Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.564
|
čitano: 5.572.778
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nikad cuo za taj shop, raspitaj se da ne bude da su neki tipa iPon i Edigital gdje ratujes po 4-5 mjeseci da ti rijese garanciju.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Kontaktirao sam ih i nemaju je na lageru tako da sam ostao na gigabyte gtx 1060 g1 gaming. Zanima me jedna stvar, kartica je duga 28cm a maksimalna podrzana duzina kucista kojeg imam je 31.5 cm, hoće li ovako malo mjesta sto je ostalo radit neki problem pri cirkulaciji zraka jer za istu lovu mogu kupiti i windforce verziju koja je 5 cm kraća?

7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
AgentZero91 kaže...

Kontaktirao sam ih i nemaju je na lageru tako da sam ostao na gigabyte gtx 1060 g1 gaming. Zanima me jedna stvar, kartica je duga 28cm a maksimalna podrzana duzina kucista kojeg imam je 31.5 cm, hoće li ovako malo mjesta sto je ostalo radit neki problem pri cirkulaciji zraka jer za istu lovu mogu kupiti i windforce verziju koja je 5 cm kraća?

 uzimaj G1 dok nije nestalo, eno ono što sam ja uzeo u protisu za 2100 otišlo dok si rekao keks, kartica je hladna ko kurvino srce, 52°C mi je max pokazalo na bf1 ultra sa vsyncom, kad bencham ode do 55-56 sa custom fan profilom na 60% fana

neće ti to smetati, ta dužina kartice, ako imaš normalan usis zraka u kućište, nešto tipa 2 fana na usisu i sl.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Usis zraka je ok, samo me bilo strah jer je 5 cm veća od stare r9 270 pa da sva kablaža fino stoji

6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
lav1000 kaže...
AgentZero91 kaže...

Kontaktirao sam ih i nemaju je na lageru tako da sam ostao na gigabyte gtx 1060 g1 gaming. Zanima me jedna stvar, kartica je duga 28cm a maksimalna podrzana duzina kucista kojeg imam je 31.5 cm, hoće li ovako malo mjesta sto je ostalo radit neki problem pri cirkulaciji zraka jer za istu lovu mogu kupiti i windforce verziju koja je 5 cm kraća?

 uzimaj G1 dok nije nestalo, eno ono što sam ja uzeo u protisu za 2100 otišlo dok si rekao keks, kartica je hladna ko kurvino srce, 52°C mi je max pokazalo na bf1 ultra sa vsyncom, kad bencham ode do 55-56 sa custom fan profilom na 60% fana

neće ti to smetati, ta dužina kartice, ako imaš normalan usis zraka u kućište, nešto tipa 2 fana na usisu i sl.

 Znači zovem ADM i pitam jel dostupna,kazu da je, provjerim na netu i sve bude ok, završim narudžbu i ekipa mi šalje mail da je nema na lageru..ko tu koga j***. Uglavnom jedino što sad mogu pronaći je windforce oc 3 gb, neki kazu da je slabija od g1 gaming verzije neki da je to sve isto, ako netko zna bio bih zahvalan na informaciji.

15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ekipa, nudi mi se msi gtx1060v1 6gb za 2500kn. Nova

 

Uzet ili ne.

3 Da
19 Ne
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
AgentZero91 kaže...
lav1000 kaže...
AgentZero91 kaže...

Kontaktirao sam ih i nemaju je na lageru tako da sam ostao na gigabyte gtx 1060 g1 gaming. Zanima me jedna stvar, kartica je duga 28cm a maksimalna podrzana duzina kucista kojeg imam je 31.5 cm, hoće li ovako malo mjesta sto je ostalo radit neki problem pri cirkulaciji zraka jer za istu lovu mogu kupiti i windforce verziju koja je 5 cm kraća?

 uzimaj G1 dok nije nestalo, eno ono što sam ja uzeo u protisu za 2100 otišlo dok si rekao keks, kartica je hladna ko kurvino srce, 52°C mi je max pokazalo na bf1 ultra sa vsyncom, kad bencham ode do 55-56 sa custom fan profilom na 60% fana

neće ti to smetati, ta dužina kartice, ako imaš normalan usis zraka u kućište, nešto tipa 2 fana na usisu i sl.

 Znači zovem ADM i pitam jel dostupna,kazu da je, provjerim na netu i sve bude ok, završim narudžbu i ekipa mi šalje mail da je nema na lageru..ko tu koga j***. Uglavnom jedino što sad mogu pronaći je windforce oc 3 gb, neki kazu da je slabija od g1 gaming verzije neki da je to sve isto, ako netko zna bio bih zahvalan na informaciji.

 Slabija je citavih 40mhz.... to je nista, mozda je koji °C toplija od G1 i to je to...uzmi ako nije vise od 2200kn

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
AgentZero91 kaže...

 Znači zovem ADM i pitam jel dostupna,kazu da je, provjerim na netu i sve bude ok, završim narudžbu i ekipa mi šalje mail da je nema na lageru..ko tu koga j***. Uglavnom jedino što sad mogu pronaći je windforce oc 3 gb, neki kazu da je slabija od g1 gaming verzije neki da je to sve isto, ako netko zna bio bih zahvalan na informaciji.

 

Po performansama  ti je to sve isto, G1 Gaming bi ti imala koji stupanj manje u fulll oadu i to je to, meni WF2 90% vremena tokom igranja ne prelazi 58c. 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
AgentZero91 kaže...

 Znači zovem ADM i pitam jel dostupna,kazu da je, provjerim na netu i sve bude ok, završim narudžbu i ekipa mi šalje mail da je nema na lageru..ko tu koga j***. Uglavnom jedino što sad mogu pronaći je windforce oc 3 gb, neki kazu da je slabija od g1 gaming verzije neki da je to sve isto, ako netko zna bio bih zahvalan na informaciji.

 

Po performansama  ti je to sve isto, G1 Gaming bi ti imala koji stupanj manje u fulll oadu i to je to, meni WF2 90% vremena tokom igranja ne prelazi 58c. 

  E super, hvala svima,naručio sam u futuri wf2 verziju pa javim dojmove,sigurno će biti primjetan upgrade sa r9 270. :D

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
pamark kaže...

Piše lijepo u jamstvenim uvijetima, u slučaju krivog računa...

Nazovi EVGA ili šibni email sa serijskim brojem.

Nek ti lik slika zadnju stranu kutije, naljepnicu sa serijskim.

 

Probaj ovdje unesti serijski, pod Guest RMA, dok još postoji na .eu domeni, trebalo bi izbaciti preostalo jamstvo...

 

https://eu.evga.com/support/guestregister.asp

 

EDIT: Evo probao sam za svoju 1070 i izbaci mi datum kad je poslana iz skladišta(mjesec dana prije same kupnje) i preostalo jamstvo u danima.

 Evo poslao mi je čovjek sliku sa serijskim brojem (radi korektnosti prema njemu sam ga sakrio u slučaju da se ne odlučim za kupnju) , te kaže kako je on izvršio registraciju što se i vidi iz priloženog. Znači, cijena 3900kn. Isplati li se ?

 

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.3.2018 13:19 (Sickness).
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Sickness kaže...

Evo poslao mi je čovjek sliku sa serijskim brojem (radi korektnosti prema njemu sam ga sakrio u slučaju da se ne odlučim za kupnju) , te kaže kako je on izvršio registraciju što se i vidi iz priloženog. Znači, cijena 3900kn. Isplati li se ?

 

Po meni super cijena za 1080ku... ja ispod 4100-4200 nebi trazio za svoju STRIXicu trenutno.

It is always darkest just before the dawn.
8 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Kolika je realna cijena 1080 kartice? Ili kakva je cijena bila prije ovog ludila sa grafičkama?

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ja u trgovini tj hgspotu uzeo ichill x3 za 3900kn..no to su tada bile najnize moguce cijene.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Stjepanj kaže...
Ja u trgovini tj hgspotu uzeo ichill x3 za 3900kn..no to su tada bile najnize moguce cijene.lp

Ja sam preko poznanika dobio STRIX za 4300, bila im je 5100 u trgovini... sad pitaj boga koliko je, vjerojatno 7

It is always darkest just before the dawn.
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mrsmith kaže...
Stjepanj kaže...
Ja u trgovini tj hgspotu uzeo ichill x3 za 3900kn..no to su tada bile najnize moguce cijene.lp

Ja sam preko poznanika dobio STRIX za 4300, bila im je 5100 u trgovini... sad pitaj boga koliko je, vjerojatno 7

 smirilo se ludilo, nije sigurno 7 ali nije ni puno manje 

 

kolega koji pita za evga gtx 1080, za tu cijenu se trenutno nema što premišljati, 3900 za takvu karticu je odličan deal, go for it 

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ma nije se smanjilo ludilo, ja ciljam na gainwarda phoenixa koji je obična verzija 1080 5900 kuna wtf, bila GS ja mislim verzija u januaru 4900kn. Mater mu i bitkoin ne mogu grafe kupit,
Be Water My Friend
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Najjeftinija GTX1080 u RH je trenutno od EVGA za 5.500kn

15 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav tražim grafičku za računalo

 

Core i5-3470 PROCESOR
4GB DDR3 RAMA
 D3161-A1x MATIČNA
dali je potrebna još nekakva inf, samo pitajte.
do 1000 kn grafička
Odi na google i upiši SEARCH...:)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Tocan model napajanja.

Nebi ti bilo lose nabaviti i jos 4gb ram-a

15 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

moram provjeriti napajanje, i nabavit ću još 4 rama uz graficku

Odi na google i upiši SEARCH...:)
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Samo obavijest da tko traži grafičku pogleda i aplikaciju Letgo. Bilo je gtx 1060 6gb za 2100kn.
SSD koliko si mi života uštedio...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Bur33k kaže...
Samo obavijest da tko traži grafičku pogleda i aplikaciju Letgo. Bilo je gtx 1060 6gb za 2100kn.

Ma ne treba kupovati te rabljene koje su udarale krampom 0/24 otkako su izvadjene iz kutije, cijene padaju bit ce uskoro i novoh ne koristenih za svega mozda 200-300kn vise.

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
Bur33k kaže...
Samo obavijest da tko traži grafičku pogleda i aplikaciju Letgo. Bilo je gtx 1060 6gb za 2100kn.

Ma ne treba kupovati te rabljene koje su udarale krampom 0/24 otkako su izvadjene iz kutije, cijene padaju bit ce uskoro i novoh ne koristenih za svega mozda 200-300kn vise.

Zasto ne uzet onu koja je rudarila? Vecina ima garanciju vise od 2 godine tako da to sta je rudarila samo dobro dodje za smanjit cijenu...

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
Bur33k kaže...
Samo obavijest da tko traži grafičku pogleda i aplikaciju Letgo. Bilo je gtx 1060 6gb za 2100kn.

Ma ne treba kupovati te rabljene koje su udarale krampom 0/24 otkako su izvadjene iz kutije, cijene padaju bit ce uskoro i novoh ne koristenih za svega mozda 200-300kn vise.

 Kako ti mozes znati jel ona udrala krampom po 0/24h dnevno

AMD AntiBoy
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Gtx 1060 sa 6gb još uvijek drže cijenu. Jasno je da je bolje čekati nove ali i čekati zbog dodatnog pada cijena.
Možda netko cilja polovnu za oko 2000kn s garancijom.

Što mislite hoće li se tako moći naći i gtx 1070 za 2700kn s garancijom? Jednom kad se natrpa ponuda na Njuškalu.


SSD koliko si mi života uštedio...
6 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Bur33k kaže...
Gtx 1060 sa 6gb još uvijek drže cijenu. Jasno je da je bolje čekati nove ali i čekati zbog dodatnog pada cijena.
Možda netko cilja polovnu za oko 2000kn s garancijom.

Što mislite hoće li se tako moći naći i gtx 1070 za 2700kn s garancijom? Jednom kad se natrpa ponuda na Njuškalu.

na cemu baziras pretpostavku da ce cijene grafickih padati?

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
3dfx kaže...
Bur33k kaže...
Gtx 1060 sa 6gb još uvijek drže cijenu. Jasno je da je bolje čekati nove ali i čekati zbog dodatnog pada cijena.
Možda netko cilja polovnu za oko 2000kn s garancijom.

Što mislite hoće li se tako moći naći i gtx 1070 za 2700kn s garancijom? Jednom kad se natrpa ponuda na Njuškalu.

na cemu baziras pretpostavku da ce cijene grafickih padati?

Na cinjenici da su pocele jaaako malo prinosit svojim gospodarima...

6 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...
3dfx kaže...
Bur33k kaže...
Gtx 1060 sa 6gb još uvijek drže cijenu. Jasno je da je bolje čekati nove ali i čekati zbog dodatnog pada cijena.
Možda netko cilja polovnu za oko 2000kn s garancijom.

Što mislite hoće li se tako moći naći i gtx 1070 za 2700kn s garancijom? Jednom kad se natrpa ponuda na Njuškalu.

na cemu baziras pretpostavku da ce cijene grafickih padati?

Na cinjenici da su pocele jaaako malo prinosit svojim gospodarima...

 aha, mislite na ponudu po oglasima, kuzim 

9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Jer padaju cijene ulaznih modela kao što su 1050/ti, 1060 3gb, te su znatno pale cijene rx 570.
Slabiji pad cijena je bio na modelima višeg ranga od rx 580 nadalje.
To je ono što se dogodilo u Trgovinama.

Na Njuskalju i na Letgo su se dogodili drastični padovi cijena za polovne grafe. Gtx 1060 6gb se može naći već za 1900kn. Evo rx 480 4gb su pale ispod 2000kn. Gtx 1070 je cijenom na Njuškalu već 3700kn sa garancijom. U trgovini je cijena bila preko 5000kn a sad je 4500kn (i dalje previsoka).

Cijene padaju to je činjenica. I pale su prvo jeftinijim grafama koje su ujedno imale i najveće povećanje, čak i duplo od originalne cijene.

Izmorio si me.
SSD koliko si mi života uštedio...
7 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav ,

moze pomoc oko odabira procesora i graficke kartice , imam asrock n68 vgs3ucc maticnu i sad razmisljam o nadogradnji , imam athlon ii x2 3.0ghz i amd radeon hd6450 i 8gb rama, e sad me zanima jel mi bolje uzet phenom ii x450 3.0ghz ili phenom ii x6 2.8ghz,i koja bi graficka uz to bolje pasala gtx 1050 2gb ddr5 ili ati radeon hd7670 2g ddr5 ,ili mozda nesto sasvim trece, primarno za gaming ali i za bolje podrzavanje odredenih aplikacija, hvala na pomoci 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice