AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.629.064
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
HCgamingCRO kaže...
MEGATAMA kaže...
jovial kaže...
rambox kaže...
Rhodin kaže...

Ima li u

 istine?

 

Je li AMD zaista uspio pripremit takvo iznenađenje?

Taj video je šrot, u odnosu na ovo dole gdje imaš samo jednu ili eventualno dvije bitnije informacije.

 

- AMD sam štanca grafe, i realno dalje niko nema dodatnih točnih i preciznih informacija

 

- Navi sa tri GPU hladnjak venta ipak očito stiže

 

 

 

Ako ideš logički, za AMD konzole su odrađene+CPU dio je čist pa eto sad mogu dalje radit ostale sitnice.

 

Ako AMD vidi(testiraš u praksi) da može+ako uopče imaju namjeru, izbacit če najaču grafu na način da na najačoj Navi grafi debelo dignu potrošnju struje.Recimo ovako, RDNA 2/10% brži od RTX 3080 ali eto Navi2 grafa ima 350W.S obzirom da se priča o tri modela, preostala dva slabija modela eto neče gurat preko određene granice efikasnosti.

 

Samo treba vidit kaj je Intel napravil sa i9 9900K/KS pogotovo, dakle gurnuti onako dosta ili debelo preko granice efikasnosti. Pa eto kaj dobiš, fotku za smjeh ili valjanje po tapisonu.Dakle oš ili neš bit prvak u gejmingu, za Intel nije bilo izbora ako oš bit prvak sa 5-10fps više u gejmingu.

 

  

 

Nevidija je okvirno napravila istu priču, Ampere je ipak gurnut u znatno veču potrošnju od ranijih očekivanja.Dosta krivnje ide na Samsung 8nm, koji je ipak znatno lošiji od TSMC 7nm proizvodnog procesa.

 MEGATAMA 

 

evo, drug rambox sve napisao tocno pred mjesec dana. 

GDJE tu pise da ce Big Navibit amd ekskluziva i limitirana edicija??

Isuse i tvoj "izvor" je rambox.

 

Kao sto rekoh daj link na ono sto si tvrdio bez ovakvih nebuloza.

 

 Bit ce vodeno hladjena gpu to.. ipak80 cu-a na preko 2.3-2.4 ghz je vruc posao

800-900 eura pravi sitnis kad gledas sta kosta sada 3080 ako ju se moze nabaviti a da nespominjem 3090.

Do nedavno si pisao da ce Big Navi bit 500-600eu na sto sam ti ja odgovarao da nema sanse da ce bit puno skuplje a tada jos nisam znao da je to llimitirana edicija.

Nemas ti vise pojma sta pises.....

Ili trolas cjelo vrijeme....ako je to slucaj,svaka cast na tolikom trudu.

 Pa zato sto nekcitas sto napisem jer mislis da sam trol pa neznas sada eto, nisam ja kriv

Pisao sam da ce 64 CU grafa biti 400-500 eura, 72 CU 600-700 a 80 CU ostavljam AMD-u mogu je i za 1000 prodavati nece biti skupa. I to sam jos raspodijelio ta tri SKU-a bas izgleda tocno, 64,72,80. Sa tri cipa su BIG NAVI- tj isti DIE samo cut-an.

I zato ce 80CU, znaci tootop model biti zasada AMD only jer ju je vjv tesko dobiti u velikom broju dobrih die-ova, ista prica kao 5950x koji ce odmah nmestati kao i 3950x...I  80CU navi ce odmah nestati vjv cu morati n a72 CU varijantu.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2020 20:04 (HCgamingCRO).
5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Stime da nemoram spominjati da onaj tko ce zeljeti odmah jednu od tri big navia ce ju i dobiti..72,i 64 cu 100% ce dobiti svatko tko ju zeli day one a 80 CU necu govoriti neznam.

AMD je najavio da ce biti i jedna narudjba po osobi i da ce biti captcha interagiranje sve kako nebi bilo idiota i botova da naprave nereda. Svaka cast AMD

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
jovial kaže...
rambox kaže...
Rhodin kaže...
evo, drug rambox sve napisao tocno pred mjesec dana. 

GDJE tu pise da ce Big Navi bit amd ekskluziva i limitirana edicija??

Isuse i tvoj "izvor" je rambox.

 

Kao sto rekoh daj link na ono sto si tvrdio bez ovakvih nebuloza.

 

 

The flagship Radeon RX 6900 XT graphics card will feature 80 Compute Units (CUs) with 5120 Stream Processors, it will be an AMD exclusive -- think of it like the Radeon VII, an AMD exclusive with no custom cards. There will be limited cards made, so it'll be a hot item for 2020 and even into 2021.

https://www.tweaktown.com/news/75814/heres-the-leaked-specs-on-next-gen-amd-radeon-rx-6900-xt/index.html

BF3:fluffy_inside
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Wolf88 kaže...
MEGATAMA kaže...
jovial kaže...
rambox kaže...
Rhodin kaže...
evo, drug rambox sve napisao tocno pred mjesec dana. 

GDJE tu pise da ce Big Navi bit amd ekskluziva i limitirana edicija??

Isuse i tvoj "izvor" je rambox.

 

Kao sto rekoh daj link na ono sto si tvrdio bez ovakvih nebuloza.

 

 

The flagship Radeon RX 6900 XT graphics card will feature 80 Compute Units (CUs) with 5120 Stream Processors, it will be an AMD exclusive -- think of it like the Radeon VII, an AMD exclusive with no custom cards. There will be limited cards made, so it'll be a hot item for 2020 and even into 2021.

https://www.tweaktown.com/news/75814/heres-the-leaked-specs-on-next-gen-amd-radeon-rx-6900-xt/index.html

To je vijest od danas,poanta?

11 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
Wolf88 kaže...
MEGATAMA kaže...
jovial kaže...
rambox kaže...
Rhodin kaže...
evo, drug rambox sve napisao tocno pred mjesec dana. 

GDJE tu pise da ce Big Navi bit amd ekskluziva i limitirana edicija??

Isuse i tvoj "izvor" je rambox.

 

Kao sto rekoh daj link na ono sto si tvrdio bez ovakvih nebuloza.

 

 

The flagship Radeon RX 6900 XT graphics card will feature 80 Compute Units (CUs) with 5120 Stream Processors, it will be an AMD exclusive -- think of it like the Radeon VII, an AMD exclusive with no custom cards. There will be limited cards made, so it'll be a hot item for 2020 and even into 2021.

https://www.tweaktown.com/news/75814/heres-the-leaked-specs-on-next-gen-amd-radeon-rx-6900-xt/index.html

To je vijest od danas,poanta?

 
Poanta je nisi čitao ovo:
...while the Radeon RX 6900 XT could be faster than the GeForce RTX 3080 but slower than the GeForce RTX 3090... that would be a Big Deal.

everyday i'm shuffling...
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi

 Nvidia im se otvorila kao Intel svojevremeno, odlična prilika za proboj radeon divizije.

9 godina
online
Re: AMD Navi
Luka123 kaže...

 
Poanta je nisi čitao ovo:
...while the Radeon RX 6900 XT could be faster than the GeForce RTX 3080 but slower than the GeForce RTX 3090... that would be a Big Deal.

 Ove vijesti koje mi kažu i info i šta bih trebao misliti o tome su mi najdraže

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Luka123 kaže...
MEGATAMA kaže...
Wolf88 kaže...
MEGATAMA kaže...
jovial kaže...
rambox kaže...
Rhodin kaže...
evo, drug rambox sve napisao tocno pred mjesec dana. 

GDJE tu pise da ce Big Navi bit amd ekskluziva i limitirana edicija??

Isuse i tvoj "izvor" je rambox.

 

Kao sto rekoh daj link na ono sto si tvrdio bez ovakvih nebuloza.

 

 

The flagship Radeon RX 6900 XT graphics card will feature 80 Compute Units (CUs) with 5120 Stream Processors, it will be an AMD exclusive -- think of it like the Radeon VII, an AMD exclusive with no custom cards. There will be limited cards made, so it'll be a hot item for 2020 and even into 2021.

https://www.tweaktown.com/news/75814/heres-the-leaked-specs-on-next-gen-amd-radeon-rx-6900-xt/index.html

To je vijest od danas,poanta?

 
Poanta je nisi čitao ovo:
...while the Radeon RX 6900 XT could be faster than the GeForce RTX 3080 but slower than the GeForce RTX 3090... that would be a Big Deal.

 Da, bilo bi...sokantno, barem meni. Zato mislim da nitko neocekuje pored 72 cu-a od 350W doslovno AMD ce izbaciti mozda 400W gpu? Neznam, Igor zna nesto ali rekao mora probaviti i vidjeti jos malo prije izbaci power spekoive za navi 21xtx iliti tu "6900xT".

 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Luka123 kaže...
MEGATAMA kaže...
Wolf88 kaže...
MEGATAMA kaže...
jovial kaže...
rambox kaže...
Rhodin kaže...
evo, drug rambox sve napisao tocno pred mjesec dana. 

GDJE tu pise da ce Big Navi bit amd ekskluziva i limitirana edicija??

Isuse i tvoj "izvor" je rambox.

 

Kao sto rekoh daj link na ono sto si tvrdio bez ovakvih nebuloza.

 

 

The flagship Radeon RX 6900 XT graphics card will feature 80 Compute Units (CUs) with 5120 Stream Processors, it will be an AMD exclusive -- think of it like the Radeon VII, an AMD exclusive with no custom cards. There will be limited cards made, so it'll be a hot item for 2020 and even into 2021.

https://www.tweaktown.com/news/75814/heres-the-leaked-specs-on-next-gen-amd-radeon-rx-6900-xt/index.html

To je vijest od danas,poanta?

 
Poanta je nisi čitao ovo:
...while the Radeon RX 6900 XT could be faster than the GeForce RTX 3080 but slower than the GeForce RTX 3090... that would be a Big Deal.

Ma kvotao si moj post gdje lika trazim link za ovu vijest od prije mjesec dana kako je tvrdio da je bila,pa mi nije bilo jasno tvoje kvotanje.

Ja se uopce necu iznenadit ako top model bude brz kao 3080 ALI to je bez Tensor i RT jezgri pa je to u konacnici za mene nedovoljno.

I jos kad se uzme u obzir da ce postojat samo referentnjaca....

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
Luka123 kaže...
MEGATAMA kaže...
Wolf88 kaže...
MEGATAMA kaže...
jovial kaže...
rambox kaže...
Rhodin kaže...
evo, drug rambox sve napisao tocno pred mjesec dana. 

GDJE tu pise da ce Big Navi bit amd ekskluziva i limitirana edicija??

Isuse i tvoj "izvor" je rambox.

 

Kao sto rekoh daj link na ono sto si tvrdio bez ovakvih nebuloza.

 

 

The flagship Radeon RX 6900 XT graphics card will feature 80 Compute Units (CUs) with 5120 Stream Processors, it will be an AMD exclusive -- think of it like the Radeon VII, an AMD exclusive with no custom cards. There will be limited cards made, so it'll be a hot item for 2020 and even into 2021.

https://www.tweaktown.com/news/75814/heres-the-leaked-specs-on-next-gen-amd-radeon-rx-6900-xt/index.html

To je vijest od danas,poanta?

 
Poanta je nisi čitao ovo:
...while the Radeon RX 6900 XT could be faster than the GeForce RTX 3080 but slower than the GeForce RTX 3090... that would be a Big Deal.

Ma kvotao si moj post gdje lika trazim link za ovu vijest od prije mjesec dana kako je tvrdio da je bila,pa mi nije bilo jasno tvoje kvotanje.

Ja se uopce necu iznenadit ako top model bude brz kao 3080 ALI to je bez Tensor i RT jezgri pa je to u konacnici za mene nedovoljno.

I jos kad se uzme u obzir da ce postojat samo referentnjaca....

 99% je sigurno da je vodeno hladjena

otprilike ovako, nebrini nije od AMD-a ikao pise ali eto graficka sada kako stvari stoje sa isitm spekovima osim memorije koju su nabubali malo jos...novi ddr6 samsung 16GBps-a isto kao 3080 po bandwith-u+ cache reorganizacija, dovoljno za uspijeh...IPC nemoram spominjati ili? Klok efektivni od jedno 2100-2500 kako se cini na custom modelima. Cijena hmm nadam se da je 899

 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2020 21:06 (HCgamingCRO).
15 godina
offline
Re: AMD Navi

Jebote ti sve znaš.  Kažeš da će za svakog biti po jedna navi po njihovom papar lanču, jak si daydreamer.

kradem mine iz minskog polja
10 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

ovo je ludje od sapunice. u svakom slucaju neko nekog sapuna.

 

informacija da nvidia cancela 3080 20gb i 3070 je totalno ludilo. izgleda da Jenson cita bug forum zajedno sa megatamom pa je sad skuzio da bi od ovog navija ipak moglo nesto bit... 

ajmo sad red izvlacenja informacija iz supka:

 

ako nvidija fakat nece izbaciti 3080 20 gb i 3070 to znaci 

- navi ce prepishat obe 

- ili hoper izlazi vec dogodine ili tsmc refresh izlazi dogodine, u svakom slucaju, 30 serija DoA

 

zapravo, refresh ne moze izaci jer 3090 je max 15% ispred 3080 pa to bas i nema smisla.

znaci 30 DoA, spremite se za  hopper na proljece/ljeto. srecom da nije bilo puno 30 serije za kupiti pa nece biti previse ljutih kupaca. 

 

postoji i opcija da je glasina totalni bs 

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2020 22:47 (jovial).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi

Ma muljatori fiskalizatori lihvari papar lančeri pišam im se u labrnju svima, vole to kažu. Opet sam im reko. 

kradem mine iz minskog polja
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Jebote ti sve znaš.  Kažeš da će za svakog biti po jedna navi po njihovom papar lanču, jak si daydreamer.

 Pa ne evo ti sve... i bilo je prije inf samo nitko eto nje htio vjerovati da AMD ima nesto i sada ga aje opalilo da izbaci najveci DIE. Znaci  Evo ti i u video-o nazalost mozda neznas njemacki da board partneri neznaju nista skoro jos o 6900xt jer ce to biti LISA su "rtx titan" model kako se cini, zato je i je sada limitirana a i mislim da ce ostati tako. Ono sto je pokazala na zen prezentaiji je ladno ova 72 CU grafa koja isto u vedeo-u vidis da ide na 2400-2500 mhz, to i 64 cu imaju board partneri vec i  zato imas leak, jer su samo cekali tako nesto. Sto odmah mozes zakljuciti da je AMD odlucio 10 dana(aib-ovci kako se cini imaju od subote/nedjelje ovo vjv) prije same najave vec pokrenuti dizajn i prvu proizvodnju kartica. Znaci do sredine 11 mj dolaze i prve custom modeli, vjeruj  mi ocekuj daleko bolju ponudu nego 3080 fijasko u 3 minute.

ALi opet 6900xt kako se cini ostaje samo sa potpisom Lise i vjv svojim cooler dizajnom ...moze biti vodeno, barem ja nagadjam tako, a moze biti i blower, tri venta sve moguce. 

I da svatko ko zeli uzeti navi ovaj vjv ce ju i dobiti vrlo brze i laske nego 3080 npr. Ova 72 CU je ta grafa sasvim dovoljno.

 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
15 godina
offline
Re: AMD Navi

Šlušaj mene vamo da ti ja kažem. Nečeš vidit ni navi ni jamper do proljeća. Upali su u govna Lisa/jensen pa se ližu.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2020 22:01 (dery).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Šlušaj mene vamo da ti ja kažem. Nečeš vidit ni navi ni jamper do proljeća. Upali su u govna/Lisa/jensen) pa se ližu.

 E onda cu kupiti konzolu i prodati komp dok nedodje ddr5 platforma.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...
dery kaže...

Šlušaj mene vamo da ti ja kažem. Nečeš vidit ni navi ni jamper do proljeća. Upali su u govna/Lisa/jensen) pa se ližu.

 E onda cu kupiti konzolu i prodati komp dok nedodje ddr5 platforma.

 a jesi razmislio da jednostavno ne kupis nista? 

15 godina
offline
AMD Navi

Mole se moderatori da spoje teme 
NVIDIA Ampere 30xx
   AMD Navi  to su udarne čat teme mi volimo a lot

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2020 22:09 (dery).
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
jovial kaže...
HCgamingCRO kaže...
dery kaže...

Šlušaj mene vamo da ti ja kažem. Nečeš vidit ni navi ni jamper do proljeća. Upali su u govna/Lisa/jensen) pa se ližu.

 E onda cu kupiti konzolu i prodati komp dok nedodje ddr5 platforma.

 a jesi razmislio da jednostavno ne kupis nista

 Lol ne, doslovno ako konzolu mogu dobiti a grafu ne rekao sam sta cu napraviti... mislim necu prodati pc vec vjv samo ostaviti za 1080p valorant apex, r6siege radi drustva. A konzola ladno sjedne u dnevnu na TV. Mislim ps5 ce me sa konzolom, remote-om, , karticom za dodanim prostorom, barem jedan kontroler+ cyberpunk izaci ko ova 6800xt oko 700 eura. Nepada mi napamet cekati novu godinu ili kasnije za grafu kad je vec navi3 u dizajniranju/planiranju, osim bas ako cijena bude tada manja od release-a i msrp-a. 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
15 godina
offline
AMD Navi

Ti živis u la-la landu definitivno Više čekam taj Big Navi launch nego Cyberpunk... baš će biti puno iznenađenja.

 

Isto tako, sad odjednom nije bed ako 80CU ne bude dostupan jer je to ipak "najbolji GPU od strane AMD-a"... a onda se s druge stranje kenja kako nema 3090ke nigdje za kupiti

 

Može biti samo dvije stvari - ili su se stvarno usrali Navija pa čekaju novi proces ili su pak odlučili da im ne treba 20GB model da bi se natjecali s klaunovima.

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.10.2020 8:32 (mrsmith).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi
mrsmith kaže...

Isto tako, sad odjednom nije bed ako 80CU ne bude dostupan jer je to ipak "najbolji GPU od strane AMD-a"... a onda se s druge stranje kenja kako nema 3090ke nigdje za kupiti

 

Nisam do sad vidio da je neko srao oko nedostupnosti 3090. Po meni je to poprilično nevažna kartica. 

15 godina
offline
Re: AMD Navi
Promster kaže...
mrsmith kaže...

Isto tako, sad odjednom nije bed ako 80CU ne bude dostupan jer je to ipak "najbolji GPU od strane AMD-a"... a onda se s druge stranje kenja kako nema 3090ke nigdje za kupiti

 

Nisam do sad vidio da je neko srao oko nedostupnosti 3090. Po meni je to poprilično nevažna kartica. 

A 6900XT će biti bitna?

It is always darkest just before the dawn.
5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Ampere 3090 nije top DIE..  iako je nvidia prezentirala ju kao titan like Performance..  samo sto titan ima 80+ sm-a a 3090 nekih 70inesto i nema titan drivere pa ju cak rtx titan pokida od prosle generacije u nekim workloadima.

Ova navi 6900xt ce biti Lisa su titan- sto niko nije ocekivao i trebalo bi svima biti drago da opet imamo konkurenciju.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...

Ampere 3090 nije top DIE..  iako je nvidia prezentirala ju kao titan like Performance..  samo sto titan ima 80+ sm-a a 3090 nekih 70inesto i nema titan drivere pa ju cak rtx titan pokida od prosle generacije u nekim workloadima.

Ova navi 6900xt ce biti Lisa su titan- sto niko nije ocekivao i trebalo bi svima biti drago da opet imamo konkurenciju.

Ma u kojim to molim te workloadima? 3090 je brža od Titana RTX cirka 2x (ili barem 1.7x)... ne samo 3090, i 3080 također.

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.10.2020 9:13 (mrsmith).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
mrsmith kaže...
HCgamingCRO kaže...

Ampere 3090 nije top DIE..  iako je nvidia prezentirala ju kao titan like Performance..  samo sto titan ima 80+ sm-a a 3090 nekih 70inesto i nema titan drivere pa ju cak rtx titan pokida od prosle generacije u nekim workloadima.

Ova navi 6900xt ce biti Lisa su titan- sto niko nije ocekivao i trebalo bi svima biti drago da opet imamo konkurenciju.

Ma u kojim to molim te workloadima? 3090 je brža od Titana RTX cirka 2x (ili barem 1.7x)... ne samo 3090, i 3080 također.

 Specviewperf npr

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.10.2020 9:17 (HCgamingCRO).
13 godina
offline
Re: AMD Navi
mrsmith kaže...
Promster kaže...
mrsmith kaže...

Isto tako, sad odjednom nije bed ako 80CU ne bude dostupan jer je to ipak "najbolji GPU od strane AMD-a"... a onda se s druge stranje kenja kako nema 3090ke nigdje za kupiti

 

Nisam do sad vidio da je neko srao oko nedostupnosti 3090. Po meni je to poprilično nevažna kartica. 

A 6900XT će biti bitna?

Ovisi o cijeni i isplativosti. 

 

Vidjet ćemo uskoro, AMD je pokazao nekaj, ali ne znamo koja je kartica u pitanju...Ali sumnjam da imaju nekaj kaj je ekvivalent 3090.

15 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...
mrsmith kaže...
HCgamingCRO kaže...

Ampere 3090 nije top DIE..  iako je nvidia prezentirala ju kao titan like Performance..  samo sto titan ima 80+ sm-a a 3090 nekih 70inesto i nema titan drivere pa ju cak rtx titan pokida od prosle generacije u nekim workloadima.

Ova navi 6900xt ce biti Lisa su titan- sto niko nije ocekivao i trebalo bi svima biti drago da opet imamo konkurenciju.

Ma u kojim to molim te workloadima? 3090 je brža od Titana RTX cirka 2x (ili barem 1.7x)... ne samo 3090, i 3080 također.

 Specviewperf npr

Opet pričaš gluposti. Ne skalira dovoljno dobro zbog određenih Quadro/Titan featuresa koje Geforce kartice nemaju aktivirane... ali opet razvali Titan RTX.

It is always darkest just before the dawn.
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
mrsmith kaže...
HCgamingCRO kaže...
mrsmith kaže...
HCgamingCRO kaže...

Ampere 3090 nije top DIE..  iako je nvidia prezentirala ju kao titan like Performance..  samo sto titan ima 80+ sm-a a 3090 nekih 70inesto i nema titan drivere pa ju cak rtx titan pokida od prosle generacije u nekim workloadima.

Ova navi 6900xt ce biti Lisa su titan- sto niko nije ocekivao i trebalo bi svima biti drago da opet imamo konkurenciju.

Ma u kojim to molim te workloadima? 3090 je brža od Titana RTX cirka 2x (ili barem 1.7x)... ne samo 3090, i 3080 također.

 Specviewperf npr

Opet pričaš gluposti. Ne skalira dovoljno dobro zbog određenih Quadro/Titan featuresa koje Geforce kartice nemaju aktivirane... ali opet razvali Titan RTX.

 Pa kada postas ono sto je bolje za 3090..

Sta je sa Siemens nx, solidworks-om doslovno je titan x2 brza.

Ova nema titan drivere niti ce biti ikada, tako da nerazumijem kaj ju reklamiraju kao titan like Performance...kad nikad nece imati titan drivere.

I svejedno 3090 nije top DIE. Titan je od 80 i nesto SM-a...3090 je 2080ti nasljednik ili kako je Rambo rekao 3080 za nabrijanim Akropovic ispusnim sustavom.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.10.2020 9:35 (HCgamingCRO).
15 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...

Pa kada postas ono sto je bolje za 3090..

Sta je sa Siemens nx, solidworks-om doslovno je titan x2 brza.

Ova nema titan drivere niti ce biti ikada, tako da nerazumijem kaj ju reklamiraju kao titan like Performance...kad nikad nece imati titan drivere.

I svejedno 3090 nije top DIE. Titan je od 80 i nesto SM-a...3090 je 2080ti nasljednik ili kako je Rambo rekao 3080 za nabrijanim Akropovic ispusnim sustavom.

Pričaš kao da će 6900XT imati sve što ima Titan Vidjeli smo kako je to sa Radeon VII izgledalo... gdje su je nvidia gaming kartice od pred 2 generacije izvrtile kao budalu, osim u 2 testa (medical i catia).

It is always darkest just before the dawn.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice