Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.513
|
čitano: 5.567.762
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Svejedno su zarade astronomske i nikada veče, pogledaj kroz godine.
https://www.macrotrends.net/stocks/charts/NVDA/nvidia/net-income
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
forumaš kaže...
Svejedno su zarade astronomske i nikada veče, pogledaj kroz godine.
https://www.macrotrends.net/stocks/charts/NVDA/nvidia/net-income

Sta vlasnicima Nvidia dionica znace podaci iz 2010?

Oni zele rast u 2022 a ne pad,ponekad me iznenade budalastine po internetima....netocno,na dnevnoj bazi me iznenadjuju budalastine.

Koliko su Nvidiji porasle dionice ovih dana....ups nisu,pale su.

Btw KOJU rtx4xxx TI planiras kupit?....na koji nacin ce pomoc Nvidiji u ova teska vremena?

 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Netherwind kaže...

Pitat cu ovdje jer nema neke opće gaming teme, a u Windows temama ne viđam baš gamerske rasprave. Instaliram Windowse, kao gamer, koje da stavim Windows 10 ili 11?

Sasa Mihanicu mozes li podjelit imena svojih prijasnih protjeranih acountova?

I koliko dugo mislis izdrzat sa ovim?...

Ako imas ista konstruktivno za napisat izjasni se,nemoj bit uplasen...koliko izdrzis ovaj put izdrzis,barem je lako napravit novi acount...zar ne 🥂

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.8.2022 9:54 (MEGATAMA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Rast dobiti u 2022. je astronomski, dao sam ti podatke 8 milijardi dolara neto dobiti. Dionice padaju svima.
Što ti u stvari želiš objasniti? Čega se bojiš?
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MEGATAMA kaže...
forumaš kaže...
Svejedno su zarade astronomske i nikada veče, pogledaj kroz godine.
https://www.macrotrends.net/stocks/charts/NVDA/nvidia/net-income

Sta vlasnicima Nvidia dionica znace podaci iz 2010?

Oni zele rast u 2022 a ne pad,ponekad me iznenade budalastine po internetima....netocno,na dnevnoj bazi me iznenadjuju budalastine.

Koliko su Nvidiji porasle dionice ovih dana....ups nisu,pale su.

Btw KOJU rtx4xxx TI planiras kupit?....na koji nacin ce pomoc Nvidiji u ova teska vremena?

 

Lol, pa valjda su investitori znali da dionice moraju tank-at nakon sloma mining groznice? Kad znas da se dionica mora dobro ispuhnut, to je dobra prilika za zaradu tzv. short-anjem...

Sve se odvija na jedini nacin na koji se moglo odviti... 

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.8.2022 10:16 (ansha).
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Brijem da je nvidiji trenutno najveći problem kuda sa kešom, gdje uložiti ili potrošiti.
A ovo kaj im de sad događa da bar potraje i da im grafe padnu ispod msrp cijena ili da ih moraju gaziti bagerima.
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MEGATAMA kaže...

Sta vlasnicima Nvidia dionica znace podaci iz 2010?

Oni zele rast u 2022 a ne pad,ponekad me iznenade budalastine po internetima....netocno,na dnevnoj bazi me iznenadjuju budalastine.

Koliko su Nvidiji porasle dionice ovih dana....ups nisu,pale su.

Btw KOJU rtx4xxx TI planiras kupit?....na koji nacin ce pomoc Nvidiji u ova teska vremena?

 

 malkoc dramiš previše

10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice
Ja ne razumijem ljude evo već treći kupac s kojim se dogovorim par sati prije javi e ipak neću.
Pa ako si neodlučan onda ne dogovaraj.
Stari moj pa gubim vrijeme i zafrkavam ekipu gls a.
Kao da nemam pametnija posla...
Sad sam stavio primopredaja zg 3800 cijena do petka u suprornom dajem braticu na koristenje dok se ne zaželim.
Neznam jeste vi imali takva iskustva?
Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MEGATAMA kaže...

Reklo bi se leakeri pojma nemaju ili Nvidia radi drasticne modifikacije/rezove

100w je uzasno velika razlik 

 

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-4080-at-320w-rtx-4070-at-285w-tbp-tamer-powerful-gaming-gpus/

3080-ka sa 320W power limitom je vrlo ogranicena i ne moze drzat visok takt niti sa undervoltom, pogotovo na 4K...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...

 

Edit2

Ova tvoja moze do 430w koliko vidim,ja sam prije Asusa uzimao u globalu MSI

Da 430W je max, al to ima smisla samo za benchanje, ja ju za 24/7 drzim undervoltanu na 0.9V i takt se ovisno o temperaturi drzi na 1965-1980mhz. Cak i tako, u Metro Exodusu zna poljubit power limit na 390W...

 Do koje ti max temp ode?

Ja sam na ovoj najvise vidio mislim 65c

Btw jesi probao Metro Exodus uz raytrace?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MEGATAMA kaže...
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...

 

Edit2

Ova tvoja moze do 430w koliko vidim,ja sam prije Asusa uzimao u globalu MSI

Da 430W je max, al to ima smisla samo za benchanje, ja ju za 24/7 drzim undervoltanu na 0.9V i takt se ovisno o temperaturi drzi na 1965-1980mhz. Cak i tako, u Metro Exodusu zna poljubit power limit na 390W...

 Do koje ti max temp ode?

Ja sam na ovoj najvise vidio mislim 65c

Btw jesi probao Metro Exodus uz raytrace?

 

Uvijek je ista max temperatura - 71C, razlika je u rpm-u, nikad bolje podesenu stock krivulju nisam vidio, ne pada mi na pamet raditi custom kad bolje ne moze... Kad mi ambijent bude 22C umjesto 31C, opet ce biti ista temperatura, ali daleko nizi rpm...

 

Naravno da raytrace koristim gdje god je moguce...

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.8.2022 12:31 (ansha).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...

 

Edit2

Ova tvoja moze do 430w koliko vidim,ja sam prije Asusa uzimao u globalu MSI

Da 430W je max, al to ima smisla samo za benchanje, ja ju za 24/7 drzim undervoltanu na 0.9V i takt se ovisno o temperaturi drzi na 1965-1980mhz. Cak i tako, u Metro Exodusu zna poljubit power limit na 390W...

 Do koje ti max temp ode?

Ja sam na ovoj najvise vidio mislim 65c

Btw jesi probao Metro Exodus uz raytrace?

 

Uvijek je ista max temperatura - 71C, razlika je u rpm-u, nikad bolje podesenu stock krivulju nisam vidio, ne pada mi na pamet raditi custom kad bolje ne moze... Kad mi ambijent bude 22C umjesto 31C, opet ce biti ista temperatura, ali daleko nizi rpm...

 

Naravno da raytrace koristim gdje god je moguce...

Ove nove grafe su u globalu odlicne,mislim da mi je najgora bila sto se tice buke i temperatura Gainward gtx680 Phantom 4gb.

Ljepo je vidjet da sve vise prihvacate raytrace.....kad se sjetim davnih vremena u doba rtx2080 Strix kada sam propovijedao raytracing a "seljani" su jurisali vilama i bakljama uzvikujuci raster raster!!

Kakvu promjenu donese parsto godina mentalnog razvoja....

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MEGATAMA kaže...
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...

 

Edit2

Ova tvoja moze do 430w koliko vidim,ja sam prije Asusa uzimao u globalu MSI

Da 430W je max, al to ima smisla samo za benchanje, ja ju za 24/7 drzim undervoltanu na 0.9V i takt se ovisno o temperaturi drzi na 1965-1980mhz. Cak i tako, u Metro Exodusu zna poljubit power limit na 390W...

 Do koje ti max temp ode?

Ja sam na ovoj najvise vidio mislim 65c

Btw jesi probao Metro Exodus uz raytrace?

 

Uvijek je ista max temperatura - 71C, razlika je u rpm-u, nikad bolje podesenu stock krivulju nisam vidio, ne pada mi na pamet raditi custom kad bolje ne moze... Kad mi ambijent bude 22C umjesto 31C, opet ce biti ista temperatura, ali daleko nizi rpm...

 

Naravno da raytrace koristim gdje god je moguce...

Ove nove grafe su u globalu odlicne,mislim da mi je najgora bila sto se tice buke i temperatura Gainward gtx680 Phantom 4gb.

Ljepo je vidjet da sve vise prihvacate raytrace.....kad se sjetim davnih vremena u doba rtx2080 Strix kada sam propovijedao raytracing a "seljani" su jurisali vilama i bakljama uzvikujuci raster raster!!

Kakvu promjenu donese parsto godina mentalnog razvoja....

Oduvijek se prica samo o max postavkama (sta je nonsense, al necemo sad o tome), max postavke igre koja podrzava RT podrazumijevaju da je RT ukljucen, nema tu filozofije i prihvacanja/neprihvacanja... Naravno, i dalje je dobra igra u 1080p low bolja od lose u 4k ultra...

 

Inace, Doom Eternal u 4K Ultra nightmare postavke + RT sa DLSS quality je 144fps lock 99% vremena, najnize zabiljezeno ~120fps. 

 

 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...

 

Edit2

Ova tvoja moze do 430w koliko vidim,ja sam prije Asusa uzimao u globalu MSI

Da 430W je max, al to ima smisla samo za benchanje, ja ju za 24/7 drzim undervoltanu na 0.9V i takt se ovisno o temperaturi drzi na 1965-1980mhz. Cak i tako, u Metro Exodusu zna poljubit power limit na 390W...

 Do koje ti max temp ode?

Ja sam na ovoj najvise vidio mislim 65c

Btw jesi probao Metro Exodus uz raytrace?

 

Uvijek je ista max temperatura - 71C, razlika je u rpm-u, nikad bolje podesenu stock krivulju nisam vidio, ne pada mi na pamet raditi custom kad bolje ne moze... Kad mi ambijent bude 22C umjesto 31C, opet ce biti ista temperatura, ali daleko nizi rpm...

 

Naravno da raytrace koristim gdje god je moguce...

Ove nove grafe su u globalu odlicne,mislim da mi je najgora bila sto se tice buke i temperatura Gainward gtx680 Phantom 4gb.

Ljepo je vidjet da sve vise prihvacate raytrace.....kad se sjetim davnih vremena u doba rtx2080 Strix kada sam propovijedao raytracing a "seljani" su jurisali vilama i bakljama uzvikujuci raster raster!!

Kakvu promjenu donese parsto godina mentalnog razvoja....

Oduvijek se prica samo o max postavkama (sta je nonsense, al necemo sad o tome), max postavke igre koja podrzava RT podrazumijevaju da je RT ukljucen, nema tu filozofije i prihvacanja/neprihvacanja... Naravno, i dalje je dobra igra u 1080p low bolja od lose u 4k ultra...

 

Inace, Doom Eternal u 4K Ultra nightmare postavke + RT sa DLSS quality je 144fps lock 99% vremena, najnize zabiljezeno ~120fps. 

 

 

 Doom Eternal je cisti primjer kako se kvalitetno iskoristava PC hardver.

Uzivao sam igrajuci,kud je igra meni vrhunska(prosao 2 puta) tud su vizuali i performanse bas spektakl.

Raytrace refleksije su odlicne i bas pridonose vizualnom dojmu ali i atmosferi.

Ja se ne sjecam koje sam performanse imao,pisao sam o tome u jednoj od tema nedavno kad sam igrao.

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Planiram uzet rtx 3060 al trenutno imam rtx 2060 moze li mi tko rec kolko bi mogao dobit za nju?
Samobor je lepa varoš
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nije ti to neki skok. Ona je nešto kao 2070 Super. Recimo 3060 Ti bi bila solidan "upgrade".

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

oki sad me zanima kolko bi mogao dobit za rtx 2060 da ne trazim sulude pare koje nikad necu dobit

Samobor je lepa varoš
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Pa, ja bih rekao 1800 kn. Ali počni od 2000 recimo. I onda ako nitko ne pokaže interes lagano snižavaš.

14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

i jos jedno pitanje ak bi se slucajno odlucio na moju konfu bi pasalo rtx 3070?

Samobor je lepa varoš
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
geek_boy kaže...

i jos jedno pitanje ak bi se slucajno odlucio na moju konfu bi pasalo rtx 3070?

 Pasalo bi

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
geek_boy kaže...

oki sad me zanima kolko bi mogao dobit za rtx 2060 da ne trazim sulude pare koje nikad necu dobit

 Paše ti na komp RTX 3070 ili RTX 3060Ti, koju već uzmeš. Nema nikakvog razloga da ne paše. Što se tiče prodaje, ideš kao i sve s nekom realnom ili malo višom cijenom. Zavisi jel ti se žuri ili ne pa na dolje, ako se s vremenom ne prodaje. Realno bi ta grafa trebala otići za oko 1500kn a sve više od toga je bonus. Ako naletiš na nekog bolida, bude išla i bliže 2000kn, no samo u slučaju bolida.

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Kako su potonule cijene grafa....

Jadne one trgovine koje su nakrcale skladista grafama taman pred potop trzista.

 

Ocekivao sam urnebesno visoke cijene 4xxx serije ali sad nekako sumnjam da ce si dozvolit ekscese.

 

https://wccftech.com/gpu-prices-continue-to-crash-amd-radeon-rx-6900-xt-now-selling-699-us-nvidia-geforce-rtx-3080-ti-869-us/

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ekipa, koji bi bio isplativ upgrade r9 380?. Bar jedno 30 posto jaca.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ako imas taj phenom nista jace od gtx 1060/rx580

14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav ekipa. 

 

Koju bi grafu preporucili kao upgrade na 1050 gtx ti? Cijena do 3000kn. Imam 2 monitora, oba na 60Hz, igram na 1080. Naravno primarna uporaba za gaming i stream. 1050 je na izmaku snaga koliko ju dugo koristim, a i jednostavno ne moze vise vrtit nista novije normalno :(

Proc imam solidan, barem mislim Intel Core i7 8700K, 16 GB memorije.

 

Po mogucnosti da ima dostavu na kucnu adresu ako gledate po shopovima posto ne zivim u nekom vecem gradu, a nemam prevozno sredstvo. 

“Some people hear their own inner voices with great clearness. And they live by what they hear. Such people become crazy... or they become legend.” -Jim Harrison
 
0 0 hvala 0
20 mjeseci
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Imas rtx 3060 i rx 6650xt u našim trgovinama po 3400kn. 

RX 6650XT je jaca nekih 10-12% ali rtx 3060 ima DLSS koji je zastupljen u gomili igara i donosi oko 15-30% performansi ovisni postavke na kojoj ga koristis (quality, balanced, performance), ima i AMD FSR 2.0 ali je u par igara dostupan i ima manje kvalitetan prikaz slike, pogotovo na nizim rezolucijama i neke probleme sa izvođenjem kao artifakti, manja oštrina, ghosting

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

RX 6600 za cca. 2700kn....

 

XT je cca. 30% skuplja za cca. 15% vise performanse...

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.8.2022 9:39 (ansha).
20 mjeseci
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

20% je brza 6650xt od 6600, za 26% vecu cijenu. Isplativost neka procijeni sam.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.8.2022 10:19 (Avalanche).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Avalanche kaže...

20% je brza 6650xt od 6600, za 26% vecu cijenu. Isplativost neka procijeni sam.

 

 

U pravu si, gledao sam 6600XT, ona je neisplativa, ova Asus 6650 XT za 3.4k je ok kupnja. 

15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pala je odluka za nabavku 3080 12gb. Plan je igranje na 1040p s idejom da idem samo preka gore s rezolucijom.

Ima li neke razlike u svim tim silnim modelima ili je to sve manje vise isto?
Trebao bih u biti neku preporuku 2-3 kom koje su kao najinteresantnije.

Hvala

Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice