Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.445
|
čitano: 5.539.963
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
S gtx 1070 i 4790k nema apsolutno nikakvih problema, na fullhd tek s gtx 1080+ haswell i7 pokazuje lagani bn.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Radi se o nekoj kompenzaciji od 3K kune i mogu to samo u linksu iskoristiti, a ne bi sve htio u graficku utucati.

 

Pa sam vidio ovo :

 

https://www.links.hr/hr/graficka-kartica-pci-e-gainward-geforce-gtx-1060-3gb-ddr5-051800114

 

Ona sa 6gb je isto uzeta u obzir, samo mislim da se ne isplati davati 500 kuna vise za 1080p.

 

Ima netko iskustava sa njom ? Glasnoca ventilatora me ne brine. Navikao sam na sve i svasta.

Ukoliko netko vidi neku bolju opciju u linksu za slicne pare, neka slobodno napise. Zahvaljujem !

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
SamoPitam kaže...

Radi se o nekoj kompenzaciji od 3K kune i mogu to samo u linksu iskoristiti, a ne bi sve htio u graficku utucati.

 

Pa sam vidio ovo :

 

https://www.links.hr/hr/graficka-kartica-pci-e-gainward-geforce-gtx-1060-3gb-ddr5-051800114

 

Ona sa 6gb je isto uzeta u obzir, samo mislim da se ne isplati davati 500 kuna vise za 1080p.

 

Ima netko iskustava sa njom ? Glasnoca ventilatora me ne brine. Navikao sam na sve i svasta.

Ukoliko netko vidi neku bolju opciju u linksu za slicne pare, neka slobodno napise. Zahvaljujem !

 

 

 

 

 

 odi u petak 23.11. odmah ujutro u Links Tresnjevku, ako si iz ZG, i pogledaj sta imaju u ducanu taj dan, bit ce ti dosta veliko snizenje, mozda se nade i neka graficka, pa si onda kupi, ako ne moras bas potrosit tu lovu do tada

13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Hvala puno. Evo sad cu da testiram battlefield V, skida se :)

14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

frend bi htio ubacit grafu pa pita koja grafa bi se dala staviti na ovo a da se moze izvuci max iz grafe i procesora?

 

G5500

Asus prime b360plus

8gb ddr4

ss-520gm

 

svjestan je da nece igrati nove naslove na max niti ista slicno ali koliko god moze izvuci bit ce super... 

 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Vodič za odabir grafičke kartice

Neka uzme RX470-80/570-80 ili GTX1060 3/6GB.

Sve iznad njih je teži bottleneck.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

ja sam mu rekao 1050ti da mu je sasvim dobra, znaci nisam pogresio... 

hvala.

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Striko2009 kaže...

frend bi htio ubacit grafu pa pita koja grafa bi se dala staviti na ovo a da se moze izvuci max iz grafe i procesora?

 

G5500

Asus prime b360plus

8gb ddr4

ss-520gm

 

svjestan je da nece igrati nove naslove na max niti ista slicno ali koliko god moze izvuci bit ce super... 

 

 

Neka si nađe na oglasnicima RX570 4Gb ili GTX1060 3Gb sa ajsmtvom, ima ih vec od 900-1000kn.
Te grafe će također biti previse za taj CPU ali će opet imati bolje performanse nego sa slijedećom slabijom karticom od nabrojanih a to je GTX1050Ti

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.11.2018 15:33 (ibme74).
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ljudi imam kombinaciju i5 4590,MSI B85 G43 Gaming,2x4GB DDR3 rama i sada već prastaru GTX275. Šta mislite kako će procesor raditi sa MSI RX570 Gaming X? Iskreno mogao bih se sada novčano ispružiti i do RX580 ili GTX 1060 6GB ,ali pošto malo igram mislim da mi nema smisla dalje bacati novce od RX570 koja mislim stvarno malo zaostaje a time ću si svakako napokon i modernizirati GPU komponentu za nadolazeće vrijeme.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2018 18:12 (3n3m1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ma nađi si najeftiniju RX470/570 ili GTX1060 3GB na oglasnicima, ima ih već od 900kn sa jamstvom.

baš sam maloprije stavio neke dobre ponude u temi "Popusti i dobre ponude hardvera".

Ako baš pikiraš novo imaš ovo 

14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

 

Pozdrav,

Kupio bih novu graficku jer trenutno imam radeon HD 7770.

Razmisljam o gainward gtx 1060 6gb ali mi svi govore da amd ima jeftinije i bolje graficke pa koju bi mi vi amdovu preporucili da bude u tome rangu i da li se isplati uzet tu 6gb ili mi je 3gb dovoljno. U linksu sam samo gledo a posto se ne razumijem u to imate li za preporuciti mozda neki drugi ducan? Inave imam intel proc i5 4670k

Unaprijed hvala

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
gys kaže...

 

Pozdrav,

Kupio bih novu graficku jer trenutno imam radeon HD 7770.

Razmisljam o gainward gtx 1060 6gb ali mi svi govore da amd ima jeftinije i bolje graficke pa koju bi mi vi amdovu preporucili da bude u tome rangu i da li se isplati uzet tu 6gb ili mi je 3gb dovoljno. U linksu sam samo gledo a posto se ne razumijem u to imate li za preporuciti mozda neki drugi ducan? Inave imam intel proc i5 4670k

Unaprijed hvala

 

Biraj si izmedu gtx 1060 6gb il rx 580 4gb koje su doslovce kartice jednake po snazi, ovisno od naslova do naslova jedna ce biti par FPS-a bolja, rx 580 ima prednost jer danas ima dosta povoljnih freesync monitora. Sto se tice gtx 1060 3gb u vecini naslova ce ti biti dovoljno tih 3gb vrama, al ima sve vise naslova koji traze vise vrama pa je ipak sigurnije tj vise future proof ici na jednu od ove prve dvije.

Razmotri si kupnju polovnih kartica jer ova dva navedena modela vec mozes naci od 1200kn sa dosta dugom garancijom, takoder prati malo temu Black Friday 2018 jer ima i dobrih ponuda iz vana tipa ova tu klik.

6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Koji monitor imaš, ako podržava freesync onda gledaj neku RX580. I jel mora bit nova, za cijenu nove RX580/GTX1060 zna se naći dakelo jača polovna i s jamstvom GTX 1070.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Iskreno i mislio sam obabiti kupnju na black friday samo nisam znao ovakve neke stranice dal su pouzdane i sl. A jel znate jel vrijedi garancija ako uzmem iz vana preko takvog nekog web shopa?
A i nemora biti nova budem malo pronjusko pa da vidim kaj ima
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Vrijedi naravno ako uzmeš iz bilo kojeg normalnog web shopa. Imaš super ponuda sada po Njuškalu i PC Expert forum i to se baš isplati.

8 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ljudi, koju najbolju graficku da ciljam sada za BF ak bi njoj izvorna cijena (bez popusta) bila između 1700-2500 kn?

Planiram ju spariti sa Ryzen 5 2600x, pa da znate. Ak to nije pametno, recite.

Ivan Vukoja
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 4:19 (Vuxa223).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Vuxa223 kaže...

Ljudi, koju najbolju graficku da ciljam sada za BF ak bi njoj izvorna cijena (bez popusta) bila između 1700-2500 kn?

Planiram ju spariti sa Ryzen 5 2600x, pa da znate. Ak to nije pametno, recite.

 rx580. gtx 1060. gtx 1070

 

najbolje polovnu 1070

14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Kupio zapakiranu preko njuskala rx 580 nitro+ 4gb za 1300kn i za sada sam zadovoljan 

Hvala na pomoci

 
3 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Evo vam, pa se igrajte.  

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Jel ovo dobra ponuda za 1400 kn?   Sapphire Radeon RX 580 Pulse 8GB   (rabljeno) https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/sapphire-radeon-rx-580-pulse-8gb-kao-racun-garancija-oglas-26948959

 

ili ovo za 1500-1600 kn? RX 580 8 GB SAPPHIRE Nitro + (rabljeno) https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/gra-oglas-26958289

                                                                                                        https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/sapphire-nitro-radeon-rx-580-8gb-gddr5-oglas-26491636

 

Umjesto nove kupljene grafičke XFX AMD Radeon RX 580 GTS 8GB GDDR5 XXX Ed OC za 2000 kn.

Ivan Vukoja
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.11.2018 2:49 (Vuxa223).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Uzmi ovi Nitro+, vrhunksa i ponajbolja mislim RX 580 grafa. Ne možeš fulati s tom karticom. Imam ja samo s 4GB vrama.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

planiram kupnju jedne polovne preko njuškala, je li veliki problem ako je grafa rx570 korištena oko godinu dana za rudarenje, dakle još 2g garancija, za 900kn

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.11.2018 15:14 (winko015).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
winko015 kaže...

planiram kupnju jedne polovne preko njuškala, je li veliki problem ako je grafa rx570 korištena oko godinu dana za rudarenje, dakle još 2g garancija, za 900kn

 Uzmi.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ne znam je li pravilo ali sam sa karticama koje su rudarile imao jebade kod instaliranja drivera. Konkretno sa Rx480 i Rx470

Provjeri da li je kupac mijenjao bios i ako je, da li je isti vratio na stock. Postao sam bacc.ing informatike/računarstva dok sam otkrio u čemu je problem. Glava mi se duplo povećala od znanja, a i ovako je ogromna

Hearthstone: Maks0806#2960
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
maks0806 kaže...

Ne znam je li pravilo ali sam sa karticama koje su rudarile imao jebade kod instaliranja drivera. Konkretno sa Rx480 i Rx470

Provjeri da li je kupac mijenjao bios i ako je, da li je isti vratio na stock. Postao sam bacc.ing informatike/računarstva dok sam otkrio u čemu je problem. Glava mi se duplo povećala od znanja, a i ovako je ogromna

 

To su debili koji ne vrate orig bios prije prodaje. U svakom slučaju kad imaš takve probleme samo fleshas orig bios ili instaliraš patcher:

 

https://www.monitortests.com/forum/Thread-AMD-ATI-Pixel-Clock-Patcher

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ekipa, dal je kupnja povoljne kartice, koja je bila u mining rig pouzdana/dobra kupnja ?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
zabranjeniples kaže...

Ekipa, dal je kupnja povoljne kartice, koja je bila u mining rig pouzdana/dobra kupnja ?

 

 Ako ima garancijju,nemas se sta bojat....

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
galinjo24 kaže...
zabranjeniples kaže...

Ekipa, dal je kupnja povoljne kartice, koja je bila u mining rig pouzdana/dobra kupnja ?

 

 Ako ima garancijju,nemas se sta bojat....

 Slušao sam neke priče, pa čisto bolje pitat.

 

Koja od ove dvije je bolji izbor ?

 

ASUS Expedition GeForce GTX 1070 OC edition 8GB GDDR5

Gigabyte VGA 8GB GM-N1070WF2OC 8GD OC Edition(DVI/HDMI, 3xDP, GDDR5,A)

10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
zabranjeniples kaže...
galinjo24 kaže...
zabranjeniples kaže...

Ekipa, dal je kupnja povoljne kartice, koja je bila u mining rig pouzdana/dobra kupnja ?

 

 Ako ima garancijju,nemas se sta bojat....

 Slušao sam neke priče, pa čisto bolje pitat.

 

Koja od ove dvije je bolji izbor ?

 

ASUS Expedition GeForce GTX 1070 OC edition 8GB GDDR5

Gigabyte VGA 8GB GM-N1070WF2OC 8GD OC Edition(DVI/HDMI, 3xDP, GDDR5,A)

 koja god je jeftinija

9 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav, planiram kupiti ovaj monitor : KLIK

Zanima me koju graficku da uzmem, preferiram Nvidiu i mislio sam uzeti 1060 u istoj trgovini. KLIK

Gledam ima ih korsitenih za dobre novce samo ne zelim tako narucivait sa njuskala a u primorsko goranskoj nema nista.

Ugl zanima me, koju graficku da uzmem da bi dobro radila sa ovim monitorom i ostalom konfom, bitno mi je da je bolja od trenutne GTX770 i da normalno radi na 240hz.

Hvala,

Konf Pod Moj PC

Barcelona - Mes que un club
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.11.2018 17:13 (el.šef).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice