTW GAMING za 3900kn, ali bez garancije jer je navodno kupljena vani preko firme. Šta vi mislite, da li se isplati riskirati za tu cijenu ili bolje čekati eventualni pad cijena, ako će ga uopće biti do izlaska nove serije ?

 E ako se radi o EVGA karticama, nisam ni ja znao, nego sam to saznao kad sam uzeo 1070 sc

EVGA jako drži do jamstva, jedini koji to rade na ovaj način.Bitan je samo serijski broj na kutiji i samoj kartici. Mogu se reklamirati bez problema, čak i ako nemaš račun, onda oni gledaju datum kad je ta kartica izašla iz tvornice. Ako imaš račun onda od datuma kupovine. U oba slučaja imaš tri godine jamstva.

 

Stvar je samo da bi morao slati u Njemačku(München) direkt EVGA-u.

Traži lika serijski broj, i probaj ju registrirat na evga.eu

 

https://eu.evga.com/support/warranty/

 

EDIT: Ako je u celofanu, neotvorena... A onda je novo. Ako je otvorena, da vjerojatno je rudarila, pitanje koliko je stara. Bolje izbjeći, ili još spustit cijenu

Kad sam zadnji put registrirao evga proizvod trebalo je uploadat racun od kupnje...

 Nije rudarila kad je tvornički zapakirana. To sam i ja nešto pročitao na netu da je potrebno uploudat račun, ali nisam 100% siguran.,,

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Piše lijepo u jamstvenim uvijetima, u slučaju krivog računa...

Nazovi EVGA ili šibni email sa serijskim brojem.

Nek ti lik slika zadnju stranu kutije, naljepnicu sa serijskim.

 

Probaj ovdje unesti serijski, pod Guest RMA, dok još postoji na .eu domeni, trebalo bi izbaciti preostalo jamstvo...

 

https://eu.evga.com/support/guestregister.asp

 

EDIT: Evo probao sam za svoju 1070 i izbaci mi datum kad je poslana iz skladišta(mjesec dana prije same kupnje) i preostalo jamstvo u danima.

BF3 [G] Pamark
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 19:45 (pamark).
 
0 1 hvala 3
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Dobro je vidjeti da padaju cijene i u trgovinama jer cijene gtx1060 6gb, rx570 i rx580 nisu bile normalne.
Nadam se da će pasti cijene i jačim grafama.

SSD koliko si mi života uštedio...
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Kratko blitz pitanje... Isplati li se upgrade sa r9 380x na RX 480?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Bur33k kaže...
Dobro je vidjeti da padaju cijene i u trgovinama jer cijene gtx1060 6gb, rx570 i rx580 nisu bile normalne.
Nadam se da će pasti cijene i jačim grafama.

Za hrvatsku, GTX 1080 su bile ~4200 kn najmanje sto sam vidio u svijet medija, prije nego su cijene otisle gore. To je bio negdje 7 mj. prosle god.
Tako da pad ide sigurno dolje, samo je pitanje do koliko.

everyday i'm shuffling...
6 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Igzy20 kaže...

Kratko blitz pitanje... Isplati li se upgrade sa r9 380x na RX 480?

 Imao sam I5 4460 kao i ti uparen sa rx480 msi gaming x 8gb. Nisam bio zadovoljan sa fps u novim igrama na 1080p. Npr. Gta 5 cca 40fps medium to high postavke. The witcher 3 je bio bolji ali bi i on povremeno "trzao".

 

Vjerujem da je do procesora jer kad sam nabavio I7 4790k svaka igra je dobila fluidnost i cca 10-15fpsa.

 

Prijatelj sa nekim FXom i gtx 970 je imao bolje performanse nego ja prije I7.

 

Da sada kupujem gpu za nove igre ne bih išao ispod gtx 1070.

 

Tako da ti ne predlažem upgread samo gpu nego na jesen uhvati cijelu novu/polovnu konfiguraciju.

 

Ako nemaš freesync ekran onda je bolje gledati gtx 1060 ali 6gb u slučaju da ipak ideš upgrade postojeće konfiguracije.

SSD koliko si mi života uštedio...
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2018 5:54 (Bur33k).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Igzy20 kaže...

Kratko blitz pitanje... Isplati li se upgrade sa r9 380x na RX 480?

Ukratko = ne

 

380X je i dalje mocna grafa za 1080p 60fps medium/high gaming, a cijene 480 kartica su u banani

 

 

Bur33k kaže...

Prijatelj sa nekim FXom i gtx 970 je imao bolje performanse nego ja prije I7.

ovo nije istina ili ti je komp bio u banani 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2018 13:51 (chaselol).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Bur33k kaže...
Igzy20 kaže...

Kratko blitz pitanje... Isplati li se upgrade sa r9 380x na RX 480?

 Imao sam I5 4460 kao i ti uparen sa rx480 msi gaming x 8gb. Nisam bio zadovoljan sa fps u novim igrama na 1080p. Npr. Gta 5 cca 40fps medium to high postavke. The witcher 3 je bio bolji ali bi i on povremeno "trzao".

 

Vjerujem da je do procesora jer kad sam nabavio I7 4790k svaka igra je dobila fluidnost i cca 10-15fpsa.

 

Prijatelj sa nekim FXom i gtx 970 je imao bolje performanse nego ja prije I7.

 

Da sada kupujem gpu za nove igre ne bih išao ispod gtx 1070.

 

Tako da ti ne predlažem upgread samo gpu nego na jesen uhvati cijelu novu/polovnu konfiguraciju.

 

Ako nemaš freesync ekran onda je bolje gledati gtx 1060 ali 6gb u slučaju da ipak ideš upgrade postojeće konfiguracije.

 

Ne znam sta je kod tebe bio problem ali CPU sigurno nije, a napisati da je FX bolji i5 je cista glupost.

Jedini razlog zasto je on mogao imati vise FPS-a je jaca grafa (GTX970).

 

Ja imam i5 6400 koji je nesto malo jaci od i5 4460 i gura gtx1060 bez problema.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Igzy20 kaže...

Kratko blitz pitanje... Isplati li se upgrade sa r9 380x na RX 480?

I ne bas, RX480 je jaca kartica ali nije to nekakav ekstreman boost + cijene RX kartica su katastrofa i pljunuti toliku lovu za neke male pomake nema smisla.

Ostavi lovu po strani i cekaj bolje dane. Ionako ta kartica jos dobro gura igre.

9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže..

Ne znam sta je kod tebe bio problem ali CPU sigurno nije, a napisati da je FX bolji i5 je cista glupost.

Jedini razlog zasto je on mogao imati vise FPS-a je jaca grafa (GTX970).

 

Ja imam i5 6400 koji je nesto malo jaci od i5 4460 i gura gtx1060 bez problema.

Kolega, čitaš brzopleto. Nisam napisao da je FX bolji od I5. Rekao sam da je FX + gtx 970 bolje vrtila igre od moje kombinacije I5+rx480.

 

Mene su na bug forumu u ovoj temi upozotili da će I5 4460 biti BN za rx480 u open world igrama što se pokazalo točno jer je fps bio slabiji nego kasnije na I7.

 

Samo za kraj, da u pravu si i u potpunosti se slažem s tobom da kolega napravi isto što i ti i upari svoj I5 sa gtx 1060. 🖖

SSD koliko si mi života uštedio...
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Bur33k kaže...
    ....
chaselol kaže...

Ukratko = ne

 

Hvala!

 

Ma nisam još imao u planu ništa mjenjati još nego sam čitao nešto po netu, pa mi je došlo to pitanje u glavu. S obzirom na cijene GPU i obzirom da sam relativno zadovoljan svojom konfiguracijom ne mislim raditi upgrade trenutno.

 

Možda jednog dana upiknem GTX 1060 kad padnu cijene, ali do tad ostaje moja R9 u pogonu.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Bur33k kaže...

Kolega, čitaš brzopleto. Nisam napisao da je FX bolji od I5. Rekao sam da je FX + gtx 970 bolje vrtila igre od moje kombinacije I5+rx480.

 

To mi je jos cudnije, ja sam shvatio da si rekao kako si imao gore performanse sa i5 + R9 380X nego tvoj prijatelj sa FX + GTX970 ...

Ovo je jos cudnije, i5 4460 je drugi svijet za bilo kojeg FX-a (znam sta pricam jer sam imao FX8300 prije ovog i5 6400, R9 380 mi se cinila kao posve druga kartica kada je bila uparena sa i5 6400 naspram FX8300).

Uz to RX480/580/GTX1060 su cak nesto malo jaci od GTX970 tako da stvarno ne znam sta je kod tebe bio problem, mozda nesto softwerski, neki virus ili pregrijavanje CPU-a.

9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ne znam u čemu može biti problem. Svi programi ažurirani, driveri ažurirani, uz Avast i malwarebytes ne vjerujem da je bilo virusa.

Kućište sam opremio boljim ventilatorima a na proc stavio Coolermaster 212x. Gpu je bila Msi gaming x rx480 koja se super hladila.

Je li moguće da ram memorija 8gb 1600hrz nije bila dovoljna?
Jedino mi to pada na pamet.
SSD koliko si mi života uštedio...
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
I5 4460 r9 380x vs fx na 5ghz i gtx 970 bi svakako trebalo Ici vise fps sa fx bas zbog jace kartice, pogotovo ako se forsiraju max postavke pa procesor nije toliko opterecen. A sta se tice r9 380x i rx480. Rx480 je cca 50% jaca grafa tak da reci da to nije uograde je smijesna. R9 380x je isti klinac kao i 7970, r9 280x.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Patrick_cro kaže...
1.) I5 4460 r9 380x vs fx na 5ghz i gtx 970 bi svakako trebalo Ici vise fps sa fx bas zbog jace kartice, pogotovo ako se forsiraju max postavke pa procesor nije toliko opterecen.
2.) A sta se tice r9 380x i rx480. Rx480 je cca 50% jaca grafa tak da reci da to nije uograde je smijesna. R9 380x je isti klinac kao i 7970, r9 280x.

 

1.) i ja sam mislio da govori o tome kako je sa i5 4460 + R9 380X imao losije performanse nego sa FX + GTX970 što ima logike jer je GTX970 osjetno jača, ali on tvrdi da je imao lošije performanse sa i5 4460 + RX480 nego njegov kolega sa FX + GTX970 što mi nikako nema smisla.

 

2.) Nitko nije rekao da Rx480 nije jaca, ali mu to sada nije pametan upgrade. Razmisli malo, R9 380X može sada prodali za koliko? 1.000 i kusur kuna, RX480/580 su nove preko 3.000kn što znači da ni polovne nećeš naći puno jeftinije. Najjeftninja je trenutno 2.200kn (i to bez garancije koliko se da naslutiti iz oglasa) a sljedeća najjeftinija sa pisanim jamstvom je 2.500kn. Dati preko 1.000kn za takav pomak u performansama (slike dolje) jednostavno nema smisla. Znam ja dobro koliki je to boost, ja sam sa R9 380 otišao na GTX1060, ali ja sam taj upgrade nadoplatio svega par stotina kuna ali dati 1.300-1.400kn za takav upgrade i još za rabljenu akrticu, neka hvala.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2018 17:02 (ibme74).
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Evo na njuškalu već gtx 1060 sa 6gb za 2000kn. Dobro padaju cijene.
SSD koliko si mi života uštedio...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Gdje? Ja ne vidim taj oglas.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2018 20:36 (ibme74).
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Inno GTX 1060 6GB (nije v2 verzija) i MSI GTX 1060 3GB

Battleog - 191silvinjo
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2018 21:05 (hahhaajaads).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ako netko može pomoći, naišao sam na ovu karticu http://infokom.com.hr/vga-msi-gtx-1060-3gb-ddr5?keyword=gtx%201060, nije mi problem izdvojiti 300 kn više za gigabyte wf2 oc model ako znam da će s vremenom biti isplativija opcija al ako nije radije bih odmah kupio graficku i ssd 120 gb i bio miran s time.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2018 13:15 (AgentZero91).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Bile su jučer, dobra cijena i otišlo.
SSD koliko si mi života uštedio...
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
AgentZero91 kaže...

Ako netko može pomoći, naišao sam na ovu karticu http://infokom.com.hr/vga-msi-gtx-1060-3gb-ddr5?keyword=gtx%201060, nije mi problem izdvojiti 300 kn više za gigabyte wf2 oc model ako znam da će s vremenom biti isplativija opcija al ako nije radije bih odmah kupio graficku i ssd 120 gb i bio miran s time.

 Cijena je dobra jer piše Na upit. Vjerojatno nisu dostupne po toj cijeni ali im pošalji email/poziv pa provjeri. 

SSD koliko si mi života uštedio...
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Poslao pa ćemo vidjeti, ako bude ovako stvarno izgleda ok, mgu živjeti s jednim ventilatorom manje ako znači da se i ssd dobije za tu cijenu.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice