Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.494
|
čitano: 5.564.002
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

U potpunosti se slazem. Cilj mi je kupiti graficku koja ce biti future-proof. Znam da to u pravilu nije dobro raditi, ali evo. Inace, da, planiram igrati na 1080p. GTX-ica je logicniji izbor za 1440p jer ju tek tada procesor moze pratiti. No, ja planiram igrati na 60 ili 75 fps (locked fps) @1080p sve na ultra. Pretpostavljam da ce se u buducnosti i GTX 1070 muciti sa sve na ultra @1080p pa mi se u dugorocnom pogledu cini kao bolji izbor od RX 580. Jedino sam se dvoumio zbog Freesynca koji je dosta dobar, no cini se da nije vrijedan obzira buduci da su AMD-ove graficke preskupe i u potpunosti neisplative.

9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav ekipa

Imam par pitanja da se nebi zaletio, naime gamer sam i već vidim da mi neke novije igrice ne mogu da vrte baš najbolje na mojoj AMD R9 200 3gb grafičkoj.

I sad se mislim da uzmem sebi ASUS GeForce GTX 1060 6gb DUAL OC, i još 8gb RAM-a 1866mhz

E sad imam procesor, i zanima me kako će se to sve uklopit sa tim. Ako može neki savjet .. 

JH
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Lovac kaže...

Pozdrav, mislite da se isplati prelazak s GTX980 (EVGA SC) na GTX1070TI (EVGA SC) ako uzmemo u obzir da ne bih puno dobio za sadašnju? Na njihovom shopu je 3860kn (s dostavom nešto manje od 4000).
980 je brutala, ima odličan hladnjak i ni jedna nova igra ne šteka, ali moram u nekim naslovima smanjiti neke postavke zbog 4GB memorije. Ostatak kompa je i više nego dovoljan, planiram Cyberpunk 2077 i sl. igrati maxed-out. Nisam siguran kad će 11xx serija i kakve će biti cijene. Uglavnom ne žuri mi se, samo tražim pravi trenutak.

 to ti je sve bacanje love, mislim ti prodavatelji računala su opako prešli granicu zdravog ukusa s cijenama.

boli me tuki za njihove tržišne priče, pa ko je lud da si da cijelu ili pola plaće na grafičku ? mislim ljudi rade cijeli mjesec za to, a gospoda naprave neku pizdariju i uzmu ti plaću. ja to nikada nisam radio, meni je max cifra koju bih dao za grafičku 3000. i to je previše ako mene pitaš, jer ne vrijedi ni toliko niti jedna.

tek kad vidim ove idiotarije od milju eura, pitam se ko je lud da daje tolike pare za to ? ma mogu ja biti miljarder kojem pare iz džepa ispadaju, ne bih im dao te pare jer nije vrijedno tih para, radi se čisto o zdravom razumu, zašto bih ja i bilo tko financirao i preplaćivao proizvod koji kupujem ??? odnosno nekome davao svoje pare u džep, jer si je on baja zamislio da je njegov proizvod naj naj pa ga ja moram platit koliko njemu sine.

čisto preseravanje, i ta nvidia i AMD su nenormalni s tim cijenama grafičkih, i samo se radi o tome da prilika čini lopova, NVIDIA sada koristi činjenicu da na tržištu nemaju konkurenciju, i glupiraju se s cijenama. a AMD isto nije ništa puno bolji, ali je ipak malo razumniji oko kreiranja cijena, a i to je vjerojatno samo razlog zato što nemaju proizvode koji mogu konkurirat u ovom momentu NVIDIA timu, i to je to. nema tu ljubavi, samo interes i zarada. sve se vrti oko novca danas, na žalost.

ps on topic, jel može RX 580 na Z77 EXTREME 4 matičnu ploču ? ja bih možda i uzeo AMD sada, jer mi se ne da čekat nvidiu a ni AMD.

i može li mi netko reći, koja je razlika između GAMING 580 i ove AOURUS 580 jer vidim da nije ista cijena ?

i 5-3570K
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.6.2018 11:30 (GoodAngel).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
jasa88 kaže...

Pozdrav ekipa

Imam par pitanja da se nebi zaletio, naime gamer sam i već vidim da mi neke novije igrice ne mogu da vrte baš najbolje na mojoj AMD R9 200 3gb grafičkoj.

I sad se mislim da uzmem sebi ASUS GeForce GTX 1060 6gb DUAL OC, i još 8gb RAM-a 1866mhz

E sad imam procesor, i zanima me kako će se to sve uklopit sa tim. Ako može neki savjet .. 

 Guraće taj CPU GTX-icu 1060 ali što se tiče RAM-a važno je znati koju matičnu imaš i koliko modula RAM-a imaš??? Važno je to znati čisto da se vidi ima li mjesta za novi ram.

Koju grafičku imaš ??? Kako ti kažeš R9 200 je širok spektar grafičkih kartica. 

MISCREATED
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.6.2018 11:39 (nicky.sl).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Hej super za CPU, to mi je drago čut i hvala.. A matična mi je MSI Z97 GAMING 3.

A što se tiče modula RAM-a mislim da imam 4 :))

inače grafička je Sapphire Radeon R9 280 3GB GDDR5 kupio sam je bio polovnu ima 3 godine.. 
JH
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
jasa88 kaže...
Hej super za CPU, to mi je drago čut i hvala.. A matična mi je MSI Z97 GAMING 3.

A što se tiče modula RAM-a mislim da imam 4 :))

inače grafička je Sapphire Radeon R9 280 3GB GDDR5 kupio sam je bio polovnu ima 3 godine.. 

 GTX 1060 je osjetna nadogradnja u odnosu na 280-ku.

Ako imaš 4 ram modula to znači da na ploči više nemaš slobodan utor za ram. Koliko GB rama imaš i koliki su to ramovi? 

MISCREATED
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
nicky.sl kaže...
jasa88 kaže...
Hej super za CPU, to mi je drago čut i hvala.. A matična mi je MSI Z97 GAMING 3.

A što se tiče modula RAM-a mislim da imam 4 :))

inače grafička je Sapphire Radeon R9 280 3GB GDDR5 kupio sam je bio polovnu ima 3 godine.. 

 GTX 1060 je osjetna nadogradnja u odnosu na 280-ku.

Ako imaš 4 ram modula to znači da na ploči više nemaš slobodan utor za ram. Koliko GB rama imaš i koliki su to ramovi? 

 
Imam 8gb RAM-a na 1866mhz 4x4 i još 2 slobodna za još toliko :) 

JH
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.6.2018 12:24 (jasa88).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
jasa88 kaže...
nicky.sl kaže...
jasa88 kaže...
Hej super za CPU, to mi je drago čut i hvala.. A matična mi je MSI Z97 GAMING 3.

A što se tiče modula RAM-a mislim da imam 4 :))

inače grafička je Sapphire Radeon R9 280 3GB GDDR5 kupio sam je bio polovnu ima 3 godine.. 

 GTX 1060 je osjetna nadogradnja u odnosu na 280-ku.

Ako imaš 4 ram modula to znači da na ploči više nemaš slobodan utor za ram. Koliko GB rama imaš i koliki su to ramovi? 

 
Imam 8gb RAM-a na 1866mhz 4x4 i još 2 slobodna za još toliko :) 

 Onda to nije 4x4 nego 2x4 oliti u prijevodu 2 modula po 4 GB = 8GB RAM-a.

Uzmi još 8GB rama (2x4) i GTX 1060 i uživaj i ako nemaš SSD ubodi jednog od barem 240GB

MISCREATED
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.6.2018 12:47 (nicky.sl).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
nicky.sl kaže...
jasa88 kaže...
nicky.sl kaže...
jasa88 kaže...
Hej super za CPU, to mi je drago čut i hvala.. A matična mi je MSI Z97 GAMING 3.

A što se tiče modula RAM-a mislim da imam 4 :))

inače grafička je Sapphire Radeon R9 280 3GB GDDR5 kupio sam je bio polovnu ima 3 godine.. 

 GTX 1060 je osjetna nadogradnja u odnosu na 280-ku.

Ako imaš 4 ram modula to znači da na ploči više nemaš slobodan utor za ram. Koliko GB rama imaš i koliki su to ramovi? 

 
Imam 8gb RAM-a na 1866mhz 4x4 i još 2 slobodna za još toliko :) 

 Onda to nije 4x4 nego 2x4 oliti u prijevodu 2 modula po 4 GB = 8GB RAM-a.

Uzmi još 8GB rama (2x4) i GTX 1060 i uživaj i ako nemaš SSD ubodi jednog od barem 240GB

 Hahahah nemogu da vjerujem da sam ovo napisao  al nije bitno, bitno je da smo se razumili. Imam jedan ssd od 120 i jedan obični od 500, hvala na savjetima i pozdrav! 

JH
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ganjaj rabljenu gtx1060 3/6gb sa garom, ram-a ne trebas jos, 8gb je dosta za gaming a i nema smisla ulagati u ddr3 koji je mrtav.

Radje polako stavljaj sa strane malo po malo pa s vremenom promjenit platformu na nesto novo.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.6.2018 13:35 (ibme74).
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Rabljeni ram ddr3 8gb se nadje jako jeftino tako da nije to neko ulaganje za razliku od nove platforme

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Da ali je stvarno nepotreban upgrade ako vec ima 8gb ram-a

16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pitanje je jer samo igra ili jos nesto radi usput na kompu. Ja imam u kompu ddr3 2800mhz 2x4gb i ok je jer igram neke starije igre i tu i tamo nesto sitno u pozadini ali da pokrenem jos nesto mislim da bih trebao ubaciti jos rama. Rama nikad dosta a ako ga nadje jeftino super nadogranja, eto neki dan se prodao na forumu 8gb ddr3 za 150kn sta je odlicna cijena. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Patrick_cro kaže...

Pitanje je jer samo igra ili jos nesto radi usput na kompu. Ja imam u kompu ddr3 2800mhz 2x4gb i ok je jer igram neke starije igre i tu i tamo nesto sitno u pozadini ali da pokrenem jos nesto mislim da bih trebao ubaciti jos rama. Rama nikad dosta a ako ga nadje jeftino super nadogranja, eto neki dan se prodao na forumu 8gb ddr3 za 150kn sta je odlicna cijena. 

 

Ja imam 1x8GB DDR4 i jos se nisam sreo sa porblemom da mi zafali, a kad god igram u 95% slucajeva mi ej otvoren chrom sa barem 2 taba + anravno ostale stvari u pozadini tipa steam i slicno.

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

 Ja imam 1x8GB DDR4 i jos se nisam sreo sa porblemom da mi zafali, a kad god igram u 95% slucajeva mi ej otvoren chrom sa barem 2 taba + anravno ostale stvari u pozadini tipa steam i slicno.

Znači da nemaš puno stvari u pozadini i tu ne brojim stvari kao Google Chrome, već programe koji kontroliraju miša, tipkovnicu, vodeno hlađenje,

slušalice i brdo sl. stvari, ja sam probao igrati COD BO3 i izbacilo mi je grešku da nema dovoljno memorije kad sam koristio 8 GB memorije za test.

ps. Steam, Origin tu niti ne brojim jer to dolazi pod normalno, ne znam na kojim postavkama ti igraš, ali ja popalim sve živo, ako se u međuvrememnu

pojavi još nešto novo, upalim i to, jednostavno ako igram, igram na max., to isto utječe na memoriju.

Meni osobno je bolje imati 16 GB memorije nego gasiti stvari da slučajno ne bi izbacivalo grešku.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.6.2018 14:35 (Valentin17).
16 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Grešku ti je moglo izbaciti samo ako si ugasio virtualnu memoriju sa diska.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
XXX kaže...

Grešku ti je moglo izbaciti samo ako si ugasio virtualnu memoriju sa diska.

Ručno postavljeno na cca. 8 GB, sa 16 GB RAMa radi glatko.

S ovim da se ne isplati ulagati u DDR3 RAM se ne slažem nikako jer se na oglasima može pronaći

ta vrsta memorije za male novce, a pogotovo jer još postoje procesori na kojima se bez problema

mogu igrati oni kojima se igraju na 60 Hz ekranima.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.6.2018 14:48 (Valentin17).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Potpuno se slažem s tobom i smatram da je danas 16GB idealano za bezbrižan rad.

MISCREATED
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
nicky.sl kaže...

Potpuno se slažem s tobom i smatram da je danas 16GB idealano za bezbrižan rad.

Idealno, a mi koji idemo van granica, mi smo već na 32 GB i to po mogućnosti na 3200 MHz CL14,

bojice obavezne jer bez bojica nam nema života.

 

https://www.uzishop.hr/ddr4-memorije/22819-gskill-tridentz-rgb-64gb-4-x-16gb-ddr4-3200mhz.html

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.6.2018 14:57 (Valentin17).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Valentin17 kaže...
nicky.sl kaže...

Potpuno se slažem s tobom i smatram da je danas 16GB idealano za bezbrižan rad.

Idealno, a mi koji idemo van granica, mi smo već na 32 GB i to po mogućnosti na 3200 MHz CL14,

bojice obavezne jer bez bojica nam nema života.

 

https://www.uzishop.hr/ddr4-memorije/22819-gskill-tridentz-rgb-64gb-4-x-16gb-ddr4-3200mhz.html

 Ja to ni u ludilu nebi kupio

MISCREATED
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

kakva je vega 11 iz ryzena? Se da igrati s time? 

 

kakva je u usporedbi s gtx 660 2gb?

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Imaš ovaj test s time da je u njemu GTX660Ti koje je jača od obične 660

 

9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav,

 

zanima me koju od grafičkih kartica prikazanih na donjoj slici uzeti?

Trenutna konfiguracija:

Matična: ASRock H110M-HDV

Procesor: i5 7500, 8GB DDR4

 

Bitno je da može vrtjeti igrice nešto novijih naslova na bar medium postavkama. Ako nema takve na donjoj slici, onda molim preporuku.

 

Hvala!

Popis grafa Popis grafa
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
dineeek kaže...

Pozdrav,

 

zanima me koju od grafičkih kartica prikazanih na donjoj slici uzeti?

Trenutna konfiguracija:

Matična: ASRock H110M-HDV

Procesor: i5 7500, 8GB DDR4

 

Bitno je da može vrtjeti igrice nešto novijih naslova na bar medium postavkama. Ako nema takve na donjoj slici, onda molim preporuku.

 

Hvala!

 Prvu po redu GTX 1050ti ili još bolje nađi polovnu GTX 1060 na njušci. One s 3gb mogu se nać za 1300kn

MISCREATED
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.6.2018 17:58 (nicky.sl).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
dineeek kaže...

Pozdrav,

 

zanima me koju od grafičkih kartica prikazanih na donjoj slici uzeti?

Trenutna konfiguracija:

Matična: ASRock H110M-HDV

Procesor: i5 7500, 8GB DDR4

 

Bitno je da može vrtjeti igrice nešto novijih naslova na bar medium postavkama. Ako nema takve na donjoj slici, onda molim preporuku.

 

Hvala!

 

rabljenu GTX1060 3Gb sa jamstvom, osjetno jača kartica od GTX1050Ti

13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Da ali je stvarno nepotreban upgrade ako vec ima 8gb ram-a

 nije nepotreban, ja imam 8GB 1600mhz Corsair vengence, bez onih zubaca samo crna plastika. i u nekim igrama mi crasha, točno mi fali još koja giga memorije da to ide fluidno, ali ne u svim igrama već ovim malo zahtjevnijim, npr Call of Duty BOps mi zna usrat, pa Doom, i tako ima par igara gdje sam primjetio da imam probleme i da mi šteka, ali ne puno ono mogu igrat ali nije to to. i zato i ja razmišljam da uzmem još 4 gige negdje, ali nigdje se to ne nudi, samo 8 a glupo je i meni št okažeš davati 500 kuna za stari DDR 3, JA BIH RAĐE 4 uzeo dok ne pređem krajem godine na Ryzen novu matičnu i onda bih uzeo i novu memoriju DDR4 BAREM 3000mhz. ako ne i 3200mhz. i to 16GB, dva puta po 8gb ili 4 puta po 4gige, sasvim mi je svejedno, možda i bolje razbit to u manje modula, zato jer ako ti se pokvari neće ti se pokvarit 8 gigi već 4gige. pa lako zamjeniš 4, jeftinije je, nego 8novih giga kupovat, ali kažem budem vidio ima vremena još do kraja godine. po meni 16GB je poželjno, ali 8GB je optimalno, ali za igre i  one koji koriste razne programe na kompu čim više memorije tim bolje, od viška glava ne boli.

i 5-3570K
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav ljudi, jel mi možete dat mišljenje o ovom gaming setupu, znam da je malo offtopic, hvala Vam unaprijed.

 

  1. Sapphire Radeon Pulse RX 580 8GB GDDR5 Dual HDMI DVI Dual DP OC W/BP (UEFI) 256-bit 2SLOT Active - 2 324kn
  2. AMD Ryzen™ 5 2600X Processor - 1 534kn
  3. MSI 7 A39 002R Mainboard 2x DDR4 DIMM Memory Black/Red - 605 kn
  4. Crucial 288-Pin 8 GB DDR4 2400 MT PC4-19200 CL16 DR x8 Unbuffered DIMM Memory Module - 641kn
  5. EVGA 100-W1-0500-KR - 500W 80 Plus Power Supply (100-W1-0500-KR) - 420kn
  6. WD 1TB 3.5 inch Internal Hard Drive - Caviar Blue - 295kn
  7. Intenso 3812430 128GB SATA III Top Performance 2.5 Inch SSD - 285kn
  8. Phanteks PH-EC416P_BK Phanteks Eclipse P400 Midi Tower Case - Black Window - 553kn


UKUPNO: 6 657kn

 

Zanima me hoće li grafička kartica biti prejaka za procesor u smislu da neće biti kompatibilni, te također da li je napajanje dovoljno jako da izdrži ovaj setup?

Također, ima li nešto optimalnije za uzeti kao zamjenu za neku od ovih komponenata, i kakvo je vaše mišljenje o cijeni? Ovo bih naručivao s amazona u Njemačku zbog free shippinga.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.6.2018 11:45 (Jessper).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Neće ti ništa biti prejako, grafička je solidna a o procesoru se nema šta za reći. Jedino ti je SSD blago rečeno, smeće, njega zamjeni sa nekim Samsungom ili Kingstonom. I poštarina ti nije besplatna na Amazonu. Stavi sve u košaricu i otiđi sve do samog plaćanja, tamo e ti onda prikazati kolko će te izaći poštarina. Besplatno imaju samo PRIME korisnici u Njemačkoj. 

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Hvala puno. Uzet ću onda bolji SSD, a ovo za poštarinu, ujak koji je u Njemačkoj ima prime pa se za to ne brinem. Ovo za kompatibilnost procesora i grafičke kartice pitam zato jer mi je prijatelj rekao da grafička kartica neće doć do izražaja zato jer je procesor dosta slabiji od grafičke kartice i da bi bilo bolje da uzmem neki 8 jezgreni, a financijski nisam baš najbolji u tom aspektu :D. A što se tiče napajanja, jel 500w dosta?

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.6.2018 12:35 (Jessper).
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Sickness kaže...

Neće ti ništa biti prejako, grafička je solidna a o procesoru se nema šta za reći. Jedino ti je SSD blago rečeno, smeće, njega zamjeni sa nekim Samsungom ili Kingstonom. I poštarina ti nije besplatna na Amazonu. Stavi sve u košaricu i otiđi sve do samog plaćanja, tamo e ti onda prikazati kolko će te izaći poštarina. Besplatno imaju samo PRIME korisnici u Njemačkoj. 

Ne mora biti ni samsung ni kingston, crucial mx500 i wd blue 3d su best buy-evi...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice