AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.629.330
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Navi
Radi se o mozda najboljem i najhladnijem modelu msi gaming x
Msm sam nacin izrade i sve je za pohvalu.
Razumijem sta si mi htio poruciti.
Tako je kako je...
Moj jedini komentar je na buku, jer bez obzira na kuciste na sve ostalo temperatura pri 99 posto iskoristenosti mi je od 70 do 80
Na 80 hladnjak je na 50 posto a bruji kao da je na 100
I glup bi vidio da nesto nije uredu, razumio bih da je temperatura rasla ali niti temperatura niti postotak
Mjerio sam i zvuk 63 decibela na 45 posto sa otvorenim kucistem je jos glasnije malo
Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi

Možeš napraviti svoj fan curve, također ce pomoci ogranicavanje fpsa i naravno undervolt. Primjerice imam monitor 76hz, lockam si framerate u rivatuneru na 80fpsa, undervoltao sam karticu na 1.1V, i grafa radi super tiho i hladno.

Ništa od tog nije obavezno, ali je dobar workaround za dosta stvari. Ima još opcija za igrat se sa MorePowerToolom gdje mozes podesiti stvari na kartici da rade jos hladnije i efikasnije.

Battlelog: D3lBoy-00
10 godina
offline
Re: AMD Navi
Ali hajde sada skuzi sta si mi prelozio da novoj kartici smannjim frenkvenciju i voltazu koja gotovo nije pokazala svoj puni potencijal
Ako si pozorno citao kartica ne prelazi 80 stupnjeva, kako god ovaj tjedan je nosim na servis i ako to ne rado radim jer sam tako jednom bio mjesec i pol bez kartice ne radi se o futuri da nebi netko pomislio da pljujem po njima
Bero
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
D3lBoy kaže...



Ništa od tog nije obavezno, ali je dobar workaround za dosta stvari. Ima još opcija za igrat se sa MorePowerToolom gdje mozes podesiti stvari na kartici da rade jos hladnije i efikasnije.

Rekao sam da nista od toga nije obavezno vec da je + ako ciljas na maksimalnu tišinu. Rekao si da su ti bucni ventovi, bucni su zato sto hlade vec vruc chip i memoriju, nisam govorio o smanjivanju clockova vec voltaze, jer ce ti vrlo vjerojatno bit stabilna sa stock clockovima i nizom voltazom nego sto dođe originalno. Niza voltaza = niza temperatura = Sporiji ventovi = Tiše. 

Nista od tog nije obavezno vec opcija koju radim bez obzira koristim li nvidiu ili amd. A kartica ti radi kako spada, temperature su relativno ok, ne znam za buku jer nisam vidio uzivo gaming x model.

Battlelog: D3lBoy-00
10 godina
offline
Re: AMD Navi
Evo ukratko kako to izgleda
Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Bero_ng95 kaže...
Evo ukratko kako to izgleda

 hjao moj bero, pa ti u dva mjeseca nakupio prašine na ventovima grafe koliko ja nisam u dvije godine sa svojom msi 1070 gaming

već sam ti rekao, nešto ti ne valja na grafi - na testovima 40% je oko 1200 okretaja, a to je kod msi gaming kartica skoro nečujno bez obzira bila otvorena stranica ili ne

 

ili ti grafa radi na puno više okretaja ili je nešto sjebano na ventovima

16 godina
offline
Re: AMD Navi

To bi trebalo bit za ovu "malo veču grafu" od 5126 GPU jezgri ili 80 CU.

 

https://wccftech.com/amd-next-gen-flagship-radeon-rx-navi-gpu-specs-leak-5120-cores-24-gb-memory/

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
10 godina
offline
Re: AMD Navi
Evo primjer
Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Navi

Kaže trenutni vlasnici AMD kartica, a 49% glasača fura nVidia kartice. Poanta ovakvih anketa je?? Morao sam stavit nešto da vidim rezultat, iako se vjerojatno misli na navi, a ja imam dinosaura. 

Edit: naravno da je ovih 49% bilo pošteno i glasalo da ima nvidiu, no koliko ih je lažno glasalo? Der8auer je kod Ryzen boost analize na uzorku od 2000+ rezultata to najpoštenije i najprofesionalnije napravio.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.2.2020 23:44 (cvaja997).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...

To bi trebalo bit za ovu "malo veču grafu" od 5126 GPU jezgri ili 80 CU.

 

https://wccftech.com/amd-next-gen-flagship-radeon-rx-navi-gpu-specs-leak-5120-cores-24-gb-memory/

 

 

Ako se clanak malo procita, pod "update" SKhynix tvrdi da je dokument izmisljen i da nema veze s realnoscu.

 

Sad jel to lazan pucanj da se prikrije curenje podataka, znat cemo. Ali volio bi da se ne navodi i dalje na krivi trag kao novinari. 

Pozz

coffe,coffe,coffe.....
11 godina
offline
Re: AMD Navi
cvaja997 kaže...

...Der8auer je kod Ryzen boost analize na uzorku od 2000+ rezultata to najpoštenije i najprofesionalnije napravio.

 najpoštenije to napravi onaj čiji ti rezultati najviše pašu 

6 godina
offline
AMD Navi

Ne razumijem odgovor. Ukazao je na probleme i rijesili su se.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
metallic kaže...

 

 

Ako se clanak malo procita, pod "update" SKhynix tvrdi da je dokument izmisljen i da nema veze s realnoscu.

 

Sad jel to lazan pucanj da se prikrije curenje podataka, znat cemo. Ali volio bi da se ne navodi i dalje na krivi trag kao novinari. 

Pozz

A gle pa zeleni moraju reagirat, oče ili neče jer su njih spomenuli ipak su oni uz AMD i dizajneri HBM memorije.Takva grafa dolazi a sad za gejming ili ne nebitno, 80CU Navi/RDNA 2 grafa nije nikakav problem za ispeč ili odštancat na 7nm.

 

Sjeti se glasina oko kojih je večina odmahivala rukom, ma jok pa neče valjda AMD izbacit 64/128 Serverski CPU."Takav proc na Desktopu je potpuno besmislen", ali eto ga tu je i taj mulac Tredripaner 3000 64/128.Pogleč kad su navedeni francuzi gurnuli ovu informaciju, pod kraj 2017 godine ili okvirno godinu dana prije bilo kakvih konkretnih tipičnih glasina iz drugih izvora.Nakon navedenih točnih glasina niko nije reagiral, pogotovo ne AMD iako je ta informacija došla iz njihovih redova.

 

 

 

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
16 godina
offline
AMD Navi

AMD je danas izbacio driver fokusiran na rješavanje problema s rušenjem, crnim ekranom, ventilatorima na seriji 5700, crashanjem aplikacija i igara i drugim raznoraznim problemima. Odlično.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
online
Re: AMD Navi

 Pa ako će funkcionirati, onda odlično. 

14 godina
offline
Re: AMD Navi
itomic009 kaže...

 Pa ako će funkcionirati, onda odlično. 

  Eeee, nemoj tako - a kada to nije funkcioniralo

5 godina
offline
AMD Navi

1h BF-a V bez crnog ekrana i random crasheva...

 

nadajmo se

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Navi

2 sata igrao AC Odyssey bez i jednog rušenja na desktop. Inače mi se rušio svako malo.

PSN - DeniZg80
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Za Rx5600xt se nisu još opametili. Doći će im do glave kad vide da se ne prodaje, srezat će cijenu samo tako.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Navi

Za 5500xt se nisu opametili. To što još imaju 570/80 na lageru meni ne znači ništa i nije moja stvar. Uprava kolo vodi, al u lošem smjeru i po kupca i po tvrtku.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Navi

nažalost ni 20.1.3 nas ne rješava SRANJA (BS)...

 

i dalje jedino što radi je u  Wattmanu:

 

- snaga na +50% ograničenja

- podesiti krivulje ventova strmije (veća brzina za niže temperature)

- sniziti napon VRAMa s 950mV na 900mV

- sniziti GPU napon s 1150mv na 1137mV

 

snimiti profil, ali iskopčajte FastStartup, jer ako je ukopčen neće se učitati Wattman profil...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD Navi

 Novi je 20.2.2. Tako da nisi up to date .

16 godina
offline
Re: AMD Navi
Stric_Jura kaže...

nažalost ni 20.1.3 nas ne rješava SRANJA (BS)...

 

i dalje jedino što radi je u  Wattmanu:

 

- snaga na +50% ograničenja

- podesiti krivulje ventova strmije (veća brzina za niže temperature)

- sniziti napon VRAMa s 950mV na 900mV

- sniziti GPU napon s 1150mv na 1137mV

 

snimiti profil, ali iskopčajte FastStartup, jer ako je ukopčen neće se učitati Wattman profil...

 20.2.2 je novi driver. Onaj s ispravcima. 20.1.3 je stari.

 

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Moj prvi driver je bio 20.2.1 i s njim mi je sve radilo OK.

Kod 20.2.2 sam primjetio da GPU takt ne pada ispod 780Mhz, dok je prije isao i do 4Mhz (VRAM je uvjek na max 1750Mhz).

Nikakvih crnih ekrana niti s jednim od tih drivera. Isprobao sam Sapphire Nitro+ Special i PowerColor LiquidDevil BIOS-e na THICC III Ultra,

rade, PowerColor ne podrzava 0-db Fans, ipak je BIOS od grafike sa vodenim, dok Sapphire podigne takt VRAM-a na 1800Mhz,

no core bude nizi od XFX-a pod opterecenjem, tako da se ne isplati niti jedan BIOS stavljati - XFX-ov je svakako najbolji.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Novi driveri, novo resetiranje postavki...

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Čitatelj kaže...

 

Kod 20.2.2 sam primjetio da GPU takt ne pada ispod 780Mhz, dok je prije isao i do 4Mhz (VRAM je uvjek na max 1750Mhz).

 

Da, sad i ja bas gledam... Muko moja koja su to sranja. Ne mogu ventilator spustiti ispod 1227okretaja. To je 36% a u Radeon software je podeseno da bude na 25% kad je idle.

Evo gledam i gledam i dalje...

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2020 12:28 (Friday).
7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Kod mene se sami iskljuce skroz, i tako znaju biti dosta dugo, a kad rade u Idle-u, onda na 515rpm, ni ne cuju se.

 

Sve u svemu, ja sam zadovoljan skroz.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Čitatelj kaže...

Kod mene se sami iskljuce skroz, i tako znaju biti dosta dugo, a kad rade u Idle-u, onda na 515rpm, ni ne cuju se.

 

Sve u svemu, ja sam zadovoljan skroz.

 

Ma ja ako ostavim zero RPM onda mi se otprilike jednom u minuti zalete na nekih 1600 okretaja i polako padaju na nulu. Uzas zivi

Freak Show Inc.
7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Cudna neka grafika... vrati ju Amazonu, nije proslo 30 dana, i uzmi si ili MSI Gaming X sa 2x 100mm ventilatorima,

ili THICC III Ultra, najpovoljnija i najtisa.

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Čitatelj kaže...

Cudna neka grafika... vrati ju Amazonu, nije proslo 30 dana, i uzmi si ili MSI Gaming X sa 2x 100mm ventilatorima,

ili THICC III Ultra, najpovoljnija i najtisa.

 

 

Ma proslo je vec par mjeseci jbt.

Sad vracam stare drivere i pukne mi black screen u pola instalacije. Koja tragedija od softvera, pa to je za plakati...

Freak Show Inc.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice