AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.626.603
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...
AMD je u ogromnim dugovima i nekako se moraju izvuci..imaju vjv i racunicu kojom bi...n

Koji ogromni dugovi? Imaju nesto preko 1B duga, a likividnih sredstava (cash and cash equivalents u kvartalnim izvjestajima) nesto ispod 1B, prakticki "break-even". Puno bolje nego prije 3-4g kad su imali >2B duga i ~700M gotovine.
Za usporedbu, Nvidia ima 2B duga. Imaju i 8B gotovine, nedvojbeno da bolje stoje financijski, ali ne znam po kojim kriterijima je AMD u *ogromnim* dugovima.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
CyberK kaže...
HCgamingCRO kaže...
AMD je u ogromnim dugovima i nekako se moraju izvuci..imaju vjv i racunicu kojom bi...n

Koji ogromni dugovi? Imaju nesto preko 1B duga, a likividnih sredstava (cash and cash equivalents u kvartalnim izvjestajima) nesto ispod 1B, prakticki "break-even". Puno bolje nego prije 3-4g kad su imali >2B duga i ~700M gotovine.
Za usporedbu, Nvidia ima 2B duga. Imaju i 8B gotovine, nedvojbeno da bolje stoje financijski, ali ne znam po kojim kriterijima je AMD u *ogromnim* dugovima.

pa nije to neka herojska cifra naspran nvidie i intela..zasto amd ima onda 10tak tisuca zaposlenih naspram intelovih 100 tisuca...

je sigurno lisa su dolaskom donjela ryzen i jedno 30tak % bolji proracun mozda i vise,ali amd bi vjv propao da ona nije dosla, pa nebitno  jel sam stavio pojam "ogromno"..sigurno su jos u zaostatku financijskom naspram intela i nvidije i to kosta resursa za istrazivanje ect na kraju..zato do danasnjeg dana amd pravi chipove u global founderiesu i tsmc-u a intel u svojoj kuci...to je mala firma naspram intela pa im je to i ogroman dug...

ipak ta zena nije samo donjela promjene u amd-u, (ibm,freescale) pa je ipak pitanje vamo individualca sta moze i naspram 100tinjak tisuca diplomiranih kojekavih inzinjera...

oprosti mi ako sam preuvelicao pojma tog duga i to te mozda nazivciralo, ipak sam fanboy amd pa sam morao(sad je u velikom dugu pa ode u veliki plus.. iako nece biti veliki mozda)...

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.5.2019 0:10 (HCgamingCRO).
9 godina
offline
AMD Navi

Znači ono što smo sinoć saznali serija se zove RX 5000, dolazi u prodaju početkom 7 mjeseca, cijene i i benchmark testovi će biti na E3 sajmu 10.6. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Navi

Dok AMD ne napravi grafu koja će parirati/biti bolja od 1080TI/2080TI a barem nešto jeftinija bit će gubitnici.

 

Izgleda da su s procesorima uspjeli

Moj PC  
0 7 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Manje od 3% kupaca kupuje te/takve grafe... nekakav maksimum koji "mainstream" korisnici kupuju je upravo 1080/2070 i to je ono što AMD izdaje.

 

Ja bih rado da izdaju ultra high-end i možda nas zaista iznenade, ali nije im zaista presudno... čak ni kao reputacijski gimmick

Moj PC  
6 0 hvala 1
4 godine
neaktivan
offline
AMD Navi

toliko o wff crap sajtu  nove kartice se zovu rx 5700 gen i jedna od njih je brza od 2070  

amd news feed 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
AMD Navi

Ako bude do 3500kn ova koja je u ranku sa rtx 2070 ja zadovoljan

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
BeLLicus kaže...

Ako bude do 3500kn ova koja je u ranku sa rtx 2070 ja zadovoljan

 ako im je 2070 konkurencija i tek na izlasku cijene su obično više, prije će biti cijena oko 4.000 kuna na startu

samo, za to bi navi morao biti dosta jači od 2070, ne ovih pišljivih 10% u strange brigade - za što realno svi znamo da je onda u većini ostalih igara slabija

 

zapravo, cijena bi trebala biti bliže 3.000 kuna, inače su pušiona - jer koliko god pljuvali nevidiju za previsoke cijene, oni bar imaju opravdanje u rt i tensor jezgrama

a možda nas iznenade, do 3.000 kuna u startu s laganim padom nakon par mjeseci bi bilo ok, sve preko toga je upitno

14 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Lako se usporedjivat sa neisplativom 2070-kom, a gdje je 2060-ka koja je 10% slabija a nabavi se i kod nas za 2600kn a da ne pricamo vani... Sve iznad 3000kn je nekonkurentno...

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...

Lako se usporedjivat sa neisplativom 2070-kom, a gdje je 2060-ka koja je 10% slabija a nabavi se i kod nas za 2600kn a da ne pricamo vani... Sve iznad 3000kn je nekonkurentno...

 Slažem se s anshom,  za malu razliku u cijeni će većina preći na provjerenu nvidiu, još sam prije spomenuo bolje drivere i optimizacije koje si nvidia može priuštiti zbog puno bolje financijske situacije i suradnje s developerima igara, softvera.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2019 15:34 (Shockwave).
9 godina
offline
AMD Navi

Da nebi kupio grafu sa 6GB vrama u 2019 godini... 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
BeLLicus kaže...

Da nebi kupio grafu sa 6GB vrama u 2019 godini... 

Ko te tjera, platit ces puno vise tih 2GB vrama nego sta ces dobit performansi...

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Shockwave kaže...
ansha kaže...

Lako se usporedjivat sa neisplativom 2070-kom, a gdje je 2060-ka koja je 10% slabija a nabavi se i kod nas za 2600kn a da ne pricamo vani... Sve iznad 3000kn je nekonkurentno...

 Slažem se s anshom,  za malu razliku u cijeni će većina preći na provjerenu nvidiu, još sam prije spomenuo bolje drivere i optimizacije koje si nvidia može priuštiti zbog puno bolje financijske situacije i suradnje s developerima igara, softvera.

 Ajde da ponovim, nije bed.

 

AMD ima bolje drivere.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: AMD Navi

A čuj, zamisli s ekipom u kaficu i pričate o grafama i

E-penisu, a ti imas samo 6 nečega.

 

I onda dodje frend na par pivi i pohvali se sa r9 390 8GB.

 

Eeek! 2019

coffe,coffe,coffe.....
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Jakovp kaže...

 Ajde da ponovim, nije bed.

 

AMD ima bolje drivere.

Sve da je to i istina (a realno je nemoguce rec koji su "bolji"), opce uvrijezeno je upravo suprotno. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2019 17:35 (ansha).
10 godina
online
Re: AMD Navi

Ovi kaj su pratili Computex, bude Navi iskoristavao potencijal PCIE4 ili ne?

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
The_Fichek kaže...

Ovi kaj su pratili Computex, bude Navi iskoristavao potencijal PCIE4 ili ne?

 Nisam pratio no današnje grafe ne iskorištavaju ni 3 generaciju do kraja, a kamoli 4...

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...
Jakovp kaže...

 Ajde da ponovim, nije bed.

 

AMD ima bolje drivere.

Sve da je to i istina (a realno je nemoguce rec koji su "bolji"), opce uvrijezeno je upravo suprotno. 

 Istina je, a za to mišljenje me boli kita. I većina ljudi su idioti, pa šta.

The_Fichek kaže...

Ovi kaj su pratili Computex, bude Navi iskoristavao potencijal PCIE4 ili ne?

 Ne, znači 2080ti je 95% ok sa gen 3 x8.

 

Znači da bi grafičkoj trebao pci gen4 x16 bi morala biti oko 4 puta jača od 2080ti.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
Jakovp kaže...
Shockwave kaže...
ansha kaže...

Lako se usporedjivat sa neisplativom 2070-kom, a gdje je 2060-ka koja je 10% slabija a nabavi se i kod nas za 2600kn a da ne pricamo vani... Sve iznad 3000kn je nekonkurentno...

 Slažem se s anshom,  za malu razliku u cijeni će većina preći na provjerenu nvidiu, još sam prije spomenuo bolje drivere i optimizacije koje si nvidia može priuštiti zbog puno bolje financijske situacije i suradnje s developerima igara, softvera.

 Ajde da ponovim, nije bed.

 

AMD ima bolje drivere.

 Onda sam dosta neinformiran , ostali su mi u sjećanju oni problemi s ati driverima poput ati.dll bsod, problemi sa starijim igrama, novijim windowsima, i dosta kraća podrška od nvidijinih drivera. Kako se ovi današnji driveri ponašaju sa starijim naslovima, i koliko su optimizirani za adobe i općenito profesionalne aplikacije?

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Amd vec dugo ima bolje drivere, a i duzu podrsku jos od davne hd serije,. Sta se tice photoshopa tu Nvidia jos Ima prednost cca 10%. Treba vidjeti koje tocno aplikacije koristis pa prema tome izabrati koji ti je gpu bolji.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2019 23:45 (Patrick_cro).
16 godina
offline
AMD Navi

Čini se da su Navi performanse bolje od očekivanja, pa eto bumo videli kak bude na kraju ispalo.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...

Čini se da su Navi performanse bolje od očekivanja, pa eto bumo videli kak bude na kraju ispalo.

 

ispast ce kao i uvijek, nvidia ce i dalje biti brza, tisa, hladnija i sa boljom mogucnoscu OC-a

11 godina
offline
Re: AMD Navi

Daj, bar se nadaj uspjehu i širi optimizam da se eventualno svi razočaramo skupa kao par puta unazad.

 

Znaš i sam da nije uvik bilo tako, i da će AMD kroz koji ciklus nadoći i pobjediti ako ne krepa Radeon(PC odjel) prije.

 

coffe,coffe,coffe.....
9 godina
offline
AMD Navi

Kad kreće AMD sa svojom konferencijom na E3 piše 10.6 3PM PDT, to je kod nas kad večeras u ponoć?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Navi
BeLLicus kaže...

Kad kreće AMD sa svojom konferencijom na E3 piše 10.6 3PM PDT, to je kod nas kad večeras u ponoć?

 19:00

16 godina
offline
Re: AMD Navi
pqweasdyxc kaže...
BeLLicus kaže...

Kad kreće AMD sa svojom konferencijom na E3 piše 10.6 3PM PDT, to je kod nas kad večeras u ponoć?

 19:00

 pcgame show je 19:00, dok je AMD u ponoć

BF3:fluffy_inside
12 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Navi

S obzirom na Samsung-AMD biznis, Mobile pokriva prilično široki izbor GPU hardvera.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/samsung-licencira-amd-radeon-gpu-tehnologiju/268793.aspx

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.6.2019 18:42 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi

 Da se nađe

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice