AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.637.760
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Navi
toxic kaže...
dery kaže...

Naravno da će je derat kad nevidija ima samo rtx 2000 do daljnjeg.

Ovo slobodno citiraj kada izadu:

 

Itekako sumnjam da ce nova serija i to najjace graficke od strane AMD-a imati performanse "stare" 2080ti, ocekujem performanse ispod toga iskreno... Nadam se da sam u krivi ali eto na to mi smrdi...

 Pa to znaci da nema pomaka nit kod nvidije (osim DLSS) nit kod AMDa. Jedino sta smo dobili su jeftinije grafe i to je to.

5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Evo pogledajte video, sta da vam kazem, cak i da ampere bude bolja(sto i hoce) AMD ce svejedno ismijati ampere arhikteturu pored price/performance/potrosnja.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.10.2020 16:02 (HCgamingCRO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...

Evo pogledajte video, sta da vam kazem, cak i da ampere bude bolja(sto i hoce) AMD ce svejedno ismijati ampere arhikteturu pored price/performance/potrosnja.

Nebitno, bitno je tko uzima koliki udio tržišta i koliko profita.
Ovo je zanimljivo možda nama 0.05%.

Welcome my son...
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
zv'jer2 kaže...
HCgamingCRO kaže...

Evo pogledajte video, sta da vam kazem, cak i da ampere bude bolja(sto i hoce) AMD ce svejedno ismijati ampere arhikteturu pored price/performance/potrosnja.

Nebitno, bitno je tko uzima koliki udio tržišta i koliko profita.
Ovo je zanimljivo možda nama 0.05%.

 cestitam. u dvije recenice si uspio reci da je nebitno i da je bitno. jos si dobio TU od dezurnog trola kao legitimaciju 

OT

jedva cekam veljacu kad sve (mislim na amd i nvidiju) kartice konacno budu dostupne da u njima uzivamo. dugo vec nije bila bolja godina za grafe samo da ne budu paper launch.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.10.2020 17:25 (jovial).
6 godina
offline
AMD Navi

20. listopada će pustit high end Ryzen ponude i pokazat neki benčmark nove navi? Pogubio sam se u datumima još tamo u najavi prezentacije. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: AMD Navi
cvaja997 kaže...

20. listopada će pustit high end Ryzen ponude i pokazat neki benčmark nove navi? Pogubio sam se u datumima još tamo u najavi prezentacije. 

 Najava Ryzen 08.10. release Ryzen 20.10. , najava Navi 28.10. , release Navi November

13 godina
online
Re: AMD Navi

 Pa onda će Navi i RTX grafe bit na policama u isto vrijeme. Šta je ono bilo rečeno kao da je Nvidia sjebala AMD s ranijim puštanjem u prodaju ? 

15 godina
online
Re: AMD Navi

Jbg, ko je mogao računat na paperlaunch ovih razmjera, te probleme koji su djelovali da bi mogli biti u samom dizajnu.

10 godina
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...

Jbg, ko je mogao računat na paperlaunch ovih razmjera, te probleme koji su djelovali da bi mogli biti u samom dizajnu.

 Meni je zanimljivo kak jos neki ljudi nece priznat da je ovo paperlaunch, a doslovno ti isti ljudi traze istu karticu i nikak je nemogu dobit, pazi sad, zbog paperlauncha.

15 godina
online
AMD Navi

Pa meni je trebalo 2-3 dana da povjerujem da zaista su jednoznamenkastim količinama opskrbili pojedine velike lance.

Znači znao sam da će biti razgrabljene, ali računao sam da to znaći sa u RH 30 sretnika ima karticu, ne baš samo 2-3

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
zv'jer2 kaže...
HCgamingCRO kaže...

Evo pogledajte video, sta da vam kazem, cak i da ampere bude bolja(sto i hoce) AMD ce svejedno ismijati ampere arhikteturu pored price/performance/potrosnja.

Nebitno, bitno je tko uzima koliki udio tržišta i koliko profita.
Ovo je zanimljivo možda nama 0.05%.

 Ma shvatio bi znas, da ima vamo ulagaca,ali osim njih nikome nista negovori udio trzista niti znaci iskreno sta. Ako je tako kako ovaj is moores law is dead kaze da je nvidia unaprijed smislila Taktiku da bude malo grafa pa da tako "dokazu" svijetu/ulagacima da je ampere u jednom dann prodan u 100milijuna primjereka samo da bi ocuvali svoju cijenu na trzistu vrijednosnih Papira jel ipak znaju otprilike kaj Amd priprema. A evo vjeruj mi,za cijeli gejmerski svijet ako je bilo par desetaka tisuca... po meni vrlo bezobrazno,i nezahvalno prima nama korisnicima koji ipak dajemo najveci profit u nevidijevu kasu.

I budem arhivirao ovaj Post, jel sam siguran 100% da ono sto je Amd napravio sa zenom,ocekujem da odsad krece to i na grafama, kako smo do skoro malo prije 4 jezgre placali skoro 300 eura tako ce i vsmo za koju godinu radi Amd-a top Tier grafe biti za ispod 1000 eura a dosat znamo koliko su kostale i 2080ti i 3090. Za 2 godine maks nvidija ce se ko intel boriti/spustati cijenu sve kako nebi zgubili  sav udio na trzistu.

Ipak nvidieva dionica leti na 400tinjak dolara tako da je jasno sve zas su i napravili ovakav Paper launch.

Navodno da se priprema i taj famozni dlss na naviju,znaci Krzne li navi21 samo malo 3080,bit ce svasta.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.10.2020 9:32 (HCgamingCRO).
15 godina
offline
AMD Navi

sad čekamo da netko sredi fix za Dedicated Raytracing  kao sa physx-om tj. ati+nevidija u istom kompu

ČVARCI = ČIPS OD SVINJE
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Radeon RX 5700 series are EOL

Izgleda da je RX5700 serija kartica EOL dok zanimljivo, RX5500XT i 5600XT kao i Polaris ostaju u proizvodnji.

Vjerojatno RX5700 ima nasljednika pa je visak dok ce nize serije i Polaris ostati da popune kao low end.

 

 

https://videocardz.com/newz/amd-radeon-rx-5700-series-reach-end-of-life

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.10.2020 14:13 (tutanjkamen).
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 5700 series are EOL

Pa recimo 6700XT ce bit doslovno refresh 5700XT kao sto je bilo sa 480-580

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
offline
AMD Navi

Prema ovom, 6700XT ce imati 6Gb memorije, malo vise taktove i vise stream procesora ali uzu sabirnicu i manju potrosnju od 5700xt.

Vjerojatno ce i cijena biti niza pa 5700 ne bi bila vise konkurentna

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi

Dakle tko trazi taj rang bolje nek zgrabi 5700xt dok moze. Tih 13 i pol kuna razlike struje godisnje nije opravdano za 6gb. Mislim da im je to jako glup potez, osim ak bude kostala ispod 2k

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.10.2020 16:58 (D3lBoy).
16 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 5700 series are EOL
D3lBoy kaže...

Pa recimo 6700XT ce bit doslovno refresh 5700XT kao sto je bilo sa 480-580

Ne, neče bit Navi1 refreš GPU grafa, na to moš zaboravit.

 

480 vs 580 pa to je ista arhitektura=tipičan refreš, u odnosu na RDNA vs RDNA2 gdje imaš vrlo bitne razlike+viši IPC itd.

 

40 CU žutanjak ako je to zamjena za zeleno, bit če okvirno minimalno 20-25% brži radi kombinacije višeg IPC-a+znatno više GPU frekvencije.

tutanjkamen kaže...

Prema ovom, 6700XT ce imati 6Gb memorije, malo vise taktove i vise stream procesora ali uzu sabirnicu i manju potrosnju od 5700xt.

Vjerojatno ce i cijena biti niza pa 5700 ne bi bila vise konkurentna

 Lista+tehnikalije je okvirno fejk, ili beskorisni klikbejt a dalje nema smisla niti raspravljat.

 

Jedino je sigurno da 80CU GPU stiže, a sve ostale jeftinije kombinacije vise u zraku jer AMD skriva detalje.

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
16 godina
offline
AMD Navi

Na stranu nagađanja, ja od RDNA2 najviše očekujem zbog Nvidijinog ishitrenog paper launcha i,

za njih, nevjerojatno niskih cijena...za razliku od nas, oni nešto znaju

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 5700 series are EOL
tutanjkamen kaže...

Izgleda da je RX5700 serija kartica EOL dok zanimljivo, RX5500XT i 5600XT kao i Polaris ostaju u proizvodnji.

Vjerojatno RX5700 ima nasljednika pa je visak dok ce nize serije i Polaris ostati da popune kao low end.

 

 

https://videocardz.com/newz/amd-radeon-rx-5700-series-reach-end-of-life

AMD: 'We are continuing to produce RX 5700 series graphics cards.

5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Veliki DIE Radjen ipak na 7nm+ tj 7 nm euv.

Uglavnom, navi 21 xt kaze ovaj, ima sliku DIE-a ali neda online da neki jadnik nebi odgovarao pred Lisom.

3080 pada barem u 50% igara, to vise nije tajna/mokri snovi-vec realnost.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.10.2020 3:21 (HCgamingCRO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Navi

Da, i? Kakve to ima veze? To što pada u igrama? 

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.10.2020 3:24 (cvaja997).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...

Veliki DIE Radjen ipak na 7nm+ tj 7 nm euv.

Uglavnom, navi 21 xt kaze ovaj, ima sliku DIE-a ali neda online da neki jadnik nebi odgovarao pred Lisom.

3080 pada barem u 50% igara, to vise nije tajna/mokri snovi-vec realnost.

 

ako nema nekakvo softversko rješenje da konkurira nvidinoj dlss pizdariji onda im to ne znači previše :D

15 godina
online
Re: AMD Navi
cvaja997 kaže...

Da, i? Kakve to ima veze? To što pada u igrama? 

 Oprosti, o čemu ovdje raspravljamo? Koja je ljepša? Koja više zarade donosi u minanju virtualnih valua? Kojma manje utjeće na okoliš?

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.10.2020 8:15 (Rhodin).
9 godina
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...
cvaja997 kaže...

Da, i? Kakve to ima veze? To što pada u igrama? 

 Oprosti, o čemu ovdje raspravljamo? Koja je ljepša? Koja više zarade donosi u minanju virtualnih valua? Kojma manje utjeće na okoliš?

Da, kad AMD ima manjak performansi onda se potežu i ti kriteriji.

Izgleda da neće biti slučaj ovaj put, ali kao što slijepci kažu - budemo vidjeli.

11 godina
online
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...

3080 pada barem u 50% igara, to vise nije tajna/mokri snovi-vec realnost.

 da realnost 

najprije treba skočiti, pa reći hop

 

naslušali smo se priča o nvidia killerima i od samog amd-a, a kamo li od kojekakvih jubito wannabe proroka, pa bi slijedio hladni tuš nakon izlaska

da ne govorimo o drugim marketinškim forama kad su se cherrypickale tri igre na predstavljanju pa se onda po tome mjerio odnos prema konkurenciji ili one priče kako će brzina hbm vrama nadoknaditi nedostatak od samo 4gb, pa bi začas uslijedilo razočaranje

 

treba malo stati na loptu, pričekati izlazak i prave recenzije jer ovako se samo bezveze dižu hajp i očekivanja, a poslije će biti pljuvanja po amd-u bezveze iako se amd praktično nije niti oglasio niti išta obećao otkako je izašla nevidijina 3xxx serija

 

 

12 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
HCgamingCRO kaže...

3080 pada barem u 50% igara, to vise nije tajna/mokri snovi-vec realnost.

 da realnost 

najprije treba skočiti, pa reći hop

 

naslušali smo se priča o nvidia killerima i od samog amd-a, a kamo li od kojekakvih jubito wannabe proroka, pa bi slijedio hladni tuš nakon izlaska

da ne govorimo o drugim marketinškim forama kad su se cherrypickale tri igre na predstavljanju pa se onda po tome mjerio odnos prema konkurenciji ili one priče kako će brzina hbm vrama nadoknaditi nedostatak od samo 4gb, pa bi začas uslijedilo razočaranje

 

treba malo stati na loptu, pričekati izlazak i prave recenzije jer ovako se samo bezveze dižu hajp i očekivanja, a poslije će biti pljuvanja po amd-u bezveze iako se amd praktično nije niti oglasio niti išta obećao otkako je izašla nevidijina 3xxx serija

 

 

 Ja sam ovo arhivirao.

 

Ako je istina kupit ću AMD grafu, ako nije ide u "sig" pokraj Derya).

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Bit će to mrak sig :)
Ali ovaj od Derya sam tek sad vidio jer sam na mobu pa sam prebacio na desktop verziju.


Poruka je uređivana zadnji put ned 4.10.2020 11:37 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
blackdevil kaže...
HCgamingCRO kaže...

Veliki DIE Radjen ipak na 7nm+ tj 7 nm euv.

Uglavnom, navi 21 xt kaze ovaj, ima sliku DIE-a ali neda online da neki jadnik nebi odgovarao pred Lisom.

3080 pada barem u 50% igara, to vise nije tajna/mokri snovi-vec realnost.

 

ako nema nekakvo softversko rješenje da konkurira nvidinoj dlss pizdariji onda im to ne znači previše :D

 Nebrini se ima, koliko sam popratio nece biti kao DLSS sada dobar, nekoja vrsta upscalinga+sharpening-a.... Navi2 ima machine learning io to je poznato.

picajzla0707 kaže...
HCgamingCRO kaže...

3080 pada barem u 50% igara, to vise nije tajna/mokri snovi-vec realnost.

 da realnost 

najprije treba skočiti, pa reći hop

 

naslušali smo se priča o nvidia killerima i od samog amd-a, a kamo li od kojekakvih jubito wannabe proroka, pa bi slijedio hladni tuš nakon izlaska

da ne govorimo o drugim marketinškim forama kad su se cherrypickale tri igre na predstavljanju pa se onda po tome mjerio odnos prema konkurenciji ili one priče kako će brzina hbm vrama nadoknaditi nedostatak od samo 4gb, pa bi začas uslijedilo razočaranje

 

treba malo stati na loptu, pričekati izlazak i prave recenzije jer ovako se samo bezveze dižu hajp i očekivanja, a poslije će biti pljuvanja po amd-u bezveze iako se amd praktično nije niti oglasio niti išta obećao otkako je izašla nevidijina 3xxx serija

 

 

 Ej vidi, vjv tze i kuci zovu picajzla jelte...nhf

Znas zasto AMD sada proizvodi kartice a ne AIB-ovi? aib-ovcima ce biti kartice poslane onak tj prije release-a da mogu natuknuti svoje naljepnice. Pa zato da se nista ne leak-a, mislis da bi se HUang-u svidjelo da zna da postoji profesionalna navi koja je 1-1 sa quadro6000 od 10k cuda jezgri? Ako ljudi iz AMD-ovog GPU odjela kazu citiram:" nema vise mamaca, navi2 je druga prica naspram navi1... iako nam je gpu odjel 1/3 onoga sto ima nvidija, ove godine ce se nvidija namuciti za svoj novac"... AKo netko od AMD-ovih inzinjera kaze to onda nema se vise sta raspravljati!! Shvatite da Raja i ekipa su odletjeli nakon vege, nije ovo vise stari AMD. A sada kad je poznato da ide na 7 nm EUV onda sam zbroji 2+2 i sve inf koje su tu i znat ces da 3080 pada u barem 50% igara. Kao sto sam prije ikojeg zen3 bencha rekao da nemoze biti ispod 25-30% naspram zen2, kada logicno zakljucujes sa inf koje su ti na stolu.

DarthMarkus kaže...
picajzla0707 kaže...
HCgamingCRO kaže...

3080 pada barem u 50% igara, to vise nije tajna/mokri snovi-vec realnost.

 da realnost 

najprije treba skočiti, pa reći hop

 

naslušali smo se priča o nvidia killerima i od samog amd-a, a kamo li od kojekakvih jubito wannabe proroka, pa bi slijedio hladni tuš nakon izlaska

da ne govorimo o drugim marketinškim forama kad su se cherrypickale tri igre na predstavljanju pa se onda po tome mjerio odnos prema konkurenciji ili one priče kako će brzina hbm vrama nadoknaditi nedostatak od samo 4gb, pa bi začas uslijedilo razočaranje

 

treba malo stati na loptu, pričekati izlazak i prave recenzije jer ovako se samo bezveze dižu hajp i očekivanja, a poslije će biti pljuvanja po amd-u bezveze iako se amd praktično nije niti oglasio niti išta obećao otkako je izašla nevidijina 3xxx serija

 

 

 Ja sam ovo arhivirao.

 

Ako je istina kupit ću AMD grafu, ako nije ide u "sig" pokraj Derya).

 Ajde pliz, siguran sam sada 100% da pored navi21 kupnja 3080 izgledat ce smijesna.KOme treba cuda naravno, ali za cisti gejming navi ce biti bolja/efikasnija  grafa i jeftinija naravno 

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.10.2020 11:33 (HCgamingCRO).
15 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...

 Ajde pliz, siguran sam sada 100% da pored navi21 kupnja 3080 izgledat ce smijesna.KOme treba cuda naravno, ali za cisti gejming navi ce biti bolja/efikasnija  grafa i jeftinija naravno 

 Wow sto se crvenis ne vidi se kraja tome...a kakvu ces tek boju poprimit kada zaista vidis kako stvari stoje s obzirom da crveniju ne mozes?

Bnet: mNik987#2148
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Bojim se da ce biti opet hladni tuševa onda ce pozeleniti.
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.10.2020 11:32 (dreadmoore).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice