Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.573
|
čitano: 5.575.072
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ryder007 kaže...

pozz svima vidim da se je gore vodila rasprava izmedju RX 480 i GTX 1060, igram vecinom CS:GO i povremeno par igrica i htio bi odigrat neke od novijih tipa novi nfs novu laru i tak,pa me onda definitivno zanima koji bi bio pravi izbor za mene imam proc FX 8350 i 8 GB rama i XFX 550 napajanje

 

Uzmeš ovako nešto klik i vozi 

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

 

Kakvi crnih 800kn kad GTX1060 3Gb idu od 950-1000kn (klik1, klik2) a te dvije grafe nebo i zemlja. Realna cijena 1050Ti je sada oko 750-800kn, RX460/560 500-600kn max (ovisi o modelu i duzini jamstva)

 Pa naravno da ne mislim na cijene tu s foruma di su realne i spuštene još više, ak si čovjek oće zaradit nek proda na njuški, netko će naletit sigurno, ima takvih vjeruj mi. Znam ja da ima gtx1060 za te novce i super cijena, ispod tog nebi gledao više, odličan buy ispod 1000kn, kaj me briga dal je rudarila ak ima garanciju. I gtx1050Ti i gtx1060 6gb je velka razlika, a di neće ovo bit. Nek si izvuče max novaca za tu staru grafu, za 500kn će sigurno otić odma.

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Dobra večer svima.

Imam jedno pitanje? Koji sli bridge je najbolje koristiit za 2x1070?

Ova dva imam pri ruci:

 

https://www.amazon.com/dp/B01HKC1Z6I?tag=viglink22154-20

 

https://www.amazon.co.uk/flexible-Premiumquality-PC24-Shop-Service/dp/B00576ESX2

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
tino26 kaže...

Dobra večer svima.

Imam jedno pitanje? Koji sli bridge je najbolje koristiit za 2x1070?

Ova dva imam pri ruci:

 

https://www.amazon.com/dp/B01HKC1Z6I?tag=viglink22154-20

 

https://www.amazon.co.uk/flexible-Premiumquality-PC24-Shop-Service/dp/B00576ESX2

 1080ti

7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Glavas_ZG kaže...
tino26 kaže...

Dobra večer svima.

Imam jedno pitanje? Koji sli bridge je najbolje koristiit za 2x1070?

Ova dva imam pri ruci:

 

https://www.amazon.com/dp/B01HKC1Z6I?tag=viglink22154-20

 

https://www.amazon.co.uk/flexible-Premiumquality-PC24-Shop-Service/dp/B00576ESX2

 1080ti

 u idealnim uvjetima je 2x 1070 SLI 15-20% jači od 1080ti, tipa timespy bench, u većini igara će taj SLI setup, ako uopće igra i podržava, dati možda malo jači fps od 1080 bez Ti

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Glavas_ZG kaže...
tino26 kaže...

Dobra večer svima.

Imam jedno pitanje? Koji sli bridge je najbolje koristiit za 2x1070?

Ova dva imam pri ruci:

 

https://www.amazon.com/dp/B01HKC1Z6I?tag=viglink22154-20

 

https://www.amazon.co.uk/flexible-Premiumquality-PC24-Shop-Service/dp/B00576ESX2

 1080ti

  Hvala na savjetu ali nisam pitao koja je grafička bolja nego koji sli bridge da stavim.. Toliko o pomoći sa ovog foruma..

Najviše mrzim kad netko pametuje nekome,ako neznaš odgovor ne piši ništa i bok..

11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
tino26 kaže...

Najviše mrzim kad netko pametuje nekome,ako neznaš odgovor ne piši ništa i bok..

 nije riječ o pametovanju, nego savjetu - za dvije 1070 + sli mostić dobiješ 1080ti, koja je bolja za gejmanje nego sli 1070

to što ti ne prihvaćaš pametan savjet za što forum inače i služi je tvoja stvar, ali nema potrebe za takvim bahatim odgovorom

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
tino26 kaže...

Najviše mrzim kad netko pametuje nekome,ako neznaš odgovor ne piši ništa i bok..

 nije riječ o pametovanju, nego savjetu - za dvije 1070 + sli mostić dobiješ 1080ti, koja je bolja za gejmanje nego sli 1070

to što ti ne prihvaćaš pametan savjet za što forum inače i služi je tvoja stvar, ali nema potrebe za takvim bahatim odgovorom

Zaboravio si spomenuti i osjetno manju potrosnju s obzirom da ne noras napajat 2 nego jednu grafu i jos ako si u fazi slaganja dodatna usteda na napajanju.

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
picajzla0707 kaže...
tino26 kaže...

Najviše mrzim kad netko pametuje nekome,ako neznaš odgovor ne piši ništa i bok..

 nije riječ o pametovanju, nego savjetu - za dvije 1070 + sli mostić dobiješ 1080ti, koja je bolja za gejmanje nego sli 1070

to što ti ne prihvaćaš pametan savjet za što forum inače i služi je tvoja stvar, ali nema potrebe za takvim bahatim odgovorom

Zaboravio si spomenuti i osjetno manju potrosnju s obzirom da ne noras napajat 2 nego jednu grafu i jos ako si u fazi slaganja dodatna usteda na napajanju.

Ne bi bila velika razlika u potrosnji, u prosjeku bi 1080 Ti vise trosila jer sli slabo scale-a pa ni grafe nisu max opterecene...

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Istina, ali čitao sam davno nekad recenziju testiranaj 2x MSI Gaming GTX1070 i potrošnja je bila nekih 330-340w, GTX1080Ti troši oko 250w, to je osjetna razlika opet, pogotovo kada uzmeš u obzir da uz manju potrošnju dobijaš i veće performanse.

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Istina, ali čitao sam davno nekad recenziju testiranaj 2x MSI Gaming GTX1070 i potrošnja je bila nekih 330-340w, GTX1080Ti troši oko 250w, to je osjetna razlika opet, pogotovo kada uzmeš u obzir da uz manju potrošnju dobijaš i veće performanse.

 

Usporedjuj stock power limite, u tom slucaju dvije 1070-ke mogu u teoriji najvise 300W povuc, u igrama nece bit blizu tome. U svakom slucaju je jedna 1080 Ti puno bolja opcija, al najmanje zbog potrosnje...

 

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Nije valjda da ne kuzite da covik vec ima 2x1070, ili su mu u procesu nabave... 

 

Uostalom, ako slucajno nema ali zeli radi neke njemu vazne namjene, mogli bi smo podrzati a ne spamati sa istim savjetima o 1080ti.

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
metallic kaže...

Nije valjda da ne kuzite da covik vec ima 2x1070, ili su mu u procesu nabave... 

 

Uostalom, ako slucajno nema ali zeli radi neke njemu vazne namjene, mogli bi smo podrzati a ne spamati sa istim savjetima o 1080ti.

Pa sta sta ima, ko da je problem prodat i uzet 1080 Ti? Doslovno se u par dana rijesi...

 

Koja vazna namjena? Za poslovne stvari ti ne treba sli bridge... Dakle gaming...

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nije problem, a jos manji problem mu je ispunit sebi želju.

Nekad prvo treba imati Sli\CF da probaš, prođes fazu pa onda shvatis ono sto zapravo trebas, ili želiš.

 

P.s. naravno da se slazem da je bolja jedna jaca grafa od dvi slabije, ali ne moramo stano tupit isto. :)

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
tino26 kaže...

Najviše mrzim kad netko pametuje nekome,ako neznaš odgovor ne piši ništa i bok..

 nije riječ o pametovanju, nego savjetu - za dvije 1070 + sli mostić dobiješ 1080ti, koja je bolja za gejmanje nego sli 1070

to što ti ne prihvaćaš pametan savjet za što forum inače i služi je tvoja stvar, ali nema potrebe za takvim bahatim odgovorom

 

Nisam bahat i nisam mislio ništa loše,a nedaj Bože uvrijediti nekoga..

Nabavio sam bio jednu Gigabyte GTX 1070 G1 od frenda koji ih je kupio tri.Drugi dan ga je neki lik zeznuo za kupnju pa je donio mi još jednu. Nisam ni na kraj pameti razmišljao o sli ali kako stjecajem okolnosti sad imam dvije iste pitao sam koji sli bridge treba staviti jer se ne kužim u to.

15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

znaci izbor pada na gtx 1060,samo me brine posto nikad nisam imao nvidia grafu kako bi funkcionirala na moj fx 8350 dali bi bilo kakvih problema?

EUNE LOL: frenkySTYLE
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Pa zasto bi bilo problema?

11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
tino26 kaže...
picajzla0707 kaže...
tino26 kaže...

Najviše mrzim kad netko pametuje nekome,ako neznaš odgovor ne piši ništa i bok..

 nije riječ o pametovanju, nego savjetu - za dvije 1070 + sli mostić dobiješ 1080ti, koja je bolja za gejmanje nego sli 1070

to što ti ne prihvaćaš pametan savjet za što forum inače i služi je tvoja stvar, ali nema potrebe za takvim bahatim odgovorom

 

Nisam bahat i nisam mislio ništa loše,a nedaj Bože uvrijediti nekoga..

Nabavio sam bio jednu Gigabyte GTX 1070 G1 od frenda koji ih je kupio tri.Drugi dan ga je neki lik zeznuo za kupnju pa je donio mi još jednu. Nisam ni na kraj pameti razmišljao o sli ali kako stjecajem okolnosti sad imam dvije iste pitao sam koji sli bridge treba staviti jer se ne kužim u to.

 ma nisam niti ja mislio ništa loše, nego ti je kolega stvarno dao dobar savjet - ako imaš dvije 1070, puno ti je bolja opcija prodat ih i kupiti za te novce 1080ti

nije to bilo pametovanje, nego dobar prijedlog

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

polovni rx 580 a i ostale grafe...

 

evo već 10tak dana gledam po oglasima rx 580, jedna mi stvar nikako nije jasna .... pa ako neko kuži ... dakle večina oglasa na njuškalu i forumima je ajd da kažem u najmanju ruku malo čudna jel, večina ima garanciju, kad pitaš za račun nekad može ali nekad i ne može jer je na računu gomila robe bla bla, ok daju ti da provjeriš sa servisom da li po brojevima odgovara , većinu kartica nemreš isprobati jer ovo i ono ... di je fora odkud tolke kartice ? jesu to neke muljaže ili ??

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Vecinom kartice koje su kotistili mineri, ak muljaju za racun vjerovatno nes ne stima jer jednostavno mogu kopirati racun ako na njemu ima vise stvari. Sto se tice toga da ne daju da se testira je veci ptoblem, moguce da su to kartice sa izrazenim coil whineom, iako su to ispravne kartice malo tko pi pristao da ga izrazrni coil whine zivcira.

U svakom slucaju prije kupnje s njuskala testirati karticu i traziti racun ili kopiju.
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2018 9:07 (war3_tft).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mla_dend kaže...

polovni rx 580 a i ostale grafe...

 

evo već 10tak dana gledam po oglasima rx 580, jedna mi stvar nikako nije jasna .... pa ako neko kuži ... dakle večina oglasa na njuškalu i forumima je ajd da kažem u najmanju ruku malo čudna jel, večina ima garanciju, kad pitaš za račun nekad može ali nekad i ne može jer je na računu gomila robe bla bla, ok daju ti da provjeriš sa servisom da li po brojevima odgovara , većinu kartica nemreš isprobati jer ovo i ono ... di je fora odkud tolke kartice ? jesu to neke muljaže ili ??

 Ako nema račun i garanciju ne kupuj !!!

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mla_dend kaže...

polovni rx 580 a i ostale grafe...

 

evo već 10tak dana gledam po oglasima rx 580, jedna mi stvar nikako nije jasna .... pa ako neko kuži ... dakle večina oglasa na njuškalu i forumima je ajd da kažem u najmanju ruku malo čudna jel, večina ima garanciju, kad pitaš za račun nekad može ali nekad i ne može jer je na računu gomila robe bla bla, ok daju ti da provjeriš sa servisom da li po brojevima odgovara , većinu kartica nemreš isprobati jer ovo i ono ... di je fora odkud tolke kartice ? jesu to neke muljaže ili ??

 

Kažeš mu da ti kopira račun i da sa grafom, ako odbija obiđeš ga i gotovo. Kopija računa je dovoljna za ostvarivanje garancije, nije potreban orginal. 

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mla_dend kaže...

polovni rx 580 a i ostale grafe...

 

 

 kupio rx nitro 580 se, dobio račun i malo više od dvije godine garancije, freesinc je melem a oči ))))

 

hvala na savjetima.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.9.2018 0:46 (mla_dend).
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ryder007 kaže...

znaci izbor pada na gtx 1060,samo me brine posto nikad nisam imao nvidia grafu kako bi funkcionirala na moj fx 8350 dali bi bilo kakvih problema?

 Radit ce normalno ali ces imati cpu bottleneck u igrama koje ovise o cpu vise osim toga nemas frke

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ako mu je izbor rx 480 i gtx 1060, nevidija je svakako bolji izbor jer će bn imati jednako s obe, a na rx 480 će uz isti bn imati dodatno i cpu overhead
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Svakako je bolje slazem se. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

ok hvala, ma koliko sam nesto skuzio 480 i 580 si prakticki iste kartice ako se ne varam? a ako bi se jos malo strpio i prikupio jos nesto love sto bi sljedece bilo bolje,gledam na njuski ova gtx 1060 6 gb se krece oko 1500,a koji bi izbor onda bio do recimo 2000?

EUNE LOL: frenkySTYLE
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ryder007 kaže...

a koji bi izbor onda bio do recimo 2000?

Malo povećaš budžet i uloviš GTX 1070 koja je jača od svih navedenih.

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Pozdrav, da li se isplati ici na AMD vega 64 zbog freesync?
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ovisi o cijeni, za kolko si nasao tu vegu?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice