Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.464
|
čitano: 5.546.958
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

defitivno se za 2k ne isplati 580, preko mindfactoryja sam uzeo ovu xfx black za 170€, tko može od tamo definitivno se isplati

When we are good they never remember, when we are bad they never forget. JM
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

za ovu staru kantu mi ne triba 580 :)

to imam sada u ovom kućištu šta se nije dobro provelo u transportu pa ga vraćam.

budući da na zamjeni nema iste grafičke idem na povrat .

 

bad luck. barem sam dobio priliku baciti pogled na rx 580 kroz onaj prozor na kućištu :D

iako je bilo slabije osvjetljenje doma pa nisam puno vidio..

ne znam bili se smija ili plaka ...

 

 

želim imati nekakvu backup kantu u slučaju ovakvih situacija pa da ne ostanem samo na mobitelu.

ima li išta novog za kupit kao zamjenu za 6870 - da je tu negdi u rangu a da nije previše skupo. 

 

polovno bez garancije mi je teška lutrija pa bi radije ako se nešto može sklepati s grafičkom iz trgovine.

 

a limitirajući faktor je i napajanje , dakle ne bi smilo vući više od 6870.

 

o ovoj staroj grafičkoj sam već pisa pa isprike šta se ponavljam u tom dijelu.

 

za novi komp ću čini mi se slagati sve ispočetka i pokušati izbjeći 580 jer mi očito donosi nesriću :)

malo iznad 2000 jel ima nešto šta bi se moglo uklopiti sa zen 5  1600X primjerice?  

ili još bolje pitanje jel ima šta ispod 580 - a da može vrtit sve pa neka su malo manji detalji.  

najbitnije da je dobro hlađenje i pouzdana koliko može biti bez prevelike buke.

 

ovo šta sam prethodno pita za pad cijena - kad bi se to otprilike moglo očekivati?

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2019 11:27 (talmad).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Molim za pomoć.

Uzimam novu grafičku karticu koja će mi trajat bar 5 godina za ugodno igranje u 2K rezoluciji (također ću i monitor kupit). Kupio bih Gtx 1070Ti, Gtx 1080 ili 1080Ti pa me zanima što sve moram promjeniti od komponenti jer mi je kompjuter star 7 godina.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav.

Dobio sam Dell Optiplex 380 sa Intelom E7500, 2x2 GB RAMa i onboard grafikom Intel GMA 4500.

Stavio bi GT 710 da mogu zaigrati WoT, ona troši samo 19 W. Međutim, za nju preporučavaju PSU od 300 W a tvornički PSU garant ne daje toliko.

Koliko maksimalno može trošiti ta grafa, zapravo?

Intel E7500 može povući i do 100 W pa kontam da ostatak konfe ne bi smio povući više od 50 W (Hard disk, RAM i ostale điđe zajedno).

 

Hvala.

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
VinceNeil kaže...

Molim za pomoć.

Uzimam novu grafičku karticu koja će mi trajat bar 5 godina za ugodno igranje u 2K rezoluciji (također ću i monitor kupit). Kupio bih Gtx 1070Ti, Gtx 1080 ili 1080Ti pa me zanima što sve moram promjeniti od komponenti jer mi je kompjuter star 7 godina.

 Hmm prva stvar, ovisi što ti znači ugodno igranje, sada ako uzmeš gtx 1080 Ti rokaš igre na full detaljima bez problema u 2k, ali za godinu, dvije ne vjerujem da će to tako biti,naravno moći ćeš se igrati ali uz niže detalje. Ako je komp iz potpisa procesor ti je neophodno promjeniti ako hoćeš bezbrižno igranje sa nekom od navedenih grafa, a to ti odmah vuče i zamjenu matične, memorije, znači gotovo cijeli komp. Najbolje ako možeš prodati svoj komp i sastaviš si cijelu konfiguraciju, ovisno koliko imaš love.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2019 12:51 (lobotomac90).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Da, komp je iz potpisa. Prodao bih ga ali uopće ne znam koliko bih mogao dobiti za njega.

Pod ugodno igranje mislim na +75fps na ultra detaljima. Znači gtx 1080 Ti mi je jedina opcija ako mislim bar 2-3 godine igrat sa tim postavkama.

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
VinceNeil kaže...

Da, komp je iz potpisa. Prodao bih ga ali uopće ne znam koliko bih mogao dobiti za njega.

Pod ugodno igranje mislim na +75fps na ultra detaljima. Znači gtx 1080 Ti mi je jedina opcija ako mislim bar 2-3 godine igrat sa tim postavkama.

 

Probaj ga staviti na procjenu pa vidi šta ekipa kaže, onako odokativno oko 1000 kn bi uspio ubosti za njega. A vidi imaš od i nove rtx serije grafičke, tipa rtx 2070 ili 2080 s tim da drže cijenu jer su tek izašle, ali sad ovako da ti netko kaže koliko ćeš se dugo moći na njima igrati na tim detaljima je teško. Jer čim izađe nova generacija grafičkih igre postaju zahtjevnije, što je i politika proizvođača hardvera da se non stop kupuje, nažalost hardver danas jako brzo pregazi vrijeme. Gtx 1080 Ti je danas odlična kartica koja gura sve igre na full detaljima, ali za dvije godine ne vjerujem da ćeš moći rokat sve u 75 fpsa na full, možda griješim ali sumnjam. Moj savjet da si složiš novu konfu sa boljim procesorom, grafu uzmeš neku na kojoj ćeš se igrati sada,a  kasnije zamjeniš i to je to, sve je koliko para toliko muzike nažalost,a  gaming je postao dosta skup hobi, pogotovo u Lijepoj našoj.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2019 14:29 (lobotomac90).
15 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Trebam pomoć od vas znalaca.

 

U pitanju je grafička kartica ,Nvidia GT710 2GB DDR3. Za priključenje ekrana ima vga, D-DVI te HDMI izlaz. 

 

Moj ekran je stariji Samsung 19"  ima samo vga priključak. Do sada sam koristila staru grafičku Nvidia GT 9700  i  ona na sebi ima dva DVI izlaza za ekran i koristila sam vga-dvi adapter.

 

Zanima me jedna stvar da li mi za GT710 2DG DDR3 grafičku treba bilo kakav adapter/konverter za druge priključke (D-DVI i HDMI) pošto kartica na sebi ima vga priključak? Hoće li biti ikakve razlike u slici na ekranu ako se koristi vga priključak naspram D-DVI ili HDMI priključka?

 

Komp se koristi samo za rad  i surfanje internetom te mail. Dakle nikakve igre i tome slično. Niti bilo kakvi teški programi tipa Photoshop i sl...

 

 

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ma samo spoji VGA na Vga i ne sekiraj se.

Moj PC  
2 1 hvala 1
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
VinceNeil kaže...

Molim za pomoć.

Uzimam novu grafičku karticu koja će mi trajat bar 5 godina za ugodno igranje u 2K rezoluciji (također ću i monitor kupit). Kupio bih Gtx 1070Ti, Gtx 1080 ili 1080Ti pa me zanima što sve moram promjeniti od komponenti jer mi je kompjuter star 7 godina.

  Trebaš promijeniti sve i imati barem 16GB rama. Od grafičkih kartica trebaš RTX 2080 Ti. Ako ti je to preskupo, onda nova RTX 2070 ili polovna GTX 1080 Ti pa dokle gura, gura, uz, s vremenom optimiziranje grafičkih postavki.

15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav,

 

Ovo je moja trenutna konfa:

 

Intel i5 4690K@4,5GHz
Scythe Kotetsu SCKTT 1000
Asrock Z97 Killer
2x4GbCorsairVENGEANCE1600
Sapphire R9 290 TRI-X 4GB
SSD Samsung 840 EVO 250GB
FSP 700W
Thermaltake Soprano Dx

 

Imate kakvu preporuku za promjenu grafičke da je do 2000kn a da bi bilo puno bolje od trenutne. Ima li smisla mijenjati, imam FHD monitor, gdje bi se vidjela najveća razlika? Već duže vrijeme ne pratim razvoj grafičkih, tko sad vodi, Nvidia?

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ja bi tu išao na neku rabljenu 1070Ti sa garancijom, znalo ih je biti po 2-2200kn na njuškalu, od rabljenih.. Od novih nije neka sreća, tek 1660Ti je performansama kao 1070/Ti, a najjeftinija ide od nekih 2350kn, pa sad kako voliš, rabljeno, novo, ali to je to za 1080/1440p gaming.

 

https://www.nabava.net/search.php?q=gtx+1660ti

 

Od AMD-a bi pogledao kakvu Vegu56 izvana, znalo ih je biti isto novih po trgovinama za 300 eura na raznim akcijama. 

In the name of tragedy...
Moj PC  
0 1 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ma koja bozja 1070ti na taj 4 core i fullhd bacit ce covjek novce za nista, nek si sad pogleda samo gpu usage, s 1070ti ce mu biti jos gore.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
1 2 hvala 1
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Nisi napisao kakav monitor imaš. Ako imaš 60Hz, onda ništa ne trebaš ni mijenjati. Ako imaš 120+ Hz, onda ti je najbolja opcija naći polovnu GTX 1070 Ti za oko 2000kn ili malo jače, mada, taj CPU nije više baš za high refresh rate gaming. Uglavnom, pretpostavljam da imaš 60hz monitor, onda ne trebaš mijenjati ništa. S vremenom bi mogao onda mijenjati sve. Treba ti i upgrade monitora, a onda i cijelu platformu + GPU.

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
itomic009 kaže...

 Nisi napisao kakav monitor imaš. Ako imaš 60Hz, onda ništa ne trebaš ni mijenjati. Ako imaš 120+ Hz, onda ti je najbolja opcija naći polovnu GTX 1070 Ti za oko 2000kn ili malo jače, mada, taj CPU nije više baš za high refresh rate gaming. Uglavnom, pretpostavljam da imaš 60hz monitor, onda ne trebaš mijenjati ništa. S vremenom bi mogao onda mijenjati sve. Treba ti i upgrade monitora, a onda i cijelu platformu + GPU.

 Samsung SyncMaster T260

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kakve veze monitor ima s icim? Meni s 8600k i rtx 2060/gtx1080 fps pada ispod 50fpsa, a gdje nece njemu s prastarim 4 coreom, lol
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Stjepanj kaže...
Kakve veze monitor ima s icim? Meni s 8600k i rtx 2060/gtx1080 fps pada ispod 50fpsa, a gdje nece njemu s prastarim 4 coreom, lol

 Kakve ti dezinformacije mozes provaliti...

 

To sta sa tvojim kompom nesto ne stima ne znaci da je to opcenito tako. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2019 12:26 (war3_tft).
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Stjepanj kaže...
Kakve veze monitor ima s icim? Meni s 8600k i rtx 2060/gtx1080 fps pada ispod 50fpsa, a gdje nece njemu s prastarim 4 coreom, lol

U kojoj to igri 8600K nije dovoljan za 50fps?

7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...
Stjepanj kaže...
Kakve veze monitor ima s icim? Meni s 8600k i rtx 2060/gtx1080 fps pada ispod 50fpsa, a gdje nece njemu s prastarim 4 coreom, lol

U kojoj to igri 8600K nije dovoljan za 50fps?

 U pubgu dok kampas na balkonicu u 3rd person modu 

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ima ih hrpa, samo nalozi detalje.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Stjepanj kaže...
Ima ih hrpa, samo nalozi detalje.lp

Detalje? Jel ti pricas o cpu ili gpu bottlenecku posto vecina detalja nema nikakve veze s cpu-om?

 

A i ja sam nasao koga cu nesto pitat, je Stjepko, zaboravi, u pravu si..

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Javlja se covjek koji je tu s istim tim procesorom plakao jer mu je 280x bila u bn? Hahaha, koju ridukulus.lp
Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2019 14:20 (Stjepanj).
Moj PC  
0 3 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Stjepanj kaže...
Javlja se covjek koji je tu s istim tim procesorom plakao jer mu je 280x bila u bn? Hahaha, koju ridukulus.lp

Opet ti stjepko komp ne radi dobro kad imas 50fps sa 8600k, prckao si i pokvario, odnesi to na servis nekom ko ima pojma o kompovima. Sve ces pokvarit nesreco jedna 

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Dermentor kaže...
itomic009 kaže...

 Nisi napisao kakav monitor imaš. Ako imaš 60Hz, onda ništa ne trebaš ni mijenjati. Ako imaš 120+ Hz, onda ti je najbolja opcija naći polovnu GTX 1070 Ti za oko 2000kn ili malo jače, mada, taj CPU nije više baš za high refresh rate gaming. Uglavnom, pretpostavljam da imaš 60hz monitor, onda ne trebaš mijenjati ništa. S vremenom bi mogao onda mijenjati sve. Treba ti i upgrade monitora, a onda i cijelu platformu + GPU.

 Samsung SyncMaster T260

 Evo to ce ti ovako nekako izgledati, ta tvoja 290x je negde kao gtx 970, video je prastar no poantu problema si shvatio.

lp

Intel Core™ i7 Forever
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

nezz jel prava tema ali bolje nego da otvaram novu.

Rx 580 nitro kartica - savjeti , ideje , preporuka kako postići da stoji ravno. nagne se malo onaj desni kraj.

 

malo ću se poigrati kablom od napajanja da vidim jel mogu smanjiti nagib. može li se kupiti negdi nešto da podupire tu karticu?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

A koje kućište imaš?

Ja sam npr sa Zalman Z3+ dobio GPU holder baš za te stvari + što se na njega mogu montirati i dodatni ventovi

12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

a imam ono šta si preporučija :D

 

Silentium armis ar3 tg

 

i koliko vidim nemam ni reset tipku? :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
evo ovo imam uz kućište. nisam siguran za šta točno služi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
evo ovo imam uz kućište. nisam siguran za šta točno služi.

neka greška. nije učitalo sliku
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.3.2019 15:40 (talmad).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
nadam se da sad oće.
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice