AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.635.286
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Kod Amd-a se skok u performansama ne može mjerit s prethodnom generacijom jer jednostavo ne stane u graf koliko je to veliki skok.
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Navi

Danas radim pa kada dodjem doma pogledat cu to u miru i donjet zakljucak.

Kad izlaze na trziste?

Moj PC  
1 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
toxic kaže...

 opet pitam, nisam dobio odgovor, s kime da usporede rast performansi rdna 2 serije koja trenutno ide van ?

 sa duplo manjom i duplo jeftinijom grafom prošle generacije sigurno ne, pogotovo ne na način da kažu da je generacijski skok 2x

 

jel bi ti bilo u redu da je nevidija za pascala uspoređivala gtx 1080 sa gtx 960 i govorila da je generacijski skok 4x?

 Nvidia je srala puno vise puta...

ja ne vidim opet problem kada je sve sto su rekli fucking istina...

 

2 x performanse u odnosu na proslu najjacu seriju... meni je to odlicno... a tebi ako je to nebuloza neka ti je....

Bnet: mNik987#2148
9 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

Danas radim pa kada dodjem doma pogledat cu to u miru i donjet zakljucak.

Kad izlaze na trziste?

 ova najjača 6900xt izlazi 8.12.

 

a ove 6800 i 6800xt izlaze 18.11.

15 godina
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...

Eto i detalja RDNA2 Ray Tracing hardvera, dakle jedan Ray ubrzivač na svaku GPU CU komponentu/64 GPU jezgre.

 

 

Kao primjer RX 6800 ima 60 CU, dakle ta grafa ima 60 Ray Tracing Acceleratora.

 

 Čovjek dao najkorisniji komentar na cijalih zadnjih stranica - nitko ništa...

16 godina
offline
Re: AMD Navi
Tiha misa u nvidia taboru, ha?
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
toxic kaže...

 Nvidia je srala puno vise puta...

ja ne vidim opet problem kada je sve sto su rekli fucking istina...

 

2 x performanse u odnosu na proslu najjacu seriju... meni je to odlicno... a tebi ako je to nebuloza neka ti je....

 što je nevidija srala je drugi par opanaka, za to smo svi pljuvali jensena i njegove tvrdnje o 100% rasta

 

no ovdje nije riječ o 2x perfomansi u odnosu na najjaču seriju, nego kažu da je generacijski skok 2x veći, a to jednostavno nije istina - generacijski je skok jedva 10%

12 godina
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...
rambox kaže...

Eto i detalja RDNA2 Ray Tracing hardvera, dakle jedan Ray ubrzivač na svaku GPU CU komponentu/64 GPU jezgre.

 

 

Kao primjer RX 6800 ima 60 CU, dakle ta grafa ima 60 Ray Tracing Acceleratora.

 

 Čovjek dao najkorisniji komentar na cijalih zadnjih stranica - nitko ništa...

 Ne zanima nas ray trashing nego samo sirova snaga. 

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

Danas radim pa kada dodjem doma pogledat cu to u miru i donjet zakljucak.

Kad izlaze na trziste?

 Nemoj dolazit doma, molimo te!

7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Prodajem Radeon HD6800 za 400€, tko prvi - njegova.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
mislioc kaže...
Rhodin kaže...
rambox kaže...

Eto i detalja RDNA2 Ray Tracing hardvera, dakle jedan Ray ubrzivač na svaku GPU CU komponentu/64 GPU jezgre.

 

 

Kao primjer RX 6800 ima 60 CU, dakle ta grafa ima 60 Ray Tracing Acceleratora.

 

 Čovjek dao najkorisniji komentar na cijalih zadnjih stranica - nitko ništa...

 Ne zanima nas ray trashing nego samo sirova snaga. 

 

Tebe zanima samo DLSS, i sam si rekao da cekas Navi samo da snizi cijene Amperu (osim ako post nisi u meduvremenu editirao). 

Evo AMD ti je donio dobar poticaj da Nvidia smanji cijene / izbaci super... Ne znam zasto trollas po forumu. 

Slobodno se mozes zahvaliti AMD-u i gledati hoce li Nvidija uopce reagirat.

A kad reagira, lijepo kupis RTX 9060 po pristojnoj cijeni.

 

AMD Fanboyčina
10 godina
offline
AMD Navi

Nadam se da ovaj RA=CU nije dijeljenje snage, aka da nebi vidili drasticni cut u RT scenarijima, ako dijele snagu. Kažem AKO, možda su nadoštiklali, al' sjeti me malo Bulldozera sa FPU.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
toxic kaže...

 opet pitam, nisam dobio odgovor, s kime da usporede rast performansi rdna 2 serije koja trenutno ide van ?

 sa duplo manjom i duplo jeftinijom grafom prošle generacije sigurno ne, pogotovo ne na način da kažu da je generacijski skok 2x

 

jel bi ti bilo u redu da je nevidija za pascala uspoređivala gtx 1080 sa gtx 960 i govorila da je generacijski skok 4x?

 PA ti nerazumijes da AMD nije imao jacu grafu bokte mazo 

Cak vega 7 je bliza po msrp-u ali je iste perf kao 5700xt skoro(malo jaca) ali je i izasla prije 5700xt...znaci sa kojom grafickom da AMD usporedjuje ajde onda ti reci?  I kojom logikom si doao da je generacijski skok 10% stvarno nerazumijem o cemu pricas ja samo vidim grafove koje kazu nesto drugo a FPS je najbitniji i jos trosi manje od ampere..di ces bolje..sta ti je Boze

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 21:28 (HCgamingCRO).
12 godina
offline
Re: AMD Navi
GdjeSuBikovi kaže...
mislioc kaže...
Rhodin kaže...
rambox kaže...

Eto i detalja RDNA2 Ray Tracing hardvera, dakle jedan Ray ubrzivač na svaku GPU CU komponentu/64 GPU jezgre.

 

 

Kao primjer RX 6800 ima 60 CU, dakle ta grafa ima 60 Ray Tracing Acceleratora.

 

 Čovjek dao najkorisniji komentar na cijalih zadnjih stranica - nitko ništa...

 Ne zanima nas ray trashing nego samo sirova snaga. 

 

Tebe zanima samo DLSS, i sam si rekao da cekas Navi samo da snizi cijene Amperu (osim ako post nisi u meduvremenu editirao). 

Evo AMD ti je donio dobar poticaj da Nvidia smanji cijene / izbaci super... Ne znam zasto trollas po forumu. 

Slobodno se mozes zahvaliti AMD-u i gledati hoce li Nvidija uopce reagirat.

A kad reagira, lijepo kupis RTX 9060 po pristojnoj cijeni.

 

 Vidim da si se nagutao dima od bengalki jučer u Splitu pa ti još nije dobro. 

7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
mislioc kaže...
GdjeSuBikovi kaže...
mislioc kaže...
Rhodin kaže...
rambox kaže...

Eto i detalja RDNA2 Ray Tracing hardvera, dakle jedan Ray ubrzivač na svaku GPU CU komponentu/64 GPU jezgre.

 

 

Kao primjer RX 6800 ima 60 CU, dakle ta grafa ima 60 Ray Tracing Acceleratora.

 

 Čovjek dao najkorisniji komentar na cijalih zadnjih stranica - nitko ništa...

 Ne zanima nas ray trashing nego samo sirova snaga. 

 

Tebe zanima samo DLSS, i sam si rekao da cekas Navi samo da snizi cijene Amperu (osim ako post nisi u meduvremenu editirao). 

Evo AMD ti je donio dobar poticaj da Nvidia smanji cijene / izbaci super... Ne znam zasto trollas po forumu. 

Slobodno se mozes zahvaliti AMD-u i gledati hoce li Nvidija uopce reagirat.

A kad reagira, lijepo kupis RTX 9060 po pristojnoj cijeni.

 

 Vidim da si se nagutao dima od bengalki jučer u Splitu pa ti još nije dobro. 

 Ja ne zivim u Splitu. Nisam znao da dim bengalki utjece na kognitivne sposobnosti.

AMD Fanboyčina
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Dečki, što velite 300w za 3090 referentnjaču i 3090 perf ?Mislim da će aibovci ovdje napraviti perfomance čudovište.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...

 PA ti nerazumijes da AMD nije imao jacu grafu bokte mazo 

Cak vega 7 je bliza po msrp-u ali je iste perf kao 5700xt skoro(malo jaca) ali je i izasla prije 5700xt...znaci sa kojom grafickom da AMD usporedjuje ajde onda ti reci?  I kojom logikom si doao da je generacijski skok 10% stvarno nerazumijem o cemu pricas ja samo vidim grafove koje kazu nesto drugo a FPS je najbitniji i jos trosi manje od ampere..di ces bolje..sta ti je Boze

 gledaj, probat ću još jednom objasniti

ovo da su morali usporediti 6800xt sa 5700xt je toxicova izmišljotina, nigdje u slajdu nije navedeno da je rast perfomansi sada najjače grafe i prošle najjače grafe 2x, nego da je GENERACIJSKI rast perfomansi 2x

 

generacijski nasljednik 5700xt je 6700xt ako će imat istu cijenu i isti broj cu, barem otprilike

zato 'generacijski rast perfomansi' mjeriš generacijski kompatibilnim grafama, ne mjeriš ga usporedbom duplo manje i duplo jeftinije grafe s top modelom

 

jel sad jasnije?

naravno da je najvažnija usporedba s konkurencijom, tu nemam nikakvih prigovora što se tiče raw perfomansi - uspoređuješ iste klase i 6800xt je tu negdje ili malo jača od 3080 i to je izvrsno

no, rekao sam da ću malo sraćkati i uhvatio sam se slajda u kojem žestoko serendaju i lažu, još to pokušavajući sakrit time da nisu naveli koja je grafa rdna2 u odnosu na 5700xt - a nisu naveli zato jer je tako lakše muljati

 

to je sve, ništa više od toga, i nema nikakve potrebe praviti se blesav, izmišljati usporedbe 'dviju najjačih kartica' u dvije generacije i slične gluposti

grafe su super sudeći po prezentaciji, ali da muljaju i seru to je istina i na to sam ukazao jer se isto tako sralo po 3080 kako generacijski nije nikakav napredak, od raw perfomansi do rt perfomansi i to na desetke stranica u ampere temi 

11 godina
offline
Re: AMD Navi
Pero Dinamit kaže...
Tiha misa u nvidia taboru, ha?

 

nije samo tamo 

8 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Jučer odlične recenzije RTX3070, a danas još zanimljivija RX6800.. ok, nešto je skuplja, al fora izgleda ovaj infinty cache uz 16GB VRAMa koji je čak i nešto većeg takta nego ovih 8GB na RTX3070. 

 

Markiša RIG:

AMD 5900X 12C/24T

32GB DDR4 4000MHz

Radeon RX 6800 XT 16GB

ansha: Pomelo te
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 21:53 (Kaby).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
HCgamingCRO kaže...

 PA ti nerazumijes da AMD nije imao jacu grafu bokte mazo 

Cak vega 7 je bliza po msrp-u ali je iste perf kao 5700xt skoro(malo jaca) ali je i izasla prije 5700xt...znaci sa kojom grafickom da AMD usporedjuje ajde onda ti reci?  I kojom logikom si doao da je generacijski skok 10% stvarno nerazumijem o cemu pricas ja samo vidim grafove koje kazu nesto drugo a FPS je najbitniji i jos trosi manje od ampere..di ces bolje..sta ti je Boze

 gledaj, probat ću još jednom objasniti

ovo da su morali usporediti 6800xt sa 5700xt je toxicova izmišljotina, nigdje u slajdu nije navedeno da je rast perfomansi sada najjače grafe i prošle najjače grafe 2x, nego da je GENERACIJSKI rast perfomansi 2x

 

generacijski nasljednik 5700xt je 6700xt ako će imat istu cijenu i isti broj cu, barem otprilike

zato 'generacijski rast perfomansi' mjeriš generacijski kompatibilnim grafama, ne mjeriš ga usporedbom duplo manje i duplo jeftinije grafe s top modelom

 

jel sad jasnije?

naravno da je najvažnija usporedba s konkurencijom, tu nemam nikakvih prigovora što se tiče raw perfomansi - uspoređuješ iste klase i 6800xt je tu negdje ili malo jača od 3080 i to je izvrsno

no, rekao sam da ću malo sraćkati i uhvatio sam se slajda u kojem žestoko serendaju i lažu, još to pokušavajući sakrit time da nisu naveli koja je grafa rdna2 u odnosu na 5700xt - a nisu naveli zato jer je tako lakše muljati

 

to je sve, ništa više od toga, i nema nikakve potrebe praviti se blesav, izmišljati usporedbe 'dviju najjačih kartica' u dvije generacije i slične gluposti

grafe su super sudeći po prezentaciji, ali da muljaju i seru to je istina i na to sam ukazao jer se isto tako sralo po 3080 kako generacijski nije nikakav napredak, od raw perfomansi do rt perfomansi i to na desetke stranica u ampere temi 

 dobro si reko - srackas. 

 

inace, nis posebno ova najava. i dalje se ceka polovna 2080ti za 400 ojra.

16 godina
offline
Re: AMD Navi
mrsmith kaže...
rambox kaže...

Eto i detalja RDNA2 Ray Tracing hardvera, dakle jedan Ray ubrzivač na svaku GPU CU komponentu/64 GPU jezgre.

 

 

Kao primjer RX 6800 ima 60 CU, dakle ta grafa ima 60 Ray Tracing Acceleratora.

 

I što možemo iz toga zaključiti? Da će imati hardware RT smo znali od prve najave.

 Sad imaš detalje koje prije nisi imal, jer eto niti Mikrošuft nisi Sony nisu precizirali Ray Tracing hardver.

 

Mikrošuft je ranije samo nabacal neke sitnice, iz kojih prosječan čitač nije mogel ništa točno zaključit.Sad znaš detalje, ili kolko Ray Tracing hardvera ima svaka određena grafa.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/igrace-konzole/xbox-series-x/272478.aspx?page=3&jumpto=6180177&sort=asc&view=flat

 

Tak su se valjda dogovorili, da če AMD kad lansira RDNA2 GPU točnije precizirat Ray Tracing hardver.

AMD,........is that Epyc or what?
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi

RX 6800 xt ili RTX 3080 bit ce puno isplativija kupnja, sa malo slabijim performansama. 

A biras ovisno da li ti je privlacniji DLSS ili 16GB RAM-a. Svatko ima svoje perference, a i o ukusima se ne raspravlja.

Bilo bi dobro da se ne treba birati, tko zna, mozda dogodine se i to promjeni. 

 

AMD Fanboyčina
10 godina
offline
Re: AMD Navi

Za toliko ekipa na njušci prodaje 2060 super......... "E AL JA PLATIJO 2000000€!!!!!"

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
offline
Re: AMD Navi
GdjeSuBikovi kaže...

RX 6800 xt ili RTX 3080 bit ce puno isplativija kupnja, sa malo slabijim performansama. 

A biras ovisno da li ti je privlacniji DLSS ili 16GB RAM-a. Svatko ima svoje perference, a i o ukusima se ne raspravlja.

Bilo bi dobro da se ne treba birati, tko zna, mozda dogodine se i to promjeni. 

 

 Da imat ćeš puno koristi od 16gb vrama da bi preskočio dlss koji diže fps osjetno.

Ali dobro možda si ti content creator pa će trebat više vrama. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 22:15 (mislioc).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
mislioc kaže... 

 Da imat ćeš puno koristi od 16gb vrama da bi preskočio dlss koji diže fps osjetno u sve 2 i pol igre koje ga podržavaju.

 

eo ispravio sam ti 

14 godina
offline
Re: AMD Navi
Jbt picajzla ti stvarno ne možeš prihvatiti činjenicu da je trenutno big navi, paper luanch bolji od nvidie.Jbt strpi se malo čekamo HU i GN da urade svoje benchmarke.Znaš kako kažu strpljen spašen, nemoj kao Megatama biti fenboy. Dva dana prije predstave preplatiti nešto sto baš i ne vrijedi.

https://videocardz.com/newz/amd-ray-accelerator-appear-to-be-slower-than-nvidia-rt-core-in-this-dxr-ray-tracing-benchmark?fbclid=IwAR3YTQWmg00WKdvOR0uLhsNYPvVErHQIgZv7ji5-xFACgDEcQx5XLZG5J1M
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 22:12 (dreadmoore).
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
mislioc kaže...
GdjeSuBikovi kaže...

RX 6800 xt ili RTX 3080 bit ce puno isplativija kupnja, sa malo slabijim performansama. 

A biras ovisno da li ti je privlacniji DLSS ili 16GB RAM-a. Svatko ima svoje perference, a i o ukusima se ne raspravlja.

Bilo bi dobro da se ne treba birati, tko zna, mozda dogodine se i to promjeni. 

 

 Da imat ćeš puno koristi od 16gb vrama da bi preskočio dlss koji diže fps osjetno.

 objektivno, dali su nesto nize cijene za egal raster perf. 

 

da je cijena niza, bilo bi interesantno, ako ne rijese dlss i rt do izlaska - meh. s druge strane, za razliku od nvidije, u rasteru uistinu impresivan skok u odnosu na proslu seriju.

 

ova sinergija 5xxx ryzen serije i 6xxx im je ebeno dobar potez.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 22:05 (jovial).
14 godina
online
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

Danas radim pa kada dodjem doma pogledat cu to u miru i donjet zakljucak.

 svi čekamo samo tvoj zaključak 

-
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
The Unforgiven kaže...
MEGATAMA kaže...

Danas radim pa kada dodjem doma pogledat cu to u miru i donjet zakljucak.

 svi čekamo samo tvoj zaključak 

 Daj mu zraka malo, neka dođe k sebi pa će dati zaključak.

15 godina
offline
AMD Navi

Amd vas nahajpao kao i nevidija sa precjenjenim grafama. Jaki su nema šta znaju poso svaka čas. Ko da ih dijele jebote nećeš vidjet viši srednji rang ispod 6000kn. Da su ovu 6800 stavili 10-12gb rama i cijenu 490$, znači samo malo ispod 3070 ubili bi nevidiju.6800xt su skoro pogodili,ajmo reči da prolazi sa cijenom ispod 3080 ali uvijek ima ali, evo vijest:

https://videocardz.com/newz/amd-ray-accelerator-appear-to-be-slower-than-nvidia-rt-core-in-this-dxr-ray-tracing-benchmark

Rejtrejs dosta loše te cijena mora ići po meni još dole ako misle išta prodati.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 22:12 (dery).
Moj PC  
4 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice