Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.567
|
čitano: 5.574.686
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
krelos kaže...

Jel se da šta izčitati iz slika u u prlogu... koji je razlog trzanja...

 Ako je to tijekom filma onda ti proc radi a ne grafa

9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Jimmy Lenard kaže...

Extra su temp,mozda bi se dalo malo i clockat

Evo 30min furmarka

https://i.imgur.com/JQdxGoMr.jpg

 

 

 Legendarno. 

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
krelos kaže...

Jel se da šta izčitati iz slika u u prlogu... koji je razlog trzanja...

 Sa cime tocno gledas kroz koji player? Uglavnom moras naci postavke od lav filtera i tamo imas hw accelaration i decoder mozes odabrati pa odaberes svoju grafu. Moj ryzen 3 2200g vrti 4k bez problema kako nece gtx 1060

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Zdravo ekipa!

E ovako, zainteresirala me GTX 1050Ti 4gb.
Sad, pošto sam prije imao Radeon R7 265 2gb koja je prije par mjeseci riknula zanima me jel će GTX 1050Ti 4gb pasat na ovu konfu:

Gigabyte GA-F2A68HM-DS2 FM2+/FM2 matična
8GB ram

AMD A8-6600K APU 3.9 (4.2)GhZ quad core Processor

MS Platinum 600 v7 600W napajanje

 

Strah me da nebi dolazilo do bottleneckinga radi procesora jer nije baš top-tier...

 

Svaki savijet mi je dobrodošao, ili ako možda netko ima kakvu bolju grafu za preporučit koja bi pasala na ovo bio bih prezahvalan :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Kakvu god modernu grafu stavio tu, bit će u borlneck-u što se tiče procesora. To ne znači da ne trebaš novu grafu, ako ti se igra, pa sada bilo botlnecka više ili manje. Ako kušuješ novo, onda ostani na toj GTX 1050Ti 4gb, ali svakako je bolje za tih nekih 1200kn naći neku polovnu GTX 1060 6GB po mogućnosti, ili 3GB verziju. Bez obzira što ti ju  CPU ne može iskoristiti ni blizu. Drugi savjet je svakako, kada budeš moao, mijenjati ćitavu platformu ako ti se igraju igre. Baza ti je Ryzen quad core/Intel quad core ili jače te 16 GB rama. Uglavnom, ako ideš samo na novo iz dućana, onda GTX 1050 Ti, ako te nije strah i imaš nešto iskustva li nekog tko ti može pomoći, onda GTX 1060.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
InsaneAsanbe kaže...

Zdravo ekipa!

E ovako, zainteresirala me GTX 1050Ti 4gb.
Sad, pošto sam prije imao Radeon R7 265 2gb koja je prije par mjeseci riknula zanima me jel će GTX 1050Ti 4gb pasat na ovu konfu:

Gigabyte GA-F2A68HM-DS2 FM2+/FM2 matična
8GB ram

AMD A8-6600K APU 3.9 (4.2)GhZ quad core Processor

MS Platinum 600 v7 600W napajanje

 

Strah me da nebi dolazilo do bottleneckinga radi procesora jer nije baš top-tier...

 

Svaki savijet mi je dobrodošao, ili ako možda netko ima kakvu bolju grafu za preporučit koja bi pasala na ovo bio bih prezahvalan :)

 

CPU ti je Bn za bilo kakvu ozbiljnu grafu a i napajanje je smeće i čisti rulet je staviti bilo šta na njega.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
InsaneAsanbe kaže...

Zdravo ekipa!

E ovako, zainteresirala me GTX 1050Ti 4gb.
Sad, pošto sam prije imao Radeon R7 265 2gb koja je prije par mjeseci riknula zanima me jel će GTX 1050Ti 4gb pasat na ovu konfu:

Gigabyte GA-F2A68HM-DS2 FM2+/FM2 matična
8GB ram

AMD A8-6600K APU 3.9 (4.2)GhZ quad core Processor

MS Platinum 600 v7 600W napajanje

 

Strah me da nebi dolazilo do bottleneckinga radi procesora jer nije baš top-tier...

 

Svaki savijet mi je dobrodošao, ili ako možda netko ima kakvu bolju grafu za preporučit koja bi pasala na ovo bio bih prezahvalan :)

 

CPU ti je Bn za bilo kakvu ozbiljnu grafu a i napajanje je smeće i čisti rulet je staviti bilo šta na njega.

 Ma nekog malog potrosaca moze bez problema, gtx 1050 ili 1050ti pogotovo ako ne treba 6 pin...ja sam na starom 400w ms napajanju drzao hd 7770 i nije se nista zapalilo haha naravno nije da je preporucljivo kupovat takva napajanja al 600w a grafa koju je imao trosi isto koliko bi trosila gtx 1060 iki 1050ti

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ništa ti to ne znači, može držati grafu koja trosi 120w a moze se zapaliti sa grafom koaj trosi 75w - rulet

14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

je rulet al nije toliki srot da ne moze neki upaljac tjerat...vidao sam i gore pizdarije u kompovima za koje bi se stvarno bojao haha

11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ok, grafa mi je prioritet za sad a napajanje ću menjat kasnije za mjesec dana... Znači 1050ti bi bila ok s svim ovim? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
InsaneAsanbe kaže...

Ok, grafa mi je prioritet za sad a napajanje ću menjat kasnije za mjesec dana... Znači 1050ti bi bila ok s svim ovim? 

 https://www.njuskalo.hr/kucista/jdkdj-oglas-26837371 novo za 300kn i staviš kaj hoćeš na njega.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
InsaneAsanbe kaže...
 Znači 1050ti bi bila ok s svim ovim? 

To ti niko ne moze potvrditi. 

6 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozz, slažem si igraću kantu. Troumim se između MSI RX580 ARMOR 8G OC,
XFX RX 580 GTS XXX Edition 8GB,
Sapphire Radeon RX580 Nitro + 8GB Special edition (polovnu bih upiknuo). Nabasao sam na info da safirna zna imati coil whine?! I kakti kao puno troši u igranju. Kratak sam s vremenom da detaljlnije istražim. Svaka pomoć dobrodošla.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Uzmi sapphirku ili XFX, armoricu izbjegavaj jer ima najlošije hlađenje.

Cviljenje grafe nije vezano ni za jedan brend, točnije svaki brend ga ima, tako da je to stvar (ne)sreće.

Svakako gledaj da imaš dobro napajanje, jer te grafe troše oko 200W.

11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
InsaneAsanbe kaže...

Ok, grafa mi je prioritet za sad a napajanje ću menjat kasnije za mjesec dana... Znači 1050ti bi bila ok s svim ovim? 

radiš glupost - prioritet ti treba biti napajanje

to napajanje što imaš je šrot, može glatko crknut u bilo kojem trenutku i što je najgore - povući za sobom još nešto od komponenti, moguće i tu novu grafu pa ćeš na kraju imat dvostruke troškove

za grafu koju je spalio strujni udar ti neće nitko uvažiti garanciju, pa ti je valjda jasno što riskiraš

 

postupaš kao dečko koji je u obiteljski auto odlučio staviti motor od 300 konja, a ćelave stare gume će mijenjat idući mjesec... a vrlo vjerojatno ostat bez svega u prvom oštrijem zavoju 

 

Betelgeuse

ne bi bilo loše navesti ostale komponente, ponajprije napajanje, a isto tako i procesor

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2018 22:11 (picajzla0707).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
InsaneAsanbe kaže...

Ok, grafa mi je prioritet za sad a napajanje ću menjat kasnije za mjesec dana... Znači 1050ti bi bila ok s svim ovim? 

radiš glupost - prioritet ti treba biti napajanje

to napajanje što imaš je šrot, može glatko crknut u bilo kojem trenutku i što je najgore - povući za sobom još nešto od komponenti, moguće i tu novu grafu pa ćeš na kraju imat dvostruke troškove

za grafu koju je spalio strujni udar ti neće nitko uvažiti garanciju, pa ti je valjda jasno što riskiraš

 

postupaš kao dečko koji je u obiteljski auto odlučio staviti motor od 300 konja, a ćelave stare gume će mijenjat idući mjesec... a vrlo vjerojatno ostat bez svega u prvom oštrijem zavoju 

 

Betelgeuse

ne bi bilo loše navesti ostale komponente, ponajprije napajanje, a isto tako i procesor

 

 OK, napajanje onda kupujem kad i grafu. E sad... Koje? Znam da je offtopic Al... 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Seasonic od 620w hoce to biti dovoljno za safirku?

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2018 23:01 (Betelgeuse).
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
InsaneAsanbe kaže...

 OK, napajanje onda kupujem kad i grafu. E sad... Koje? Znam da je offtopic Al... 

 neko kvalitetno od 400-500w ti je sasvim dovoljno za 1050ti, za konkretni model pitaj na temi napajanja jer to ovisi o lovi koju misliš potrošiti

Betelgeuse kaže...

Seasonic od 620w hoce to biti dovoljno za safirku?

 hoće, čak imaš i viška, taman da ti napajanje ne bude preglasno i da se ne napreže

14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

A ne znam po meni ja taj 1050ti totalni promasaj, čisto iz razloga što ga je gotovo nemoguće pronaći po realnoj cijeni, polovnog jel. boje ond ici na 1060 ili 470 za parsto kn.

Dirty dosen
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Grafička mi je otišla u vječna lovišta i triba bi uzet drugu....

 

konfa je :

Asus A58M-K

AMD X4 860K

Antec VP500PC ES 500W

8GB DDR3 

 

Šta da uzmem a da nije overkill ????....Rabljeno ili novo ??????

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ID2502 kaže...

Grafička mi je otišla u vječna lovišta i triba bi uzet drugu....

 

konfa je :

Asus A58M-K

AMD X4 860K

Antec VP500PC ES 500W

8GB DDR3 

 

Šta da uzmem a da nije overkill ????....Rabljeno ili novo ??????

 

 

 a koju si imao prije i dali zelis bolje i jace i do koliko love?lp

Intel Core™ i7 Forever
8 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Gainward GTX 950 2 GB....uzeo bi jače od ovog ako nije CPU prevelik Bn...do nekih 1200-1500 Kn....

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
InsaneAsanbe kaže...

Zdravo ekipa!

E ovako, zainteresirala me GTX 1050Ti 4gb.
Sad, pošto sam prije imao Radeon R7 265 2gb koja je prije par mjeseci riknula zanima me jel će GTX 1050Ti 4gb pasat na ovu konfu:

Gigabyte GA-F2A68HM-DS2 FM2+/FM2 matična
8GB ram

AMD A8-6600K APU 3.9 (4.2)GhZ quad core Processor

MS Platinum 600 v7 600W napajanje

 

Strah me da nebi dolazilo do bottleneckinga radi procesora jer nije baš top-tier...

 

Svaki savijet mi je dobrodošao, ili ako možda netko ima kakvu bolju grafu za preporučit koja bi pasala na ovo bio bih prezahvalan :)

 Dobro, aj da preformiram onda pitanje. Koju bi vi uzeli grafu na ovu konfu? Izuzevši napajanje jer ću onda uzet neko kvalitetnije

14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pa iskreno ja bi pokusao ubrati r9 380 za 600-700kn na njusci

Dirty dosen
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Pislje kaže...

Pa iskreno ja bi pokusao ubrati r9 380 za 600-700kn na njusci

 radije nvidiju 1050ti za stotinjak kuna više

s tim slabašnim apu će nevidija daleko bolje raditi, kod ove r9 380 će ga ubiti cpu overhead i bit će mu puno veći bottleneck

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Dati 800kn za gtx1050ti kraj gtx1060 koje idu za 900-1.000kn nema smisla, iako ce sve biti BN od strane CPU-a

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.12.2018 15:48 (ibme74).
Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
InsaneAsanbe kaže...

Zdravo ekipa!

E ovako, zainteresirala me GTX 1050Ti 4gb.
Sad, pošto sam prije imao Radeon R7 265 2gb koja je prije par mjeseci riknula zanima me jel će GTX 1050Ti 4gb pasat na ovu konfu:

Gigabyte GA-F2A68HM-DS2 FM2+/FM2 matična
8GB ram

AMD A8-6600K APU 3.9 (4.2)GhZ quad core Processor

MS Platinum 600 v7 600W napajanje

 

Strah me da nebi dolazilo do bottleneckinga radi procesora jer nije baš top-tier...

 

Svaki savijet mi je dobrodošao, ili ako možda netko ima kakvu bolju grafu za preporučit koja bi pasala na ovo bio bih prezahvalan :)

najjeftiniju(polovnu) 1060/470/480/570/580 s garancijom sto nadjes


Sta god da stavis jednu od tih iznad gore navedenih ili 1050ti imaces bottleneck - sta to znaci, da ti grafa nece biti iskoristena, ali svejedno ti se ne isplati uzimati 1050ti jer su ove sve iznad barem 50% jace grafe.

S vremenom ces i jaci CPU staviti i onda ces imati sasvim novu masinu.
Tako da razmisli da prodas taj set cpu/mobo/ram eventualno i dodas neku kintu za neki novi setup

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.12.2018 16:21 (chaselol).
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Dati 800kn za gtx1050ti kraj gtx1060 koje idu za 900-1.000kn nema smisla, iako ce sve biti BN od strane CPU-a

 to svakako, nisam niti gledao pošto idu 1060

10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Koju grafiču da uzmem za ovu konfiguraciju.Cijena grafičke do 1200 kuna. CPU-AMD FX 8320 3.5 GHz
MBO- GIGABYTE 990 FXA UD3 R5
RAM- HYPERX 8 GB
PSU- FORTRON RAIDER 550 W

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

GTX1060 3GB rabljenu sa sto vise jamstva mada ce ti i ona biti BN za taj CPU 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice