Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.461
|
čitano: 5.545.379
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Poštovanje,

  Proc. G4560 , 8G Ram, napajanje 500w. Koju grafu uzeti, rx570 4g ili 8g., rx580 4g ili 8g. Ako imate neki bolji prijedlog..

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

zaboravih na monitor FHD 27" 75hz, freesync.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Braco2018 kaže...

Poštovanje,

  Proc. G4560 , 8G Ram, napajanje 500w. Koju grafu uzeti, rx570 4g ili 8g., rx580 4g ili 8g. Ako imate neki bolji prijedlog..

Za taj cpu ti je bolje gledati neku nvidia karticu

 

Pocni gledati od 7:00 pa ces vidjeti zasto

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.1.2019 13:01 (ibme74).
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

RX 570 4GB je taman za tebe.

12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Molim mišljenje.

Rabljenu GTX 1080 (sa 1-2 god garancije) ili novu RTX 2060?

16 GTX 1080 (rabljena)
1 RTX 2060
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Gtx 1080 sa garancijom, rtx 2060 je slabija grafa.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Generalno imaju manje više iste performanse a jedna je nova s svim što ide s tim. Ne znam kakav izbor tu postoji uopće.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
itomic009 kaže...

 Generalno imaju manje više iste performanse a jedna je nova s svim što ide s tim. Ne znam kakav izbor tu postoji uopće.

 da ne govorimo o dodatnim sadržajima, rt i tensor jezgre

rt je možda trenutno gimmick koji puno košta u perfomansama, no već kod prvih podešavanja uspjeli su značajno smanjiti zahtjevnost i to će možda već za kratko vrijeme biti još manje zahtjevno i za slabije grafe poput 2060

osim toga rt se može podešavati, od low do high

 

na kraju, čak i da izuzmeš rt kao potpuno gimmick za koji te nije briga ili smatraš da nema smisla na grafi razine 2060, tu su još i tensor cores

već sad sa dlssom se postižu perfomanse daleko više od jedne gtx 1080 sa taa, više čak i od 2080 sa taa

a ono najbitnije tih "52 teraflops of deep learning horsepower" u rtx 2060 može imati i neke druge namjene u skoroj budućnosti

 

Most of Nvidia’s current plans for the Tensor cores revolve around neural graphics. However, the company is also researching other applications of deep learning on desktop cards. Intelligent enemies, for instance, would completely change the way gamers approach boss fights. Speech synthesis, voice recognition, material/art enhancement, cheat detection, and character animation are all areas where AI is already in use, or where Nvidia sees potential.

zašto se lišiti svega toga radi možda par posto razlike perfomansi u današnjim igrama

u ovom izboru rabljena 1080 ili nova 2060, ova potonja je way to go, osim za nekoga tko ionako često mijenja grafe

8 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

GTX 2060 je mozda slabiji ali gledam njuskalo kod nas su sve polovne od 400 eura, https://www.caseking.de/gigabyte-geforce-rtx-2060-oc-6g-6144-mb-gddr6-gcgb-260.html

Ipak je novo novo, a poznavajuci podrsku Nvidije (pogledaj samo kako je gtx 780 i ti ponašali nakon 3 godine)  ipak bi uzeo 2godine novije arhitekturu.

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Nije razlika bas nesto velika izmedju te dvije kartice, RTX2060 je taman negdje izmedju 1070ti i 1080 s time da je novija, imat ce duzu podrsku kroz drivere i nova tehnologija... E sad ovisi na sta ti trenutno pucas - makdimalni moguci fps ili ipak nesto novo i sa duzim jamstvom. 

Ako se igras na 60-75hz monitoru ja bi uzeo jeftiniju sa duzim jamstvom.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav, Zanima me koja grafička bi odgovarala na konfu:

 

AMD CPU Desktop Ryzen 7 8C/16T 2700X (4.35GHz,20MB,105W,AM4) box with Wraith Prism cooler

MSI X470 GAMING PLUS, D4, U3.1, m2, AM4

Memorija GSkill Aegis 16GB (2x8) DDR4 3000

Fortron napajanje Hydro GE 550W,80+ GOLD modularno

NZXT H500 bijelo bez napajanja, ATX

Crucial SSD 1TB MX500 SATA

 

 

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Bez da kažeš planirani buđet, doslovno svaka.

 

Što preferiraš, koji monitor imaš?!

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

buđet  3-4000, monitor još nemam, pa isto tako i za monitor, s tim da eto volio bi uzeti nešto najoptimalnije u tom rangu, da monitor i grafa budu sve skupa do 7000-7500. :) 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2019 11:28 (makaown).
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Hm, ja bi za taj budget uzeo od novog neki ok monitor na 1440p rezoluciji i RTX 2070. A sad, ima svakakvih monitora ima. Ovisi opet jesi neki "normalni" regularni gamer iliti treba visoki FPS za one pucačine kojekakve na polu profesionalnoj razini.

13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav, imam na kompu 1050 ti dobio sam gtx 960, jednu mislim prodati pa me zanima koja je bolja. 1050ti je singlea fan,960 gtx dual fan zoltac. Specifikacije kompa su pod moj PC(imam 16 gb memorije)da za 1050ti ne koristi onaj jack za napajanje. Koju da ostavim a koju da prodam. koja je bolja?

Who bolan cares
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
dejan1471 kaže...

Pozdrav, imam na kompu 1050 ti dobio sam gtx 960, jednu mislim prodati pa me zanima koja je bolja. 1050ti je singlea fan,960 gtx dual fan zoltac. Specifikacije kompa su pod moj PC(imam 16 gb memorije)da za 1050ti ne koristi onaj jack za napajanje. Koju da ostavim a koju da prodam. koja je bolja?

 1050ti. 

 

Brža i manje struje troši.

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nisam nikad ni igrao na nekim extra mašinama pa ću biti super zadovoljan s ovime. Koristim komp većinom za programiranje, filmove i eto nekad gaming. a vidim da ima dosta verzija RTX 2070, koja bi bila točno? 

16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Poz, jel vrijedi uzeti  MSI GeForce GTX 1060 3GT OC 3GB GDDR5 za 950kn, garancija do 06/2020g?

Bolje loš dan na pecanju nego dobar na poslu.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
da, dobra je cijena...
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Kada predviđate da bi se trebao pojaviti nasljednik rx 570 i vega 56 kartice i koliko bi otprilike kostao.

Isplati li se cekati ili da si sada uzmem rx 570. Vidio sam da ima i za 1500kn ili da pricekam pa da bude jeftinije?

Koristim 21:9 1080p 60Hz monitor i xeon proc.

Life is great
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
bruno03 kaže...

Kada predviđate da bi se trebao pojaviti nasljednik rx 570 i vega 56 kartice i koliko bi otprilike kostao.

Isplati li se cekati ili da si sada uzmem rx 570. Vidio sam da ima i za 1500kn ili da pricekam pa da bude jeftinije?

Koristim 21:9 1080p 60Hz monitor i xeon proc.

 Rx 570 ti i nije neki upgrade na tu GTX 970. Osim ako ti je riknula pa tražiš zamjenu.

 

Što se tiče čekanja-ko čeka ne igra. Ako imaš love kupuj. Uvijek će neka nova tehnologija bit iza ugla i tako možeš u krug u nedogled čekat.

 

Za tu rezoluciju i procesor mislim da ti je taman upgrade 1070 koja je cca 2000kn polovna.

 

 

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Da gtx je rikla i zato bas ovaj put idem na amd
Life is great
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

A 1070 ili 1070 ti?

Life is great
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

RX 580 8gb se nađe za 1500kn ako se ne varam.

 

Naravno slabija od 1070 i 1070ti pogotovo.

 

Kolko para tolko muzike.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
makaown kaže...

Nisam nikad ni igrao na nekim extra mašinama pa ću biti super zadovoljan s ovime. Koristim komp većinom za programiranje, filmove i eto nekad gaming. a vidim da ima dosta verzija RTX 2070, koja bi bila točno? 

Pogledaj najbolje svjetske IT tech portale i njihove recenzije grafi od cca 500/600 €/$, isto tako za monitore.

Onda vidi što ima kupiti kod nas, jer to je dosta novaca i šteta bi bilo da poslušaš neku konkretnu preporuku i da ti se nešto ne svidi ili ne paše.

 

P.s. monitor obavezno pogledati uživo ako je ikako moguće!!!

coffe,coffe,coffe.....
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Decki kupio sam sebi MSI GTX1080ti gaming x pa ce sada MSI GTX1070 gaming x u prodaju za 7-8 dana cijena 1800kn
Ako koga interesirao neka se javi
Huawei Mate 20 Pro
Moj PC  
4 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav, koliko dobre vam se čine gigabyte verzije grafičkih kartica? Pošto bi uzeo rtx 2060, jel mi se isplati čekati za neke druge verzije ili su windforce i gaming od gigabyta dobar izbor? 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Pa oni najjeftiniji modeli i ne budi neki baš pa ne gledaj bazične osim ako ti nije bitno da je grafa tiša. Vidi na stranicma njihovim koja od te dvije ima bolji cooler. A i strpi se koji dan jer će se ponuda kompletirati kroz par dana, ili naredni tjedan pa ćeš moć birat.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
cukizi kaže...

Pozdrav, koliko dobre vam se čine gigabyte verzije grafičkih kartica? Pošto bi uzeo rtx 2060, jel mi se isplati čekati za neke druge verzije ili su windforce i gaming od gigabyta dobar izbor? 

 Nema puno kartica jos kod nas a ni testova raznih ali mislim da je prilicno sigurna kupnja ona gaming x jer su ti modeli uvijek bili dobri dosad

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
pacijent007 kaže...
cukizi kaže...

Pozdrav, koliko dobre vam se čine gigabyte verzije grafičkih kartica? Pošto bi uzeo rtx 2060, jel mi se isplati čekati za neke druge verzije ili su windforce i gaming od gigabyta dobar izbor? 

 Nema puno kartica jos kod nas a ni testova raznih ali mislim da je prilicno sigurna kupnja ona gaming x jer su ti modeli uvijek bili dobri dosad

 

Gaming X je od MSI, G1 Gaming je od Gigabytea.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice