Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.589
|
čitano: 5.576.456
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

 

Pa ako stave da mid range 2060 kosta kao gtx1080 ko ce ju zdravog razum kupiti? Koliko ce onda kostat 2070 i 2080? Ko bubreg?

Izmedju 1060-ke i 1080-ke ima ~2000kn, dakle moze bit puno skuplja od 1060-ke a da jos nije ni blizu cijeni 1080-ke. Opet si uporan sa svojim gluparijama...

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

A hajde ti odgovori na moje pitanje koje sam ti postavio, koliko su uvijek kostale "nasljednice" kartica.

GTX1060 je u rangu GTX980 pa nije po izlasku koštala između GTX960 i GTX970 nego je cijenob bila blizu GTX960. 

Ne znam baš ko je uporan sa gluparijama.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2018 13:45 (ibme74).
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

koja je još razlika (ako postoje) izmedu itx grafi i full size grafi (osim naravno u hladenju)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
lange kaže...

koja je još razlika (ako postoje) izmedu itx grafi i full size grafi (osim naravno u hladenju)?

U veličini 

Bučnije su i toplije

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...
ibme74 kaže...

 

Pa ako stave da mid range 2060 kosta kao gtx1080 ko ce ju zdravog razum kupiti? Koliko ce onda kostat 2070 i 2080? Ko bubreg?

Izmedju 1060-ke i 1080-ke ima ~2000kn, dakle moze bit puno skuplja od 1060-ke a da jos nije ni blizu cijeni 1080-ke. Opet si uporan sa svojim gluparijama...

 

zaboravio si na 1070 i 1070Ti

tako da nema 2000kn izmedju..

 

rast performansi ne bi trebao utjecati na cijenu grafickih inace bi svi sad placali graficke ko suho zlato s obzirom koliko su performanse rasle tokom godina

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Fanu kaže...

 

zaboravio si na 1070 i 1070Ti

tako da nema 2000kn izmedju..

 

rast performansi ne bi trebao utjecati na cijenu grafickih inace bi svi sad placali graficke ko suho zlato s obzirom koliko su performanse rasle tokom godina

 

Pa normalno je da rastu jer rastu i zahtjevi za igre. GTX980 je izašla 2014. i bila je high end kartica, 2016. godine izlazi GTX1060 koja je na njenoj razini a mid range kartica je što je normalno jer su i igre iz 2016. osjetno zahtjevnije nego 2 godine ranije.

Sada će opet u 2018. izaći 2060 koja će biti na razini GTX1080. GTX1060 i RX480/580 već danas pokazuju polako znake starosti jer ima već fini broj igara na kojima se trebaju pošteno "tweakat" opcija da bi to bilo avg 60fps-a.

Ali eto, mi pričamo glupost a on je u pravu, 2060 će biti skuplja od GTX1060 pa će onda za 2 godine opet izać 3060 koja će bit skulja od 2060 pa će tako za 10 godina mid range karticak oštat 10.000kn.

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Fanu kaže...
ansha kaže...
ibme74 kaže...

 

Pa ako stave da mid range 2060 kosta kao gtx1080 ko ce ju zdravog razum kupiti? Koliko ce onda kostat 2070 i 2080? Ko bubreg?

Izmedju 1060-ke i 1080-ke ima ~2000kn, dakle moze bit puno skuplja od 1060-ke a da jos nije ni blizu cijeni 1080-ke. Opet si uporan sa svojim gluparijama...

 

zaboravio si na 1070 i 1070Ti

tako da nema 2000kn izmedju..

 

rast performansi ne bi trebao utjecati na cijenu grafickih inace bi svi sad placali graficke ko suho zlato s obzirom koliko su performanse rasle tokom godina

Nisam ja zaboravio na 1070-ku nego on jer je to njegov komentar bio.

To sta je do sad bilo moze se i ne mora ponovit, do sad nikad nismo imali ni blizu takvu potraznju i proizvodnju grafickih zbog kripta, posto je kripto prdnuo sad imamo nikad vise neprodanih grafa prosle generacije...

 

Ja iz svoje guzice evo vadim podatak da nema sanse da 2060-ka bude ispod 2700kn. Ovo je 100% pouzdano.

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

 

Pa normalno je da rastu jer rastu i zahtjevi za igre. GTX980 je izašla 2014. i bila je high end kartica, 2016. godine izlazi GTX1060 koja je na njenoj razini a mid range kartica je što je normalno jer su i igre iz 2016. osjetno zahtjevnije nego 2 godine ranije.

 

Opet gluposti pises, obrces uzrok i posljedicu. Zahtjevnost igara se prilagodjava dostupnom hardwareu a ne obrnuto. 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...

Ja iz svoje guzice evo vadim podatak da nema sanse da 2060-ka bude ispod 2700kn. Ovo je 100% pouzdano.

 Lol, i po cemu je to sad razlicito od kog komentara "u najgorem slucaju ce kostat koliko sada kosta gtx1060"

GTX1060 6gb (ako gledamo bolje modele) kosta 2.500+ kuna kao i rx580 8gb.

Ima sad u nekoliko trgovina malo povoljnije na nekakvim akcijama ali doslovno do prije par dana nisi imao 6gb model ispod 2.500-2.600kn.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...

Nisam ja zaboravio na 1070-ku nego on jer je to njegov komentar bio.

To sta je do sad bilo moze se i ne mora ponovit, do sad nikad nismo imali ni blizu takvu potraznju i proizvodnju grafickih zbog kripta, posto je kripto prdnuo sad imamo nikad vise neprodanih grafa prosle generacije...

 

Ja iz svoje guzice evo vadim podatak da nema sanse da 2060-ka bude ispod 2700kn. Ovo je 100% pouzdano.

 

lol pa naravno da 2060 nece biti ispod 2700kn

ni 1060 nije bila ispod 2700kn po izlasku

 

pogotovo ne kod nas

sigurno ce 2060 startati sa cijenom od oko 3000kn, dok ce oni srotarski modeli (referentni, asus turbo, itd) biti ispod 3000kn

 

samo ce mi biti zanimljivo sta ce sa cijenama postojecih grafa

bio neki dan u ADMu, imaju jos cijele police novih neprodanih 1xxx grafickih (vjerojatno im ostale zalihe od zlatnih dana mininga)

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
ansha kaže...

Ja iz svoje guzice evo vadim podatak da nema sanse da 2060-ka bude ispod 2700kn. Ovo je 100% pouzdano.

 Lol, i po cemu je to sad razlicito od kog komentara "u najgorem slucaju ce kostat koliko sada kosta gtx1060"

GTX1060 6gb (ako gledamo bolje modele) kosta 2.500+ kuna kao i rx580 8gb.

Ima sad u nekoliko trgovina malo povoljnije na nekakvim akcijama ali doslovno do prije par dana nisi imao 6gb model ispod 2.500-2.600kn.

Cinjenica da ti moram naglasavat sta je sarkazama je u skladu s dosadasnjom razinom tvog zakljucivanja...

Fanu kaže...
ansha kaže...

Nisam ja zaboravio na 1070-ku nego on jer je to njegov komentar bio.

To sta je do sad bilo moze se i ne mora ponovit, do sad nikad nismo imali ni blizu takvu potraznju i proizvodnju grafickih zbog kripta, posto je kripto prdnuo sad imamo nikad vise neprodanih grafa prosle generacije...

 

Ja iz svoje guzice evo vadim podatak da nema sanse da 2060-ka bude ispod 2700kn. Ovo je 100% pouzdano.

 

lol pa naravno da 2060 nece biti ispod 2700kn

ni 1060 nije bila ispod 2700kn po izlasku

 

pogotovo ne kod nas

sigurno ce 2060 startati sa cijenom od oko 3000kn, dok ce oni srotarski modeli (referentni, asus turbo, itd) biti ispod 3000kn

 

samo ce mi biti zanimljivo sta ce sa cijenama postojecih grafa

bio neki dan u ADMu, imaju jos cijele police novih neprodanih 1xxx grafickih (vjerojatno im ostale zalihe od zlatnih dana mininga)

Ljudima koji trenutno gledaju kupit grafu je zanimljiva jedino usporedba sa trenutnom cijenom 1060-ki. Ovaj sta me potaknuo na komentiranje je vidovit i uvjerava ljude da sigurno nece kostat vise od trenutne cijene 1060-ki...

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Fanu kaže...

sigurno ce 2060 startati sa cijenom od oko 3000kn, dok ce oni srotarski modeli (referentni, asus turbo, itd) biti ispod 3000kn

 

samo ce mi biti zanimljivo sta ce sa cijenama postojecih grafa

bio neki dan u ADMu, imaju jos cijele police novih neprodanih 1xxx grafickih (vjerojatno im ostale zalihe od zlatnih dana mininga)

 Prije koji mjesec, pričao sam s gazdom ADM-a o novoj seriji.

 

Frajer me doslovno kroz znoj uvjeravao da neće Nvidija ove godine ništa izbacivat.

 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...
ibme74 kaže...
ansha kaže...

Ja iz svoje guzice evo vadim podatak da nema sanse da 2060-ka bude ispod 2700kn. Ovo je 100% pouzdano.

 Lol, i po cemu je to sad razlicito od kog komentara "u najgorem slucaju ce kostat koliko sada kosta gtx1060"

GTX1060 6gb (ako gledamo bolje modele) kosta 2.500+ kuna kao i rx580 8gb.

Ima sad u nekoliko trgovina malo povoljnije na nekakvim akcijama ali doslovno do prije par dana nisi imao 6gb model ispod 2.500-2.600kn.

Cinjenica da ti moram naglasavat sta je sarkazama je u skladu s dosadasnjom razinom tvog zakljucivanja..

 

Činjenica da ti misliš da će 2060-tka koštat još više nego si gore u "sarkazmu" napisao je u skaldu sa gorstakovom gflops logikom

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

 

Činjenica da ti misliš da će 2060-tka koštat još više nego si gore u "sarkazmu" napisao je u skaldu sa gorstakovom gflops logikom

 Ovo je vec okrutno. 

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

 

Činjenica da ti misliš da će 2060-tka koštat još više nego si gore u "sarkazmu" napisao je u skaldu sa gorstakovom gflops logikom

Ajde baba vanga radje slazi noob-ovima gaming kompove sa 32gb rama, korisniji si nego ovako...

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Dobro pametni, bolje i 32GB RAM-a koje će trebat kad tad nego dat 6.500kn za GTX1080Ti koju će prestić 2070-tka za skoro upola manje love, savjet tisućljeća 

Inače ja vadim informacije iz guzice dok se tebi u zasljepljujućem svijetlu ukazala gospa dok si sjedio na klonji i čitao etikte sa deterdženata i rekla ti "dida ansha ne boj se, nisam došla po tebe nego sam ti došla reći da će cijene nove mid range serije nvidia grafa biti osjetno skuplje nego ove trenutno... i manje pečenke jedi, nije dobro za probavu"

11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
war3_tft kaže...
ibme74 kaže...

 

Činjenica da ti misliš da će 2060-tka koštat još više nego si gore u "sarkazmu" napisao je u skaldu sa gorstakovom gflops logikom

 Ovo je vec okrutno. 

 ...počeli su i šamari letjet 

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ako FHD ima 1500 cuda cora to je na fhd 13.5 Tfps i 5 gfpsa...

 

Logika nalaže da će ta kartica na 1440p davati 14 tgfpsa i 1 megaflops, te 40 deka kravljeg sira.

 

Btw, di je ta munja ?

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2018 16:15 (DarthMarkus).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
DarthMarkus kaže...

Btw, di je ta munja ?

 bilo mu je vruće, pa je sad na hlađenju do daljnjeg

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Jugo zapuvao biće. Malo ga prikinulo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Evo ti biserko i jedan sluzbeni podatak, 2070-ka founders je 600$ dok je 1070-ka bila 450$. Jos mislis da ce 2060-ka kostat isto ko i 1060-ka?

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

da djedosauruse

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

da djedosauruse

Hehe, predvidljiv si... Stvarno ce veliku rupu s cijenama imat, amateri...

9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
GeForce RTX 2080 Ti💪🤩
Odmori se u Istini! :))
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Jel se moze sto desit ako zalijepim na par mjesta na backplateu i na fan shroudu bijelu 3mcarbon foliju...na back plate bi zalijepio di ima one udubljene crte..a na fan.shroud bi zalijepio na one narandjaste dijelove...

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav, jel ima smisla meni prelaziti s r9 fury na 1070 ako ju nađem za recimo 2k? monitor je ultrawide full hd s freesyncom

Dirty dosen
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Po meni nema nekog smisla jer su podjednake kartice a i gubis freesync prelaskom na nvidiu, jedino na crnu dobis je manja potrošnja i samim time manje temperature.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2018 13:06 (Mitch).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Patrick_cro kaže...
Po meni nema nekog smisla jer su podjednake kartice a i gubis freesync prelaskom na nvidiu, jedino na crnu dobis je manja potrošnja i samim time manje temperature.

Jedino sta gubi freesync, al podjednake nisu u nicemu. 1070-ka je solidno brza, ima duplo vrama i trosi i grije se manje... Obicni Fury je na razini 580-ke.  

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ajmo, linkovi na EU dućane koji imaju 20xx seriju, s dostavom u HR. Da vidmo cijene :D

Alzashop ih ima, Overclocker ih imaju al nema dostave u HR (a bio sam uvjeren da ima), Computeruniverse još nemaju..

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice