Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.445
|
čitano: 5.539.925
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Da nvidija enable-a freesync i ovo malo ljudi sta gleda Vegu bi preslo na nevidiju...

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...

Da nvidija enable-a freesync i ovo malo ljudi sta gleda Vegu bi preslo na nevidiju...

Klik

11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

mda, potrošiti još 800 kuna za rx 550 da bi preko nje mogao goniti freesync

da ne spominjemo da će ti ta 550 zakrčiti dotok zraka gornjoj grafi, hm, nekako se više isplati dodati tih 800 kuna na budget za monitor i uzeti gsync ako je već tolika nužda za tim

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
ansha kaže...

Da nvidija enable-a freesync i ovo malo ljudi sta gleda Vegu bi preslo na nevidiju...

Klik

Zato sam i napisao enable-a...

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Dodatno k tome igra mora u sebi imat opciju za biranje render devicea tj mogucnosti odabira jedne ili druge kartice, od hrpetine igara koje testiraju to imaju 4 igre, a radilo im je na 2...
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.9.2018 11:08 (war3_tft).
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

ok onda je izbor pao strpit cu se jos malo pa cu na sljedecoj placi uzet gtx 1070,samo jos jedno pitanje kakva je razlika sto imaju drugacija imena recimo palit,MSI,Gigabyte,Inno 3D Zotac i to,dali moram i na to obracat paznju ili ne?

EUNE LOL: frenkySTYLE
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Sta ce ti 1070? Sa tim CPU-om ce ti i GTX1060 biti BN u nekim situacijama a kamoli 1070.

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

pa gle na ovoj r9 270 sam se igrao barem 4 godine sigurno,a vjerovatno cu za godinu dana mozda malo jace i proc uzet noviji pa nek se nadje i kartica sad nebudem za 1 godinu ponovo kupovao karticu jer ako bude sve u redu i ta ce bit kod mene barem 3godine ak ne i duze

EUNE LOL: frenkySTYLE
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ok, ja ti samo kazem ako ne planiras ici sa tog procesora da ne bacas lovu bezveze.

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Što mislite isplati li se uzeti ova vega 56 sa njuške: https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/graficke-kartice-sapphire-vega-56-nitro-8gb-povoljno-oglas-26417154

Sigurno je rudarila, ali ima još puno garancije. Trenutno imam rx 480 s godinu dana garancije za koju bih valjda dobio 1000 kn pa bi sad bilo najbolje vrijeme za upgrade. Znači za 2000 kn bih dobio bolju grafičku s duljom garancijom. Imam freesync 144 hz monitor pa se zato držim AMD-a. Također me zanima bi li moje trenutno napajanje (moj pc) moglo podnjeti ovaj upgrade.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kresaux kaže...
Što mislite isplati li se uzeti ova vega 56 sa njuške: https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/graficke-kartice-sapphire-vega-56-nitro-8gb-povoljno-oglas-26417154

Sigurno je rudarila, ali ima još puno garancije. Trenutno imam rx 480 s godinu dana garancije za koju bih valjda dobio 1000 kn pa bi sad bilo najbolje vrijeme za upgrade. Znači za 2000 kn bih dobio bolju grafičku s duljom garancijom. Imam freesync 144 hz monitor pa se zato držim AMD-a. Također me zanima bi li moje trenutno napajanje (moj pc) moglo podnjeti ovaj upgrade.

 Sve DA.

9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Na žalost, Vega 56 za te novce nije neki upgread.

U istoj sam situaciji kao i ti sa rx 480 i koji bi bio sljedeći upgread.

Vega 56 po performansama se ne isplati iznad 2500kn a kad vidiš da su gtx 1070 jeftinije onda ti je jasno.

Ja čekam Navi i naznake da će 250USD donijeti performanse gtx 1080, ne trebaš gubiti novce 2 puta.
SSD koliko si mi života uštedio...
6 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2018 20:13 (Paolo Maldini).
 
9 0 hvala 5
15 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Paolo Maldini kaže...

 placa hosting otpremninom iz AMDa

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Gasi internet 😂😂😂

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Paolo Maldini kaže...

 Čudni su putevi Gospodnji.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Paolo Maldini kaže...

 

Mi se ovdje zajeabvamo davajući odgovore a postoji ovako jednostavno riješenje na netu, c-c-c 

6 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

zbilja nema potribe pisati na ovoj temi i minjat prosjek IQ-a

žene ga vole
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2018 6:41 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 3
16 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Drži se toga ko pijan plota

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kresaux kaže...
Što mislite isplati li se uzeti ova vega 56 sa njuške: https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/graficke-kartice-sapphire-vega-56-nitro-8gb-povoljno-oglas-26417154

Sigurno je rudarila, ali ima još puno garancije. Trenutno imam rx 480 s godinu dana garancije za koju bih valjda dobio 1000 kn pa bi sad bilo najbolje vrijeme za upgrade. Znači za 2000 kn bih dobio bolju grafičku s duljom garancijom. Imam freesync 144 hz monitor pa se zato držim AMD-a. Također me zanima bi li moje trenutno napajanje (moj pc) moglo podnjeti ovaj upgrade.

 Po mome kupnja Vege 56 jedino ima smisla ako se ide na neki high rr freesync monitor, a kod tebe je to slucaj. To je kartica po snazi taman negdje izmedu gtx 1070 i 1070ti, ako pogledamo cijene to bi bilo negdje cca 2500kn. E sad ako je cijena Vege 56 + cijena freesync monitora jednaka ili manja od ~2500kn + cijena g-sync monitora jednakih specifikacija onda je po meni kupnja isplativa.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2018 10:20 (war3_tft).
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Covjek je vec dobio odgovor😑lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2018 10:12 (Stjepanj).
Moj PC  
1 2 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Koju grafu na sljedecu konfiguraciju ?

 

I5 4460 

Forton hexa+ 400w 80+

Msi iH81

MS knight kuciste

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Rabljena GTX1060 3Gb sa jamstvom za oko 1.000kn

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

A šta bi pametni andy12345678 preporučio?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ekipa, bio sam brz i već sam piknuo tu Vegu 56, međutim izgleda da su moje brige oko napajanja bile opravdane.

U ovu Vegu idu tri 8 pinska konektora. Moje napajanje ih ima 3, međutim 1 mora ići u matičnu (JPWR2) tako da sam kratak za jedno.

Također koliko čitam ovih 550W je apsolutno najniži level za tu karticu, a preporučeno je 750W tako da mi ne gine kupnja novog napajanja...

 

Uz to u nju treba ukopčati i dva 4 pinska fan konektora, a na matičnoj imam, pogađate, 2 sysfan konektora od kojih je jedan zauzet za stražnji ventilator.

Nisam siguran je li ovaj korak obvezan, i da li postoji neki kabel s jednim ulazom u matičnu i dva izlaza za grafu.

 

Eh u što sam se uvalio, pomagajte pls!

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

kupi splitter nedje za des kuna, ovisno jel imas viska sata ili pata molex na napajanju

žene ga vole
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.9.2018 1:38 (Gorstak79).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kresaux kaže...

Ekipa, bio sam brz i već sam piknuo tu Vegu 56, međutim izgleda da su moje brige oko napajanja bile opravdane.

U ovu Vegu idu tri 8 pinska konektora. Moje napajanje ih ima 3, međutim 1 mora ići u matičnu (JPWR2) tako da sam kratak za jedno.

Također koliko čitam ovih 550W je apsolutno najniži level za tu karticu, a preporučeno je 750W tako da mi ne gine kupnja novog napajanja...

 

Uz to u nju treba ukopčati i dva 4 pinska fan konektora, a na matičnoj imam, pogađate, 2 sysfan konektora od kojih je jedan zauzet za stražnji ventilator.

Nisam siguran je li ovaj korak obvezan, i da li postoji neki kabel s jednim ulazom u matičnu i dva izlaza za grafu.

 

Eh u što sam se uvalio, pomagajte pls!

Nema ti napajanje 3 nego 2 8-pin pcie konektora, 8 pin EPS konektor napaja CPU i kad bi ga nekako i uspio ustekat u grafu ne bi dobro zavrsilo...

11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kresaux kaže...

Uz to u nju treba ukopčati i dva 4 pinska fan konektora, a na matičnoj imam, pogađate, 2 sysfan konektora od kojih je jedan zauzet za stražnji ventilator.

Nisam siguran je li ovaj korak obvezan, i da li postoji neki kabel s jednim ulazom u matičnu i dva izlaza za grafu.

 

Eh u što sam se uvalio, pomagajte pls!

 ne moraš uštekati ništa na te konektore, to su konektori za dodatne ventilatore koji onda pušu istom brzinom kao oni na grafi - recimo ako hoćeš spojiti prednja dva venta s kućišta na grafu

za napajanje možeš spojiti adapter na molex, trebao bi dobiti taj adapter uz grafu i cijeli sustav ti ne bi trebao trošiti preko 450w u gejmanju, za što je to tvoje napajanje ok

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ok, hvala ljudi. Znači nađem taj splitter, a za fanove ne brinem
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kresaux kaže...
Ok, hvala ljudi. Znači nađem taj splitter, a za fanove ne brinem

 tako je, adapter ti izgleda kao na slici dolje

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice