Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.465
|
čitano: 5.551.174
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Da bjela je onako upadljiva ,ali nebitna boja ,da gledam na alzi posto sam u Becu.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
Rononi2 kaže...

Monitor jos nisam uzeo, ali biti ce najvjerojatnije onaj AOC 31.5” za 1800 kn...

 

a koliko max para bi dao?

 

4500-5000 kn

 

10 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Hd 5850 ili hd 7770 ?

Cijena je tu negdje ista

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Rononi2 kaže...
ibme74 kaže...
Rononi2 kaže...

Monitor jos nisam uzeo, ali biti ce najvjerojatnije onaj AOC 31.5” za 1800 kn...

 

a koliko max para bi dao?

 

4500-5000 kn

 

 

klik

7 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Bolji izbor nego 1080 jel?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Rononi2 kaže...

Bolji izbor nego 1080 jel?

 

dap klik1 klik2 klik3 klik4 klik5 klik6 klik7 klik8

6 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

rx 570 msi armor  8gb na mindfactory 163.95€ kod nas ispod 2000kn nema 8gb nikakvog modela pa tako da to pdv i malo tržište pada u vodu,ne može  stvar od 2000kn kod nas biti 1220kn u njemačkoj još i free shipping za njemačku,svi deru od uvoznika i prodavača

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Plus kupnjom dobije 3 igre koje vrijede bar 100e

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
dejo74 kaže...

rx 570 msi armor  8gb na mindfactory 163.95€ kod nas ispod 2000kn nema 8gb nikakvog modela pa tako da to pdv i malo tržište pada u vodu,ne može  stvar od 2000kn kod nas biti 1220kn u njemačkoj još i free shipping za njemačku,svi deru od uvoznika i prodavača

 Kakve su te msi armor 570-ke? Da li se isplati to uzeti ili bolje dodati cca 150 kn i uzeti rx 570 Nitro 4 gb?

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ja mislim da se realno kod tih slabijih i nezahtjevnih grafi za hlađenje ne isplati dati više love, pogotovo ako nije bučna ova MSI mislim da nije, ili ako ti ne smeta da se malo čuje grafa u gamingu.

6 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
CroVandal kaže...

Plus kupnjom dobije 3 igre koje vrijede bar 100e

 Sve 3 vrijede realno na allkeyshopu oko 75€što je super

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Nema veze sta je kartica slabija, 570-ke se dosta griju i treba pripaziti kakav model tj hladnjak se uzima pogotovo ako se ne undervolta (imao rx 470 pa znam). Ova armorica spada medu losije modele tako da se isplati dat 150kn vise za puno bolji nitro model.
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Pa da mislim igre se mogu prodati pa grafa rx 570 dođe ispod 100e mislim da bolje od toga ne može. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Nek si procita malo komentare ispod, "Na 50% se ventilatori cuju kao mlaznjak" itd.
6 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
war3_tft kaže...
Nek si procita malo komentare ispod, "Na 50% se ventilatori cuju kao mlaznjak" itd.

 Ma nisam tu još kupio samo komentiram i razmatram još ;)

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

tko je osjetljiv na buku sigurno mu nije isto kakav hladnjak proizvođač stavi, koga nije briga za buku skoro pa da mu je svaka dobra

čak niti na još slabijim grafama to nije svejedno, ja sam se opekao na staroj gtx 550ti koja je low end grafa, relativno niski tdp, pa sam uzeo neku gainward s jednim ventom - zvrčala je kao helikopter u niskom preletu i rekao sam sam sebi - nikad više ta zujajuća govanca

Moj PC  
1 1 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Buka je jedan od glavnih faktora pri odabiru komponenti !

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Glavas_ZG kaže...

Buka je jedan od glavnih faktora pri odabiru komponenti !

 meni osobno da

dok sam bio klinac moglo je zvrčat koliko god hoće samo da se igra, sad mi zujanje, brujanje, klikanje i ostala kakofonija kidaju živce

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
war3_tft kaže...
Nema veze sta je kartica slabija, 570-ke se dosta griju i treba pripaziti kakav model tj hladnjak se uzima pogotovo ako se ne undervolta (imao rx 470 pa znam). Ova armorica spada medu losije modele tako da se isplati dat 150kn vise za puno bolji nitro model.

  Naravno, dežurni biser se javio. Ako mu ne smeta buka onda je svejedno, ako mu smeta onda neka bira one s boljim hladnjakom. To je baš tako jednostavno da ne može biti jednostavnije.

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Pa da jednostavno je, al ti si i za tu najjednostavniju stvar uspio dati poluinformaciju sa "ja mislim da je tiha" i "ja mislim da za slabije kartice nije vazno hladenje".

Prvo informiraj sam sebe pa onda dijeli savjete. Lp
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 To nisu poluinformacije nego moje mišljenje pa kad već glumiš da nešto znaš, bilo bi dobro da imaš onda i podlogu. Nekom će takva grafa bit tiha, nekom glasna. Tko što preferira. Meni tvoji savjeti ne trebaju a mišljenje mogu reći kao i svi ostali. No dobro ajde, vidim da je tebi ovo zanimljivo ali ja se isključujem iz ovih djetinjastih rasprava .

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kak nemam podlogu ak sam ti napisao da sam imao rx 470 nitro koja ima kud i kamo bolji hladnjak od ove msi pa se opet moras natezat sa undervoltom da bi imao temp i tisinu pod kontrolom, a ja nisam neki silent freak.

Ovdje imamo iskustvo iz prve ruke protiv "ja mislim", pametnom dosta.
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.10.2018 14:58 (war3_tft).
16 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Sa RX 470 armor sam bio skroz zadovoljan, nije ultra tiha ali ništa kaj bi smetalo i bila je solidno hladna.

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

https://www.amazon.com/MSI-RTX-2070-8G-Architecture/dp/B07J4VJX6L/ref=sr_1_2?s=pc&ie=UTF8&qid=1540331922&sr=1-2&keywords=rtx+2070

 

Čak i uz jako visoku poštarinu i sve što ide uz to premda je iz amerike ovaj model je jeftiniji od najjeftinijih modela na Hr tržištu a to su one asus turbo zujalice koje idu preko 5000, svaka čast adm vidim da imaju za oko 4800 gigabaytov model. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
BeLLicus kaže...

svaka čast adm vidim da imaju za oko 4800 gigabaytov model. 

Gdje ces to govorit, sad ce te texpi popljuvati i rec da ih reklamiras 

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

D fak? 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Da li za istu lovu bolje uzeti RX 570 4 GB Sapphire NITRO+ ili RX 580 4 GB Sapphire PULS, cca 1400 kn?

I da li napajanje Corsair CX450M dovoljno za te kartice?

Hvala

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Pa jasno je da je bolje uzeti nešto bržu karticu ako isto koštaju, osim ako ti je tišina vrlo bitna (kad pričamo o ove dvije koje ti spominješ). Napajanje je dovoljno ako nemaš neki jako rastrošan CPU ili overclockan sustav.

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
itomic009 kaže...

Pa jasno je da je bolje uzeti nešto bržu karticu ako isto koštaju, osim ako ti je tišina vrlo bitna (kad pričamo o ove dvije koje ti spominješ). Napajanje je dovoljno ako nemaš neki jako rastrošan CPU ili overclockan sustav.

I da mu je tisina bitna opet je bolje uzet 580-ke jer ju moze underclockat i debelo undervoltat te sa custom fan krivuljom opet imat jednako tihu a malko brzu karticu...

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Trebao bih savjet, slazem novi stoj kroz tjedan-dva pa mi je jos samo pitanje grafe ostalo nerijeseno.

CPU bude bio Ryzen 2600, napajanje Corsair RM750X. Monitor vec imam LG 34UM69G-B, a jos cu dodat LG 27MP59G-P jer mi ne pada na pamet vise imati single monitor setup.

 

E sad, pitanje grafe. Nakon dugo mozganja, odabir se sveo na RTX 2070 ili Vega 64. Obje se na computeruniverse mogu naci za 600, a performanse u igrama koliko vidim su tu negdje. Kako imam 2560x1080@75Hz monitor i ima FreeSync, nekako mi je logicnije uzeti Vegu. Ja sam svjestan da necu moci imati 75 FPS-a lock u svim igrama koje mislim igrat s maxanim postavkama, ali tu bi trebao FreeSync pomoci (ako sam ja dobro skuzio kako on radi).

 

Ima li ovo smisla sto sam sada napisao ili je RTX 2070 bolja opcija?

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice