AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.626.242
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Markus sad postavljaju nove standarde možda pod 1080p trpaju 144hz kao standard ali ne znam lupam bez veze.
Baš ovo kaj kaže HC sumnjam ako će imat 6gb da pucaju na 1440p nebi reko.
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2020 15:35 (mislioc).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...
DarthMarkus kaže...
mislioc kaže...
Ta sa 6gb je za full hd dosta samo neka bude brza :)

 Ovo bi trebala bit 1440p kartica. 

 

Ako je ovo istina, bit će veća sprdačina od 10gb NdiVije.

Kako moze entry level grafa sa 6GB biti 1440p objasni mi molim te?

Btw ovo je entry navi, a 3080 je flagship.

Sve grafe koje dolaze su minimum 1440p sposobne. Kad vidiš da ima sp-a po leaku kao 5700xt + nova arhitektura i cashe implementacija, onda je za očekivati da može povuć 1440p. 

 

6 gigabajta u 2020. može braniti samo turbo fanboy.

 

P.S. 3080 je nvdijina kartica.

 

mislioc kaže...
Markus sad postavljaju nove standarde možda pod 1080p trpaju 144hz kao standard ali ne znam lupam bez veze.
Baš ovo kaj kaže HC sumnjam ako će imat 6gb da pucaju na 1440p nebi reko.

 144hz/fpsa imamo na faking  2070s, 5700xt i 1080ti. To nikome ne treba više.

 

Jedino da stave cijenu bivše 570-tke, onda bi imalo smisla.

 

EDIT : neko je naljepio tablicu koja ima puno više smisla iako ne pašu neke (sve) stvari (vram/sabirnica) - dobro je maštati:

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2020 16:03 (DarthMarkus).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...
HCgamingCRO kaže...
DarthMarkus kaže...
mislioc kaže...
Ta sa 6gb je za full hd dosta samo neka bude brza :)

 Ovo bi trebala bit 1440p kartica. 

 

Ako je ovo istina, bit će veća sprdačina od 10gb NdiVije.

Kako moze entry level grafa sa 6GB biti 1440p objasni mi molim te?

Btw ovo je entry navi, a 3080 je flagship.

Sve grafe koje dolaze su minimum 1440p sposobne. Kad vidiš da ima sp-a po leaku kao 5700xt + nova arhitektura i cashe implementacija, onda je za očekivati da može povuć 1440p. 

 

6 gigabajta u 2020. može braniti samo turbo fanboy.

 

P.S. 3080 je nvdijina kartica.

 

 

 

 Pa naravno da je 3080 nvidija, ali ti spominjes usporedbu flagshipa fail-a sa entry lvl fail-om...nema smisla. Naravno da ce 6GB biti smijesno za 1440p, ali mora AMD dati neki gpu za sirotinju, nece ovo kostati vjv 200-300 eura.

15 godina
offline
AMD Navi

Ja iskreno ove sve kartice gledam kao 1440p. Za mene ste prenapredni sa 4K, a 8K se mogu samo sprdat.

Naime radi se o tome da RTX2080Ti nije u svim igrama bio 1440p144Hz , 3080 bi mogla biti u trenutnim svim igrama, sa vrlo velikim šansama da će ta mogućnost padati prema 100fps kroz slijedeće 2 godine.

 

4K... radi će, ali nije 4k 100Hz+ grafa, neće ni 3090 ni Big Navi biti. Ne kužim... 3080 je onako taman za 1440p da ne cviliš neko vrijeme da ti je slaba. Vjerujem da će i BigNavi biti tu negdje, sa malo viška RAM za 1440P, ali definitivno nedovoljno za 4K 100Hz+

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...

Ja iskreno ove sve kartice gledam kao 1440p. Za mene ste prenapredni sa 4K, a 8K se mogu samo sprdat.

Naime radi se o tome da RTX2080Ti nije u svim igrama bio 1440p144Hz , 3080 bi mogla biti u trenutnim svim igrama, sa vrlo velikim šansama da će ta mogućnost padati prema 100fps kroz slijedeće 2 godine.

 

4K... radi će, ali nije 4k 100Hz+ grafa, neće ni 3090 ni Big Navi biti. Ne kužim... 3080 je onako taman za 1440p da ne cviliš neko vrijeme da ti je slaba. Vjerujem da će i BigNavi biti tu negdje, sa malo viška RAM za 1440P, ali definitivno nedovoljno za 4K 100Hz+

Koliko vas ima 4k/144hz monitore?.... 

12 godina
offline
Re: AMD Navi
Ma uopće nije bitna rezolucija, bitno je da baca što više fps-a za što manje love i da radi bez mušica.
Nekom paše 4k, nekom 2k, meni 1080p.
O ukusima se ne raspravlja.
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2020 16:57 (mislioc).
 
8 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
Rhodin kaže...

Ja iskreno ove sve kartice gledam kao 1440p. Za mene ste prenapredni sa 4K, a 8K se mogu samo sprdat.

Naime radi se o tome da RTX2080Ti nije u svim igrama bio 1440p144Hz , 3080 bi mogla biti u trenutnim svim igrama, sa vrlo velikim šansama da će ta mogućnost padati prema 100fps kroz slijedeće 2 godine.

 

4K... radi će, ali nije 4k 100Hz+ grafa, neće ni 3090 ni Big Navi biti. Ne kužim... 3080 je onako taman za 1440p da ne cviliš neko vrijeme da ti je slaba. Vjerujem da će i BigNavi biti tu negdje, sa malo viška RAM za 1440P, ali definitivno nedovoljno za 4K 100Hz+

Koliko vas ima 4k/144hz monitore?.... 

 Ko to ovdje može odgovoriti!? Možeš eventualno napravit anketu.

Uoak, dajem rukunu vatru više nego 4k, a definitivno više nego 4k 100Hz+

1080p je, istina, još i više zastupljen u raznim oblicima, ali i dosta slabije grafe ga hrane na 144Hz, a nisam uvjeren da puno ljudi ima 240 ili 300Hz 1080p monitore

7 godina
offline
AMD Navi

Ma svi danas "briju" i žele 4K 144hz, Ultra Details, RayTracing jer marketing čini svoje, a zna se da smo mi muški opterećeni veličinama ( a bome i žene)  a kada se prizemljimo, imamo taman love za 1080p i 60 hz 

 

I want to believe
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Brki1994 kaže...

Ma svi danas "briju" i žele 4K 144hz, Ultra Details, RayTracing jer marketing čini svoje, a zna se da smo mi muški opterećeni veličinama ( a bome i žene)  a kada se prizemljimo, imamo taman love za 1080p i 60 hz 

 

 Istina, ali takvi neće 3080 i big navi kupovat ionako.

7 godina
offline
AMD Navi

Ma naravno da neće. Više su tim svime opterećeni ljudi koji to nemaju, nego oni koji to imaju.

I want to believe
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Brki1994 kaže...

Ma naravno da neće. Više su tim svime opterećeni ljudi koji to nemaju, nego oni koji to imaju.

Netko je neki dan postao filmić kako ekipa kampira ispred dućana 4 dana i čekaju 3090 - 26 ih je dobio dućan. Neki lik prića , kao fulao je 3080, pa je došao po 3090, mislim si da, to je tu negdje cijenom pa je svejedno

 

Ispada da neki sve u to ulažu, živjet kod mame u podrumu je OK, samo da je gaming kartice. Ma i cijena nebitna. Čak je i ona prva Palit 3080 nestala sa njuškala, barem ju nisam vidio jučer, ima sad ASUS TUF za 8500, a i ta će nestat kroz dan-dva.

7 godina
offline
AMD Navi

A šta reći, kao što sam napisao, marketing radi svoje, a ovaca u svijetu tehnike bome ima svakodnevno. Naravno da se komponente moraju nadograđivati i svi težimo nekom "wow" iskustvu, ali doslovno pretakati iz šupljeg u praznu svih par mjeseci ili godinu je totalno besmisleno. Ovo sa spavanjem ispred trgovine je patološki. Kada su dolazile ekspanzije za World of Warcraft (ps3 i iPhone da ne spominjem), ekipa se smrzava i leži samo da imaju day one access. I danas ti onda prodavatelji omogućuju da još platiš da imaš day one prisup. Preprodavanje je tu samo oportuniam, ništa više.

I want to believe
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Nadam se samo da će se izlascima slabijih serija ekipa upisima orijentirati prvenstveno na njih a ne da 90% komentara  i dalje bude o karticama koje si 90% nas neće, ne može ili ne želi priuštiti. Prijelaz na 1440p i najjisplativije kartice u tom rangu bi primjerice mogla biti većini nas interesantna tema

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Navi

Mid-range segment je uvijek bojišnica gdje se proizvođači bore baš zato jer je tu profit. High-end mi je najnezanimljiviji segment iz razloga što je lako nabiti high end features pa to opravdavat cijenu jer ti je utom trenutku samo nebo granica (ili konkurencija, zavisno o tvrtki).. Izazovom smatram, po nekoj prihvatljivoj cijeni nabiti high end features pa se tako boriti za potrošaće. 

Osobno sam prešao ove godine na 1440p gaming jer mi je 1080p postao prezamoran (prezrnata slika), a i kako sam stariji, Multiplayer me više toliko ne zanima kao i prije, a singleplayer uvijek voli piskel više.

Slažem se da bi se mogla tema takva otvoriti koja bi bila na fokusu za prosječnog korisnika i hardver.

I want to believe
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Brki1994 kaže.... 

Osobno sam prešao ove godine na 1440p gaming jer mi je 1080p postao prezamoran (prezrnata slika), a i kako sam stariji, Multiplayer me više toliko ne zanima kao i prije, a singleplayer uvijek voli piskel više.

 

 Zrnat ako igraš na 32" i više, na 24" nema toga ali zato ima nevidija dlss gdje na fhd imaš sliku ko 4K.

kradem mine iz minskog polja
16 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...
DarthMarkus kaže...
mislioc kaže...
Ta sa 6gb je za full hd dosta samo neka bude brza :)

 Ovo bi trebala bit 1440p kartica. 

 

Ako je ovo istina, bit će veća sprdačina od 10gb NdiVije.

Kako moze entry level grafa sa 6GB biti 1440p objasni mi molim te?

Btw ovo je entry navi, a 3080 je flagship.

 

Meni sve što igram radi OK i na 4GB i QHD

12 godina
offline
AMD Navi

neznam jeli netko postao:

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
Luka123 kaže...

neznam jeli netko postao:

 ovaj mora da je rodjak od gamer melda koji jos ceka vizu za SAD.

15 godina
offline
AMD Navi

Kakve su ovo spcecke?

 

192bitna sabirnica u 2020? wtff

 

6700xt ima slabije specke od 5700xt

jel ja nesto propustam ili je ovo neka sala?

 

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi

Da i meni se cini da je tako na prvu ali nije potrosnja je znatno manja.

11 godina
offline
Re: AMD Navi
toxic kaže...

Kakve su ovo spcecke?

 

192bitna sabirnica u 2020? wtff

 

6700xt ima slabije specke od 5700xt

jel ja nesto propustam ili je ovo neka sala?

 

 Big Navi ima samo 256bit tako da ne cudi jos slabija na nizoj seriji. 

10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
toxic kaže...

Kakve su ovo spcecke?

 

192bitna sabirnica u 2020? wtff

 

6700xt ima slabije specke od 5700xt

jel ja nesto propustam ili je ovo neka sala?

 

 pa vidis da je neka spacka svi su taktovi isti na svim modelima.

9 godina
offline
Re: AMD Navi

Clock i potrošnja su placeholderi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2020 12:44 (miki_the_pirat).
5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Ako ce derati nevidiju sto se mene tice moze biti gddr5 memorija instalirana

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi

Naravno da će je derat kad nevidija ima samo rtx 2000 do daljnjeg.

kradem mine iz minskog polja
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
toxic kaže...

Kakve su ovo spcecke?

 

192bitna sabirnica u 2020? wtff

 

6700xt ima slabije specke od 5700xt

jel ja nesto propustam ili je ovo neka sala?

 

 Big Navi ima samo 256bit tako da ne cudi jos slabija na nizoj seriji. 

imali su vec hbm prije pa je od toga korist imao samo marketing odjel (a i to tek kratkorocno). ovisi kako arhitektura iskoristava memoriju tako da, dok ne dobijemo neovisne testove nista nije sigurno.

5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Navi ce biti dostupna izmedju 15-20tog Studenog a zen3 20tog listopada!

https://www.pcgameshardware.de/AMD-Zen-Architektur-261795/News/Ryzen-5000-Navi-2x-1358999/

Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Naravno da će je derat kad nevidija ima samo rtx 2000 do daljnjeg.

Ovo slobodno citiraj kada izadu:

 

Itekako sumnjam da ce nova serija i to najjace graficke od strane AMD-a imati performanse "stare" 2080ti, ocekujem performanse ispod toga iskreno... Nadam se da sam u krivi ali eto na to mi smrdi...

Bnet: mNik987#2148
15 godina
offline
AMD Navi

Zen 3 taman da se razriješi dilema oko RTX3000 vs Big Navi i da eventualno RTX 3000 postane dostupan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Evo, video je 2 tj star ali nisam ga pogledao do sada... ugl kako mali prica o dizajnu navi hladnjaka ima i smisla sto kaze da ovjde mozda i nema Gddr6. Koga zanima neka pogleda, ugl vec sam neki dan rekao da pored toliko inf jednostavno nisam uopce siguran sta dolazi od AMD-a 28.10tog ali po ovome decko ima pravo da vamo pored sarafa nema mijesta za gddr6. Bilo bi logicnije 80-tak cu grafu spojiti ipak sa hbm2e-om.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice