AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.629.936
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
toxic kaže...
jovial kaže...
toxic kaže...
rambox kaže...

 

Nego daj ti meni objasni kako ovo moze biti dobro i koliko realno moze rokat igre na 1440p@120hz ?

 

  • CPU: 8-core AMD Zen 2 CPU @ 3.6GHz (3.4GHz with SMT enabled)
  • GPU: AMD RDNA 2 GPU, 20 compute units @ 1.565GHz
  • GPU power: 4 TFLOPS
  • SoC: Custom 7nm Enhanced SoC
  • RAM: 10GB GDDR6 (8GB @ 224GB/s, 2GB @ 56GB/s)
  • Performance target: 1440p @ 60fps, up to 120fps
  • Storage: 512GB PCIe Gen 4 NVME SSD (2.4GB/sec uncompressed, 4.8GB/s compressed)
  • Expandable storage: 1TB Expansion Card (matches same spec as internal)
  • Display out: HDMI 2.1

 

Dakle Xbox SeS ce na neku foru davati bolje performanse nego trenutni X s 6tflopsa..

 

 otprilike jednako kako 2080ti sa manje jezgri stize 3080 ako mu das istu kolicinu struje.

 Tesko da je samo OC i davanje napona u pitanju, mora biti neka HW shema i implementacija da se postignu ove brojke..

 pa sigurno, tsmc koji je nvidija otpilila za par dolara ustede plus cashe.

16 godina
offline
Re: AMD Navi
toxic kaže...
rambox kaže...

 

Nego daj ti meni objasni kako ovo moze biti dobro i koliko realno moze rokat igre na 1440p@120hz ?

 

  • CPU: 8-core AMD Zen 2 CPU @ 3.6GHz (3.4GHz with SMT enabled)
  • GPU: AMD RDNA 2 GPU, 20 compute units @ 1.565GHz
  • GPU power: 4 TFLOPS
  • SoC: Custom 7nm Enhanced SoC
  • RAM: 10GB GDDR6 (8GB @ 224GB/s, 2GB @ 56GB/s)
  • Performance target: 1440p @ 60fps, up to 120fps
  • Storage: 512GB PCIe Gen 4 NVME SSD (2.4GB/sec uncompressed, 4.8GB/s compressed)
  • Expandable storage: 1TB Expansion Card (matches same spec as internal)
  • Display out: HDMI 2.1

 

Dakle Xbox SeS ce na neku foru davati bolje performanse nego trenutni X s 6tflopsa..

 

Ma jok neče, na zelenim postavkama ne osim možda ovo žuto u određenim najednostavnijim igricama.Možda bi moglo žuto, kad bi GPU mogli kloknut izvan TDP limita preko 2ghz.

 

X Box S je 1080p/do 60fps konzola, sve ostalo je samo marketing ali nebitno kad vidiš cijenu.

 

Upskejling na 4K, da ali ne idealno no opet nebitno s obzirom na cijenu.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/igrace-konzole/xbox-series-x/272478.aspx?page=3&jumpto=6194298&sort=asc&view=flat

 

Za detalje bi moral znat kolko je viši RDNA2 IPC. Za sad to ne znamo, pa ako je IPC viši od očekivanja onda je to malo drukčija priča.

AMD,........is that Epyc or what?
15 godina
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...
toxic kaže...
rambox kaže...

 

Nego daj ti meni objasni kako ovo moze biti dobro i koliko realno moze rokat igre na 1440p@120hz ?

 

  • CPU: 8-core AMD Zen 2 CPU @ 3.6GHz (3.4GHz with SMT enabled)
  • GPU: AMD RDNA 2 GPU, 20 compute units @ 1.565GHz
  • GPU power: 4 TFLOPS
  • SoC: Custom 7nm Enhanced SoC
  • RAM: 10GB GDDR6 (8GB @ 224GB/s, 2GB @ 56GB/s)
  • Performance target: 1440p @ 60fps, up to 120fps
  • Storage: 512GB PCIe Gen 4 NVME SSD (2.4GB/sec uncompressed, 4.8GB/s compressed)
  • Expandable storage: 1TB Expansion Card (matches same spec as internal)
  • Display out: HDMI 2.1

 

Dakle Xbox SeS ce na neku foru davati bolje performanse nego trenutni X s 6tflopsa..

 

Ma jok neče, na zelenim postavkama ne osim možda ovo žuto u određenim najednostavnijim igricama.Možda bi moglo žuto, kad bi GPU mogli kloknut izvan TDP limita preko 2ghz.

 

X Box S je 1080p/do 60fps konzola, sve ostalo je samo marketing ali nebitno kad vidiš cijenu.

 

Upskejling na 4K, da ali ne idealno no opet nebitno s obzirom na cijenu.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/igrace-konzole/xbox-series-x/272478.aspx?page=3&jumpto=6194298&sort=asc&view=flat

 

Za detalje bi moral znat kolko je viši RDNA2 IPC. Za sad to ne znamo, pa ako je IPC viši od očekivanja onda je to malo drukčija priča.

 

Jesi vidio gameplay Dirt5 meni to poprilicno izgleda 1440p@60....

 

Bnet: mNik987#2148
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
toxic kaže...
jovial kaže...
toxic kaže...
rambox kaže...

 

Nego daj ti meni objasni kako ovo moze biti dobro i koliko realno moze rokat igre na 1440p@120hz ?

 

  • CPU: 8-core AMD Zen 2 CPU @ 3.6GHz (3.4GHz with SMT enabled)
  • GPU: AMD RDNA 2 GPU, 20 compute units @ 1.565GHz
  • GPU power: 4 TFLOPS
  • SoC: Custom 7nm Enhanced SoC
  • RAM: 10GB GDDR6 (8GB @ 224GB/s, 2GB @ 56GB/s)
  • Performance target: 1440p @ 60fps, up to 120fps
  • Storage: 512GB PCIe Gen 4 NVME SSD (2.4GB/sec uncompressed, 4.8GB/s compressed)
  • Expandable storage: 1TB Expansion Card (matches same spec as internal)
  • Display out: HDMI 2.1

 

Dakle Xbox SeS ce na neku foru davati bolje performanse nego trenutni X s 6tflopsa..

 

 otprilike jednako kako 2080ti sa manje jezgri stize 3080 ako mu das istu kolicinu struje.

 Tesko da je samo OC i davanje napona u pitanju, mora biti neka HW shema i implementacija da se postignu ove brojke..

Ne budi naivan, nije problem postic te brojke na medium/low postavkama.

6 godina
offline
Re: AMD Navi

Ma kakvi. Teško. Možda sa onih 80CU. Amwhere? je dosta dobar skok s obzirom na turinga. Zapravo ne znamo ništa, po meni uopće nije logično ići na 80CU i ogromni die kad mogu napravit par Zen CCXa od toga. Tu je lova, ne u grafičkoj kartici. Neka izbace kad budu spremni. I onda neka valja i radi. Nešto poput RX 480/580. GCN radi bez problema.

5 godina
protjeran
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Navi

Poštovani forumaši imam problem, naime 25.07.2020 kupio sam grafičku karticu radeon rx5700 Power color red dragon. Ista je ugrađena 02.09.nakon povratka sa godišnjeg odmora. Problemi su počeli isti taj dan kad je u tijeku igranja igre World of tanks, došlo do crasha grafičke u desktop windowsa. Napominjen da se pc nije resetirao nego se igrica jednostavno ugasila i ekran se vratio u windowse, uz upozorenje na ekranu (printscreen u privitku), Isto se događalo i u drugim originalnim naslovima (The Division, Fortnite, RDR2). Nakon toga odlučio sam se na reinstalaciju originalnih windowsa 10 misleći da je u tome problem ali se opet počelo ponavljati isto. U međuvremenu sam preinstalirao nekoliko verzija drivera za grafičku, te undervoltao grafičku ali opet se pojavio isti problem. Nakon toga je ista isprobana u potpuno drugom računalu gdje su se stvari odmah počele ponavljati kao i na početku u prvoj konfiguraciji. Posjedujem i drugo računalo gdje je ugrađena isto kartica Amd radeon rx5700 ali drugog proizvođaća( Asrock) koja od prvog dana radi najnormalnije. Napominjem da Asrockova grafička radi sa svim isprobanim verzijama drivera koje sam stavljao sa Power color grafičkom. Komponente na oba računala su nove i sve su pod garancijom, napajanja na oba su Corsair Hx850. Neznam više što bi mogao napraviti pa sam odlučio objaviti post...

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.9.2020 16:46 (srco1978).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Navi

Samo da navedem da je kučište hlađeno sa šest 140mm ventilatora Arctic cooling. U prilogu su i fotke temperatura.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Navi

Pitaj amd mozda oni imaju odgovor nisi jedini koga jebu driveri

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD Navi

 Reklamiraj i gotovo, šta ćeš.

10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
srco1978 kaže...

Poštovani forumaši imam problem, naime 25.07.2020 kupio sam u Linksu grafičku karticu radeon rx5700 Power color red dragon. Ista je ugrađena 02.09.nakon povratka sa godišnjeg odmora. Problemi su počeli isti taj dan kad je u tijeku igranja igre World of tanks, došlo do crasha grafičke u desktop windowsa. Napominjen da se pc nije resetirao nego se igrica jednostavno ugasila i ekran se vratio u windowse, uz upozorenje na ekranu (printscreen u privitku), Isto se događalo i u drugim originalnim naslovima (The Division, Fortnite, RDR2). Nakon toga odlučio sam se na reinstalaciju originalnih windowsa 10 misleći da je u tome problem ali se opet počelo ponavljati isto. U međuvremenu sam preinstalirao nekoliko verzija drivera za grafičku, te undervoltao grafičku ali opet se pojavio isti problem. Nakon toga je ista isprobana u potpuno drugom računalu gdje su se stvari odmah počele ponavljati kao i na početku u prvoj konfiguraciji. Posjedujem i drugo računalo gdje je ugrađena isto kartica Amd radeon rx5700 ali drugog proizvođaća( Asrock) koja od prvog dana radi najnormalnije. Napominjem da Asrockova grafička radi sa svim isprobanim verzijama drivera koje sam stavljao sa Power color grafičkom. Komponente na oba računala su nove i sve su pod garancijom, napajanja na oba su Corsair Hx850. Neznam više što bi mogao napraviti pa sam odlučio objaviti post...

ako ne radi undrvolt i downclock i kartica je pod garancijom idi njima i nek se oni s time igraju, nije tvoj posao .

12 godina
offline
Re: AMD Navi
Jesu to ove najbolje price performance ratio?
Zašto bi downclocko i undervolto, u servis im odnesi reci da se ruši i zamijeni za neku Rtx.
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.9.2020 21:30 (mislioc).
 
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
mislioc kaže...
Jesu to ove najbolje price performance ratio?

 jesu.

13 godina
offline
Re: AMD Navi

Idući tjedan ću je odnest u servis. Fakat više nemam živaca...

11 godina
offline
Re: AMD Navi
mislioc kaže...
Jesu to ove najbolje price performance ratio?
Zašto bi downclocko i undervolto, u servis im odnesi reci da se ruši i zamijeni za neku Rtx.

 Jesu ja imam 5700+r5 2600 i 5700xt+r5 3600 pa ferceraju uredno.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
10 godina
online
Re: AMD Navi
mirzet1976 kaže...
mislioc kaže...
Jesu to ove najbolje price performance ratio?
Zašto bi downclocko i undervolto, u servis im odnesi reci da se ruši i zamijeni za neku Rtx.

 Jesu ja imam 5700+r5 2600 i 5700xt+r5 3600 pa ferceraju uredno.

AMD te platio da tak lazes ? 

14 godina
offline
Re: AMD Navi
Opravdava uloženo/dobiveno i ja bi isto da ih imam
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.9.2020 21:52 (dreadmoore).
15 godina
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...
mirzet1976 kaže...
mislioc kaže...
Jesu to ove najbolje price performance ratio?
Zašto bi downclocko i undervolto, u servis im odnesi reci da se ruši i zamijeni za neku Rtx.

 Jesu ja imam 5700+r5 2600 i 5700xt+r5 3600 pa ferceraju uredno.

AMD te platio da tak lazes ? 

 Opet ti moram ponavljat nije navi za svakog. Mirzet je šaptać gpu-ovima i jedini na planeti koji zna s njima. Za sve ostale navi je misterija.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.9.2020 21:55 (dery).
6 godina
offline
Re: AMD Navi
mislioc kaže...
Jesu to ove najbolje price performance ratio?
Zašto bi downclocko i undervolto, u servis im odnesi reci da se ruši i zamijeni za neku Rtx.

 Kako možeš srat kad čovjek ima problem? Koji price/perf? Nismo ludi da plaćamo 1000kn više za iste perf. Kolega, servis.

13 godina
offline
AMD Navi

Fercera Asrokica(najjeftinija 5700) bez problema, ali ova Powercolor je u šturcu od prvog dana...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
cvaja997 kaže...
mislioc kaže...
Jesu to ove najbolje price performance ratio?
Zašto bi downclocko i undervolto, u servis im odnesi reci da se ruši i zamijeni za neku Rtx.

 Kako možeš srat kad čovjek ima problem? Koji price/perf? Nismo ludi da plaćamo 1000kn više za iste perf. Kolega, servis.

 Jesi se zabunio, kojih 1000kn pa ima rtx2060Super hladnija tiša za istu lovu ako ne i manju od njegovog red dragona. Performanse im jednake dok ne uključiš dlss e onda rtx odeeeeee.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.9.2020 22:18 (dery).
12 godina
offline
Re: AMD Navi
cvaja997 kaže...

 Kako možeš srat kad čovjek ima problem? Koji price/perf? Nismo ludi da plaćamo 1000kn više za iste perf. Kolega, servis.

 Onda plati 1000kn manje pa šuti i trpi. 

14 godina
offline
Re: AMD Navi
mislioc kaže...
cvaja997 kaže...

 Kako možeš srat kad čovjek ima problem? Koji price/perf? Nismo ludi da plaćamo 1000kn više za iste perf. Kolega, servis.

 Onda plati 1000kn manje pa šuti i trpi. 

 Sad ce to big navi ispeglat neće biti tih problema

13 godina
offline
AMD Navi

Imao sam na ovom stroji do ovog Dragona Asusicu gtx 1070 i radila je od prvog dana bez greške, a razmišljao sam si uzet opet Nvidiu i očigledno sam sje*o stvar...

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Ma kakva nvidia, bolje je amd njih samo ubaciš i zagarantovano ti je jebanje u zdrav mozak.
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.9.2020 22:28 (dreadmoore).
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Imaš Rtx 2070 Super za oko 3800kn, a ta 5700 je oko 3500kn.
Kakvih 1000kn razlike?
300 do 500kn max za mirno i bezbrižno igranje.
Šta ću nekom dat savjet da uzme 5700 sa sto muha pored 2070S i uštedi si 300kn na kompu kojeg mjenja svakih 5 godina?
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.9.2020 22:36 (mislioc).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
mislioc kaže...
Imaš Rtx 2070 Supet za oko 3800kn, a ta 5700 je oko 3500kn.
Kakvih 1000kn razlike?
300 do 500kn max za mirno i bezbrižno igranje.

 Zašto bi doplatio ima u linksa gdje je uzeo, rtx 2060super ghost za iste pare koliko je platio svoju samo tražit zamjenu i dobio je top za flop.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.9.2020 22:36 (dery).
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Jest ali 5700xt ima bolji preformanc per watt, više vremena provodi u idle manje struje troši itd da je više ne hvalimo.
13 godina
offline
AMD Navi

Platio sam je 3040kn, 2060s je bila tada oko 3400, 2070 preko 4soma...

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Navi

Jedino me frka ako kod njih bude sve normalno radilo, btw superposition mi odvrti bez problema ali igrice crashaju... A oni brijem testiraju samo sintetičke benchmarke... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice