Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.464
|
čitano: 5.546.631
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Damir22 kaže...
A kako stvari stoje s kompatibilnosti novih kartica i starih ploca, ploca ima pcie 16x.

Vidjet cu, nije mi cilj (ni poanta) dati neke prevelike novce, nego tek toliko da se nesto moze malo odigrati, nebitna rezolucija...

 Kompatibilne su s tvojom pločom.

AMD=pokvareni podmukli gadovi !!!
5 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Koliko se isplati mjenjati moju rx570 4gb za rx580 8gb kej dobivam stime

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
dudo3 kaže...

Koliko se isplati mjenjati moju rx570 4gb za rx580 8gb kej dobivam stime

 Dobivaš više sličica u igrama pošto je 580-ka jača od tvoje 570-ke. 

AMD=pokvareni podmukli gadovi !!!
5 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
dudo3 kaže...

Koliko se isplati mjenjati moju rx570 4gb za rx580 8gb kej dobivam stime

 Dobiti ćeš u prosjeku 10-15 fpsa više na 1080p sa max grafičkim postavkama  uz pretpostavku da ti procesor neće biti bottleneck(usporavati grafu) ali ako si za sad zadovoljan sa rx 570 ja bi čekao do 7 mjeseca da vidimo kakve će biti nove amd grafe na 7nm čipu ako ih ne odgode ponovno ali moj savjet je da pričekaš.

:)
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2019 22:30 (Luka21).
8 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Opet molim misljenje, dobio sam savjet da se jednostavno ne isplati ulagati u ovo, i da sve to prodam i uzmem nesto novije, pa me zanima, izasao sam iz stosa, koliko se uopce taj procesor (q9550, 8gb ddr3) moze nositi s modernim windowsima i igrama, cak i ako ga uparim s dobrom grafickom?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nikako. Ja sam imao xeon x5450 sa gtx 660ti i nju je vec bottlenckao jako i nisam se naigrao bas. 

8 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Znaci bolje to ostaviti kao uspomenu, i slagati nesto modernije?
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Definitivno. Taj proc jos uvijek jako dobro posluzit može za surfanje i office a za gaming nikako vise

8 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Da, tako sam i mislio..... Hvala.

Da ne spamamo, ako imas kakvu preporuku sto uzeti od te starije generacije (procesor mislim) a da jos moze sluziti, pa da mi napises na pm, zapeo sam u proslim vremenima, pa je svaki savjet dobrodosao, sto uzeti da moze raditi kako treba a da kosta sto manje....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Koliko ti max love mozes potrositi za cijeli upgrade?

8 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Pa cuj, nemam neki limit, ali sto manje,sve u svemu.... Znam da je tesko preporuciti bez cifre, ali cijenim svaku preporuku
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Jel imas neke odredjene naslove koje bi igrao ili?

11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

1660Ti za cca 2600kn?

When we are good they never remember, when we are bad they never forget. JM
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
true_blue kaže...

1660Ti za cca 2600kn?

 U futuri ima MSI Ventus i Gigabyte WF2 za 2650kn. Zotac/palit/gainward bi mogao biti 2300-2400kn sa dva venta. Cijene za rabljene 1070 i 1070ti bi trebale pasti kad je ova negdje između. Ako netko trazi rabljenu najbolje da malo priceka. A mogle bi i cijene novih pasti(rx-ice), treba malo pričekati.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.2.2019 15:58 (dustY).
8 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ibme74

Ma nemam nista posebno, fallout3 recimo, new vegas, minecraft, fifa eventualno, gta.... Dakle stariji tip igara, za nove naslove imam ps4.... A i to je ono,ponekad.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
dustY kaže...
true_blue kaže...

1660Ti za cca 2600kn?

 U futuri ima MSI Ventus i Gigabyte WF2 za 2650kn. Zotac bi mogao biti 2300-2400kn sa dva venta. Cijene za rabljene 1070 i 1070ti bi trebale pasti kad je ova negdje između. Ako netko trazi rabljenu najbolje da malo priceka.

 Ima i u linksu sa jednim ventilatorom za 2.469.

Cijena 1070ti ne vjerujem da ce nesto pasti zbog ove, a 1070ice se vec neko vrijeme i bez cjenkanja mogu pronaci za 1700-1800 kuna. Sa garancijom. No bumo videli kak slepci kazu.

 

 

 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Damir22 kaže...
Ibme74

Ma nemam nista posebno, fallout3 recimo, new vegas, minecraft, fifa eventualno, gta.... Dakle stariji tip igara, za nove naslove imam ps4.... A i to je ono,ponekad.....

 

A evo ti ovako par prijedloga pa si vidi kak bi ti više pasalo:

NOVO:

1x AMD CPU Desktop Ryzen 3 4C/4T 1200 (3.1/3.4GHz Boost,10MB,65W,AM4) box, with Wraith Stealth cooler

1x GIGABYTE B450M S2H AM4

1x Apacer DDR4 2666MHz, 8GB

 

UKUPNO: 1.617kn

 

RABLJENO (npr. ovako nešto):

i5 4590 + Scythe Katana 550kn

MSI H81M-P33 330kn

Ram zadržiš taj svoj što imaš

UKUPNO: 880kn

Što se grafe tiče opet ovisi koliki ti ej budžet, ako možeš do 700-800kn ovo je best buy i neki max za te procesore klik

Mogao bi ići i an RX570 ali tu ti je možda već to napajanej problem pošto kje već staro a one su ipak rastrošnije klik klik

 

Ako nemaš toliko love možeš ići i na ove grafe starije serije koje su još ok za 1080p gaming klik klik ali kod njih ti vrijedi isto ovo što sam napisao i za RX-ice, problem bi moglo biti napajanje

 

 

8 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Znaci ovo bi mogla biti ok konfiguracija koja ce sluziti neko vrijeme, uz postenu graficku....

Hvala na savjetu, ovo mi ne djeluje kao losa solucija.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

za te pare fine gaming konfice za 1080p60hz

 

čisto da si predočiš šta bi mogao očekivati od takvih konfi

i5 4590 + GTX1060 3GB



Ryzen 1200 + GTX1060 3GB

 

 

 



 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
true_blue kaže...

1660Ti za cca 2600kn?

 Ok kartica, iako mrvicu preskupa kod nas. A opet kad pogledaš da traže za used 1070tke 2000,2200kn bez garancije, ja sam za 2600 uzeo Windforce OC sa 36mj., sa nerijetko sličnim ili čak boljim performansama, unatoč 2gb VRAM-a manje.

 

Za 1080/1440p gaming dobar izbor. RTX2060 nije daleko ni performansama ni cijenom, ali tim penjanjem možeš doći do 2080Ti, ne znam šta se čeka. Ja isto krenem sa 1500, završim na 2600.

 

Vege56 nove kod nas su preskupe i rabljene a pogotovo nove, a RX590 je bio dobar pokušaj zajeba, doduše sad je i njima nešto pala cijena, ali performansama su još uvijek osjetno lošije od 1660Ti/2060.

 

Sad je možda best buy kakva rabljena 1070 sa nešto garancije za 1600-1800kn, a od novih kakva 1660Ti, možeš komotno ići na najjeftiniju, itx i single fan pošto je kartica bolesno dobro power-optimizirana i ima smiješnu potrošnju za tu snagu.

In the name of tragedy...
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2019 16:16 (thedream).
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

u rangu 1500-2000kn ima li šta bolje od Rx 580 nitro?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
talmad kaže...

u rangu 1500-2000kn ima li šta bolje od Rx 580 nitro?

 

Nope, Sapphire Nitro+ RX580 8Gb best buy do 2k kuna

14 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pa ta Nitro+ 580-ka dodje 2000kn kod nas, to je strasno losa kupnja...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...

Pa ta Nitro+ 580-ka dodje 2000kn kod nas, to je strasno losa kupnja...

Kod nas je sve strasno losa kupnja ako ces usporedjvati s cijenama iz EU

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
ansha kaže...

Pa ta Nitro+ 580-ka dodje 2000kn kod nas, to je strasno losa kupnja...

Kod nas je sve strasno losa kupnja ako ces usporedjvati s cijenama iz EU

Ne nego je i kod nas los izbor. Preblizu je puno brzoj 1660 Ti.. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ček koliko je ta kartica? Oko 2 ipo?

Koliko košta 1070?
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
talmad kaže...
Ček koliko je ta kartica? Oko 2 ipo?

Koliko košta 1070?

Od 2360kn, a ~33% je brza kartica...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Jel se pisalo šta o mogućem padu cijena grafičkih. Naletio negdi ima tjedan dana da bi rx mogle pasti. Na mobitelu sam zadnja 2 mjeseca tako da mi je malo teže pratit šta se sve događa. U sedmom nešto izlazi ako se ne varam?

Možda bi se isplatilo zakrpati stari komp i pričekati šta će se dogoditi . Pita sam za zamjenu HD 6870 ima tjedan dva, rekli smo 290x da gledam?
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
talmad kaže...
Jel se pisalo šta o mogućem padu cijena grafičkih. Naletio negdi ima tjedan dana da bi rx mogle pasti. Na mobitelu sam zadnja 2 mjeseca tako da mi je malo teže pratit šta se sve događa. U sedmom nešto izlazi ako se ne varam?

Možda bi se isplatilo zakrpati stari komp i pričekati šta će se dogoditi . Pita sam za zamjenu HD 6870 ima tjedan dva, rekli smo 290x da gledam?

 da, prica se kao da bi cijene RXica trebale pasti 20%, a od te crne 290x se bolje makni, previse se grije a bogme zna povuc dosta struje... 

 nisam upucen sta kupujes, ali gledaj si RX 580 4GB po njuskalu.. ima ih hrpa po 1000-1100kn sa garancijom po 2god

5 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
talmad kaže...
Jel se pisalo šta o mogućem padu cijena grafičkih. Naletio negdi ima tjedan dana da bi rx mogle pasti. Na mobitelu sam zadnja 2 mjeseca tako da mi je malo teže pratit šta se sve događa. U sedmom nešto izlazi ako se ne varam?

Možda bi se isplatilo zakrpati stari komp i pričekati šta će se dogoditi . Pita sam za zamjenu HD 6870 ima tjedan dva, rekli smo 290x da gledam?

 Sto ti nisi onaj koji je dobio onu kantu skoro rastavljenu na "proste faktore" ? Sto je na kraju bilo ?

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2019 23:31 (SamoPitam3).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice