Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.464
|
čitano: 5.547.434
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

GTX1060 3GB rabljenu sa sto vise jamstva mada ce ti i ona biti BN za taj CPU 

 Mislio sam novu kupovati.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ne isplati se nista novo u tom cjenovnom rangu

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Ne isplati se nista novo u tom cjenovnom rangu

 A gtx 1050 ti

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nema ih za 1.200kn a i osjetno slabija kartica od GTX1060

13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
REAKTOR kaže...

Koju grafiču da uzmem za ovu konfiguraciju.Cijena grafičke do 1200 kuna. CPU-AMD FX 8320 3.5 GHz
MBO- GIGABYTE 990 FXA UD3 R5
RAM- HYPERX 8 GB
PSU- FORTRON RAIDER 550 W

 Novo GTX 1050 Ti se mora moći naći taman za te pare, ali svakako je bolje rabljenu GTX 1060 ili RX 570 kojih ima na biranje za oko 1000kn s jamstvom. I to bez obzira što ti CPU nije baš up to date. Kupi svejedno jednu od te dvije.

13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
REAKTOR kaže...

Koju grafiču da uzmem za ovu konfiguraciju.Cijena grafičke do 1200 kuna. CPU-AMD FX 8320 3.5 GHz
MBO- GIGABYTE 990 FXA UD3 R5
RAM- HYPERX 8 GB
PSU- FORTRON RAIDER 550 W

 Novo GTX 1050 Ti se mora moći naći taman za te pare, ali svakako je bolje rabljenu GTX 1060 ili RX 570 kojih ima na biranje za oko 1000kn s jamstvom. I to bez obzira što ti CPU nije baš up to date. Kupi svejedno jednu od te dvije.

10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Kad spojim kabel u grafičku (hdmi) i u tv (hdmi) nikako ne mogu naštimati sliku (razlučivost) što god mi ponudi  slika je raširena i ne vide se ikonice.  Probao sam na tv naštimati 16:9, 4:3 i zoom i opet ništa od toga.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.12.2018 10:56 (REAKTOR).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
REAKTOR kaže...

Kad spojim kabel u grafičku (hdmi) i u tv (hdmi) nikako ne mogu naštimati sliku (razlučivost) što god mi ponudi  slika je raširena i ne vide se ikonice.  Probao sam na tv naštimati 16:9, 4:3 i zoom i opet ništa od toga.

 Jako loše si opisao problem :D

 

Ajde, idem nagađati:

Istovremeno imaš spojen monitor koji je 1080p rezolucije i TV koji je također te rezolucije.

Na monitoru se slika prikazuje pravilno, ali je na TV-u malo rastegnuto i sa svih strana malo izlazi van iz ekrana.

Obje rezolucije si provjerio i točno su podešene u Windowsima, 1920x1080.

Na TVu si probao postavke različitih omjera, ali nije urodilo plodom.

 

Ako sam slučajno sve ovo pogodio, znači mogu igrati loto, i onda je rješenje ovo:

Za svoj TV trebaš pronaći opciju overscan. To je opcija koja se koristila kod analognog signala jer su na rubovima slike bile smetnje, dio teletexta se mogao vidjeti.. itd, pa se slika na TVu proširila da bi "izbacila" taj dio slike.

E, ti sad trebaš ugasiti tu opciju na svom TVu.

Obično je pod imenom: overscan, screen fit, scaling, just scan....

 

Ali za početak isprobaj druge TV HDMI ulaze ako ih imaš više. Možda neki po defaultu ispravno prikazuju sliku.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Monitor je isključen, samo kabel ide iz grafičke u tv. Rezolucija na kompjuteru je 1024x768. Imam na tv 2 ulaza hdmi i na obadva je isto. Overscan je isključen.

Kad sam se spajao vga na grafičku i vga na tv nije bilo problema sa rezolucijom, a sa hdmi ne mogu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.12.2018 11:41 (REAKTOR).
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Pa podesi rezoluciju na kompjuteru da odgovara rezoluciji TV-a i to je to.

10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Bože dragi koji sam ja idiot, dok gledam tv overscan je isključen i kad ubodem kabel u grafičku i tv nisam isključio overscan nego mi je ostao uključen pa sam zato imao problema, sad je isključen overscan i sve je sad u redu. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Poz svima !

 

cpu : 4670k

psu : seasonic 620w

mbo : asrock extreme 6

ram : 8 gb

gpu : sapphire dual x r9 270x

display : dell 2412m

 

Koju grafu uzet ako se uopce isplati raditi neki upgrade na postojecu konfiguraciju ?

 

Npr. MSI RX580 8G Armor OC 8GB moze se naci ispod 2k kn nova.

 

Hvala unaprijed !

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Uzmi naravno, to ti je duplo brža grafa a CPU ti nije loš. Još ga clockneš na 4.5 Ghz i dobar si. Napajanje ti je ok, nemaš brige. Samo naprijed .

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Audacity kaže...

 

Koju grafu uzet ako se uopce isplati raditi neki upgrade na postojecu konfiguraciju ?

 

Npr. MSI RX580 8G Armor OC 8GB moze se naci ispod 2k kn nova.

 

Hvala unaprijed !

 

itomic009 kaže...

 Uzmi naravno, to ti je duplo brža grafa a CPU ti nije loš. Još ga clockneš na 4.5 Ghz i dobar si. Napajanje ti je ok, nemaš brige. Samo naprijed .

 Naravno da ne uzima tu armor koja ima ocajno hladenje. Ispod 2000kn se nade rx 580 Nitro koja je 3 puta bolji model klik, to sta ima 4Gb memorije naspram ovih 8gb je ionako nebitno.

 

Naravno druga opcija je ici na polovno jer se tu moze naci gtx 1070 za tu cijenu ako mu tako odgovara, sto je po meni puno bolja solucija.

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Hebiga vidim malo razilazenje u misljenjima :))

 

Ima jos netko kakvu sugestiju ?

 

Ako pomaze, nemam u planu nikakav dodatni upgrade osim ssd-a i naravno predmetne grafe.

 

Lp

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Audacity kaže...

Hebiga vidim malo razilazenje u misljenjima :))

 

Ima jos netko kakvu sugestiju ?

 

Ako pomaze, nemam u planu nikakav dodatni upgrade osim ssd-a i naravno predmetne grafe.

 

Lp

 definitivno ova 580 nitro ako moras uzeti u ducanu, ako se nevaram najbolja izvedba nekog rx 580 modela, inace polovna gtx 1070 ako ti to nije strano.

No imas i ovu opciju ovo su ti nove neotvorene kartice s full garancijom u Mikronisu:

https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/rx-oglas-27176674

usteda od 400-500kn nije malo...

lp

 

Intel Core™ i7 Forever
13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Audacity kaže...

Hebiga vidim malo razilazenje u misljenjima :))

 

Ima jos netko kakvu sugestiju ?

 

Ako pomaze, nemam u planu nikakav dodatni upgrade osim ssd-a i naravno predmetne grafe.

 

Lp

  Pa to je sad pitanje tvojih preferenci. Nitro je najbolja, imam je ja i mogu reći da je vrhunski sklopljena grafa s odličnim hladnjakom. Ona Armor je lošija, ali ako tebi ne smeta buka ili nisi osjetljiv, onda možeš i nju. A ako ti nije problem kupovati rabljene, onda imaš za oko 2000kn već polovnih GTX 1070 s garancijom, a to je brža grafa. Tako da imaš izbora pa biraj .

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
itomic009 kaže...

  Pa to je sad pitanje tvojih preferenci. Nitro je najbolja, imam je ja i mogu reći da je vrhunski sklopljena grafa s odličnim hladnjakom. Ona Armor je lošija, ali ako tebi ne smeta buka ili nisi osjetljiv, onda možeš i nju. A ako ti nije problem kupovati rabljene, onda imaš za oko 2000kn već polovnih GTX 1070 s garancijom, a to je brža grafa. Tako da imaš izbora pa biraj .

 Nitro je medu boljima da, ali najbolja nije. Primjerice Rog Strix je bolja izvedba, samo sto je kod nas definitivno neisplativa...

16 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Imao sam RX 470 armor i i bio skroz zadovoljan....ali meni PC ne stoji na stolu i nemam uho pored njega.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nemres usporedivati rx 470 i rx 580 jer je ova druga puno zahtjevnija za ohladiti. Primjerice rx 470 nitro je bila medu boljim izvedbama sto se tice i temp i tisine, ali rx 480 nitro se kuhala pod tim istim hladnjakom.

16 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ak sam preživio godine sa referentnim ati 3850 i ati 4850 koje su se grijale na stotinjak stupnjeva i zavijale poput turbine kada bi ušlo malo prašine u rebra, sigurno bi "izdržao" i sa armoricom.

Kad igram imam upaljen zvuk u igrama i ne slušam grafu...ali tiše i hladnije je sigurno puuuuno bolje, ali opet pitanje na kraju je cijena jednog i drugog. Svaka roba ima svog kupca.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ovdje i je slucaj da za iste novce, a prema ovom guruowom linku i manje, moze dobiti bolji model.

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Stjepanj kaže...
Audacity kaže...

Hebiga vidim malo razilazenje u misljenjima :))

 

Ima jos netko kakvu sugestiju ?

 

Ako pomaze, nemam u planu nikakav dodatni upgrade osim ssd-a i naravno predmetne grafe.

 

Lp

 definitivno ova 580 nitro ako moras uzeti u ducanu, ako se nevaram najbolja izvedba nekog rx 580 modela, inace polovna gtx 1070 ako ti to nije strano.

No imas i ovu opciju ovo su ti nove neotvorene kartice s full garancijom u Mikronisu:

https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/rx-oglas-27176674

usteda od 400-500kn nije malo...

lp

 

 samo da kazem da sam uzeo od ovog lika svoju i da se cini za sada ok. 

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

RX 580 4gb modeli bili po 140-150eur ovdje juce

 

https://www.mindfactory.de/Highlights/MindStar

 

pratite malo stranicu sad je i kraj godine, bice tih ponuda jos 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.12.2018 14:00 (chaselol).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Bilo 30 komada RX 570 po 109 EUR, zamalo jednu za CF  da ugrabim haha 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.12.2018 21:04 (chaselol).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

jesu to poceli dostavljat u Hr ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
error_666 kaže...

jesu to poceli dostavljat u Hr ? 

 nisu.

mailbox.de

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

ne znam jel do mene , al navedena stranica  se ne moze otvorit 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.12.2018 21:28 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
online
Vodič za odabir grafičke kartice

Meni normalno otvara.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice