Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.576
|
čitano: 5.575.466
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ako tko kupuje 1080 :-)

 

Festina lente
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mrsmith kaže...
blaugrana kaže...

Još uvijek molim za prijedlog...

Sve Nvidia GTX kartice počevši od serije 600 imaju hardverski HEVC/H.265 dekoder, no što više shader unita / jezgri to bolje tako da osobno nebi gledao ništa manje od GTX 1060 za 4K full hardware decoding.

 

Neki minimum minimuma za smooth playback bi vjerojatno bio GTX 1050/1050Ti ukoliko ti je 1060ka preskupa (ako usporedimo prijašnju generaciju gdje je GTX 960 bila nužna za fluidno izvođenje u 4K - to je ta kategorija snage kartica).

 Zahvaljujem

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
lav1000 kaže...
dejan1471 kaže...

Pozdrav, riknula mi je grafička kartica. Mislim kupiti novu do 1000 kuna (250 maraka) u BiH. Ostale komponente su pod moj pc. Molim preporuku  jer nisam u toku. Po mogućnosti da može pokretati Fifu I Pes u nekim low ili medium setiingsima

 gtx 1050ti ako ima kod vas u BiH po toj cijeni 250km rabljenih...

 Mogu kupiti gt1030za 200 maraka,, isplati li se to  

Who bolan cares
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
dejan1471 kaže...
lav1000 kaže...
dejan1471 kaže...

Pozdrav, riknula mi je grafička kartica. Mislim kupiti novu do 1000 kuna (250 maraka) u BiH. Ostale komponente su pod moj pc. Molim preporuku  jer nisam u toku. Po mogućnosti da može pokretati Fifu I Pes u nekim low ili medium setiingsima

 gtx 1050ti ako ima kod vas u BiH po toj cijeni 250km rabljenih...

 Mogu kupiti gt1030za 200 maraka,, isplati li se to  

 to je govno od kartice, realno ne vrijedi ni 100maraka, pogotovo ako je rabljena

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Barem rx460 ispod toga se ne isplati nista
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
lav1000 kaže...
dejan1471 kaže...
lav1000 kaže...
dejan1471 kaže...

Pozdrav, riknula mi je grafička kartica. Mislim kupiti novu do 1000 kuna (250 maraka) u BiH. Ostale komponente su pod moj pc. Molim preporuku  jer nisam u toku. Po mogućnosti da može pokretati Fifu I Pes u nekim low ili medium setiingsima

 gtx 1050ti ako ima kod vas u BiH po toj cijeni 250km rabljenih...

 Mogu kupiti gt1030za 200 maraka,, isplati li se to  

 to je govno od kartice, realno ne vrijedi ni 100maraka, pogotovo ako je rabljena

 Nova je, znači ne isplati se? 

Who bolan cares
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
dejan1471 kaže...
lav1000 kaže...
dejan1471 kaže...
lav1000 kaže...
dejan1471 kaže...

Pozdrav, riknula mi je grafička kartica. Mislim kupiti novu do 1000 kuna (250 maraka) u BiH. Ostale komponente su pod moj pc. Molim preporuku  jer nisam u toku. Po mogućnosti da može pokretati Fifu I Pes u nekim low ili medium setiingsima

 gtx 1050ti ako ima kod vas u BiH po toj cijeni 250km rabljenih...

 Mogu kupiti gt1030za 200 maraka,, isplati li se to  

 to je govno od kartice, realno ne vrijedi ni 100maraka, pogotovo ako je rabljena

 Nova je, znači ne isplati se? 

 Ako mozes naci, minimun rx 460/rx 560, a pozeljno 1050ti 

10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Poštovani forumaši, isplati li se prijeć sa rx 470 4gb na gtx 1060 6gb ili da sačekam pad cijena gtx 1070? 1440p WoT, iman ponudu koja me zadovoljava, nisam ni sam pametan...

Festina lente
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Forumasi,hocu li puno dobiti ako odem sa evga gtx 1060 3gb na neku Amd Radeon 580 recimo zbog freesync...

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Dobit ces samo mogucnost koristenja Freesynca i nekoliko fps-a vise u prosjeku. 

A koliko ce te kostati taj prelazak?

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Jos nisam nista uzeo...
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Znam, pitam koliko bi te izaslo ako bi isao na to? Dali dajes svoju grafu + nadoplatu ili uzimas rx580?

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Isao bi vise zamjena+nadoplata do 500kn

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Previše je to doplate

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nitko jos nije ponudio nista...a preko njuske necu

5 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Koju odabrati?

GTX1070G1 ili GTX1070Ti Wf2(150kn jeftinija)?

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Gtx 1070ti u svakom slucaju

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Previše je to doplate

Pa i nije ako uzmes u obzir da je kod njega single fan zujalica 1060 3gb a rx 580 svaka ima poprilicno dobro hladjenje (dual vent modeli) dodaj na to i 5gb vise vram i boost u performansama.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
5 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Vezano za pitanje za gigabyte gtx1070ti wt2 vs gtx1070 G1 stavio sam krivi screenshot,.

Evo ispravnog

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Zok2000 kaže...

Vezano za pitanje za gigabyte gtx1070ti wt2 vs gtx1070 G1 stavio sam krivi screenshot,.

Evo ispravnog

 

 G1

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
chaselol kaže...

Pa i nije ako uzmes u obzir da je kod njega single fan zujalica 1060 3gb a rx 580 svaka ima poprilicno dobro hladjenje (dual vent modeli) dodaj na to i 5gb vise vram i boost u performansama.

 

Jedino sto nisam uzeo u obzir je da je singel fan grafa, sve ostalo sto sam rekao stoji. Sta mu znaci 8gb vram-a kod te kartice? Nista, uzeo 4 ili 8gb model isto mu je. Kresat ce postavke u istom igrama i kod 1060 3gb i kod rx580 4/8gb zbog snage chipe a ne nedostatka memorije.

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
chaselol kaže...

Pa i nije ako uzmes u obzir da je kod njega single fan zujalica 1060 3gb a rx 580 svaka ima poprilicno dobro hladjenje (dual vent modeli) dodaj na to i 5gb vise vram i boost u performansama.

 

Jedino sto nisam uzeo u obzir je da je singel fan grafa, sve ostalo sto sam rekao stoji. Sta mu znaci 8gb vram-a kod te kartice? Nista, uzeo 4 ili 8gb model isto mu je. Kresat ce postavke u istom igrama i kod 1060 3gb i kod rx580 4/8gb zbog snage chipe a ne nedostatka memorije.

 Ne bi se baš složio, tj. djelomično bi kad je u pitanju 4 ili 8gb, ali kad je na vagi 3 ili 4 gb, onda je uvijek bolje ići na 4gb, pogotovo za 1440p ili eventualno neke buduće naslove. Rekao bi da je 1060 3gb najveći kiks i promašaj jer u tom rangu bolje je kupiti rx480/rx580...

Festina lente
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Treba se sjetiti da je uobičajena razlika u cijeni između tih grafa bila od 500-1000kn do rx580.

Tako da ovisno o garanciji i modelu koji se uzima, ne mora biti velika nadoplata.

 

 

coffe,coffe,coffe.....
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mrki_tua kaže...

Ne bi se baš složio, tj. djelomično bi kad je u pitanju 4 ili 8gb, ali kad je na vagi 3 ili 4 gb, onda je uvijek bolje ići na 4gb, pogotovo za 1440p ili eventualno neke buduće naslove. Rekao bi da je 1060 3gb najveći kiks i promašaj jer u tom rangu bolje je kupiti rx480/rx580...

Ni RX480/580 a bogme ni 1060 neće nikada iskoristiti tih 6/8GB jer su debelo slabe za sve što toliko VRAMa zauzme... tako da nema smisla to što pričaš. Još uvijek se sasvim lijepo može igrati u 1080p/1440p sa 3gb grafom.. te je ista daleko od promašaja.

It is always darkest just before the dawn.
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Kako kome, osobno bi uvik radje dao malo vise da dobijem pravu 1060 6gb ili rx580. Po meni se o promasaju ne moze govoriti bez konkretnog podatka o placenoj cijeni tada, a ludo su varirale.

coffe,coffe,coffe.....
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mrki_tua kaže...

 Ne bi se baš složio, tj. djelomično bi kad je u pitanju 4 ili 8gb, ali kad je na vagi 3 ili 4 gb, onda je uvijek bolje ići na 4gb, pogotovo za 1440p ili eventualno neke buduće naslove. Rekao bi da je 1060 3gb najveći kiks i promašaj jer u tom rangu bolje je kupiti rx480/rx580...

 

Kao prvo gtx1060 3gb je zadnjih vise od godinu dana osjetno i to OSJETNO jeftinija od rx570/580 i kad uzmes u obzir da su to sve kartice u sitom rangu performans zapitas se zasto bi platio vise.

I dan danas je nekih 400-500kn razlike izmedju gtx1060 3gb i rx580 4gb.

 

zbog?

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
metallic kaže...

Kako kome, osobno bi uvik radje dao malo vise da dobijem pravu 1060 6gb ili rx580. Po meni se o promasaju ne moze govoriti bez konkretnog podatka o placenoj cijeni tada, a ludo su varirale.

 

Nisam znao da postoji lazna gtx1060 

Meni 500 kuna razlike nije "malo vise" nego puno vise za tih 5-10% vise peeformanse i vise VRAM-a kojeg na 1080p ne trebam.

Sa OC sam dosao ili cak i predao GTX1060 6GB na stocku a polatio sam ju novu 1.750kn dok bi za istu tu verziju grafe samo sa 6gb platio 2.500kn...

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Naravno da postoji, lazna je jer se isto zove a nije isti broj CU. Dakle netko laze i daje nesto drukcije.

 

Slazem se s tvojom racunicom kupnje, ali kako sam rekao, sve ovisi o modelu(buka, gara, temperature). Ja bi isao na full 1060 6gb ili rx 580 jer rijetko mjenjam GPU pa mi nije problem.

coffe,coffe,coffe.....
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
metallic kaže...

Naravno da postoji, lazna je jer se isto zove a nije isti broj CU. Dakle netko laze i daje nesto drukcije.

 

Slazem se s tvojom racunicom kupnje, ali kako sam rekao, sve ovisi o modelu(buka, gara, temperature). Ja bi isao na full 1060 6gb ili rx 580 jer rijetko mjenjam GPU pa mi nije problem.

Istina, GTX1060 sa 3GB ima manje jezgri od GTX1060 sa 6GB - samim time ima cirka nešto manje od 5% slabije performanse ali je i osjetno jeftinija - tako da je nebi baš nazvao "lažnom" - sve piše u specifikacijama.

 

Ali to što ima 3GB nije apsolutno nikakav problem po meni... sasvim dovoljno za karticu te snage.

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.5.2018 12:52 (mrsmith).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Tako su i meni govorili kad sam kupovao AMD 7850 2gb, ali brzo se pokazalo da sam bio u pravu. Vram je zalog za buducnost, kao plati pa se rugaj, taj stil.

 

Ali rekao sam kokegi, ne opravdavam toliku razliku u cijeni medju 1060. Tako da je on dobro kupio, samo sto se svaka grafa moze OCati. Jedini problem je sto skuplje vezije su uvik bolji/tisi modeli...

coffe,coffe,coffe.....
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice