Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.465
|
čitano: 5.550.556
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
Kresaux kaže...
Ok, hvala ljudi. Znači nađem taj splitter, a za fanove ne brinem

 tako je, adapter ti izgleda kao na slici dolje

 

uzasan prijedlog

 

molex treba izbjegavati pod svaku cijenu, pogotovo jeftine splittere na grafickama od 3000+kn

nek si lik nabavi novo napajanje, jer mu treutno ocito nije dostatno.

 

btw ako grafa ima vise od 1 power connectora, trebala bi se koristiti 2 razlicita kabla od napajanja, a ne 1 koji se splitta u 2 (8pin+6pin)

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.9.2018 10:45 (Fanu).
9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Kupi novo napajanje nemoj se zezat. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Da molex adapter treba izbjegavati "pod svaku cijenu", ne bi ih davali kao dodatnu opremu uz grafičke kartice. I to napajanje nije slabo, na najvećem opterećenju će mu raditi na 80 posto.
12 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Fanu kaže...
picajzla0707 kaže...
Kresaux kaže...
Ok, hvala ljudi. Znači nađem taj splitter, a za fanove ne brinem

 tako je, adapter ti izgleda kao na slici dolje

 

uzasan prijedlog

 

molex treba izbjegavati pod svaku cijenu, pogotovo jeftine splittere na grafickama od 3000+kn

nek si lik nabavi novo napajanje, jer mu treutno ocito nije dostatno.

 

btw ako grafa ima vise od 1 power connectora, trebala bi se koristiti 2 razlicita kabla od napajanja, a ne 1 koji se splitta u 2 (8pin+6pin)

 Potpisujem...Kad se sjetim sranja koja sam imao sa tim splitterima slabo mi dođe.

 

Ako me pamćenje dobro služi 2x6 pin on 8 pin puno bolje odrađuje posao.

 

Molex govanca izbjegavati na HE grafama ko kugu.

picajzla0707 kaže...
Da molex adapter treba izbjegavati "pod svaku cijenu", ne bi ih davali kao dodatnu opremu uz grafičke kartice. I to napajanje nije slabo, na najvećem opterećenju će mu raditi na 80 posto.

 Ne daju ga na grafama od 3-4+ soma picajzla bogati.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.9.2018 11:35 (DarthMarkus).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
DarthMarkus kaže...
picajzla0707 kaže...
Da molex adapter treba izbjegavati "pod svaku cijenu", ne bi ih davali kao dodatnu opremu uz grafičke kartice. I to napajanje nije slabo, na najvećem opterećenju će mu raditi na 80 posto.

 Ne daju ga na grafama od 3-4+ soma picajzla bogati.

 što misliš koliko je koštala ova matroxica na slici?

i vidi gle, dobiješ molex adapter uz nju

 

ne znam zbog čega bi molex bio "govace", to je sasvim normalan strujni priključak

kako priključuješ termicu od 3,5kw na utičnicu nego na isti princip na koji se priključuje molex

znate li uopće koliko će ampera vući grafa na ta dva molexa, a koliko na ostatak

ostavite se bapskih priča i mitologije

12 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Nije babska prica nego iskustvo od desetak he grafickih koje sam promjenio u zadnjih par godina. Od throttlanja, freezanja i black screenova (na trixxici), sve lokalizirano na molex problem. Ti samo pici, ali za he gaming nemoj govorit ljudima da je dobro kad nije.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Kartica vjerojatno ni ne trazi da su sva tri spojena, a i teska nebuloza je sta su stavili 3x8pin na tu karticu.. 

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
DarthMarkus kaže...
picajzla0707 kaže...
Da molex adapter treba izbjegavati "pod svaku cijenu", ne bi ih davali kao dodatnu opremu uz grafičke kartice. I to napajanje nije slabo, na najvećem opterećenju će mu raditi na 80 posto.

 Ne daju ga na grafama od 3-4+ soma picajzla bogati.

 što misliš koliko je koštala ova matroxica na slici?

i vidi gle, dobiješ molex adapter uz nju

 

ne znam zbog čega bi molex bio "govace", to je sasvim normalan strujni priključak

kako priključuješ termicu od 3,5kw na utičnicu nego na isti princip na koji se priključuje molex

znate li uopće koliko će ampera vući grafa na ta dva molexa, a koliko na ostatak

ostavite se bapskih priča i mitologije

 hebes ga ali ja na ovoj slici ne vidim molex vec 4 ili 6 pinska x2 na 8 pinski..

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
DarthMarkus kaže...
Nije babska prica nego iskustvo od desetak he grafickih koje sam promjenio u zadnjih par godina. Od throttlanja, freezanja i black screenova (na trixxici), sve lokalizirano na molex problem. Ti samo pici, ali za he gaming nemoj govorit ljudima da je dobro kad nije.

 moje iskustvo je kontra a nisam promijenio 10 nego bar 50+

Dva molexa na 8 pin nisu nikada problem ako je napajanje adekvatno.. ovdje je vise upitno jel ovaj fortron dostotan te vege..

Nekada sam imao Silverstone Zeus 750 u to vrijeme vrh vrhova nabavkom dve grafe u sli falilo mi konektora i to sam rijesio s molexima i to je idealan primjer kako je sve stimalo..

 

 

 

12 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Toxic ja imam 2 napajanja. Corsair Tx 850 staro i novo rmi isto 850. Dok smo testirali 980 ti ( ako se sjecas ), skuzio sam pizdarije. Prije toga ista stvar sa trixicom. Problema sa railom nema.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
toxic kaže...

 hebes ga ali ja na ovoj slici ne vidim molex vec 4 ili 6 pinska x2 na 8 pinski..

 je, krivo sam gledao

prestali su ih davati, ali ranije je to bio uobičajen dodatak uz grafe, čak i one najviše kategorije

kolega je imao msi 780ti i uredno je dobio i koristio molex adapter uz nju

toxic kaže...
DarthMarkus kaže...
Nije babska prica nego iskustvo od desetak he grafickih koje sam promjenio u zadnjih par godina. Od throttlanja, freezanja i black screenova (na trixxici), sve lokalizirano na molex problem. Ti samo pici, ali za he gaming nemoj govorit ljudima da je dobro kad nije.

 moje iskustvo je kontra a nisam promijenio 10 nego bar 50+

Dva molexa na 8 pin nisu nikada problem ako je napajanje adekvatno.. ovdje je vise upitno jel ovaj fortron dostotan te vege..

Nekada sam imao Silverstone Zeus 750 u to vrijeme vrh vrhova nabavkom dve grafe u sli falilo mi konektora i to sam rijesio s molexima i to je idealan primjer kako je sve stimalo.. 

 ma govorim da je to neka mitologija, molex je potpuno normalan strujni priključak

imali smo u firmi pitaj boga koliko high end kartica za grafičku obradu i nikad problema s molexima

a što se tiče dostatnosti fortrona - on bez problema daje 550w, dok će njegova cijela konfa trošiti niti 450w

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Dajte samo recite je li bolje da stavim taj 2x molex u 8 pin ili 6 pin u 2x8 pin?

Za sada mi je bitno samo spojiti, napajanje zamijenim kasnije ovisno o tome hoće li biti problema.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

kupio si high end grafu koja vuce podosta struje i zelis se oslanjati na strujne adaptere jer nemas adekvatno napajanje (jer da imas, dosli bi ti svi potrebni kablovi s njim)

u slucaju problema ce ti bit kasno - steta ce vec bit napravljena

ima li ti to smisla?

 

vidio sam dovoljno rastopljenih molex adaptera da im nikad vise ne prismrdim u zivotu - ili najcesci problem s njima, rasklimani oni metalni kontakti pa ih moras rucno poravnavati da bi ih ustekao

 

posebno su problematicni molex u sata power adaptera (pun internet slika navedenih zapaljenih adaptera) - ovi PCIe ne bi trebali stvarati probleme, ali opet ne bih riskirao s tim

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.9.2018 13:51 (Fanu).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kresaux kaže...
Dajte samo recite je li bolje da stavim taj 2x molex u 8 pin ili 6 pin u 2x8 pin?

Za sada mi je bitno samo spojiti, napajanje zamijenim kasnije ovisno o tome hoće li biti problema.

 nisam siguran da kužim što hoćeš reći...

 

ti na napajanju imaš dva 6+2 pcie priključka i to direktno gurneš u dva od tri 8-pinska priključka na grafi

za onaj treći koristiš adapter, spojiš 2x molex ženske na dva različita molex muška sa napajanja i onda onaj 8-pinski pcie priključak gurneš u preostali priključak na grafi

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kužim taj način s molexima, mislim da imam 2 slobodna. Ali zanimalo me nože li se i s ovim: https://www.links.hr/hr/kabel-delock-pci-express-6-pin-z-na-2x-8-pin-m-naponski-interni-202300065
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Na napajanju se ne štedi i trebalo bi bit u skladu sa ostatkom konfe.

 

Sad što se tiče konkretnog slučaja o kojem se priča - ako će zadržat trenutno napajanje, nek spoji ova dva 8pina koja ima na srednji i desni konektor na grafi i vidi jel sve radi ok (a trebalo bi). Ako radi - vozi dalje. Ako ne - kupuj napajanje i zaboravi na adaptere jer je to sigurnija opcija, a i ostane ti kvalitetno napajanje za budućnost.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kresaux kaže...
Kužim taj način s molexima, mislim da imam 2 slobodna. Ali zanimalo me nože li se i s ovim: https://www.links.hr/hr/kabel-delock-pci-express-6-pin-z-na-2x-8-pin-m-naponski-interni-202300065

 e što bi s tim, to bi bilo u redu da imaš još dodatna dva 6-pinska priključka na napajanju, ali ti imaš samo dva 6+2 priključka i oba ti trebaju za prva dva priključka na grafi

tebi treba još jedan dodatni 8-pinski priključak kojeg nemaš, a koji ćeš dobiti s tim adapterom preko dva molexa 

 

_mark0_69

ne razumijem čemu toliki strah od molexa, pa nije to ništa izvan standarda... 

jasno da je napajanje temelj, ne preporučam nikome štednju na tome, osim toga i sam sam uzeo vrlo kvalitetni seasonic prime 750w koji je teški overkill za moju konfu

no ako trenutno čovjek nema love za novo napajanje, ne vidim čemu tolika frka - 550w je sasvim dovoljno za tu grafu, njegov fortron je solidne kvalitete i tu nema straha

jedini problem je u naguravanju s kablovinjem i dodatnim priključcima pa će to sve skupa pomalo izgledati kao šuma striborova

5 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Bo'me ja se nju ne bi usudio tako spajati i to još na 550W napajanje.

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...

a što se tiče dostatnosti fortrona - on bez problema daje 550w, dok će njegova cijela konfa trošiti niti 450w

Raider je osrednje napajanje i muci se isporucivat deklariranu snagu, ima ogroman pad napona na 12V railu pri tome. 

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Seronja nezauzet kaže...

Bo'me ja se nju ne bi usudio tako spajati i to još na 550W napajanje.

Reko bih da onda pojma nemaš...

što se loše može dogoditi ? U najgorem scenariju ili se komp nece paliti ili ce pod loadom gasiti pc.. to je to..

Pa ja sam nedavno s Fortronom Aurus S 600w vozio dvije RX 480 8gb u CF-u.. radilo je u svim igrama sve je bilo po psu .

 

Kada sam pokrenuo PRIME95 i Furmark u isto vrijeme pc se izgasio :) To je to.. Ništa nije vrisnulo, nastavio sam koristiti i dalje

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.9.2018 14:59 (toxic).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Seronja nezauzet kaže...

Bo'me ja se nju ne bi usudio tako spajati i to još na 550W napajanje.

 dobro jel imate vi neko objašnjenje za to ili ćemo se na informatičkom forumu propagirati ravnozemljaštvo

 

jel itko od vas skeptika zna na koliko je ampera normiran molex priključak u odnosu na pcie, a ako vjerujete ostalim priključcima zbog standarda koji kvalitetna napajanja poštuju, onda morate vjerovat i molexu (nemrem vjerovat da ovo moram govoriti na informatičkom forumu )

 

jel znate koliko ampera će grafa vući kroz ta dva molexa? jel znate koliko njegovo napajanje ima specificiranu amperažu na tim izlazima? jel imate uopće ikakvog normalnog objašnjenja, linka na specifikacije, objašnjenja nekog stručnjaka električara, bilo što osim tog nekog iracionalnog straha od molexa?

pa jebote, gori ste od moje prababe i njezinih priča o vukodlacima u velebitu, odite više na forum časopisa treće oko, stella ili nexus i prestanite plašit ljude glupostima

5 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
toxic kaže...
Seronja nezauzet kaže...

Bo'me ja se nju ne bi usudio tako spajati i to još na 550W napajanje.

Reko bih da onda pojma nemaš...

što se loše može dogoditi ? U najgorem scenariju ili se komp nece paliti ili ce pod loadom gasiti pc.. to je to..

Pa ja sam nedavno s Fortronom Aurus S 600w vozio dvije RX 480 8gb u CF-u.. radilo je u svim igrama sve je bilo po psu .

 

Kada sam pokrenuo PRIME95 i Furmark u isto vrijeme pc se izgasio :) To je to.. Ništa nije vrisnulo, nastavio sam koristiti i dalje

Pa onda nemam pojma. Šta ja mogu kada nisam tako pametan kao vi ?!?! Ne rađamo se svi tako pametni.

Čisto se ne bi usudio stavljati adaptere na to konkretno napajanje u kombinaciji sa tom grafom gdje se preporuča 750W napajanje.

Sigurno ne bi išao u rizik sa tom karticom koja košta 4-5 kila kuna (ili koliko već dođe nova),  a i ostale komponente nisu vrijednosti jedne cunga lunga zvake.

A tko će štekati, neka šteka. To je njegov rizik. Predlagati to drugima je u najmanju ruku neodgovorno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.9.2018 15:05 (Seronja nezauzet).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Seronja nezauzet kaže...

Pa onda nemam pojma. Šta ja mogu kada nisam tako pametan kao vi ?!?! Ne rađamo se svi tako pametni.

Čisto se ne bi usudio stavljati adaptere na to konkretno napajanje u kombinaciji sa tom grafom gdje se preporuča 750W napajanje.

Sigurno ne bi išao u rizik sa tom karticom koja košta 4-5 kila kuna (ili koliko već dođe nova),  a i ostale komponente nisu vrijednosti jedne cunga lunga zvake.

A tko će štekati, neka šteka. To je njegov rizik. Predlagati to drugima je u najmanju ruku neodgovorno.

 ma kakav rizik, jesi li uopće vidio kako izgleda obična kućna utičnica iznutra?

obična dva savijena limića, među koje se nagura onaj metalni dildo od utikača i tako provodi struju, pa uredno priključiš grijalicu koja vuče 50 puta više struje i mirno spavaš uz nju

jebote, pa neće po molexu vući niti 40w, to je manje od obične prosječne žarulje

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Seronja nezauzet kaže...
toxic kaže...

Pa onda nemam pojma. Šta ja mogu kada nisam tako pametan kao vi ?!?! Ne rađamo se svi tako pametni.

Čisto se ne bi usudio stavljati adaptere na to konkretno napajanje u kombinaciji sa tom grafom gdje se preporuča 750W napajanje.

Sigurno ne bi išao u rizik sa tom karticom koja košta 4-5 kila kuna (ili koliko već dođe nova),  a i ostale komponente nisu vrijednosti jedne cunga lunga zvake.

A tko će štekati, neka šteka. To je njegov rizik. Predlagati to drugima je u najmanju ruku neodgovorno.

 da je po ovome onda bi svi imali minamalno kilowatna napajanja, sto s ostalim komponentama?

neki dan sam testirao svoju konfu s gtx 1080ti u full loadu u kombinaciji s monitorom iz uticnice se u najgorem scenariju crpilo svega 350w - 35w na monitor..

u prosjecnoj igri je to oko 250w, jbte ovaj fortron bi imao jos 200-300w cistog prostora..

 

Njemu u najgorem scenariju iz uticnice ce povucih kojih 100w vise..

 

a korisnik nek malo pogleda njuskalo ima dobrih kvalitetnih napajanja po povoljnim cijenama, uspio sam na brzinu naci vrhunski seasonic focus 850w za svega 700kn s jos 9 godina garancije.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.9.2018 15:27 (toxic).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
Seronja nezauzet kaže...

Bo'me ja se nju ne bi usudio tako spajati i to još na 550W napajanje.

 dobro jel imate vi neko objašnjenje za to ili ćemo se na informatičkom forumu propagirati ravnozemljaštvo

 

jel itko od vas skeptika zna na koliko je ampera normiran molex priključak u odnosu na pcie, a ako vjerujete ostalim priključcima zbog standarda koji kvalitetna napajanja poštuju, onda morate vjerovat i molexu (nemrem vjerovat da ovo moram govoriti na informatičkom forumu )

 

jel znate koliko ampera će grafa vući kroz ta dva molexa? jel znate koliko njegovo napajanje ima specificiranu amperažu na tim izlazima? jel imate uopće ikakvog normalnog objašnjenja, linka na specifikacije, objašnjenja nekog stručnjaka električara, bilo što osim tog nekog iracionalnog straha od molexa?

pa jebote, gori ste od moje prababe i njezinih priča o vukodlacima u velebitu, odite više na forum časopisa treće oko, stella ili nexus i prestanite plašit ljude glupostima

 

aha, a jel znas ti da je 99% tih molex adaptera spajao neki kinezic kojeg zaboli neka stvar za specifikacije i testiranja

 

zato i dolazi do ovakvih situacija:

 

http://i.imgur.com/lUoidgq.jpg

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Fanu kaže...

aha, a jel znas ti da je 99% tih molex adaptera spajao neki kinezic kojeg zaboli neka stvar za specifikacije i testiranja

 

zato i dolazi do ovakvih situacija:

 

http://i.imgur.com/lUoidgq.jpg

tako možemo pričati o bilo kojem kabelu, uključujući i produžne kabele za po doma, utičnicama itd.

je imaš grijalicu doma? bojler? jel spavaš mirno? 

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Fanu kaže...
picajzla0707 kaže...
Seronja nezauzet kaže...

Bo'me ja se nju ne bi usudio tako spajati i to još na 550W napajanje.

 dobro jel imate vi neko objašnjenje za to ili ćemo se na informatičkom forumu propagirati ravnozemljaštvo

 

jel itko od vas skeptika zna na koliko je ampera normiran molex priključak u odnosu na pcie, a ako vjerujete ostalim priključcima zbog standarda koji kvalitetna napajanja poštuju, onda morate vjerovat i molexu (nemrem vjerovat da ovo moram govoriti na informatičkom forumu )

 

jel znate koliko ampera će grafa vući kroz ta dva molexa? jel znate koliko njegovo napajanje ima specificiranu amperažu na tim izlazima? jel imate uopće ikakvog normalnog objašnjenja, linka na specifikacije, objašnjenja nekog stručnjaka električara, bilo što osim tog nekog iracionalnog straha od molexa?

pa jebote, gori ste od moje prababe i njezinih priča o vukodlacima u velebitu, odite više na forum časopisa treće oko, stella ili nexus i prestanite plašit ljude glupostima

 

aha, a jel znas ti da je 99% tih molex adaptera spajao neki kinezic kojeg zaboli neka stvar za specifikacije i testiranja

 

zato i dolazi do ovakvih situacija:

 

http://i.imgur.com/lUoidgq.jpg

 i to je zbog Molexa :) ma daj...

ajde mi jos par primjera.

 

koliko snage je proslo kroz taj molex da se zapali? pogle ovu sramotu od graficke.. komedija. fakat lupate do neba..

 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Seronja nezauzet kaže...

Pa onda nemam pojma. Šta ja mogu kada nisam tako pametan kao vi ?!?! Ne rađamo se svi tako pametni.

Čisto se ne bi usudio stavljati adaptere na to konkretno napajanje u kombinaciji sa tom grafom gdje se preporuča 750W napajanje.

Sigurno ne bi išao u rizik sa tom karticom koja košta 4-5 kila kuna (ili koliko već dođe nova),  a i ostale komponente nisu vrijednosti jedne cunga lunga zvake.

A tko će štekati, neka šteka. To je njegov rizik. Predlagati to drugima je u najmanju ruku neodgovorno.

 

Preporuke proizvođača su uvjek u najmanju ruku pretjerane jer ljudi drže svakakve šrotove u kućištima.

Ta kartica u gamingu neće ići preko nekih 240-250w tako da nema šanse da ti treba napajanje od 750w.

EDIT: to napajanje koje ima će bez beda izgurati tu konfu sa vegom, jedino će mu biti malo bučnije pod full loadom ali ako ne drži kućište na stoliću i k tome još igra sa pojačanim tonom/sluškama neće ni čuti.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.9.2018 15:47 (ibme74).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
Fanu kaže...

aha, a jel znas ti da je 99% tih molex adaptera spajao neki kinezic kojeg zaboli neka stvar za specifikacije i testiranja

 

zato i dolazi do ovakvih situacija:

 

http://i.imgur.com/lUoidgq.jpg

tako možemo pričati o bilo kojem kabelu, uključujući i produžne kabele za po doma, utičnicama itd.

je imaš grijalicu doma? bojler? jel spavaš mirno? 

 

pricamo o adapterima

 

i da, mirnije cu spavati bez spajanja graficke preko adaptera na napajanje

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Fanu kaže...
picajzla0707 kaže...
Fanu kaže...

aha, a jel znas ti da je 99% tih molex adaptera spajao neki kinezic kojeg zaboli neka stvar za specifikacije i testiranja

 

zato i dolazi do ovakvih situacija:

 

http://i.imgur.com/lUoidgq.jpg

tako možemo pričati o bilo kojem kabelu, uključujući i produžne kabele za po doma, utičnicama itd.

je imaš grijalicu doma? bojler? jel spavaš mirno? 

 

pricamo o adapterima

 

i da, mirnije cu spavati bez spajanja graficke preko adaptera na napajanje

 kad nisi upucen. Sorry ali ovo je cisto ne znanje.

Btw 90% stvari u svijetu sklapaju kinezi koje boli ona stvar za sve.... hebeni samsung kao overpriced mobitel se zapali, tesla se zapali itd... cemu generalizirati?

 

od milju slucajeva uvijek ces naci par losih komada i onda ti losi komadi se kace po netu i seru po tome.. iako nisu uopce niti probali navedeno..

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice