AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.626.891
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
AMD Navi

Ma realitime refleksije su samo jedan dio raytracinga (čak su i najmanje zahtjevne)... svaki PBR engine može prikazati lijepe refleksije bez raytracinga (screen based, doduše ne accurate, no sve se da fejkati).

 

Stvar je u tome da raytracing scene donosi realtime igru svjetla, sjene, loma svjetlosti - dakle točno onako kako bi se ponašali u stvarnim uvjetima, bez potrebe za raznoraznim screen based rješenjima i hackovima. Evo možda ovaj video prikaže blagodati koje realitime raytracing donosi (iako je star 2 godine) - primjerice realitime caustics vode/donjeg dijela mosta i općenito osvjetljenja scene, sjene koje dolaze iz više izvora, itd.

 

 

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 18:29 (mrsmith).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi
mrsmith kaže...

Ma realitime refleksije su samo jedan dio raytracinga (čak su i najmanje zahtjevne)... svaki PBR engine može prikazati lijepe refleksije bez raytracinga (screen based, doduše ne accurate, no sve se da fejkati).

 

Stvar je u tome da raytracing scene donosi realtime igru svjetla, sjene, loma svjetlosti - dakle točno onako kako bi se ponašali u stvarnim uvjetima, bez potrebe za raznoraznim screen based rješenjima i hackovima. Evo možda ovaj video prikaže blagodati koje realitime raytracing donosi (iako je star 2 godine) - primjerice realitime caustics vode/donjeg dijela mosta i općenito osvjetljenja scene, sjene koje dolaze iz više izvora, itd.

 

 meni ta igra izgleda kao govno sa off i on opcijom.

15 godina
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...
mrsmith kaže...

Ma realitime refleksije su samo jedan dio raytracinga (čak su i najmanje zahtjevne)... svaki PBR engine može prikazati lijepe refleksije bez raytracinga (screen based, doduše ne accurate, no sve se da fejkati).

 

Stvar je u tome da raytracing scene donosi realtime igru svjetla, sjene, loma svjetlosti - dakle točno onako kako bi se ponašali u stvarnim uvjetima, bez potrebe za raznoraznim screen based rješenjima i hackovima. Evo možda ovaj video prikaže blagodati koje realitime raytracing donosi (iako je star 2 godine) - primjerice realitime caustics vode/donjeg dijela mosta i općenito osvjetljenja scene, sjene koje dolaze iz više izvora, itd.

 

 meni ta igra izgleda kao govno sa off i on opcijom.

Također Linkao sam je jer se dobro vide neke od razlika.

It is always darkest just before the dawn.
15 godina
offline
AMD Navi

Gle, ili tracaš zrake da vidiš kako se odbijaju i gdje ostavljaju refleksije, ili aproksimiraš nekim mrljama slične boje i cca sličnog oblika (uz upitan rezultat).

 

Možete to zvat kakica, govno, ili reć da se pas posro, ali tako je.

Bez RT-a NEMA RT-a, ne postoji aproksimacija, ne postoji realizam bez (između ostalog) RT-a.

 

Sad, u kojoj mjeri to treba forsirat i ko to gdje primjeti je upitno. Meni je fora moć vidjet odraz u vodi, u staklu... Fora je po sjeni pretpostavit gdje se što nalazi. Trenutno to nije moguće u večini igara, vrlo je neprecizno gdjegod se aproksimira, i jedino u RT naslovima gdje se zaista računa sjena u odnosu na položaj tijela koji ju stvara u odnosu na izvor svjetlosti, je ta sjena realistična. Jednako tako bez toga zaboravi refleksije u vodi i staklu.

 

Trenutno se radi na tome da se dio hardvera dedicira za RT. nVidia to ima, AMD... vidjet ćemo koliko uspješno će se nositi sa zadanim.

 

Nema tu puno filozofije, ili će raditi, ili neće, ili će bit usporediv, ili neće.

 

Ja recimo vidim jednu opciju gdje bi AMD mogao zaraditi puno, primjerice da ponudi RT 6800XT koji je usporedan u "raw power" sa RTX3080, no RT na razini 2080Ti, po cijeni 5% višoj od 3070. Time imaš puno jaču karticu gdje nema RT-a, usporednu gdje postoji, i isplati se dat razliku. Ako je sličan omjer snaga, a cijena "oko" RTX3080... meh.

 

Nisam uvjeren da će RT bit na razini nVidia RT+DLSS.

 

Naravno, pod uvjetom da grafe budu dostupne, da driveri budu solidni....

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Navi

Vecina ljudi pod Ray tracing smatra refleksije, no to je iako naj zamjetniji, samo dio rt, isto tako i najlakse fejkan aspekt rt. Osvijetljenje je bitno, dinamican global illumination, sve to vec postoji duze vrijeme, ali je raskomadano i implementirani su samo određeni dijelovi (primjerice cryengine i GI). I nvidia/developeri bi trebali bolje definirati sto misle kad kazu da određena igra supporta ray tracing, jer primjerice novi COD također ima "RT support" a zapravo su samo sjene, i gotovo je neprimjetno.

Ima jako puno aspekata koje trebaju jasnije definirati, nije sve gi, niti refleksije, niti sjene...

A ova ogledala od refleksija imamo vec godinama i funkcioniraju savršeno, eto npr forza horizon 3, igra iz 2016. jest da nije real time vec 2 puta renderana i invertana ista scena, al kog briga?! Radi fantasticno, a izgleda bolje nego one tuge od refleksija u BFV

 

Premotati na 3:50

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 18:37 (D3lBoy).
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
mrsmith kaže...

Ma realitime refleksije su samo jedan dio raytracinga (čak su i najmanje zahtjevne)... svaki PBR engine može prikazati lijepe refleksije bez raytracinga (screen based, doduše ne accurate, no sve se da fejkati).

 

Stvar je u tome da raytracing scene donosi realtime igru svjetla, sjene, loma svjetlosti - dakle točno onako kako bi se ponašali u stvarnim uvjetima, bez potrebe za raznoraznim screen based rješenjima i hackovima. Evo možda ovaj video prikaže blagodati koje realitime raytracing donosi (iako je star 2 godine) - primjerice realitime caustics vode/donjeg dijela mosta i općenito osvjetljenja scene, sjene koje dolaze iz više izvora, itd.

 

 

 Je*es mi sve ali ovaj prvi video izgleda kao prvi Bioshock sto se vode i refleksija u vodi tice,m pogotovo tamo ispod mosta.

 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
11 godina
offline
AMD Navi

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Nego, kad smo kod ray tracinga, obzirom da će big navi to imati bez dodatnog hardvera u obliku zasebnih rt jezgri, jel se išta najavljivalo da bi rt sposobnosti mogle dobiti i prve generacije navi?
Mislim, da vlasnici 5700/xt ne ostanu baš skroz posrani jer neki su do prije koji dan kupovali te grafe i ovdje je većina forumaša glasala za hardver koji nemere pokretat trenutno najnajhajpaniju tehnologiju, dakle za hw koji je potpuno u suprotnosti s inače najčešćim argumentom amd fanova - future proof
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Evo izgleda da 6800xt ima 128mb nekog cache-a, znaci nije samo reorganizacija l1 i l2.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Nego, kad smo kod ray tracinga, obzirom da će big navi to imati bez dodatnog hardvera u obliku zasebnih rt jezgri, jel se išta najavljivalo da bi rt sposobnosti mogle dobiti i prve generacije navi?
Mislim, da vlasnici 5700/xt ne ostanu baš skroz posrani jer neki su do prije koji dan kupovali te grafe i ovdje je većina forumaša glasala za hardver koji nemere pokretat trenutno najnajhajpaniju tehnologiju, dakle za hw koji je potpuno u suprotnosti s inače najčešćim argumentom amd fanova - future proof

 Realno, večini ljudi živo se fučka za RayTracing i sve kaj uz njega ide.To je samo bižuterija ili šminka, i jako me podsječa na TV HDR tehnikaliju za koju večinu ljudi boli đon od pete.Odi po ulici pa pitaj raju na preskokce, kad kupujete/ili ste kupovali TV da li znate što je HDR=samo to prebaci na Ray Tracing.

 

https://www.pcgamer.com/xbox-architect-on-ray-tracing-developers-still-want-to-use-traditional-rendering-techniques-without-a-performance-penalty/

 

Evo ti pa se Rejtrejsaj, i to bi bilo to dakle dalje nastavit sa normalnim životom ili gejmingom.

 

 

 

 

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Hahaha. Začudo, amd se ne slaže s tobom, pa su se itekako potrudili da budući hw koji prodaju ne ostane bez toga :)))
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi

ZNaci kako ce AMD imati RT na navi1? Neide, to je vecina jos GCN arhiktetura bez ikakvog AI potencijala.. Valjda cete nakon 17sati shvatiti sto se govori unazad godinu dana... AMD se danas vraca u high end GPU vode. Zasto nvidia nije omogucila RT na pascalu npr kad je turing izasao, dlss? Zasto mi to neodgovoris? I zasto bi AMD, u navi1 koji je imala HW bug, GCN arhiktetura vecinom jos. 

Trebat ce vam danas hrpa tableta za smirenje, korisnici 3080 kada vide svoju grafu iza 6800xt. Bit ce to gadno, jasno mi je, dlss imate jos do 12-1 mj..i sta onda? Sama nvidia to zna a vi jos ko guske u magli. 

Pogledajte sta je nvidia napravila sa ampere release-om. NIje ni sa pascalom bilo bolje ali daaaaleeekooo od ovoga. Znaci ljubite kompaniju koja nemari 1% za vas, neka se lova vrti a veliter sve su to pare kakvi fanboysi...Barem AMD nazove grafu Big navi jel smo MI to tako nazvali, imaju komunikaciju snama, shvacaju probleme dolazili su svakakvi driveri i bilo je bolje. Doslovno mj dana prije release-a je AMD uputio partnerima poziv da se jave da dogovore sve kako nebi bilo ampere fijasko opet.

Znaci onako, svi ste vi BMW dijeca koja nagaze pa neznaju sa guznim pogonom i zavrse u jarku.

I pored svakakvih uvreda za vrapce, za ovo za ono, na kraju sam drzao do svojih rijeci sta ce biti navi i eto, na kraju se budala/ludjak idiot smije.

I kad nisma u pravu to priznam i ispricam se za razliku od vecine, pitaj megatamu.

 

Pozivam vas sve na event u 17h bit ce najs 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Zašto nevidija nije omogućila na pascalu rt i dlss sam rekao u pitanju i opće je poznato - zato jer pascal nema hw za to. I što si se uzjebo, pitam sasvim regularno pitanje jer bi rt omogućio vlasnicima 5700/xt igranje s ray tracingom koji i amd itekako reklamira za konzole i big navi, a kako se zasniva na sofveru i klasičnim jezgrama ne vidim neke prepreke. Ali ok, saznat ćemo više o tome danas, nadajmo se najboljem
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Zašto nevidija nije omogućila na pascalu rt i dlss sam rekao u pitanju i opće je poznato - zato jer pascal nema hw za to. I što si se uzjebo, pitam sasvim regularno pitanje jer bi rt omogućio vlasnicima 5700/xt igranje s ray tracingom koji i amd itekako reklamira za konzole i big navi, a kako se zasniva na sofveru i klasičnim jezgrama ne vidim neke prepreke. Ali ok, saznat ćemo više o tome danas, nadajmo se najboljem

 PA budimo ralni ni navi nema zasebne jezgre: vise manje je sve preko software-a ali su morali mijenjati arhikteturu neke sitnice sigurno kako bi to i radilo kako spada.

Sto se konzola tice, da je AMD-ov RT tako los mislite da bi to konzole implementirale, pa one izlaze svakih 5 godina u prosijeku treba im future proof.

I jos uvijek stojim do toga da AMD RT ON ce imati manji perf hit neko ampere, znaci pusti onaj port royale, to je sinteticki benchmark 100% RT performira bolje od 2080ti koja je do jucer sa RT jezgrama ipak bila top.

U igrama ce se odvijati nesto sasvim suprotno.

ALi da jos par sati znacemo sve...napokon

 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 7:14 (HCgamingCRO).
14 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Nego, kad smo kod ray tracinga, obzirom da će big navi to imati bez dodatnog hardvera u obliku zasebnih rt jezgri, jel se išta najavljivalo da bi rt sposobnosti mogle dobiti i prve generacije navi?
Mislim, da vlasnici 5700/xt ne ostanu baš skroz posrani jer neki su do prije koji dan kupovali te grafe i ovdje je većina forumaša glasala za hardver koji nemere pokretat trenutno najnajhajpaniju tehnologiju, dakle za hw koji je potpuno u suprotnosti s inače najčešćim argumentom amd fanova - future proof

moguće da će dobiti, kao što je i kod nvidije dobila mogućnst gtx serija kartica.

za sada RT izgleda dobro na konzoli i naviju.

 

11 godina
offline
Re: AMD Navi
A vidiš, skroz sam zaboravio dxr, nisam čak niti isprobao na svojoj gtx 1070. A zašto onda amd još nije to omogućio na 5700/xt, vidim po internetima da se dxr support za stariji navi spominjao još prošle godine i od tada ništa
14 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
A vidiš, skroz sam zaboravio dxr, nisam čak niti isprobao na svojoj gtx 1070. A zašto onda amd još nije to omogućio na 5700/xt, vidim po internetima da se dxr support za stariji navi spominjao još prošle godine i od tada ništa

 pretpostavljam da su imali prečeg posla ali tko zna.

11 godina
offline
Re: AMD Navi
:)
Nevidija je onako usput nabacila dxr support za prastare grafe, a amd već godinu i po ima prečeg posla iako su im 5700/xt svo to vrijeme udarna ponuda gpu???
8 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

AMD plans to show how RDNA 2 enables "a new level of fidelity" in these 5 games..... AMD will deliver an answer to Nvidia's DLSS technology, an alternative upscaling technology which will work across AMD's RDNA 2 products. With all next-generation consoles running on AMD silicon, such a feature has the potential to transform the gaming landscape, especially if it is available on non-Radeon hardware through an API like DirectML. We have previously discussed how DirectML could be used to deliver DLSS-like results.

 

 

CHOO CHOOO!!

 

 

#YOLO
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
:)
Nevidija je onako usput nabacila dxr support za prastare grafe, a amd već godinu i po ima prečeg posla iako su im 5700/xt svo to vrijeme udarna ponuda gpu???

 da, jer fokus je na konzole, tak jasno.

13 godina
offline
AMD Navi

Jaoo hype, idemoooo.

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Navi

Danas je veliki dan za AMD , pocetak problema za Nvidiu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Navi

jednaki jedni i drugi, naplatiti će koliko mogu.

Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Fokus na konzole, a izdali 60 drivera u tih godinu i pol, samo ne dxr podršku. Tak jasno kažeš :))))
14 godina
offline
Re: AMD Navi
od kuda znaš da nije takav ugovor sa sony/microsftom da konzole imaju prioritet? vidiš da je navi prvenstveno razvijan za nove konzole, da nije tako izašao bi ranije ili kasnije, ali izlazi po narudžbi. i zašto ulagati u pc gaming marketing, plaćati developerima da to implementiraju samo za PC ak im to donosi pre malo novaca? sad će multiplatformski naslovi imati RT i na PC i neki oblik DLSS-a jer očito tskav upscaling ide po narudžbi za nove konzole.
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Kakve veze imaju sony i ms s njihovim grafama za pc tržište, ako su mogli izdati toliko drivera, mogli su u ubaciti i dxr support. Možda ovo, možda ono, možda su u šumi, ali kako god okreneš podršku za dxr nisu dali niti za udarnu seriju gpu, a kamo li za starije, bez ikakvog objašnjenja, iako se to najavljuje skoro dvije godine
14 godina
offline
AMD Navi

nije možda nego će sada biti sa izlaskom novih konzola, sve je logično, barem meni.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Sorry, ali meni i dalje nije jasno kakve veze imaju konzole sa gpu za pc tržište u podršci za dxr. Apasolutno nigdje se to u najavama te podrške nije spominjalo niti su igdje to iskomunicirali. A bogme nigdje nisam vidio da će to doći 'sad nakon konzola'.
Tako se može izmisliti bilo kakvo opravdanje i nazvati ga logičnim. Meni je recimo logično da namjerno ne daju tu podršku kako bi prodali što više navi2 kartica
14 godina
offline
AMD Navi

sve 5, ne tvrdim da ne pričam totalne gluposti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Sorry, ali meni i dalje nije jasno kakve veze imaju konzole sa gpu za pc tržište u podršci za dxr. Apasolutno nigdje se to u najavama te podrške nije spominjalo niti su igdje to iskomunicirali. A bogme nigdje nisam vidio da će to doći 'sad nakon konzola'.
Tako se može izmisliti bilo kakvo opravdanje i nazvati ga logičnim. Meni je recimo logično da namjerno ne daju tu podršku kako bi prodali što više navi2 kartica

 pa rekli su jos pred dvije godine da RT nije na tapetu jer HW to ne moze podrzavati. tko god je kupio amd karticu RT mu nije bio bitan, inace bi kupio nvidiju. 

u medjuvremenu su ocito nesto radili. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice