Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.464
|
čitano: 5.546.924
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ja sam usporedjivao 1070-ku o kojoj je pricao sa 580-kom.

 

A ovo sta si linkao je trenutna anomalija u igri koja jos nije izasla. Dakle - to nije nista...

6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Uh oprosti onda, samo pitam. 

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mrki_tua kaže...

@ansha,lav,giopriest, ok, hvala, zato i pitam, pukit ću 1900, oće, neće pa javim dojmove...

 Quotam sam sebe, ovaj za GTX 1070 se nije javija, uletila prilika za MSI GeForce GTX 1060 Armor OC V1 6gb za 1700 kn, vlasnik mulac koji je kupija PS, garancija skoro 3 godine, zadovoljan san. Ukratko, usporedno sa Sapphire RX 470 Nitro+ 4b, ova je tiša (nečujna), brža (u WoT na istim postavkama golim okom vidim sigurno 10 fps više, tj. ona bi znala otić ispod 60, ova ne ide ispod 75) i ima dužu garanciju, ali je RX 470 neusporedivo bolje kvalitete izrade (kao tenk naspram ove, ali i naspram Asus GTX 1050Ti koju sam imao), ima backplate (mada nema neke svrhe jer se toliko ne grije, ali eto...).

Festina lente
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.7.2018 23:28 (mrki_tua).
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ja ne znam je li taj backplate ičemu osim što izgleda seksi. Koliko testova sam gledao za to, backplate ili ne, griju se podjednako

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Možeš dobro obrisat prašinu onda. :D

Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
maks0806 kaže...

Ja ne znam je li taj backplate ičemu osim što izgleda seksi. Koliko testova sam gledao za to, backplate ili ne, griju se podjednako

 Manje vise je to tako kako si napisao, backplate dobro dode kod dugih i teskih kartica, a neki modeli kao ova EVGA (12:10 min) 

imaju termal padove, al takve su rijetke...

 

Evo npr na ovoj mojoj strix su na backplateu napravljenje rupe, pretpostavljam da se toplina na dijelovima VRM-a koji se najvise griju ne zadrzava klik.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
DiRT kaže...

Možeš dobro obrisat prašinu onda. :D

To je zapravo istina, uvijek sam mrzio kad se na tim karticama nakupi prljavstina koju je tesko pocistiti a bode u oci, sad doslovno samo predjes preko backplata i problem rijesen :D

10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Kartica se čisti pod komprimiranim zrakom, kakve krpe, kakvi bakrači, doduše, osobno meni, ne skuplja se prašina otkada mi je kućište na kantunalu, najgore je kad je na tlu. 

Festina lente
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.7.2018 14:13 (mrki_tua).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Čisti se zrakom ali nekad ako ne očistiš redovno nakupi se i skori prljavstina na nekim mjestima i jedino kako ju možeš očistiti je krpicom ili vatiranim štapićem.

 

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Čisti se zrakom ali nekad ako ne očistiš redovno nakupi se i skori prljavstina na nekim mjestima i jedino kako ju možeš očistiti je krpicom ili vatiranim štapićem.

 

 Fala Bogu štapići i krpice mi još zatribali nisu ja to rješavam bocom za ronjenje i pinelom (kistom) za pituravanje (bojanje)

SHOW MUST GO ON
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

imate za preporuku kakav aftermerket cooler?

potrgao sam metlice od venta prilikom ciscenja pa ne znam da li da kupim novi (ako se uopce moze) ili da promijenim kompletno hladjenje...

radi se o msi 380, gledao sam arctic cooling accelereo xtreme iv i to je jedino sto sam nasao

uplay: dr.levak | steam: lefty_cro | raptr: leftMD | origin: dr_levakkk | LoL (EUNE): dr levakkk
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
LeftY_CRO kaže...

imate za preporuku kakav aftermerket cooler?

potrgao sam metlice od venta prilikom ciscenja pa ne znam da li da kupim novi (ako se uopce moze) ili da promijenim kompletno hladjenje...

radi se o msi 380, gledao sam arctic cooling accelereo xtreme iv i to je jedino sto sam nasao

Skini plasticni dio hladjenja s grafe, samo ostavi radijator i zakaci sa plasticnim vezicama dva 120mm venta na grafu i vozi.


Nije bas estetski ali je veoma efikasno.

 

 

p.s. druga opcija ti je da narucis tipa iz nekog kineskog shopa ventove za grafu ali tipa doci ce te 25+eur za origigi ili kopije po 10-15eur 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.7.2018 11:04 (chaselol).
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Šta kažete o kupnji AORUS GeForce GTX 1080 Ti Xtreme Edition 11G kupljena u 12. mj. 2017., sa svom pripadajućom opremom i garancijom (kod prodavača još više od 1.5 god i još dodatne 2 godine kod Gigabyte-a) za 4500kn. Isplati li se uzeti ?

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ovisi, koliko se zaprljala u rudniku?

 

To je po meni baš relativno, a opet subjektivno zavisno o tome koliko češ je uživati, ili koliko imaš kuna na "bacanje" u taj hobi/gušt...

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.7.2018 11:35 (metallic).
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ak gledamo cijene prvi normalni model 1080ti je oko 6600kn, tako da je ovo po meni ok cijena s obzirom na garanciju.

Vidio sam oglas na njuski i covjek preferira primopredaju tako da odmah mozes skupa s njim testirati karticu prije kupnje.
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
war3_tft kaže...
Ak gledamo cijene prvi normalni model 1080ti je oko 6600kn, tako da je ovo po meni ok cijena s obzirom na garanciju.

Vidio sam oglas na njuski i covjek preferira primopredaju tako da odmah mozes skupa s njim testirati karticu prije kupnje.

 Da, to je taj s njuškala. Ma nije mi se problem zaletit do čovjeka. Imao sam EVGA 1080 FTW i užasno me živcirao zvuk preloših zavojnica te sam ju na kraju uz 2 reklamacije i prodao. E sad, pošto nova novcata MSI GTX 1080 košta cca 4500kn (computeruniverse.net, caseking.de), a prva normalna 1080Ti tako kako si rekao, od cca 6000kn pa na dalje, onda si sve mislim dal nije bolje uzeti ovaj jači model za iste novce. To šta je korištena mi ne igra ulogu, dok novu 1180/2080 teško da ću nabaviti za te novce.

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
metallic kaže...

Ovisi, koliko se zaprljala u rudniku?

 

To je po meni baš relativno, a opet subjektivno zavisno o tome koliko češ je uživati, ili koliko imaš kuna na "bacanje" u taj hobi/gušt...

 A evo, odgovorio sam kolegi baš na njegovu poruku pa dosta toga možeš iz nje izvući. Ma nije da sam sad strašan gamer, znam odigrat par naslova godišnje, više multiplayer COD i BF igram. A ništa ispod 1080 mi se ne isplati nabavljati radi monitora koji je 1440p. Na 1080 se sve glatko vrti dok na 1070 moram smanjivati detalje i onda to nema smisla. Kuna baš i nemam na bacanje, ali sačuvao sam od ranije već 4500 za grafu i to je samo za nju. A sad, pošto za novu arhitekturu najavljuju čak bolesne cijene od 1500$ onda mi se ovo čini kao best buy. Nznm, možda griješim

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Slazem se s poslovicom, kako je bolji vrabac u ruci nego golub na grani. Tako da bi uzeo 1080ti za iste novce kao ranije 1080. ;)

 

Samo sto je s rasprodajom onih pustih Pascala s lagera kod NV..?

Hmm

coffe,coffe,coffe.....
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
metallic kaže...

Slazem se s poslovicom, kako je bolji vrabac u ruci nego golub na grani. Tako da bi uzeo 1080ti za iste novce kao ranije 1080. ;)

 

Samo sto je s rasprodajom onih pustih Pascala s lagera kod NV..?

Hmm

 Pa baš to. Ja čekam i čekam i iskreno mi je već pun k čekanja, najavili su snižavanje cijene za 20% u 7. mj. i ništa od toga. Sve dućane koje sam gledo su povećali cijenu za 20% i sad kao čekaju to "sniženje" haha, ma smjeh živi. A sve mi nekako smrdi da će radi tolikog broja kartica na lageru nova arhitektura kasniti, a niti će ona biti "nova" već rebrand stare + malo veći core i mem clock od 1080ti i to za skoro duplo veću lovu.

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Mene najvise brinu cijene nove generacije posto AMD nema sta ponuditi iznad performansi 1070ti...
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ispravak kolega.

 

Iako ih ne mozes kupiti, a preskupe su u odnosu na performanse, Vega 64 i 64 liquid brze su od 1070ti i 1080 gtxica.

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Vega 64 je nesto jaca od Vege 56, zesci fail od kartice gdje su isforsirali cip do maksimuma kako bi sustigli gtx 1080, ali u tome nisu uspjeli vec su samo dobili astronomsku potrosnju i grijanje, znaci kako sam i rekao neki rang sa 1070ti im je plafon.

P.S. Vega 56 je a druge strane super kartica.
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Pa recenzenti su rekli svoje, ne moras sad prepravljat povijest.

Nisu fail dok se u jednadzbu ne uvrste cijena i dostupnost kako sam napisao.

 

Kazem da su brze i gotovo.

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Pa naravno da su rekli svoje, zato me i cudi kak mozes reci tak nes kad Vega 64 nikad nije bila brza od gtx 1080...

 

Evo friski video 30 igara gdje je covjek maksimalno clockao Vegu 64 na 1600+mhz i 950mhz memoriju protiv gtx 1070ti na kojoj covjek valjda nije ni otkljucao power limit pa se vrti na bijednih 1850mhz.  (Cisto za usporedbu moja koja je prosjecan primjerak se vrti na 2050mhz pri temp 60-65 sad ljeti). 

 

Cak i u tim idealnim uvjetima rezultat je Vega 64 18:12 gtx 1070ti. U nekim igrama razlike su minimalne, znaci kad kloknes gtx 1070ti barem na 2000mhz rezultat bi taman dosao na tih nekih 15:15 i to je tocno ono sto govorim, Vega 64 je u rangu 1070ti, nema tu previse filozofije kad se sve lijepo vidi i vec odavno zna.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
war3_tft kaže...

Pa naravno da su rekli svoje, zato me i cudi kak mozes reci tak nes kad Vega 64 nikad nije bila brza od gtx 1080...

 

Evo friski video 30 igara gdje je covjek maksimalno clockao Vegu 64 na 1600+mhz i 950mhz memoriju protiv gtx 1070ti na kojoj covjek valjda nije ni otkljucao power limit pa se vrti na bijednih 1850mhz.  (Cisto za usporedbu moja koja je prosjecan primjerak se vrti na 2050mhz pri temp 60-65 sad ljeti). 

 

Cak i u tim idealnim uvjetima rezultat je Vega 64 18:12 gtx 1070ti. U nekim igrama razlike su minimalne, znaci kad kloknes gtx 1070ti barem na 2000mhz rezultat bi taman dosao na tih nekih 15:15 i to je tocno ono sto govorim, Vega 64 je u rangu 1070ti, nema tu previse filozofije kad se sve lijepo vidi i vec odavno zna.

 

E sad, vege su najviše memory starwed, a 950 je skoro stock clock (945), tako da može dizati jezgru koliko hoće. Idu sve bez beda na 1100 memorija, a neke i do 1150 (moja ide između 1130 i 1140, ovisi o loadu). A tu se vidi da je stock ref vega 64 koja throtla brutalno samo malo sporija u prosjeku od 1080, a LC (sa stock memorijom!) verzija brža, i to na izlasku kad su driveri bili još slabiji:

 

 

Već je dobio aftermarket vegu 64 pa ćemo vidjeti kakva je sada situacija uskoro, ali ono, ovisi od igre do igre, tu su negdje. Naravno kad bi bilo po msrp cijenama, ali to je sada druga priča, nvidia je trenutno dostupnija.

 

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.7.2018 16:31 (Jakovp).
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Jakovp kaže...

 

E sad, vege su najviše memory starwed, a 950 je skoro stock clock (945), tako da može dizati jezgru koliko hoće. Idu sve bez beda na 1100 memorija, a neke i do 1150 (moja ide između 1130 i 1140, ovisi o loadu). A tu se vidi da je stock ref vega 64 koja throtla brutalno samo malo sporija u prosjeku od 1080, a LC (sa stock memorijom!) verzija brža, i to na izlasku kad su driveri bili još slabiji:

 

 

 

Je, malo sporija od 1080-ke al koje 1080-ke? To su stock FE modeli koji su daleko od onog sta 1080-ka stvarno moze, moja 1080-ka je skoro 20% brza od faundersice, sta znaci da je brza i od najklokanije liquid vege...

 

Al to je sve manje bitno jer kad se cijena ukljuci u racunicu, onda je vega nepostojeca i nebitna gaming kartica...

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.7.2018 17:28 (ansha).
14 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Jbg, brža je i vega kad joj se otvori power limit, digne memorija na 1125 ili više i stavi aftermarket hlađenje :)

 

Naravno, sve ovisi za koju cijenu se dobije, ali ono, svaka proizvedena se i prodala što se ne može reći za nvidiu

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Aj ne fantaziraj, Vega 64 nikad pa ni tad nece biti brza kao gtx 1080, a to ce covjek na HUD jos jednom i potvrditi kao sto je i pokazao sad prije mjesec dana da je 1070ti u prosjeku od 25 igara brza 8% od Vege 56 na 1440p.

To sta se hvalis prodajom Vege 64 zbog majninga i hbm-a vec spada u kategoriju "tezi ocaj"...

EDIT: Eno gore sam stavio da se jedna aftermarket Vega (referentba ne moze drzat onako stabilno clockove iznad 1600) jedva u rangu sa gtx 1070ti na nikakvih 1850mhz :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.7.2018 18:41 (war3_tft).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
war3_tft kaže...
Aj ne fantaziraj, Vega 64 nikad pa ni tad nece biti brza kao gtx 1080, a to ce covjek na HUD jos jednom i potvrditi kao sto je i pokazao sad prije mjesec dana da je 1070ti u prosjeku od 25 igara brza 8% od Vege 56 na 1440p.

To sta se hvalis prodajom Vege 64 zbog majninga i hbm-a vec spada u kategoriju "tezi ocaj"...

EDIT: Eno gore sam stavio da se jedna aftermarket Vega (referentba ne moze drzat onako stabilno clockove iznad 1600) jedva u rangu sa gtx 1070ti na nikakvih 1850mhz :)

 

Nemoj si laskati, kartice su tu negdje, vega ima predost zbog freesynca, a nvidia zbog cijene na trenutnom tržištu, i tu je kraj cijele priče.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Jbt kod ove armade je sve uvijek "tu negdje" bilo to 10, 20 il 30% razlike...

Za Vegu 56 stoji to sto si rekao, al kod Vege 64 to sve pada u vodu kad se pogleda potrosnja i kad jedini nacin da se ohladi na frekvencije o kojima ti pricas gdje se priblizava jednoj gtx 1080 je kad ju stavis pod vodu...
Moj PC  
1 1 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice