AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.626.858
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Jakovp kaže...
R3nchi kaže...
Kuciste stiglo danas fractal G, imam versa h22 samo s jednim fanom.. Recenzija i dan danas slabo ima za xfx , kupljena na crni petak, kao poprilicno nova grafa na trzistu.. Ne znam nekad mi se cini da je full glasna nekad ne, moja stara gtx 1060 gigabyte bila 2x tisa..
jesu ovo prihvatljive temp??

UnderVoltat znam samo tako da odaberem tu opciju u ati app..

 Ovo na prvoj slici izgleda super, a na drugoj i ne baš, što je čudno jer im je potrošnja tu negdje.

 Prva i zadnja slika su na samom pocetku igranja (valjda se nije jos ugrijala dovoljno) pva sa 83c je nakon mozda pola sata rdr2..

NoDe31 4ta slika je kad sam izaso iz rdr2 (mislim), prve 3 su overlay..Madaq mi je nakon nekog vremena presto radit i kasnije nisam ni mogo vise dic radeon software  bez restarta.

E da kad je gpu bila na automatic undervolting, chrome mi zablokira tu i tamo na par sec. Tj smrzne se.

 Gledo sam taj video i cak pratim kanal taj, al sam mislio da moja nece imat tih problenma ner nije nabrijana ko xt, al eto jbga. Mozda mi je najvise lriovo kkuciste zbog slabog air flowa..dolje je u zatvorenom stolu plus samo jedan fan za izbacivanje zraka?

Po cemu vidis da gpu throttla ? Ne kuzim se bas najbolje pa ono da znam..

 

Probat cu danas step by step po tvojim uputama pa se javim... 

 

P.S: +ebem ja njima svima mater  prije su grafwe za 200e bile state of the art bez sranja a danas za 300e dobijas poluproizvod..

R33mba#2892
12 godina
offline
AMD Navi

Vidis ako ti smanjuje core clock to mozes pratit pomocu msi afterburnera ili gpu-z.

Moj PC  
0 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: AMD Navi
R3nchi kaže...
Jakovp kaže...
R3nchi kaže...
Kuciste stiglo danas fractal G, imam versa h22 samo s jednim fanom.. Recenzija i dan danas slabo ima za xfx , kupljena na crni petak, kao poprilicno nova grafa na trzistu.. Ne znam nekad mi se cini da je full glasna nekad ne, moja stara gtx 1060 gigabyte bila 2x tisa..
jesu ovo prihvatljive temp??

UnderVoltat znam samo tako da odaberem tu opciju u ati app..

 Ovo na prvoj slici izgleda super, a na drugoj i ne baš, što je čudno jer im je potrošnja tu negdje.

 Prva i zadnja slika su na samom pocetku igranja (valjda se nije jos ugrijala dovoljno) pva sa 83c je nakon mozda pola sata rdr2..

NoDe31 4ta slika je kad sam izaso iz rdr2 (mislim), prve 3 su overlay..Madaq mi je nakon nekog vremena presto radit i kasnije nisam ni mogo vise dic radeon software  bez restarta.

E da kad je gpu bila na automatic undervolting, chrome mi zablokira tu i tamo na par sec. Tj smrzne se.

 Gledo sam taj video i cak pratim kanal taj, al sam mislio da moja nece imat tih problenma ner nije nabrijana ko xt, al eto jbga. Mozda mi je najvise lriovo kkuciste zbog slabog air flowa..dolje je u zatvorenom stolu plus samo jedan fan za izbacivanje zraka?

Po cemu vidis da gpu throttla ? Ne kuzim se bas najbolje pa ono da znam..

 

Probat cu danas step by step po tvojim uputama pa se javim... 

 

P.S: +ebem ja njima svima mater  prije su grafwe za 200e bile state of the art bez sranja a danas za 300e dobijas poluproizvod..

 Da se malo jasnije izrazim... Mislio sam na prvu sliku sa desne strane i drugu sliku sa ljeve strane... Te su očito slikane u loadu... Vidiš da ti GPU throttla kad ti naglo spusti taktove i neko kratko vrijeme drži tako pa onda opet vrati nazad... Iako AMD tvrdi da GPU počinje throttlat kod 110°c na Junctionu, ja imam mrvicu drugačije zapažanje, na 95°c počne lagano spuštat taktove ovisno o loadu...

Pozicija kućišta svakako ne utječe pozitivno na temperature pa bi vjerovatno uspio spustit koji stupanj dolje kad bi mu dao više zraka... 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.1.2020 17:13 (NoDe31).
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Imas li kakvih pametnih savjeta osim undervolta?? Il da se pomirim da je to tako i picim dok ide?? Vidim da postoje i vodena hladjenja za gpu..
R33mba#2892
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
R3nchi kaže...
Imas li kakvih pametnih savjeta osim undervolta?? Il da se pomirim da je to tako i picim dok ide?? Vidim da postoje i vodena hladjenja za gpu..

 ima da ali tih 100tinjak eura zato si onda odmah mogao dati za bolju karticu tipa nitro+ ili red devil...

sry ti imas 5700, nema nitro+

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.1.2020 17:01 (HCgamingCRO).
4 godine
offline
Re: AMD Navi
R3nchi kaže...
Imas li kakvih pametnih savjeta osim undervolta?? Il da se pomirim da je to tako i picim dok ide?? Vidim da postoje i vodena hladjenja za gpu..

 Imaš prednji usisni vent na kućištu? Ako nemaš (jer vidim da tvornički dolazi samo sa jednim ispušnim) stavi ga... Ako imaš prostora gledaj da ti je kućište na otvorenom, najgore što možeš napravit je stavit ga u "prostor za kućište" na radnom stolu, ako nemaš prostora fučkaj ga...  Ako planiraš investirat kupi bolje kućište a ne vodeno koje će ti se jednako zagušit zbog nedostatka protoka zraka... Što se same grafe tiće, možeš jedino undervoltat a da zadržiš garanciju... 

14 godina
offline
Re: AMD Navi
Jucer sve konacno isprebacivo u fractal G. (samo su mi 3,5h trebala,jebb. ti kabel menagment)kuciste za koji sam kupio jos jedan fractalov vent za ispuh...
Nisam bas bio siguran kako ga okrenit /ugradit(da ispuhuje a ne da upuhuje) al valjda sam dobro sve napravio.. Ugl sad mi pokazuje 78c u loadu iako je onaj junction temp sta god to znacilo i dalje 96c, al sad me buni/cudi sto mi vram od gpu u idlu stalno skace.. Od 200 do 1000, i tako stalno mjenja vrijednosti..
E da krenio bio skidat sve s nje ko lik na GameNexusu pa odusto,sad kontam mozda nisam dovoljno jako neki saraf pritegnio? il brijem.. Sve u svemu i dalje ne znam dal mi je kartica losa il ok, ugl rdr2 mi radi bez greske, sys se nijednom nije srusio ili zacrnio ekran,tako ju guram dok ide..

p.ss vidio da artic ima neke aftermark coolere za gpu zato sam i bio pito za aftermark hladjenje..
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi

Na forumu si 10 godina i ne znaš takve osnovne stvari... I nisi se sjetio googleati kako okrenuti vent? Da jesi vidio bi da na boku imaš strelice smjera protoka zraka.  A kaj se grafe tiče složi si agresivniji fan curve.

 

Ako ne znaš okrenut vent onda se kloni rastavljanja kartice jer će brzo postati uteg za papir. 

5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

desifriranjem kineskog pisma na jednom njihovom forumu pojavila se vijest(rumor) oko navi 21 sa 80 CU-a i RT kompatibilnim hardwerom, sacekamo pa vidimo ionako je Lisa najavila jos kartica ove godine, samo da nebude opet kao vega mrcina na papiru a muku muci da pokaze na ekranu...

I na kraju snizavanjem cijene rtx 2060 AMD je odgovorio i 5600xt da veci stock core i core boost i memorijska propusnost od 12 na 14 Gbps nego su najavili na CES-u.

 

https://www.computerbase.de/2020-01/gpu-amd-navi-21-80-cu-basis-rdna2/

https://www.chiphell.com/forum.php?mod=viewthread&tid=2181303&extra=page%3D1&page=1&mobile=2

 

https://www.guru3d.com/news-story/powercolor-outs-final-specs-radeon-5600-xt-incluide-tgp-increase-and-now-gddr6-at-14-gbps.html

Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
online
AMD Navi

Eto opet Mindfactory detalji, ali ovaj put AMD vs Nevidija GPU prodajne čitabe za treči tjedan 2020.

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Ne može amd parirat nvidiji to će uvijek biti tako jer kaskaju. Eto ja bi prije uzeo msi 2070 ventus nego 5700xt pulse.Ista im cijena. Nemam vjere u ovaj navi kao njemci izgleda.

Amd je uvijek bio konkurentan cijenom ali ovde nije, velika greška.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.1.2020 16:40 (dery).
Moj PC  
1 2 hvala 0
12 godina
offline
AMD Navi

Rumor: Ampere

Promise: Big Navi

Sad kada sam završio sa "gatanjem" htio bi podijeliti svoje iskustvo s RX 5700 XT.

Nakon što sam je "natjerao" da radio s legacy biosom imao sam problema sa

smrzavanjem Firefoxa, tj. cijelog sustava, ali to sam riješio tako što sam

u optionse Firefoxa izgasio hardwersku akceleraciju i nisam ništa izgubio.

 

Također imao sam problema s frame droppingom i sutteringom u SW Jedi Fallen Order,

ali instalacijom novih drivera Adrenalina 20.1.2. i updatem gore navedene igre

to je nestalo, te s uključenim low imput lagom i sharpeningom i postavkama

na epic slika je kao "grom" i sve je flunetno igrivo.

 

Također sam u "windows i appearence" izabrao "Adjust for best performance",

jer imam "osjećaj" da amd driveri ne vole Windows eye candy feature.

Prilikom gamanja uključujem "game mode" da olakšam posao vremešnoj konfiguraciji.

 

Prije updata na najnovije drivere imao sam problema s chrash-anjem

određenih aplikacija npr. OriginHelper.exe i još nekih kojih se ne sjećam,

ali stvari se provjeriti upisom u "Search" "Dxdiag.exe",

te onda "Save information". Tada se generira .txt datoteka i na dnu te datoteke

su errori. Osobno ih imam i sada ali ne utječu na stabilnost sustava.

 

SW Jedi Fallen Order su DirectX11 igra i Nvidia sa svojim grafama, arhitekturom i

driverima "gaće para", no sve u svemu ja sam zadovoljan.

 

Amd je pogrešio što je izbacio RX5700 seriju s nedovoljno "poliranim" driverima,

što je "neoprostivo" za 400,00+€ grafičku, ali sada kada dolazi "Big Navi" mislim

da će se situacija popraviti, jer tko će kupovati skupu grafičku da bi imao s njome

problema!?

 

 

Moj PC  
1 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
absolon kaže...

 

 

 To je tvoj osobni problem sto ides stavljati takvu grafu na konfiguraciju iz 2008. godine... ovo je mozda najkriticni slucaj dosad, lol. Taj proc ne moze iskoristiti grafu valjda ni 50%, taman i ako natjeras sve da radi kako spada.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.1.2020 9:32 (Minneyar).
14 godina
offline
AMD Navi

  Moje iskustvo je da grafa softverski tj. driverski nije iskorištena ni 80% koliko je hardverski moguće.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Minneyar kaže...
absolon kaže...

 

 

 To je tvoj osobni problem sto ides stavljati takvu grafu na konfiguraciju iz 2008. godine... ovo je mozda najkriticni slucaj dosad, lol. Taj proc ne moze iskoristiti grafu valjda ni 50%, taman i ako natjeras sve da radi kako spada.

Ne kuzim, kakve to ima veze? Koji od problema koje je naveo imaju veze s cinjenicom da mu je proc preslab?!?

12 godina
offline
Re: AMD Navi
rokonja kaže...

  Moje iskustvo je da grafa softverski tj. driverski nije iskorištena ni 80% koliko je hardverski moguće.

 Ne kužim ovu izjavu, temeljeno na čemu?

 

Normalno da svaki naslov ne koristi maksimum ali to je problem sa svim karticama nevezano za proizvođača i arhitekturu.

12 godina
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...
Minneyar kaže...
absolon kaže...

 

 

 To je tvoj osobni problem sto ides stavljati takvu grafu na konfiguraciju iz 2008. godine... ovo je mozda najkriticni slucaj dosad, lol. Taj proc ne moze iskoristiti grafu valjda ni 50%, taman i ako natjeras sve da radi kako spada.

Ne kuzim, kakve to ima veze? Koji od problema koje je naveo imaju veze s cinjenicom da mu je proc preslab?!?

 Pa cijela konfa mu je prastara, mismatched RAM, i Windows 10 na to (koji nije ni namijenjen za tako star HW), jos ako nije ni stavio fresh Windows kad je stavljao novu grafu... Nijedan od navedenih problema ne zvuci kao da je zbog same graficke ili "losih AMD drivera", puno je vjerojatnije da se stvari krse radi opcenitih problema sa konfiguracijom i OS-om...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Minneyar kaže...

 Pa cijela konfa mu je prastara, mismatched RAM, i Windows 10 na to (koji nije ni namijenjen za tako star HW), jos ako nije ni stavio fresh Windows kad je stavljao novu grafu... Nijedan od navedenih problema ne zvuci kao da je zbog same graficke ili "losih AMD drivera", puno je vjerojatnije da se stvari krse radi opcenitih problema sa konfiguracijom i OS-om...

Lol, windows 10 nije namjenjen za star hardware? Mismatched ram? Stvarno je tvoje znanje na toj razini da mislis da neki od ovih problema moze imat veze sa "mismatched" ramom?

 

I sta je najbolje i sam je rekao da su se skoro svi ti problemi rijesili AMD driverima, ali tvoj zakljucak je da je to prije do, pazi sad, "opcenitih problema" nego do tih istih drivera 

 

Hardcore fenbojizam...

10 godina
offline
Re: AMD Navi

Za pravi test treba uparit 5700 XT s Pentium 4 i testirati stabilnost. U suprotnom smece od grafe.

14 godina
online
Re: AMD Navi
ansha kaže...
Minneyar kaže...
absolon kaže...

 

 

 To je tvoj osobni problem sto ides stavljati takvu grafu na konfiguraciju iz 2008. godine... ovo je mozda najkriticni slucaj dosad, lol. Taj proc ne moze iskoristiti grafu valjda ni 50%, taman i ako natjeras sve da radi kako spada.

Ne kuzim, kakve to ima veze? Koji od problema koje je naveo imaju veze s cinjenicom da mu je proc preslab?!?

 

Procesor je prastar, pretpostavljam da većina novijih AAA igara na njemu ima konstantan stuttering, a pogotovo SW Fallen Order. Ta igra ima frame dropove i na najjacim konfiguracijama.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
AFARON kaže...
ansha kaže...
Minneyar kaže...
absolon kaže...

 

 

 To je tvoj osobni problem sto ides stavljati takvu grafu na konfiguraciju iz 2008. godine... ovo je mozda najkriticni slucaj dosad, lol. Taj proc ne moze iskoristiti grafu valjda ni 50%, taman i ako natjeras sve da radi kako spada.

Ne kuzim, kakve to ima veze? Koji od problema koje je naveo imaju veze s cinjenicom da mu je proc preslab?!?

 

Procesor je prastar, pretpostavljam da većina novijih AAA igara na njemu ima konstantan stuttering, a pogotovo SW Fallen Order. Ta igra ima frame dropove i na najjacim konfiguracijama.

Lijepo je napisao da su mu novi driveri rijesili problem stutteringa u Fallen Orderu...

 

 

10 godina
offline
Re: AMD Navi

Sta kazete na novu 5600 XT? Prilicno dobra po meni, prakticki iste ili malo bolje perf. od rtx 2060, ako se gleda s novim BIOSom izbacenim u zadnji cas. Pitanje je kolko ce kostati u Hrvatistanu pa i vani.. Evo par cijena u .de: https://www.idealo.de/preisvergleich/MainSearchProductCategory.html?q=5600+xt Pulse za 300 eura, not bad, ali samo u par ducana za sad.

12 godina
offline
AMD Navi

Ukoliko cijena bude ok, izgleda kao dobra opcija s obzirom na malo bolje performanse i manju potrosnju od RTX 2060... al problem je sto je opet "too little too late" ako NVIDIA kroz koji mjesec izbaci Ampere koji ce performansama navodno bit puno bolji od Turinga i Navija...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Možemo sa slike pročitati da su ebali sami sebe. 

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi

Nespretan launch, ali s novim BIOSom i ono bitno rucnim OC-om grafa je jako dobra i parira OC-anoj 2060-tki.

 

Dobra stvar je sto se potrosnja i temperature ne penju nista posebno s OC-om, a dobije se oko dodatnih 10% perf. pa zna bit blizu 5700-tke, iako u nekim naslovima pogotovo na 1440p osjetno gubi od iste.

 

Ako je Sapphire Pulse 5700 XT 3500kn, 5700 3000kn, 5500 XT 1600kn, 5600 XT 2300-2500kn? Hmmm..

14 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Al ovaj AMD nema veze sa starim, sad su ko i nvidija, kriplali su memoriju 5700-ki i sad ce za preko 2500kn prodavat 6GB karticu u 2020.-oj godini. Cisto usporedbe radi, 3900/X je izasla 2015.-e sa 8GB rama...

 

Isti price/perf kao i 2060-ka, ko voli troubleshooting uzet ce 5600-ku...

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
The_Fichek kaže...

dodatnih 10% perf. pa zna bit blizu 5700-tke

 Ne može ni blizu 5700 tki da se oc-a u ime oca kojeg nema. Oc headroom went from hero to zero kaže stevo.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.1.2020 18:38 (dery).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...
The_Fichek kaže...

dodatnih 10% perf. pa zna bit blizu 5700-tke

 Ne može ni blizu 5700 tki da se oc-a u ime oca kojeg nema. Oc headroom went from hero to zero kaže stevo.

A ove aftermarket 5600-ke ce kostat kao referentna 5700 i pored nje su totalno neisplative sa kriplanom memorijom...

15 godina
offline
AMD Navi

Treba biti rx5500 cijena oko 700kn, ova oko 1000kn jer spadaju u nižu kategoriju. 5700 -1500kn, xt  do 2k kn to je njihova realna vrijednost. Nvidija ekvivalenti do 300kn više.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.1.2020 18:51 (dery).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi

dery Napisao sam zna biti blizu 5700-tke. Znaci u nekim igrama je blizu, doduse stock 5700-tke. Evo npr. u Far Cry New Dawn je po HWunboxed i malo brza na 1080p high quality, ali redovno gubi na 1440p. Ovo kaj si ti poslao je prosjek pa u prosjeku naravno da ne moze bit blizu.

 

ansha Budemo vidjeli kakav ce bit price/perf. u HR. Nadam se da nece bit skupe kao ref. 5700, to bi bio fejl..

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice