AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.638.060
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
AMD Navi

Driveri nemaju veze sa biosom. Bios update bi se trebao radit na bilo kojoj kartici ili matičnoj prema uputi vendora. Poboljšava se stabilnost i kompatabilnost. U ovom slučaju je to AMD-ova glupost, ali ipak treba napomenut.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
JozoBozo121 kaže...

 

A ovo, da se iste kartice razlikuju po performansama, da se ljude muči s nekakvim VBIOS-ima, njihovim updejtima, to je stvarno neodgovorno i neorganizirano. Korisnik gotovog proizvoda ne bi morao znati za nikakav BIOS update niti išta slično, pogotovo u razdoblju kad je Windows 10 napravljen doslovno da ga samo trebaš instalirati i on već sam ima drivere za većinu komponenti i radi odma sve iz prve.

 A ono kad su 2080ti crkavale... Das preko soma eura na karticu da ti crkne u jednom trenu, to je fantasticno jel ?

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...
JozoBozo121 kaže...

 

A ovo, da se iste kartice razlikuju po performansama, da se ljude muči s nekakvim VBIOS-ima, njihovim updejtima, to je stvarno neodgovorno i neorganizirano. Korisnik gotovog proizvoda ne bi morao znati za nikakav BIOS update niti išta slično, pogotovo u razdoblju kad je Windows 10 napravljen doslovno da ga samo trebaš instalirati i on već sam ima drivere za većinu komponenti i radi odma sve iz prve.

 A ono kad su 2080ti crkavale... Das preko soma eura na karticu da ti crkne u jednom trenu, to je fantasticno jel ?

Sta je crkavalo? To je problem sasvim druge vrste i prisutan je kod svih kartica oba proizvodjaca, kartice u odredjenom postotku crkavaju, pogledaj RMA rate 2080 Ti na Mindfactory-u pa ces vidjet da je slican ko kod ostalih kartica. Dakle - problema nema.

12 godina
offline
AMD Navi

Evo ih opet, nitko ne može spomenut AMD fail bez da se odmah sere po Nvidjji. Jednostavno priznajte da je kartica fail i bok. Realno cijeli Navi je fail za prosječne korisnike. Nisu svi entuzijasti, većina ljudi traži plug & play proizvod a ne bios update, undervolt, prtljanje po postavkama, redoviti DDU drivera itd.

 

Meni je sve gore navedeno ok i moja 5700 XT mi je super, ali znam da ju ne bih preporučio nikome tko spada u prosječne korisnike. Na AMD i Nvidia subredditima svako malo viđam postove ljudi koji su vratili Navi i uzeli Turing jer im se ne da boriti s karticom. Jebiga, naša zabava je drugima mučenje i to će uvijek biti tako. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
AMD Navi

Nekad su fail jedni nekad drugi sad je navi došao na red i to je tako koliko se god neki opirali tome. Meni je amd bio uvijek prvi izbor glede uloženo dobiveno ali sa navi ne bi riskirao.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.1.2020 15:36 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi

Evo tko treba grafičku u rangu 5600XT ima finu Asus PH-RTX2060-6G verziju s jednim moćnim ventilatorom ili Gainward 2060 Ghost s čak 3 digitalna izlaza od kojih je jedan sve češći u upotrebi DVI-D: https://www.nabava.net/search.php?q=rtx+2060 Sve to za cijenu jedne Sapphire 5600 XT Pulse s 2 ventilatora kojoj treba šugavi BIOS update https://www.nabava.net/search.php?q=pulse+5600+xt

 

Prokleti bili ljudi koji znaju nešto drugo na računalo osim plug n play i klik na igricu, ccc.. Kakvo je to uopće ponašanje updateati bilošta na kompu, nečuveno za prosječnog PC korisnika.

 

Zamisli samo da prosječni korisnik bude tolko lud pa kupi tu grafičku u Alzashopu za svega 2300kn s dostavom, svašta. Kupnja 5600 XT je opasna, pogotovo kad vidiš da ne ide preko 65 stupnjeva na 1750Mhz. Kakav fail. AMD bi trebalo kazniti za degutantnu mogućnost dizanja performansi i omogućit prvim vlasnicima 5600 XT uslugu kurira koji bi došao u Vaš dom i besplatno obavio update vBIOS-a pa ako treba i update još nečega usput.

 

Eh da, zamisli samo kakva loša firma moraš bit da besplatno daješ 3 mjeseca Xbox Game Pass-a na svoj bilokoji noviji proizvod, uvreda PC master raceu.

15 godina
online
Re: AMD Navi
The_Fichek kaže...

 

 

Zamisli samo da prosječni korisnik bude tolko lud pa kupi tu grafičku u Alzashopu za svega 2300kn s dostavom, svašta. Kupnja 5600 XT je opasna, pogotovo kad vidiš da ne

 Lud naravno tko da toliko love za tu klasu gpu-a. Nebitno rt2060 ili 5600xt, eto im od mene odmjeren lakat dok ne dođu na 1000kn.

kradem mine iz minskog polja
16 godina
offline
AMD Navi

Najbolje 400 kuna i bok

 

RTX 2060 koja RDR2 koji izgleda fantastično vrti na cca 45 FPSa u 1080p treba prodavat za 500kn!

To je to, nema dalje

 

Da su neke kartice skupe to je svima jasno, ali neki opet idu iz krajnosti u krajnost

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.1.2020 17:16 (doktor1).
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Ime teme preimenovat u Amd Davi.
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: AMD Navi

Nepotreban sarkazam jer će taj gpu brzo doći na cijenu koju sam reko. Arhiviraj ovo pa se javi.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.1.2020 17:18 (dery).
16 godina
offline
AMD Navi

Nema fcking šanse da će RX 5600 / RTX 2600 koštat 1000 kuna!!

Da ne spominjem još riječ BRZO u komentaru.

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Nije ni čudno kaj ona Mech dođe 2484, ta ni ne bude dobila update biosa tak da je u startu 15%+ slabija. Uglavnom ne kupujte ove prve serije ovog epic faila. Čekajte da beta testeri pokupe ove prve primjerke.
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.1.2020 17:32 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: AMD Navi

Vidi cijenu rx560, eto to ti je ta klasa koja košta 100eura. Dok su ovoj nabili tri puta veču cijenu u samo jednoj generaciji šta se nikad nije dogodilo. Mora to padat žestoko ili ih nema.

kradem mine iz minskog polja
12 godina
offline
AMD Navi

Najgore je kada nesto kupis i onda to neradi uopce / radi ali nema performanse koje bi trebao imati.Pa ako se ne razumijes u tehniku/racunala najbolje je nosit "majstoru" ili pc ekspertima koji se razumiju ukoliko nemas od " tetke malog".A ako se razumijes svejedno ces potrosit zivaca/novca/vremena da sam otklonis problem tako da ispada da je najbolje nosit u pc servis a jbg nekad ni pc servis ne pronade kvar/rijesenje vec sam citajuci razne forume i gledajuci yt klipove <------------------------------ od toga nas je vecina krenula.

Kako je gore vec netko napisao nije sve za svakoga , evo moj bratic je truba za pc/laptop i igra se na ps4 imao je i sve ps od 1-4 i vjv. ce i 5 kupit.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
mislioc kaže...
Nije ni čudno kaj ona Mech dođe 2484, ta ni ne bude dobila update biosa tak da je u startu 15%+ slabija. Uglavnom ne kupujte ove prve serije ovog epic faila. Čekajte da beta testeri pokupe ove prve primjerke.

Šta bi onda bio kupac 1660 Ti pored 1660 Super ili 5600 XT s ili bez novog vBIOSa, retard tester? Treba netko iz Nvidijnog marketing teama reći AMDu da izbaci novi Navi lineup s friškim vBIOSima, ali s Mega ili nečim sličnim u imenu, pošto je Super već zauzeto :)

 

MGloc

Najgore je kad netko tko kupuje u 2020. ne zna da ima pravo vratiti kupljenu robu unutar 14 dana, ako je naručena online, bez obzira na to kužio se u tehniku ili ne. Da, nije krasan osjećaj kada ne radi out of the box, iako se takvi problemi rijetko vide za Navi, a ima ih kod biločega pa eto tamo kolega Delboy kupio u dućanu novu, a otvaranu 2070 pa mu ne radi kak spada.

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Vidi cijenu rx560, eto to ti je ta klasa koja košta 100eura. Dok su ovoj nabili tri puta veču cijenu u samo jednoj generaciji šta se nikad nije dogodilo. Mora to padat žestoko ili ih nema.

 To jednostavno nije ista klasa. U najgorem slučaju biš mogao reći da je rx570 klasa (iako nije ni blizu) koje su sada na kraju života došle na 1200.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Vidi cijenu rx560, eto to ti je ta klasa koja košta 100eura. Dok su ovoj nabili tri puta veču cijenu u samo jednoj generaciji šta se nikad nije dogodilo. Mora to padat žestoko ili ih nema.

Opet ti po svome!

To imenovanje kartica više nema veze sa vezom; ni kod jednih ni kod drugih!

RX 560 je mislim slabija od GTX 1050 kartice ili tu negdje! A vidi sada performanse RX 5600 XT naspram tih kartica!

 

Iako je to taj "segment" po imenu u dvije godine su npr peroformanse sa nekih 30 FPSa, (čak 20 jer u testu ima samo Ti verzija koja je dosta jača) skočile na 90 kao u primejru Tomb Raidera...

 

Ti želiš da radi IMENA RX 5700 XT košta 1800 kuna, a perofmanse te uopće ne zanimaju!

Isto tako pošto ovo ima RX 5600 u imenu, ti, vodeći se prema RX 560 zaključuješ da to mora koštat 900 kuna i ne zanimaju te performanse!

 

Da se razumjemo, kartice jesu skupe, pogotovo kod nas, ali očekivat da će grafičke tih performansi košat 1000 kuna su apsurdne! I to se nikada neće dogodit.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.1.2020 17:59 (doktor1).
15 godina
online
AMD Navi

Da bog da uleti po najavama jeftiniji ampere gtx 3050 sa cijenom oko 250$ razbucat sve ovo preskupog sitneža. 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.1.2020 18:00 (dery).
Moj PC  
0 3 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Da bog da uleti po najavama jeftiniji ampere gtx 3050 sa cijenom oko 250$ razbucat sve ovo preskupog sitneža. 

 

Da, sigurno će nvidia uletiti sa uber dobrim odnosom cijene i performanse, jedva čekaju

 

Predlažem ti da se pomalo pomiriš sa stvarnošću...

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
online
AMD Navi

Cijene stalno variraju pa će tako i to. Primjer je cijena memorije, sve je moguće.Tko je mogao zamislit da će npr. 16gb ram-a od 4ghz nakon onih cijena koštat 1000kn.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.1.2020 18:23 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Cijene stalno variraju pa će tako i to. Primjer je cijena memorije, sve je moguće.Tko je mogao zamislit da će npr. 16gb ram-a od 4ghz nakon onih cijena koštat 1000kn.

 

Bilo tko, jer to nije bila normalna cijena, nego uzrokovana nekim nepravilnostima na tržištu. Postoji nešto što se zove msrp.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
online
Re: AMD Navi
Jakovp kaže...
dery kaže...

Da bog da uleti po najavama jeftiniji ampere gtx 3050 sa cijenom oko 250$ razbucat sve ovo preskupog sitneža. 

 

Da, sigurno će nvidia uletiti sa uber dobrim odnosom cijene i performanse, jedva čekaju

 

Predlažem ti da se pomalo pomiriš sa stvarnošću...

 zašto da ne, već su to radili kad bi amd počeo uzimati veći udio u kolaču

primjerice, kad je amd napravio super grafe tipa r9 290 nevidija je uletila s nižom cijenom

ranija gtx 770 je izašla sa 399usd msrp, gtx 970 kao nasljednica sa 329usd i amd je u jednom danu bio prisiljen spuštati cijene

15 godina
online
Re: AMD Navi

Gpu se okviru izbačene serije svrstavaju po performansama-rangu-cijeni, ne po performansama opčenito.Tako je kroz povijest gpu-a bilo sve do turinga pa je i navi potegao tako.Low end sa msrp 280$ neče dugo sigurno jer to nije normalno, bilo da se radi o nvidiji ili amd-u.

 

5700xt- mid hi end

5700 - mid end 

 

5600xt - low mid end

5500xt -low end

 

 

 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.1.2020 1:03 (dery).
10 godina
offline
Re: AMD Navi
Zabrijo si malo, okani se GPU rangova, previse je sati. 5600 xt je jako dobra za 1080p na ultra postavkama pa i 1440p igranje sa smanjenjm detaljima, kakav te low mid end spopao. Sto je onda 2060 koja kosta kolko 5700, low mid mid end? :D To sto su cijene svih rangova nesto vece nego prije je trag, oziljak mining groznice..
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Isao sam sada malo undervoltati svoju karticu. Zakljucak isti kao i sa procesorom - mali gubitak performansi za velik pad potrosnje/temperature/buke.

Konkretno - oko 3.8% pad performansi za nekih 30-ak posto smanjenu potrosnju kartice. Moglo bi to jos dolje sigurno ali mi se sada ne da traziti sweetspot.

Freak Show Inc.
 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Navi

5600 xt se svrstava u low/mid end ? Pa u sta onda spada 1660/s/ti 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi

To se radilo i sa 290/X, referentna je zapravo mogla biti poprilicno tiha spram originalnih postavki (fen na max), i jedva da bi izgubila perf. Stovise, mogla se undervoltat da zadrzi stock clockove i bude dosta hladnija. Ništa se nije izgubilo na performansama jer tak i tak zbog visoke voltaze i slabog hlađenja bi se sama downclockala + bila bi 95c i buka. Ne znam zasto su toliko htjeli izvuci tih zadnjih par fpsa, vjerojatno zbog 780ti

Battlelog: D3lBoy-00
8 godina
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...

5600 xt se svrstava u low/mid end ? Pa u sta onda spada 1660/s/ti 

 da low end graficke a igras vecinu igara na ultra...

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
D3lBoy kaže...

To se radilo i sa 290/X, referentna je zapravo mogla biti poprilicno tiha spram originalnih postavki (fen na max), i jedva da bi izgubila perf. Stovise, mogla se undervoltat da zadrzi stock clockove i bude dosta hladnija. Ništa se nije izgubilo na performansama jer tak i tak zbog visoke voltaze i slabog hlađenja bi se sama downclockala + bila bi 95c i buka. Ne znam zasto su toliko htjeli izvuci tih zadnjih par fpsa, vjerojatno zbog 780ti

 

Točno tako, ista stvar s navi. 7nm je ubiti jako efikasan, ali to je malo otišlo u krivu stranu baš zbog izvlačenja što više performansi.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Jakovp kaže...

 

Točno tako, ista stvar s navi. 7nm je ubiti jako efikasan, ali to je malo otišlo u krivu stranu baš zbog izvlačenja što više performansi.

Da, isto ko sa novim Threadripperima, brutalno su dobri ali bi bili jos bolji da su power limit stavili na 180W umjesto 280W. Njemci su testirali i manje od 10% je sporiji 3970X kad je na 180W a perf/watt puuuno bolji.... Tu cak nije bilo nikakvog pritiska od konkurencije...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice