AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.626.515
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: AMD Navi
Bero_ng95 kaže...
Znm da mi je lose kuciste i da nemam kulera u njemu ali skinem prednji poklopac i upalim pubg a grafa pobjesni
Namjestao sam da mi se pali na 60 stupnjeva na 50 posto, na 70 stupnjeva 55posto no vec na 55 buci jako radi se o msi gaming x rx 5700xt
Ozbiljno razmisljam da je prodam i kupim rtx 2070super gigabyte onu lijepu bjelu verziju
Msm da li bi bolje kuciste s dobrim protokom zraka uspilo izolirat taj zvuk
Msm prosla gtx 1080 se tako cula na 80 posto rada kulera na scumu onoj prvoj totalno neoptimiziranoj verziji

 Mislim da si si sam odgovorio što bi trebao napraviti. 

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Bero_ng95 kaže...
Znm da mi je lose kuciste i da nemam kulera u njemu ali skinem prednji poklopac i upalim pubg a grafa pobjesni
Namjestao sam da mi se pali na 60 stupnjeva na 50 posto, na 70 stupnjeva 55posto no vec na 55 buci jako radi se o msi gaming x rx 5700xt
Ozbiljno razmisljam da je prodam i kupim rtx 2070super gigabyte onu lijepu bjelu verziju
Msm da li bi bolje kuciste s dobrim protokom zraka uspilo izolirat taj zvuk
Msm prosla gtx 1080 se tako cula na 80 posto rada kulera na scumu onoj prvoj totalno neoptimiziranoj verziji

 A može jedno pitanje, zašto stavljaš vent na tako puno okretaja, ta grafička se dobro hladi i sa puno manje. Jel imaš barem ventilator koji izbacuje zrak? Bez toga zaboravi na bilo što.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
Re: AMD Navi
Gle imam zalman z3+ s jednim ventilatorom na vrhu protok zraka 0
Stoga otvorim stranicu kucista i temperature u full loadu idu do 72 medjutim kuler na 40 posto od gpu a cuje se kao da radi na 100
Msm kao sto sam naveo isto kuciste grafa bila gtx 1080 palit jet stream na ac odisey i origin i scum pocetna verzija temperature su isle do 90 i coler je radio na 90 posto kratko vrijeme da spusti temp i cuo se tise no ova rx ica koja je nova kupljena u 12om mjesecu prosle godine
Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
Ventilatori na gpu ne prelaze 55 posto
Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Navi

Pa daj si kupi modernije kuciste i ventove... Ne izgleda ti valjda ovak kuciste ? (Slika od frenda sa 8600k i 1080 i on se zali kak mu je velika temperatura i kak mu je sve bucno sa isto otvorenom stranicom...)

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.2.2020 0:20 (hahhaajaads).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...

Pa daj si kupi modernije kuciste i ventove... Ne izgleda ti valjda ovak kuciste ? (Slika od frenda sa 8600k i 1080 i on se zali kak mu je velika temperatura i kak mu je sve bucno sa isto otvorenom stranicom...)

 

Ja pokusavam dokuciti sa koje strane se ta slika gleda

Freak Show Inc.
6 godina
offline
Re: AMD Navi

To je sleeper. Dalo bi se tu svašta napravit da se ubaci više zraka. Čuvam slično kučište za "jednog dana" konfiguraciju. Volim takve stvari.

11 godina
offline
Re: AMD Navi
Bero_ng95 kaže...
Stoga otvorim stranicu kucista i temperature u full loadu idu do 72 medjutim kuler na 40 posto od gpu a cuje se kao da radi na 100 

 tebi nešto ne valja s grafom, na 40% ta grafa je na nekih 1100-1200 okretaja, nema šanse da je to glasno

ovdje na otvorenom benchu imaju 47% rpm ili nešto manje od 1400 rpm

10 godina
offline
Re: AMD Navi
Iskreno nezz na msi afterburneru kako da namjestim da vidim na koliko rpm a radi
U racunalu mi je max cabel managment kad dođem doma budem i pic stavio
Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
FridayStaro kuciste je gdje napajanje gore iskreno nezz jel tvoj odg bio sarkazam ili si zaboravio 😉
Bero
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.2.2020 10:15 (Bero_ng95).
15 godina
offline
Re: AMD Navi

Tako skupe komponente imaš bez ijednog venta u tom kućištu!!? Tu ide 5 komada pa da vidiš.Imaš najhladniju i najtišu navi,neče ti pomoći zamjena gpu.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.2.2020 10:46 (dery).
10 godina
offline
Re: AMD Navi
Imao sam donedavno Z3+ i to kućište ima dobar potencijal za protok zraka. Dolazi s 4 ventilatora tak da ne kužim kako si završio s jednim. Naprijed je meshi iza kojeg staviš 2 ventilatora. Ja sam još maknuo onu jeftinu spužvu koja blokira prašinu, ali i zrak. Još jedan ventilator iza, jedan ili 2 gore i imaš odličnu ventilaciju.

Radije uložiti u ventilatore prije nego prodaš bubreg za 2070s.
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Sad sam imao black screen u pola posla dok sam bio spojen na klijentovo racunalo

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...

Sad sam imao black screen u pola posla dok sam bio spojen na klijentovo racunalo

 Friday

Znači vraćaš se u NVidia tabor nebu tebe niko jebal u tvojoj kuruzi. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.2.2020 11:01 (hummer0).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
hummer0 kaže...
Friday kaže...

Sad sam imao black screen u pola posla dok sam bio spojen na klijentovo racunalo

 Friday

Znači vraćaš se u NVidia tabor nebu tebe niko jebal u tvojoj kuruzi. 

 

Ma ne vracam se nikud, nemam ja zivaca za vracanje kartice

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...

Sad sam imao black screen u pola posla dok sam bio spojen na klijentovo racunalo

 Imao si prije nevidiju i intel nije čudno šta ne možeš ukrotit amd. Nadoći će to mlad si.

kradem mine iz minskog polja
10 godina
offline
Re: AMD Navi
cvaja997 kaže...

To je sleeper. Dalo bi se tu svašta napravit da se ubaci više zraka. Čuvam slično kučište za "jednog dana" konfiguraciju. Volim takve stvari.

 Sleeper bi bio da su unutra normalni ventilatori, normalno slozen cable management a ne ono gore (vjerovatno bi trebalo rezat neke stvari unutra)... Sta je najgore, on je meni rekao da on ima dobro kuciste i da si on razmislja uzet 8700k i 2070 super a kad mi je poslo sliku kucista osto sam bez teksta... Kak friday kaze, nit ja ne znam na koju se stranu gleda ovo 

10 godina
offline
Re: AMD Navi
Z3+ kuciste nije lose za taj cjenovni rang no ventilatori nakon 3 godine su krenuli jako buciti zbog lezajeva pa sam ih uklonio a sto se tice grafe na afterburneru mi pise da radi na 50 posto a rade na 2400 rpma s toga senzor mi ne radi
Bero
16 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...

Sad sam imao black screen u pola posla dok sam bio spojen na klijentovo racunalo

 Isključio si ulps?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
191x7 kaže...
Friday kaže...

Sad sam imao black screen u pola posla dok sam bio spojen na klijentovo racunalo

 Isključio si ulps?

 

Ne znam ni sta je to

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: AMD Navi

Ček jel ti grafa sere nakon novih drivera ili je jednostavno pošandrcala?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
10 godina
offline
Re: AMD Navi
Cjelo vrijeme tako radi od pocetka
Ako je zatvorena stranica temp se panje do 83 a kad je otvorena radi do 70 stupnjeva ali buka je ista to mi je bilo sumnjivo pa sam se igrao s postavkama na afterburnera i skuzio da sve ostaje isto sto se buke tice s obzirom da mi je to bilo ne prihvatljivo upalio sam hw monitor i pokazuje mi na 40 posto oko 2100 rpm a na 50 2400 rpm
Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
Cjelo vrijeme tako radi od pocetka
Ako je zatvorena stranica temp se panje do 83 a kad je otvorena radi do 70 stupnjeva ali buka je ista to mi je bilo sumnjivo pa sam se igrao s postavkama na afterburnera i skuzio da sve ostaje isto sto se buke tice s obzirom da mi je to bilo ne prihvatljivo upalio sam hw monitor i pokazuje mi na 40 posto oko 2100 rpm a na 50 2400 rpm
Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Navi
Friday kaže...
191x7 kaže...
Friday kaže...

Sad sam imao black screen u pola posla dok sam bio spojen na klijentovo racunalo

 Isključio si ulps?

 

Ne znam ni sta je to

 KLIK

10 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...

 

Ne znam ni sta je to

 Po vecini fixa probleme sa stutteringom u igrama (tko ima) i black screen. Isto si prebaci u biosu sa pcie 4.0 na 3.0...

6 godina
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...
cvaja997 kaže...

 Sleeper bi bio da su unutra normalni ventilatori, normalno slozen cable management a ne ono gore (vjerovatno bi trebalo rezat neke stvari unutra)... 

 Za to treba rezat, bušit, brusit i varit kučište. To nije svakome lako dostupno, pogotovo na stanu.

16 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...
191x7 kaže...
Friday kaže...

Sad sam imao black screen u pola posla dok sam bio spojen na klijentovo racunalo

 Isključio si ulps?

 

Ne znam ni sta je to

 https://www.reddit.com/r/Amd/comments/f6ccqo/a_tale_of_radeon_adrenalin_2020_ver_2021_optional/?utm_source=amp&utm_medium=&utm_content=post_body

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
14 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Ocito je problem s grafickom, kuciste nema veze s time... Djeluje kao da je na duplo okretaja nego bi trebala biti po %

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
nixass kaže...

Ček jel ti grafa sere nakon novih drivera ili je jednostavno pošandrcala?

 

Od pocetka mi se to dogadja. Jako rijetko ali dogodi se. Danas evo prvi puta dok sam nesto bas radio. I imam problem sto mi nekad ne osvjezi dio ekrana. Jedna aplikacija za rad sa bazama ima tabove. Prebacim tab a ono mi pokazuje kod sa proslog taba. Moram minimizirati aplikaciju pa ju opet vratiti da bi se sadrzaj taba osvjezio. To mi se nije dogadjalo nikad (a i stu verziju programa koristim i na drugim racunalima pa nije do aplikacije).

Freak Show Inc.
7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

De ti reklamiraj tu karticu. Evo XFX RX 5700 XT THICC III Ultra, nikakvih crnih ekrana,

od pocetka zadnji driveri, sve radi fino.

 

Jedino sto me sada zeza je cvrcanje zvucnika (Edifier) u igrama i 3D-u.

Spojim slusalice, nema cvrcanja. Spojim Edifier na USB zvucnu karticu,

cvrce.

 

Sojim ih na Logitech USB zvucnu dongle, i cim dodatknem USB na kucistu,

pocnu cvrtcat. Uzemljenje na zvucnicima?

 

Narucio sam malo bolje 3.5mm/cinch kablove, pa cu vidjeti kako se ponasaju.

 

Takodjer ce mi trebati duzi odstojnici za lijevu staklenu stranicu, jer je grafika predebela i ne mogu zaklopiti staklo.

 

Al ovo sa zvucnicima mi je zaista cudno, jer rade sa laptopom i mobitelom, a sa PC-om i preko dva USB zvucna adaptera

zezaju, kao i direktno na ploci, cak i kad nisu ustekani nego samo spojeni na masu, a sve druge slusalice rade OK na PC-u.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice