Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.464
|
čitano: 5.547.336
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
CyberDemonVZ kaže...

Ajmo, linkovi na EU dućane koji imaju 20xx seriju, s dostavom u HR. Da vidmo cijene :D

Alzashop ih ima, Overclocker ih imaju al nema dostave u HR (a bio sam uvjeren da ima), Computeruniverse još nemaju..

 Ima ih na Casekingu isto: LINK

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

2080 oko tisuću eur, da vidimo komentare? RTX? 

Festina lente
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Meni je ova moja 1070 ti iz ducana bez pdv za 3300 dusu dala naspram nove serije s cijenama

razorblade
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ma rađe bi kupio Vegu i od HEP-a zakupio trafostanicu, nego od ovih muljatora novu seriju.

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Promster kaže...

Ma rađe bi kupio Vegu i od HEP-a zakupio trafostanicu, nego od ovih muljatora novu seriju.

 zasto muljatora?

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Mitch kaže...
Promster kaže...

Ma rađe bi kupio Vegu i od HEP-a zakupio trafostanicu, nego od ovih muljatora novu seriju.

 zasto muljatora?

To je ozbiljno pitanje?

6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Mitch kaže...

 Pogleđ ovu sa 6 GB https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/gigabyte-gtx-1060-6gb-oc-oglas-26239824

 

Danas je objavljen oglas.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2018 15:54 (Anđeo bez falinge).
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mrki_tua kaže...

2080 oko tisuću eur, da vidimo komentare? RTX? 

 https://www.caseking.de/asus-geforce-rtx-2080-dual-o8g-8192-mb-gddr6-gcas-252.html

 

To je još preorder. 100 eurića dolje i tu će negdje ostati cijena.

15 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Fala ali ipak je 3GB.

@Promster da ozbiljno...ne pratim
6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Mitch kaže...
Fala ali ipak je 3GB.


 Pa ne mogu vjerovati da je lik promijenio "gigabajtažu". Pisalo je 6 GB. (pogledaj kraj moga linka) 

 

 

 

bit će da je s ovog foruma pa se uplašio.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2018 17:47 (Anđeo bez falinge).
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Vidi ovo:

https://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_gtx_1080_ti_gaming_x_trio_review,10.html

 

Daleko najtiša kartica do sad na testu 

 

P.S. Da, htio sam reći, postoji ista izvedba 2080 Ti. Vjerojatno će biti jednako tiha.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2018 19:11 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 1. vram kod gtx970 doista jest 4gb, sporiji doduše, ali je 4gb kako god okreneš i obzirom na dobar memory management to se baš i nije nešto osjetilo u gejmanju

no, da su bezobrazni što to nisu sami napomenuli i što su to skrivali, to jest

 

2. ništa novog, i konkurencija ima sličnih muljaža, pa nikom ništa - link

skresali su ionako slabašnu rx560 i kad se otkrilo i prozvalo ih se - prebacili su odgovornost na aib partnere

 

3. svinjarija teža, teško da se može išta mjeriti s tim

 

na koncu, ne branim nevidiju, samo ukazujem da ne treba jedne pljuvati, a drugima gledati kroz prste i na osnovu takvih neracionalnih zaključaka donositi odluke koje se tiču tvojeg i samo tvojeg džepa

tko nudi bolje, taj će dobiti moju lovu, a za njihove međusobne obračune i prljave igre me laganini boli ona stvar - to može biti prevaga, ali samo kad su opcije podjednake

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...

 1. vram kod gtx970 doista jest 4gb, sporiji doduše, ali je 4gb kako god okreneš i obzirom na dobar memory management to se baš i nije nešto osjetilo u gejmanju

no, da su bezobrazni što to nisu sami napomenuli i što su to skrivali, to jest

 

2. ništa novog, i konkurencija ima sličnih muljaža, pa nikom ništa - link

skresali su ionako slabašnu rx560 i kad se otkrilo i prozvalo ih se - prebacili su odgovornost na aib partnere

 

3. svinjarija teža, teško da se može išta mjeriti s tim

 

na koncu, ne branim nevidiju, samo ukazujem da ne treba jedne pljuvati, a drugima gledati kroz prste i na osnovu takvih neracionalnih zaključaka donositi odluke koje se tiču tvojeg i samo tvojeg džepa

tko nudi bolje, taj će dobiti moju lovu, a za njihove međusobne obračune i prljave igre me laganini boli ona stvar - to može biti prevaga, ali samo kad su opcije podjednake

 

Ja ne pljujem jedne, a drugima gledam kroz prste, niti su moji zaključci neracionalni, čisto sam iznio neke činjenice. Naravno rijetko koja firma te veličine posluje sasvim korektno i nikada nije "zgriješila", ali osobno smatram da je Nvidija najgora po to pitanju, pogotovo kad znamo da dominiraju i nema potrebe za takvim potezima. Baš me briga dal su zeleni il crveni, plavi il žuti, kupujem od onog koji ponudi najviše za najmanje novaca. I sam koristim Nvidijinu grafičku jer je to bio logičan izbor, nisam privržen ni jednom brendu (kao mnogi na ovom forumu) dapače to mi nije jasno pošto oni nas iskorištavaju gdje i kako stignu. Mislim da si krivo protumačio moj post, i zamjenio me za hejtera Nvidije, tj. fanboya AMD-a. Kolega me zamolio da mu objasnim zašto mislim da su momci iz Nvidije muljatori, a iznesene činjenice stoje. 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Promster kaže...

 

Ja ne pljujem jedne, a drugima gledam kroz prste, niti su moji zaključci neracionalni, čisto sam iznio neke činjenice. Naravno rijetko koja firma te veličine posluje sasvim korektno i nikada nije "zgriješila", ali osobno smatram da je Nvidija najgora po to pitanju, pogotovo kad znamo da dominiraju i nema potrebe za takvim potezima. Baš me briga dal su zeleni il crveni, plavi il žuti, kupujem od onog koji ponudi najviše za najmanje novaca. I sam koristim Nvidijinu grafičku jer je to bio logičan izbor, nisam privržen ni jednom brendu (kao mnogi na ovom forumu) dapače to mi nije jasno pošto oni nas iskorištavaju gdje i kako stignu. Mislim da si krivo protumačio moj post, i zamjenio me za hejtera Nvidije, tj. fanboya AMD-a. Kolega me zamolio da mu objasnim zašto mislim da su momci iz Nvidije muljatori, a iznesene činjenice stoje. 

 odgovarao sam na ovu izjavu dolje, poprilično suprotnu od ovoga što sad kažeš

Promster kaže...

Ma rađe bi kupio Vegu i od HEP-a zakupio trafostanicu, nego od ovih muljatora novu seriju.

ako je ovo racionalno, koliko god još praktično nisu poznate cijene i točne perfomanse novih nevidija u odnosu na vegu, onda ja očito pojam racionalnog cijelog života krivo shvaćam

 

a što se tiče prevaranata, svi bi oni nama utjerali da mogu, amd tu jest pošteniji - ali po mojem mišljenju samo zato jer si nemere priuštiti skandale koje si mogu priuštiti intel i nevidija - ne zbog eventualne štete na koju ionako ne računaju kad rade takva sranja (da računaju da će ih otkriti, ne bi to radili), nego čisto radi umišljenog statusa nedodirljivosti koji bi ih brzo obuzeo da su kojim slučajem u poziciji u kojoj je konkurencija

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...

 odgovarao sam na ovu izjavu dolje, poprilično suprotnu od ovoga što sad kažeš

Promster kaže...

Ma rađe bi kupio Vegu i od HEP-a zakupio trafostanicu, nego od ovih muljatora novu seriju.

ako je ovo racionalno, koliko god još praktično nisu poznate cijene i točne perfomanse novih nevidija u odnosu na vegu, onda ja očito pojam racionalnog cijelog života krivo shvaćam

 

a što se tiče prevaranata, svi bi oni nama utjerali da mogu, amd tu jest pošteniji - ali po mojem mišljenju samo zato jer si nemere priuštiti skandale koje si mogu priuštiti intel i nevidija - ne zbog eventualne štete na koju ionako ne računaju kad rade takva sranja (da računaju da će ih otkriti, ne bi to radili), nego čisto radi umišljenog statusa nedodirljivosti koji bi ih brzo obuzeo da su kojim slučajem u poziciji u kojoj je konkurencija

To je bio pokušaj sarkazma i satire, sad koliko je uspješan...možemo diskutirati. Ali mislio sam da je bilo očito, pošto nisam ni siguran da se može zakupiti trafostanica. Uglavnom htio sam dočarati da nemamo puno izbora, a i onaj izbor koji imamo je vruć i mnogo troši, nisam mislio da će netko to shvatiti doslovno.

 

Hvala bogu pa se Intel želi uključiti na GPU tržiše, nadajmo se uspješno. To bi nam možda donjelo manje "utjerivanja" kojeg sam imamo i preko previše.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Promster kaže...

To je bio pokušaj sarkazma i satire, sad koliko je uspješan...možemo diskutirati. Ali mislio sam da je bilo očito, pošto nisam ni siguran da se može zakupiti trafostanica. Uglavnom htio sam dočarati da nemamo puno izbora, a i onaj izbor koji imamo je vruć i mnogo troši, nisam mislio da će netko to shvatiti doslovno.

 a dobro, onaj dio s trafostanicom sam skužio kao zajebanciju

no ovaj prvi dio da bi radije kupio vegu nego novu nevidiju mi je zazvučao poprilično neracionalno

 

zato sam i išao govoriti o tome da prvo treba gledati svoj interes u ovakvim situacijama, jer da se nađeš u situaciji da si gladan kruha podjednako bi te menadžeri jedne i druge firme zaobišli na ulici

iako je to nebitno u ovoj temi, ima daleko potrebitijih da im poklanjaš novce, od dvije američke tvrtke koje nastoje svojim dioničarima osigurati profit

11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

to s ebay-a ti je fake

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...
ibme74 kaže...

Pa u najgorem slucaju ce kostat kao sada gtx1060

Ajmo jos malo iz guzice vadit podatke...

 

 

Znači 20% više performansi za minimum 40% višu cijenu, tj. ako prođe po tim cijenama, a bit će i više, krasno će padati cijene ovim iz serije GTX 1XXX

Festina lente
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.8.2018 19:18 (mrki_tua).
15 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Mislim da ce polovna GTX 1070 biti odlicna kupnja
10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mrki_tua kaže...
ansha kaže...
ibme74 kaže...

Pa u najgorem slucaju ce kostat kao sada gtx1060

Ajmo jos malo iz guzice vadit podatke...

 

 

Znači 20% više performansi za minimum 40% višu cijenu, tj. ako prođe po tim cijenama, a bit će i više, krasno će padati cijene ovim iz serije GTX 1XXX

 Zasto mislis da ce padat cijena 10 seriji? ja se bojim da bi mogla narast. naime, dosta ljudi na 10 seriji cekalo je 20 da se prebaci. ako 20 štucne, raja ce ostat na 10 seriji. ovi koji imaju starije kartice i cekali su 20 da se prebace na 10 mogli bi pogurat cijene 10 seriji prema gore. 

10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

@jovial, naravno da sam bio ciničan, želim čut komentare ovih šta su isčekvali ponedjeljak, a sad ih ni vidit ni čut...

Festina lente
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.8.2018 15:10 (mrki_tua).
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

uh, a vec sam se ponadao da imas neko logicno objasnjenje da me razuvjeris... najebasmo, izgleda.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Pa treba hapat mozda tamo oko black fridaya kad se ciste police...mozda bude novih 1060 6GB za solidnu svotu...

U americi ne sumnjam, vidim 1070 po 220$..
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Trebam jedan savjet, više glava je pametnije od jedne jel.

 

Dakle nudi mi se GTX 1070Ti za 2700kn sa nešto preko godinu dana garancije u HR. Sad ne znam dal da čekam da se vidi što će biti za 20xx serijom, tj. sa 2070 i 2060. Kad se clockne 1070Ti je skoro pa ista 1080.

 

"Strah" me da nova serija nebi ispala flop pa cijene Pascala čak i porasle. Kaj kažete, neki savjet?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Dobra cjena svakako, ako ti se neda cekat go for it. Ako imas zivaca onda cekaj kao ja..

 

 

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Promster kaže...

Trebam jedan savjet, više glava je pametnije od jedne jel.

Dakle nudi mi se GTX 1070Ti za 2700kn sa nešto preko godinu dana garancije u HR. Sad ne znam dal da čekam da se vidi što će biti za 20xx serijom, tj. sa 2070 i 2060. Kad se clockne 1070Ti je skoro pa ista 1080.

"Strah" me da nova serija nebi ispala flop pa cijene Pascala čak i porasle. Kaj kažete, neki savjet?

 Nismo vidovnjaci (OK, ima ih nekoliko u temi), pa ti nitko ne može točno reći. Sve je moguće.

Neće biti flop, možda će samo imati visoke cijene, pogotovo kod nas, pa će cijene 10xx ostati iste.

 

Ja sam npr. prošli mjesec dobio dobru priliku za prodati svoju 1070 i uzeti 1080 i iskoristio sam ju.

Ti sam moraš odlučiti :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
DarthMarkus kaže...

Dobra cjena svakako, ako ti se neda cekat go for it. Ako imas zivaca onda cekaj kao ja..

 

 

Eh problem je kaj trenutno nemam niš na piku za igrati, sljedeće što znam da uzimam je na PS4 (Spiderman i RDR2), a za PC bi BF:V ako će valjat. Ovo mi se čini kao dobar deal i mislim da bi uzeo da me neka igra pritišće, ali pošto je ljeto i uvijek su suše po pitanju gaminga, nema sile. I sad odlučiti dal će biti boljih prilika kroz 2 mjeseca ili ne...

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Promster kaže...
DarthMarkus kaže...

Dobra cjena svakako, ako ti se neda cekat go for it. Ako imas zivaca onda cekaj kao ja..

 

 

Eh problem je kaj trenutno nemam niš na piku za igrati, sljedeće što znam da uzimam je na PS4 (Spiderman i RDR2), a za PC bi BF:V ako će valjat. Ovo mi se čini kao dobar deal i mislim da bi uzeo da me neka igra pritišće, ali pošto je ljeto i uvijek su suše po pitanju gaminga, nema sile. I sad odlučiti dal će biti boljih prilika kroz 2 mjeseca ili ne...

 Haha, znam kak ti je. Sretno! 

 

Btw, ja sam nekim čudom prelaskom s 1070 na 1080 dobio MNOGO više FPSa u igrama nego sam trebao. Vjerojatno mi nešto nije štimalo s instalacijom drivera, pa se brisanjem i ponovnom instalacim popravilo :D

 

EDIT: GPU Prices Plunge

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.8.2018 20:48 (CyberDemonVZ).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice