AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.630.536
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Navi
TibzzX kaže...

 Kakvih 10%??? Je li tebi jasno da se performanse ne skaliraju savršeno prema frekvenciji?

 kako onda u heavenu skaliraju vrlo blizu rastu frekvencije - link

 

- With manual overclocking, the maximum overclock of our sample is 1900 MHz on the memory (9% overclock) and 2128 MHz on the GPU, which increases average GPU clock from 1987 MHz to 2068 MHz (4% overclock).

- Using these clock frequencies, we ran a quick test of Unigine Heaven to evaluate the gains from overclocking. Actual 3D performance gained from overclocking is 3.3%.

 

na msi gaming 5700xt su dobili 4% veći prosječni klok i s njim 3,3% veće perfomanse

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
MaximumBugovac kaže...

Dakle sad pricamo o nekom drugom videu? sry nebum se upustao u danju raspravu vidim da s tobom to neide.

 Stavio sam ti taj video tj graf da se bolje vide oscilacije (medu kojima ti cherry pickas samo najnize) i sto je puno bitnije prosjecan clock. No dobro, shvatio sam da ubuduce moram nacrtati, nije problem.

 

picajzla0707 kaže...

 kako onda u heavenu skaliraju vrlo blizu rastu frekvencije - link

 

- With manual overclocking, the maximum overclock of our sample is 1900 MHz on the memory (9% overclock) and 2128 MHz on the GPU, which increases average GPU clock from 1987 MHz to 2068 MHz (4% overclock).

- Using these clock frequencies, we ran a quick test of Unigine Heaven to evaluate the gains from overclocking. Actual 3D performance gained from overclocking is 3.3%.

 

na msi gaming 5700xt su dobili 4% veći prosječni klok i s njim 3,3% veće perfomanse

 Skaliranje u heavenu je nebitno govno, nadi skaliranje u igrama pa mozemo pricati.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 20:00 (DonOscar).
5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

cijena ce biti prava sitnica oko 600 eurica

https://www.powercolor.com/product?id=1573110646

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
TibzzX kaže...

 Kakvih 10%??? Je li tebi jasno da se performanse ne skaliraju savršeno prema frekvenciji?

 kako onda u heavenu skaliraju vrlo blizu rastu frekvencije - link

 

- With manual overclocking, the maximum overclock of our sample is 1900 MHz on the memory (9% overclock) and 2128 MHz on the GPU, which increases average GPU clock from 1987 MHz to 2068 MHz (4% overclock).

- Using these clock frequencies, we ran a quick test of Unigine Heaven to evaluate the gains from overclocking. Actual 3D performance gained from overclocking is 3.3%.

 

na msi gaming 5700xt su dobili 4% veći prosječni klok i s njim 3,3% veće perfomanse

Ovdje je problem sto memorija to na Rx-ici nemoze pratiti niti priblizno pa je i skaliranje nesto manje sto je valjda svima jasno. Na nvidiji je skaliranje 2x vece toliko o tome.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 20:39 (MaximumBugovac).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
MaximumBugovac kaže...

 

Forumas Friday je dao svoje iskustvo citiram "Nitro temperatura 70+ stupnjeva, buka podnosljiva" to mi je dovoljno kao i kad vidim da u testu gpu usage pada i za 20% nize

 

 

Da, uz 3900x i sa ventilatorima podesenim za tisinu. Moje "podnosljivo" u kontekstu buke bi vecini ljudi bilo "gotovo uopce se ne cuje". Naravno da kartica moze biti na ispod 70 ako ostavim ventilatore da budu malo agresivniji. Ali cemu? Pa za GPU je 70 i par stupnjeva nista. Cak stovise - radi mi iznad deklariranih taktova sto znaci da joj temperatura nije previsoka. Dok igram uglavnom je 1940-2000. U spikeovima ide i do 2040. Ne razumijem gdje pucas sa "to mi je dovoljno"?

Freak Show Inc.
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi

Vidis da je lik trol sa "statickim" znanjem...

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
MaximumBugovac kaže...
 Na nvidiji je skaliranje 2x vece toliko o tome.

 Pa blago onda tebi i tvojoj soma teskoj rtx-ici

15 godina
offline
AMD Navi
HCgamingCRO kaže...

cijena ce biti prava sitnica oko 600 eurica

https://www.powercolor.com/product?id=1573110646

 

Erm... mislio sam da je prošlo izdanje Bug časopisa bilo ludo kad su preporučili RX 5700XT za 560€, ali ova od 600+ je totalna ludost.... pa za te pare se stvarno dobije jača nVidia RTX 2070 Super... what's the point?!

 

AMD se uzima jer za 700-1000kn manje imaš cca10-15% slabiju karticu, ali ako moram platit jednako ili više "premium AMD" cijenu, ko je tu lud?!

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 21:13 (Rhodin).
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...
HCgamingCRO kaže...

cijena ce biti prava sitnica oko 600 eurica

https://www.powercolor.com/product?id=1573110646

 

Erm... mislio sam da je prošlo izdanje Bug časopisa bilo ludo kad su preporučili RX 5700XT za 560€, ali ova od 600+ je totalna ludost.... pa za te pare se stvarno dobije jača nVidia RTX 2070 Super... what's the point?!

 

AMD se uzima jer za 700-1000kn manje imaš cca10-15% slabiju karticu, ali ako moram platit jednako ili više "premium AMD" cijenu, ko je tu lud?!

 kako si ti naivan. pa ne placas ti karticu 600 eura. ja sam danas rx 5700xt dobio za 360. ti placas svetu vodu kojom se ta kartica hladi, razumijes? placas da slusas kako se bucka. 

 

inace, ne bi preporucio nikome osjetljivog sluha msi evoke 5700 xt. uzas jedan kako je to vruce i kako se dere iz kucista... mislim, vidio sam i GN i problem sa termal padovima... sve je u granicama normale, ali brate mogo sam i FE uzeti da sam htio radijator sa avionskim motorom u sobi.

 

i nije nista posebno ta 5700. u rdr2 na 1070 sam ima 35-55  fps, a sad sam na 45-65. (3440x1440)

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
jovial kaže...
Rhodin kaže...
HCgamingCRO kaže...

cijena ce biti prava sitnica oko 600 eurica

https://www.powercolor.com/product?id=1573110646

 

Erm... mislio sam da je prošlo izdanje Bug časopisa bilo ludo kad su preporučili RX 5700XT za 560€, ali ova od 600+ je totalna ludost.... pa za te pare se stvarno dobije jača nVidia RTX 2070 Super... what's the point?!

 

AMD se uzima jer za 700-1000kn manje imaš cca10-15% slabiju karticu, ali ako moram platit jednako ili više "premium AMD" cijenu, ko je tu lud?!

 kako si ti naivan. pa ne placas ti karticu 600 eura. ja sam danas rx 5700xt dobio za 360. ti placas svetu vodu kojom se ta kartica hladi, razumijes? placas da slusas kako se bucka. 

 

inace, ne bi preporucio nikome osjetljivog sluha msi evoke 5700 xt. uzas jedan kako je to vruce i kako se dere iz kucista... mislim, vidio sam i GN i problem sa termal padovima... sve je u granicama normale, ali brate mogo sam i FE uzeti da sam htio radijator sa avionskim motorom u sobi.

 

i nije nista posebno ta 5700. u rdr2 na 1070 sam ima 35-55  fps, a sad sam na 45-65. (3440x1440)

 Pa kako je ipravdana cijena od 600 eura Kad nemas ni radijator.A grafa ce ici svega 100-200 MHz brze sta je to ispod 5 posto performance.

Da je bar 30 posto brza ta 5700xt odma bi ju uzo za vegu

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.11.2019 7:41 (HCgamingCRO).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...

cijena ce biti prava sitnica oko 600 eurica

https://www.powercolor.com/product?id=1573110646

Tezak fail, za 100€ manje uzmes referentnu + jos bolji blok... 

To je za one koji se boje montirat blok...

15 godina
offline
AMD Navi

Neznam za ostale izvedenice (Sapph, MSI, itd.) ali Red Devil se nit' čuje nit' osjeti .. ne ozbiljno, više se čuje moj STRIX 1080Ti na 99% nego Red Devil 5700XT. Što se tiče temperature, trenutno najviše što sam vidio je bilo 74c - average 68-69-70. To je u zatvorenom kućištu od stranice kaljenog stakla (pa je i nešto toplije unutra) - dakle, standardni airflow i ugodnih 24 u sobi.

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
4 0 hvala 3
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...
jovial kaže...
Rhodin kaže...
HCgamingCRO kaže...

cijena ce biti prava sitnica oko 600 eurica

https://www.powercolor.com/product?id=1573110646

 

Erm... mislio sam da je prošlo izdanje Bug časopisa bilo ludo kad su preporučili RX 5700XT za 560€, ali ova od 600+ je totalna ludost.... pa za te pare se stvarno dobije jača nVidia RTX 2070 Super... what's the point?!

 

AMD se uzima jer za 700-1000kn manje imaš cca10-15% slabiju karticu, ali ako moram platit jednako ili više "premium AMD" cijenu, ko je tu lud?!

 kako si ti naivan. pa ne placas ti karticu 600 eura. ja sam danas rx 5700xt dobio za 360. ti placas svetu vodu kojom se ta kartica hladi, razumijes? placas da slusas kako se bucka. 

 

inace, ne bi preporucio nikome osjetljivog sluha msi evoke 5700 xt. uzas jedan kako je to vruce i kako se dere iz kucista... mislim, vidio sam i GN i problem sa termal padovima... sve je u granicama normale, ali brate mogo sam i FE uzeti da sam htio radijator sa avionskim motorom u sobi.

 

i nije nista posebno ta 5700. u rdr2 na 1070 sam ima 35-55  fps, a sad sam na 45-65. (3440x1440)

 Pa kako je ipravdana cijena od 600 eura Kad nemas ni radijator.A grafa ce ici svega 100-200 MHz brze sta je to ispod 5 posto performance.

Da je bar 30 posto brza ta 5700xt odma bi ju uzo za vegu

 

 mmm, imas pravo, uopce nisam gledao sa strane ustede u grijanju tijekom predstojecih hladnih dana.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
jovial kaže..
 mmm, imas pravo, uopce nisam gledao sa strane ustede u grijanju tijekom predstojecih hladnih dana.

 pa vidis jos mi je zadnji kraj kucista pod nogama pa je prava uzivancija sada sa rdr2 kad ju ispegla na 300w sa UV-om.

Bren je to grafa sa karakterom,  puno wati radosti smo prosli skupa i sve preko 60 frejmova osim kad je na tvu-u onda joj je 4K ipak malo velki zalogaj

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.11.2019 12:46 (HCgamingCRO).
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...
jovial kaže..
 mmm, imas pravo, uopce nisam gledao sa strane ustede u grijanju tijekom predstojecih hladnih dana.

 pa vidis jos mi je zadnji kraj kucista pod nogama pa je prava uzivancija sada sa rdr2 kad ju ispegla na 300w sa UV-om.

Bren je to grafa sa karakterom,  puno wati radosti smo prosli skupa i sve preko 60 frejmova osim kad je na tvu-u onda joj je 4K ipak malo velki zalogaj

 iskreno, ja nisam nesto impresioniran sa 5700xt na UW. jest rdr zahtjevan. plus, na 1070 sam znao namjestit one filtere pa je to dosta ok izgledalo. sa ovim radeonovim drajverima i overlejom se uopce ne snalazim, tj. ne vidim uopce di su ti shaderi...

10 godina
offline
Re: AMD Navi

Mozes li probati dati dojmove s obzirom na neku drugu igru?

9 godina
offline
AMD Navi

Mjenjajte paste na svojim grafa, meni zadnja 2 tjedna grafička baš prebučna počela biti kako je i toplije u kući jer se grije, i ja je danas rastavim ono pasta kamen kamen, doslovno je nije bilo, nakon promjene nebo i zemlja!

Prije Prije
Poslije Poslije
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.11.2019 18:19 (BeLLicus).
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi
BeLLicus kaže...

Mjenjajte paste na svojim grafa, meni zadnja 2 tjedna grafička baš prebučna počela biti kako je i toplije u kući jer se grije, i ja je danas rastavim ono pasta kamen kamen, doslovno je nije bilo, nakon promjene nebo i zemlja!

Trebao si i termal padove zamjeniti kad si otvarao karticu. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
BeLLicus kaže...

Mjenjajte paste na svojim grafa, meni zadnja 2 tjedna grafička baš prebučna počela biti kako je i toplije u kući jer se grije, i ja je danas rastavim ono pasta kamen kamen, doslovno je nije bilo, nakon promjene nebo i zemlja!

 

Ta  tvoja grafa se vjerojatno posteno naradila zadnjih par godina

Freak Show Inc.
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
jovial kaže...
skreno, ja nisam nesto impresioniran sa 5700xt na UW. 

 Pa niej nesto UV na navi karticama, mislim mozes ih UV-ati ali osim sto ces se rijesiti temp nes nis dobiti cak ce i klokovi blago pasti koliko vidim. nemozese se usporedjivati jedan enterprise silicij(vega) i obicni mainstream, vegi skines ladno 100-150 mV i grafa ce jos boostati vise nego sto je reklamirana, ali je za gejming RDNa puno bolji kao sto vidis na papiru je navi slabicak naspram vege(osim klokova same jezgre) a opet ju nadmasi, ide RDNA dobrim putem i nebi me cudilo jedna navi uskoro u 2020 koja ce se tuci sa najjacim nvidiama 2080(ti).

10 godina
offline
Re: AMD Navi

HCgamingCRO Kaj ti je RDNa?

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
The_Fichek kaže...

HCgamingCRO Kaj ti je RDNa?

 https://www.amd.com/de/technologies/rdna

9 godina
offline
Re: AMD Navi
Valentin17 kaže...
BeLLicus kaže...

Mjenjajte paste na svojim grafa, meni zadnja 2 tjedna grafička baš prebučna počela biti kako je i toplije u kući jer se grije, i ja je danas rastavim ono pasta kamen kamen, doslovno je nije bilo, nakon promjene nebo i zemlja!

Trebao si i termal padove zamjeniti kad si otvarao karticu. 

 Eto baš sam imao nove termalne padove kraj sebe u tom trenutku. Ovo je bilo neplanski jbg.

10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
The_Fichek kaže...

Mozes li probati dati dojmove s obzirom na neku drugu igru?

 na zalost, ni za RDR nemam vremena. Probao sam jos samo FIFU ali to i nije neki izazov, tamo joj se ni ventilatori ne pale.
inace, 5700 se nosi jako dobro i sa 2070 i sa 1080 (sa 2060 ne ide u istu recenicu pa sam bar zagrade stavio). najzanimljivije od svega je veliki pad pascala koji se lose nosi sa dx12 i vulcanom. mislim da ce se to samo produbljivati kako budu kopnili naslovi na starijim engineima.

10 godina
offline
AMD Navi

Kupljena rx 5700xt msi gaming x  u konfi jos imam i5 8600k pa me zanoma dali moje napajanje super flower 650w + 80 bronze moze gurati ovu konfu

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi

 Može takve dvije gurati.  Dobro napajanje od 450W drži to bez problema tako da se nemaš što sekirati.

10 godina
offline
AMD Navi

Ma napajanje jest  2014e kupljeno ali do sada je teralo konfe bez gpu a  pa samo provjeravam 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi

 Pa bome jeste staro, ali to je kvalitetno napajanje pa ako nije gaženo, onda bi trebalo biti ok.  Ne biti bilo loše ni uskoro upgrade napajanja.

10 godina
offline
AMD Navi

Znm da nije tema no uzeo bih neko modularno  koje bi  mi bilo za ubuduce overkill kako za bilo koji cpu i gpu razmisljao sam mozda seasonic nesto od 750w ako uopce postoji 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi

 Najbolji omjer uloženo/dobiveno ti je Seasonic Focus 650W ili 750W.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice