Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.464
|
čitano: 5.550.232
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ja se sjecam njihovih kartica iz doba 8xxx serije, nikad mi pored gigabytea, msi, asusa, xfx..... Nije palo na pamet da kupim color graficku, bez obzira koliko bila jeftinija....

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Zelja kaže...

Pa prema videima koje sam gledao na yt i jeste na fullHD ali kako je veća rezolucija razlika se smanjuje.Razlika je nekih 10-15 fps mada će što kažeš meni to biti neznačajno s obzirom da sam zaključan na 60 fps.

Nego mene sve nekako vuče da probam i uzmem ovu karticu:

https://iponcomp.hr/shop/termek/colorful-geforce-rtx-2060-6gb-gddr6-igame-ultra-oc-pcie/1742379

Nikad nisam čuo za njih i kvalitet i upravo zato.

Jel ko čuo nešto o njima,kakav je kvalitet?

Sad ne znam jel u igricama za viši fps bitniji boost clock ili cuda jezgre?

Ispade ovo prvo jer gtx 1660 Ti može ići i na 2 GHz u većini igara boosta čak na oko 1960 MHz ako se dobro sjećam, dok slabiji RTX 2060 ne mogu zbog lošeg hlađenja otprlike idu na 100 MHz manje.

 njemacki retail-ovci nemaju ju u ponudi..jedino amazon..mozda ti to nes znaci?! nema reviewa na netu o njoj..cudno

i cuda jezgre i clock je bitan...u manje zahtjevnim igrama gje je manja potraznja vrm-a clock je bitniji ali u 90 % ostalim igrama cuda.. primjer na 1070 i 1070ti...imaju iste clockove skoro ali TI ima 500 cuda vise i ladno je jaca od 1070

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.5.2019 22:34 (HCgamingCRO).
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
HCgamingCRO kaže...
Zelja kaže...

Pa prema videima koje sam gledao na yt i jeste na fullHD ali kako je veća rezolucija razlika se smanjuje.Razlika je nekih 10-15 fps mada će što kažeš meni to biti neznačajno s obzirom da sam zaključan na 60 fps.

Nego mene sve nekako vuče da probam i uzmem ovu karticu:

https://iponcomp.hr/shop/termek/colorful-geforce-rtx-2060-6gb-gddr6-igame-ultra-oc-pcie/1742379

Nikad nisam čuo za njih i kvalitet i upravo zato.

Jel ko čuo nešto o njima,kakav je kvalitet?

Sad ne znam jel u igricama za viši fps bitniji boost clock ili cuda jezgre?

Ispade ovo prvo jer gtx 1660 Ti može ići i na 2 GHz u većini igara boosta čak na oko 1960 MHz ako se dobro sjećam, dok slabiji RTX 2060 ne mogu zbog lošeg hlađenja otprlike idu na 100 MHz manje.

 njemacki retail-ovci nemaju ju u ponudi..jedino amazon..mozda ti to nes znaci?! nema reviewa na netu o njoj..cudno

i cuda jezgre i clock je bitan...u manje zahtjevnim igrama gje je manja potraznja vrm-a clock je bitniji ali u 90 % ostalim igrama cuda.. primjer na 1070 i 1070ti...imaju iste clockove skoro ali TI ima 500 cuda vise i ladno je jaca od 1070

 

 Jel to znači da svaka rtx 2060 će biti jača od bilo koje GTX 1660 Ti?Čak i ako uzmeš recimo neku RTX 2060 sa jednim fan-om ili dva.

Ako je to tako onda bi odluka pala ili na Colorful ili Palit,ali Palit se u testovima nije baš proslavila,čini mi se ili grešim da je "poderala" 1660 Ti Gaming X.Ali tačan test baš tih modela jedan protiv drugog ne mogu naći.Gledao sam globalno RTX 2060 vs GTX 1660 Ti i nema govora prva daje više fps-a.

5 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Zelja kaže...
HCgamingCRO kaže...
Zelja kaže...

Pa prema videima koje sam gledao na yt i jeste na fullHD ali kako je veća rezolucija razlika se smanjuje.Razlika je nekih 10-15 fps mada će što kažeš meni to biti neznačajno s obzirom da sam zaključan na 60 fps.

Nego mene sve nekako vuče da probam i uzmem ovu karticu:

https://iponcomp.hr/shop/termek/colorful-geforce-rtx-2060-6gb-gddr6-igame-ultra-oc-pcie/1742379

Nikad nisam čuo za njih i kvalitet i upravo zato.

Jel ko čuo nešto o njima,kakav je kvalitet?

Sad ne znam jel u igricama za viši fps bitniji boost clock ili cuda jezgre?

Ispade ovo prvo jer gtx 1660 Ti može ići i na 2 GHz u većini igara boosta čak na oko 1960 MHz ako se dobro sjećam, dok slabiji RTX 2060 ne mogu zbog lošeg hlađenja otprlike idu na 100 MHz manje.

 njemacki retail-ovci nemaju ju u ponudi..jedino amazon..mozda ti to nes znaci?! nema reviewa na netu o njoj..cudno

i cuda jezgre i clock je bitan...u manje zahtjevnim igrama gje je manja potraznja vrm-a clock je bitniji ali u 90 % ostalim igrama cuda.. primjer na 1070 i 1070ti...imaju iste clockove skoro ali TI ima 500 cuda vise i ladno je jaca od 1070

 

 Jel to znači da svaka rtx 2060 će biti jača od bilo koje GTX 1660 Ti?Čak i ako uzmeš recimo neku RTX 2060 sa jednim fan-om ili dva.

Ako je to tako onda bi odluka pala ili na Colorful ili Palit,ali Palit se u testovima nije baš proslavila,čini mi se ili grešim da je "poderala" 1660 Ti Gaming X.Ali tačan test baš tih modela jedan protiv drugog ne mogu naći.Gledao sam globalno RTX 2060 vs GTX 1660 Ti i nema govora prva daje više fps-a.

 da normalno ima vise svega osim video memorije...brza clockana memorija, 400 cuda vise... ima manji takt ali zato veci boost takt...

 

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
HCgamingCRO kaže...
Zelja kaže...
HCgamingCRO kaže...
Zelja kaže...

Pa prema videima koje sam gledao na yt i jeste na fullHD ali kako je veća rezolucija razlika se smanjuje.Razlika je nekih 10-15 fps mada će što kažeš meni to biti neznačajno s obzirom da sam zaključan na 60 fps.

Nego mene sve nekako vuče da probam i uzmem ovu karticu:

https://iponcomp.hr/shop/termek/colorful-geforce-rtx-2060-6gb-gddr6-igame-ultra-oc-pcie/1742379

Nikad nisam čuo za njih i kvalitet i upravo zato.

Jel ko čuo nešto o njima,kakav je kvalitet?

Sad ne znam jel u igricama za viši fps bitniji boost clock ili cuda jezgre?

Ispade ovo prvo jer gtx 1660 Ti može ići i na 2 GHz u većini igara boosta čak na oko 1960 MHz ako se dobro sjećam, dok slabiji RTX 2060 ne mogu zbog lošeg hlađenja otprlike idu na 100 MHz manje.

 njemacki retail-ovci nemaju ju u ponudi..jedino amazon..mozda ti to nes znaci?! nema reviewa na netu o njoj..cudno

i cuda jezgre i clock je bitan...u manje zahtjevnim igrama gje je manja potraznja vrm-a clock je bitniji ali u 90 % ostalim igrama cuda.. primjer na 1070 i 1070ti...imaju iste clockove skoro ali TI ima 500 cuda vise i ladno je jaca od 1070

 

 Jel to znači da svaka rtx 2060 će biti jača od bilo koje GTX 1660 Ti?Čak i ako uzmeš recimo neku RTX 2060 sa jednim fan-om ili dva.

Ako je to tako onda bi odluka pala ili na Colorful ili Palit,ali Palit se u testovima nije baš proslavila,čini mi se ili grešim da je "poderala" 1660 Ti Gaming X.Ali tačan test baš tih modela jedan protiv drugog ne mogu naći.Gledao sam globalno RTX 2060 vs GTX 1660 Ti i nema govora prva daje više fps-a.

 da normalno ima vise svega osim video memorije...brza clockana memorija, 400 cuda vise... ima manji takt ali zato veci boost takt...

 

 Ne,Palit Gaming Pro ima manji boost clock od 1660Ti gaming X,barem prema specifikacijama sa sajta.Eh sad razlika u cijeni je nekih 45 eur.Koji onda model da uzmem MSI 1660 TI GAMING X ili Palit RTX 2060 GamingPro,koja daje više fps i jel vredno 45 eur?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Damir22 kaže...
Gospe ti, ako ovako biras graficku, stvarno ne zelim znati kako donosis bitne odluke u zivotu ;)

Salim se naravno....

 baš me zanima kako žene bira, po kilaži izgleda

6 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ljudi uopće zašto odgovarate ovom mega trolu?

 
8 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Zelja kaže...
HCgamingCRO kaže...
Zelja kaže...
HCgamingCRO kaže...
Zelja kaže...

Pa prema videima koje sam gledao na yt i jeste na fullHD ali kako je veća rezolucija razlika se smanjuje.Razlika je nekih 10-15 fps mada će što kažeš meni to biti neznačajno s obzirom da sam zaključan na 60 fps.

Nego mene sve nekako vuče da probam i uzmem ovu karticu:

https://iponcomp.hr/shop/termek/colorful-geforce-rtx-2060-6gb-gddr6-igame-ultra-oc-pcie/1742379

Nikad nisam čuo za njih i kvalitet i upravo zato.

Jel ko čuo nešto o njima,kakav je kvalitet?

Sad ne znam jel u igricama za viši fps bitniji boost clock ili cuda jezgre?

Ispade ovo prvo jer gtx 1660 Ti može ići i na 2 GHz u većini igara boosta čak na oko 1960 MHz ako se dobro sjećam, dok slabiji RTX 2060 ne mogu zbog lošeg hlađenja otprlike idu na 100 MHz manje.

 njemacki retail-ovci nemaju ju u ponudi..jedino amazon..mozda ti to nes znaci?! nema reviewa na netu o njoj..cudno

i cuda jezgre i clock je bitan...u manje zahtjevnim igrama gje je manja potraznja vrm-a clock je bitniji ali u 90 % ostalim igrama cuda.. primjer na 1070 i 1070ti...imaju iste clockove skoro ali TI ima 500 cuda vise i ladno je jaca od 1070

 

 Jel to znači da svaka rtx 2060 će biti jača od bilo koje GTX 1660 Ti?Čak i ako uzmeš recimo neku RTX 2060 sa jednim fan-om ili dva.

Ako je to tako onda bi odluka pala ili na Colorful ili Palit,ali Palit se u testovima nije baš proslavila,čini mi se ili grešim da je "poderala" 1660 Ti Gaming X.Ali tačan test baš tih modela jedan protiv drugog ne mogu naći.Gledao sam globalno RTX 2060 vs GTX 1660 Ti i nema govora prva daje više fps-a.

 da normalno ima vise svega osim video memorije...brza clockana memorija, 400 cuda vise... ima manji takt ali zato veci boost takt...

 

 Ne,Palit Gaming Pro ima manji boost clock od 1660Ti gaming X,barem prema specifikacijama sa sajta.Eh sad razlika u cijeni je nekih 45 eur.Koji onda model da uzmem MSI 1660 TI GAMING X ili Palit RTX 2060 GamingPro,koja daje više fps i jel vredno 45 eur?

 ej evo ti, uzmi ovo i molim te stani sa takvim moram reci glupim pitanjima, deraceti i 1660ti i tu i tamo u kojoj igri 2060...ugl mozes onda i iskoristiti to overkill napajanje..undervoltas ju i preci ce i 2060 onda ladno

edit: ako narucis preko adm-a dobije i 2 igre

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.5.2019 11:22 (HCgamingCRO).
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

U ADM je super kupit jedino ako volis cekat reklamaciju grafe 2.5 mj 

5 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

neznam to dok sam kupovo kod njih nije mi se nista kidalo tako da neznam o toj temi mnogo...

11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
HCgamingCRO kaže...

neznam to dok sam kupovo kod njih nije mi se nista kidalo tako da neznam o toj temi mnogo...

Ugl postali su Hrvatski Extreme Digital

15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Jel može neko da mi objasni sljedeće:

Sječam se kad sam igrao posljednji Doom framerate je išao oko 90 fps mjerio sam sam Fraps i igrica je bukvalno letila na ovom smeću od grafičke,znači jako glatko i brzo je bilo pomjeranje miša jer je to FPS.Instaliranjem novih igrica vidim fps je opao na oko 45-55 i tačno se primjeti ogromna razlika u odnosu na Doom.

Eh sad kako je Doom tako reći "letio" kad sam igrao na 60 Hz-om monitoru?Zar nije 60 Hz=60 fps?

Siguran sam al siguran da je u Doomu išlo dosta preko 60 fps.

Znači kupovinom nove grafičke koja će davati puno više frejmova nego ova mogu li očekivati igrivost kao što je bio slučaj sa Doom-om i još jedna igrica je bila Shadow of Mordor (isto davala ogromno visok fps oko 80 sjećam se)?

Gledao sam malopre review ovog mog smeća od grafičke i ona u novijim igricama daje tako od 45 min do 55 max fps-a.

Najviše se pati u Shadow of War gde fps ide nisko i do 30.

Onda ja sam sebi postavljam pitanje za koji će meni đavo kartica od 400 eur,zbog 5-10 frejmova više zar ne (60 fps)

Ili ja tu negde griješim?

KOliko sam razumio grafička će slati više fps-a ali ja ću vidjeti 60 jer sam ograničen frekv monitora ako je to to.

Ali odlično znam i vidim ogromnu razliku pri igranju sadašnjih naslova na oko 45-50 fps i tad Doom-a,Doom sigurno nije išao na 60 fps a monitor nisam mjenjao.

Elem kontaktirao sam ove iz ipon-a baš su glupi,lik mi savjetuje najjeftniji model RTX 2060 da kupim Ventus,a kad sam ga pitao koji se najviše kvari kaže taj a i najviše se uzima.

I još izvali da Ventus i Armor imaju isto hlađenje.Dobro nisam ni ja znao dok mi ovde jedan lik nije rekao da Armor i Gaming X/Z imaju dbb fan-ove.

Ili sam ja glup ili mi ovo liči na sljedeće:kupovina jače kartice--kupovina i 144Hz monitora inače nema efekta od kupovine samo kartice.

 

 

Moj PC  
0 5 hvala 0
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Brate mili ne kupuješ nuklearni reaktor nego grafičku, ako imaš viška love uzmi Rtx 2060, ako ne 1660 Ti i doviđorno, sve je koliko para tolko muzike, naigrat ćeš se sa obje, RTX je nešto jača i skuplja, nema previše filozofije. Od modela gledaj garanciju i ventilatore (dual), drugo te ne treba zanimat.

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ja ću ti odg još ovaj puta i više ne samo da ti neću odgovarat na ovako glupa i repetativna pitanje nego ću ti krenut prijavljivat postove za trolanje (čovječe 2 stranice si zatrpao sa kilometarskim postavima gdje lutaš non stop oko 1 te istog pitanja):

Kakve veze ima Doom sa ostalim igricama, to sto ti doom radi na 90fps ne zanci da će (bubam) CoD BO3 raditi na istom FPS.

Doom si vjerojatno igrao na Vulkanu koji odlično radi sa AMD karticama.

 

60Hz znači da ti monitor može prikazati maksimalno 60 sličica po sekundi, možeš ti u igri imati i 500fps-a ti ćeš vidjeti samo 60 na monitoru. Ako hoćeš vidjeti više od toga trebaš 75/120/144(etc) monitore.

 

Ajmo reć da si 2016. godine moga kupiti GTX1060 6Gb za 2.500kn ili GTX1070 8GB za 3.850kn. Obe su bile i više nego dovoljne da melju sve igre na high/ultra u 60fps-a lock na 1080p, ali još od kraja 2017 - početka 2018. godine postoje igre na kojima ti na takvim postavkama GTX1060 daje 40-50fps avg dok GTX1070 i dan danas u 90% naslova bez problema drzi 60fps avg na 1080p. Tu je poanta kupovine jače kartice - naravno ako planiraš imati karticu na duže staze pogotov ako ne misliš ići na 144Hz.

Takva ti je situacija sada sa GTX1660Ti i RTX2060, ni jenda ni druga nisu losa kupovima ali kada se zahtjevi igre povećaju i ta GTX1660Ti bude mogla (ajmo reći) davati 45FPS avg u X igri RTX2060 i dalje biti sposobna za 60fps avg - u tome je razlika.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.5.2019 16:28 (ibme74).
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Aha.Hoću moći igrati sa više od 60 fps?

Moj PC  
0 6 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Zelja kaže...

Aha.Hoću moći igrati sa više od 60 fps?

 Kupi si GTX 2080 TI i miran si narednih deset godina 

***********
8 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ne treba tebi kolega graficka kartica, tebi treba stucna pomoc....

Salim se naravno, uzmi ono sto ti je najprihvatljivije, sve je to isti vrag....
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.5.2019 17:33 (Damir22).
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Zelja kaže...

Jel može neko da mi objasni sljedeće:

Sječam se kad sam igrao posljednji Doom framerate je išao oko 90 fps mjerio sam sam Fraps i igrica je bukvalno letila na ovom smeću od grafičke,znači jako glatko i brzo je bilo pomjeranje miša jer je to FPS.Instaliranjem novih igrica vidim fps je opao na oko 45-55 i tačno se primjeti ogromna razlika u odnosu na Doom.

Eh sad kako je Doom tako reći "letio" kad sam igrao na 60 Hz-om monitoru?Zar nije 60 Hz=60 fps?

Siguran sam al siguran da je u Doomu išlo dosta preko 60 fps.

Znači kupovinom nove grafičke koja će davati puno više frejmova nego ova mogu li očekivati igrivost kao što je bio slučaj sa Doom-om i još jedna igrica je bila Shadow of Mordor (isto davala ogromno visok fps oko 80 sjećam se)?

Gledao sam malopre review ovog mog smeća od grafičke i ona u novijim igricama daje tako od 45 min do 55 max fps-a.

Najviše se pati u Shadow of War gde fps ide nisko i do 30.

Onda ja sam sebi postavljam pitanje za koji će meni đavo kartica od 400 eur,zbog 5-10 frejmova više zar ne (60 fps)

Ili ja tu negde griješim?

KOliko sam razumio grafička će slati više fps-a ali ja ću vidjeti 60 jer sam ograničen frekv monitora ako je to to.

Ali odlično znam i vidim ogromnu razliku pri igranju sadašnjih naslova na oko 45-50 fps i tad Doom-a,Doom sigurno nije išao na 60 fps a monitor nisam mjenjao.

Elem kontaktirao sam ove iz ipon-a baš su glupi,lik mi savjetuje najjeftniji model RTX 2060 da kupim Ventus,a kad sam ga pitao koji se najviše kvari kaže taj a i najviše se uzima.

I još izvali da Ventus i Armor imaju isto hlađenje.Dobro nisam ni ja znao dok mi ovde jedan lik nije rekao da Armor i Gaming X/Z imaju dbb fan-ove.

Ili sam ja glup ili mi ovo liči na sljedeće:kupovina jače kartice--kupovina i 144Hz monitora inače nema efekta od kupovine samo kartice.

 

 

 ka o prvo,doom je jedna od ako ne i najfluidnija fps igra, dokaz sto je u stanju vulkan api naspram dx-a...tako da ce doom uvik letiti..

ako imas monitor od 60 hz-a to je 59, nesto slika u sekundi...ako igras igru na 90 fpsa opet ti monitor samo 59 i nesta pokazuje...to je sammo broj,potroseni fps koji se nepokazuje nigdje dalje osim u samoj racunici graficke..grafa moze monitor ne,jednoistavno rijesenje lokati sve na 60 da nemas tearinga,input laga,ghostinga ect...normalno je ako grafa ide na 120 u nekoj igri da ti treba monitor od 120 hz da vidis tu fluidnost...

imas monitora i od 75 hz ne samo 144..i cak od 240 i vjv vec sad i vise...

nije nuzno mijenjati monitor jer 60 hz je fluidno ako imas konstantu...ionako ako hoces na ful hd sve vrtiti igre na high ultra na preko 120 hz konstantno...treba ti 2080ti ili cak rtx titan..

primjetices razliku izmedju 60i 120(144) ali nadalkje ne...

ako uzmes 1660ti netreba ti 120ili144 hz jel ces morati namjestati i smanjivati graficke postavke da to dobijes i na 1080p-u...

nije ni 2060 neki stroj na 1080p120(144) hz konstanta mislim..

velim,osobno ako neigram pvp neki onda lokam sve igre na 60 jel nema smisla fluidno je..filmovi u kinu su ti na 24 frejma u sekundi npr...prvo si stavi sto ti ljudsko oko moze vidjeti i nha sto je naviklo.

imas google i yt i sve ti je 90% posto tamo recenzirano u svim situacijama..ja sam fan boy npr.. pa ima odredjene stvari sto kupujem i boli me briga ako je i 10-15 posto slabije..amd je dosad uvik bio jeftiniji od konkurencije i zato sam na njemu vec 12 godina..postani neki fan boy od tih dvoje i molim te skratiti sebi i drugima muku...uzmi ili neku 2060 ili sapphire vega 56..NAJBOLJE SACEKAJ MJ-DVA (nista crklo nije?) dolaze nove karte i mozda se sta pojavi bolje ili staro postane jeftinije..

ja cu ovim postom stati jel nezelim da me se banuje radi gluposti, a ti velim kako zelis..postala su ti glupa pitanja, a svi mi koji ti odgovaramo jos gluplji iskreno...LP i nadam se da netrolas 

 

 

 

 

 

15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Da nažalost,u prenesenom značenju to je isto kao kad bi vozio BMW M6 autoputom 80 km/h.

Tako sam ja razumio.

Drugim riječima nije vrijedno onda kupovine grafičke kartice sada jer nemam novca za 144Hz monitor.Odnosno to bi onda najbolje bilo kupiti zajedno nekad u budučnosti.

Što znači samo čekati kad igrice bude zahtjevnije za grafičku i onda je zamjeniti.

Onda bolje uzeti sad monitor jer njima cijena ne opada znatno,samo precjenjeni su 2560x1440 144Hz mislim da idu oko 500 eur :/

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Jedno pitanje, nije trolanje...

60fps lock preko same igre ili drivera u teoriji ima jednaki ucinak kao i v-sync, zar ne? Na 60hz displayu.....

Pitam zato sto kad ukljucim v-sync sa "otkljucanim" fps, prikazuje mi da se igra vrti na 60fps, ali i dalje imam tearing povremeno....

Kad zakljucam fps na 60 sa adrenalin driverom, tearinga nema, ali mi sama igra ne djeluje uopce glatko, kao da se ne vrti na 60fps, svakako je losije nego sa v-syncom...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Nije isto ukljucit V-sync ili lockat fps.

Zelja kompliciras previse prosli mjesec smo se otezali oko gtx 1070 , uzmi sto ti se da ako imas viska love i deri.Ja osobno me bi mjenjao jos  tu 390 , jedino ako naides na nekakav dobar deal rx580/gtx1060.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ne. 60fps lock locka framerate, a v-sync locka frametime, tj svaki od tih 60 frejmova se ravnomjerno rasporedi na 60 refresheva (tocno svakih 16ms dolazi novi frejm za razliku od fps locka) monitora u sekundi, zato izgleda gladje, ali zato dolazi i s malim input lag dodatkom. Meni je na 32" 4K VA 60Hz monitoru (citaj: jako sporo) puno bitniji vsync da igra izgleda gladje nego taj input lag.
8 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Dakle bolje v-sync... Tnx
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
online
Vodič za odabir grafičke kartice

Također korisnici nvidia kartica imaju u nvidia panelu za uključiti "fast sync" koji spriječava screan tearing kada je vsync isključen ALI to ovisi od igre do igre, neke će raditi fluidno i fino a na nekima će djelovati i na 60fps-a kao da se igraš na 25-30 tako da ni to nije neko perfektno riješenje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MGloc kaže...

Nije isto ukljucit V-sync ili lockat fps.

Zelja kompliciras previse prosli mjesec smo se otezali oko gtx 1070 , uzmi sto ti se da ako imas viska love i deri.Ja osobno me bi mjenjao jos  tu 390 , jedino ako naides na nekakav dobar deal rx580/gtx1060.

 To nikako nije dobar izbor gledajući na duže staze s obzirom da je R9 390 u rangu sa GTX 1060 po performansama u igricama,tako da ne znam iznenadio si me s time.

A da uzimam RX 590 brža jeste ali je ovde nova 250 eur mislim,a to nije vrijedno onda bolje dodati još 80 eur i uzeti 1660 Ti.

O da brate pun sam evo love,da imam love ne bih ovde molio ljude za pomoć i savjete nego bi uzeo RTX 2080 Ti i bio miran par godina.

Ljudi su rekli da je monitor problem i nemam ja tu šta razmišljati,davati 400 eur da bi imao 10-15 fps više je suludo,sem ako zaista neću primjetiti razliku u igranju.

A možda ja grešim u nečemu,ali ako mi neko kaže opravdan razlog za uzimanje jače kartice ja ću je uzeti.

Eh sad naravno izlazit će novije igrice al kad dođem do njih onda mogu razmišljati o tim grafičkim i tad vjerovatno možda mognem uzeti i rtx 2070.

Ja zaista sam apsolutno zaboravio na "usko grlo=monitor".

Kako bi BMW-ov motor došao do izražaja sa vožnjom od 80 km na sat,kapirate nadam se.

Greška je bila što sam kupio 60 Hz monitor ali šta je tu je sad.

Ako ništa imam opciju snižavanja detalja na medium/high dok ne izađu zahtjevnije igrice,ali tad ću vjerovatno nekad i morati mjenjati i CPU.

 

 

13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Jebote neće prestat dok ga neko od moderatora ne potjera u PM. 

Moj PC  
4 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hummer0 kaže...

Jebote neće prestat dok ga neko od moderatora ne potjera u PM. 

 Nema razloga da dobije kaznu, jer ne krsi pravila. Ionako ga vecina izbjegava/ignorira i ne trudi mu se vise odgovarati. Kada sam mu god pomogao (odnosno mi) ispalo je da je sam nasao rjesenje netom nakon odgovora. I malo stati na kocnicu sa p(r)ozivanjem moderatora. Je bilo gresaka prije, ali nema smisla sada sve otjerati sa foruma.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.5.2019 1:40 (SamoPitam3).
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Pa nije da bas ne krsi pravila, ovo je tema "vodic za odabir graficke kartice" a ne "dnevna razmisljanja zelje o grafickim karticama"

14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Također korisnici nvidia kartica imaju u nvidia panelu za uključiti "fast sync" koji spriječava screan tearing kada je vsync isključen ALI to ovisi od igre do igre, neke će raditi fluidno i fino a na nekima će djelovati i na 60fps-a kao da se igraš na 25-30 tako da ni to nije neko perfektno riješenje.

 I AMD ima tu vrstu synca.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Da, zab sam na enhanced sync, nisam imao AMD karticu jos od 2016.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice