AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.629.053
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
dreadmoore kaže...

 Pa mislim picajzla tebi bi bio najbolji kombo da ides 6800+5600x, osjetit ces veliki napredak bar se rijesis tog 4c procesora.

 nejde 5600 za zamjenu ove konfe u potpisu, ide u zamjenu za 2400g koji radi na asus b450 tuf pro

i nema šanse da bi kupovao 5600x kad će za koji mjesec 5600 non x bit daleko jeftiniji

 hah i 6800 i to je to jebes nvidiu i njihov dlss i rytracing, tebi treba sirova snaga. 

5 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

ljudi ajde se smirite malo 

 

zaboravljate najbolju stvar koja se desila predstavljanjem AMD grafickih, a to je da AMD konacno ima ponudu u najvisem segmentu, bez obzira da li je sporija/ista/brza od nvidie

 

zadnjih nekoliko godina, ako ste htjeli nesto brze od xx70 nivoa, jedina opcija je bila nvidia, konacno imamo kompetitivan proizvod i od AMD-a

 

ako ce srediti i drivere kako spada, bit ce jos bolje

 

gledajte na to da sada imate bar izbora u svim cjenovnim grupama i mozete konacno birati sto vam pase, cijenom, performansama, temperaturom, bukom iz oba tabora 

www.youtube.com/TerabitTV
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 21:43 (Mitohondri).
Moj PC  
17 0 hvala 2
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
neampojma kaže...

 pa samo oni mogu biti tolko licemjerni, braniš onog isusa što je kupio grafičku jer su njegove pare, a ovom sereš što će kupiti ryzena koji nema dovoljan generacijski skok da bi ti opravdao kupnju  de čovječe urazumi se ili seri obojici ili nemoj srat nikome, koji ti je k?

 'onaj' je dobio bar 60% perfomansi u gejmingu prelaskom sa 2080 na 3080, koliko će hrco dobit sa 3600 na 5600xt?

 nema tebi pomoći, kao da pričaš drvetu 

11 godina
offline
Re: AMD Navi
dreadmoore kaže...

 hah i 6800 i to je to jebes nvidiu i njihov dlss i rytracing, tebi treba sirova snaga. 

 ne treba mi sirova snaga, ja volim eye candy sp igre na 60-75 fps

ova sirova snaga je bitna za mp igrače fortnajta, bf i sličnih zajebancija gdje je bitniji fps od grafičkih postavki koje ionako smanjuju na low

 

Mitohondri kaže...

ljudi ajde se smirite malo 

 

zaboravljate najbolju stvar koja se desila predstavljanjem AMD grafickih, a to je da AMD konacno ima ponudu u najvisem segmentu, bez obzira da li je sporija/ista/brza od nvidie

 ma jasno, to sam danas već pisao - bitno je da imamo konkurenciju

hoće li jedna imat par fps više ili manje tak je svejedno, još ako amd razvije rt i dlss kako treba bez zasebnog hw, tim bolje za sve nas

14 godina
offline
Re: AMD Navi
Ja se jedino bojim a nebi me iznenadilo, da 6xxx serija jedino bude kompatibilan sa ryzenom 5xxx i da će svi ostali imati problemčića sa driverima.Tako da ulozeno/dobiveno je samo amd ryzen 5xxx i navi 6xxx.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Ozbiljan je to team sada vidi se to Lisi Su na faci. Ovo je novi Amd puno jači i kadrovski i financijski.
Kak su se zalaufali još će i bicikle imat najbolje za godinu, dvije.
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 22:03 (mislioc).
 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Nemoj bicikle spominjat, ramboxa sam dvaput pitao da komentira stevin video. Ništa nije odgovorio. A prvi je linkao vijest o biciklu, poklopilo mu se - ljubitelj biciklizma i amd-a, san mu se ostvario, možda ga je i naručio... i onda mu stevo onako grubo uništi snove.
Zato, za našeg kolegu, ne soli više rane ljute :D
5 godina
protjeran
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi
mislioc kaže...
Ozbiljan je to team sada vidi se to Lisi Su na faci. Ovo je novi Amd puno jači i kadrovski i financijski.
Kak su se zalaufali još će i bicikle imat najbolje za godinu, dvije.

 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
superJozo kaže...
mislioc kaže...
Ozbiljan je to team sada vidi se to Lisi Su na faci. Ovo je novi Amd puno jači i kadrovski i financijski.
Kak su se zalaufali još će i bicikle imat najbolje za godinu, dvije.

 

AMD bike? 

 

Bike je razina najjefitijih u Pevec(x)u, opasnost po vozaca i okolinu...

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Mitch kaže...
ansha kaže...
Mitch kaže...
ansha kaže...
Mitch kaže...

 Tocno, ali opet je 3090 preblizu 3080, a predaleko od A6000. Ne bih se iznenadio da izade nesto izmedu uskoro, a 3090 padne blize cijeni 6900 XT.

10 vs 24GB rama, velika je to razlika, onome kome je bitno...

 Nije velika razlika kad je iduci Quadro onda 96 GB. Pa vidis da se prica o 20GB verziji, mogla bi stic kad i ova od 10 u ducane.

Kakva je ovo logika?!? 24 nije puno vise od 10 jer je 96 puno vise od 24 

Plus sta nitko normalan ne uzima Quadro za rendering...

Ne kuzim boldano. Nvidia Iray je prakticki napisan za Quadro. Za Coronu je bolji bio TitanX od Quadra, medutim sad je cjenovno situacija malo drugacija.

 

Za rendering specificnih stvari nema boljih kartica od Quadro, medutim i dalje je najveci dio renderinga CPU based. U renderingu se gleda cost per frame kod gradnji farmi, i zato je Radeon Pro SSG neko vrijeme bila na vrhu wishlista, medutim utilizacija toga i pisanje novih librarya da se iskoristi do kraja nije doslo predaleko, pa se ipak otislo prema 96 GB Quadro gdje je cost of frame visok, ali preciznost iznimna. 


I logika je ispravna, jer trenutno ja npr. mogu sjest s 28 GB na VRAM, a 3090 toliko nema. Sa 3080 ne bi ni razmisljao o tome. Sve ima svoji projekt, neki ozbiljniji ML se moze do 10GB, Simulink/MATLAB i deep learning se da radit do 20-24 GB, medutim projekti veci od toga (s milijunima vektora), ray tracingom itd. zahtjevaju ove kartice s 48+. 

Vecina 3d dizajna van animacijskih studija je archviz/product design i tu je v-ray najpopularniji render engine. V-ray koristi CUDA-u i ima ludjacka ubrzanja sa Turingom i Ampere-om. 

Quadro ima svoje namjene, ali rendering to sasvim sigurno nije  tj. dobije se iste performanse za daleko ma je pare sa geforce-om. Quadro driveri su tu nebitni, kao i double precision itd...

 

Nemoj branit logiku o 10 vs 24 jer ti tu logike nema. 

11 godina
offline
AMD Navi

  

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Ovo je super, puno ljudi je popratilo evente, genijalan potez nVidie napravit release 3070 na reveal od AMD-a, al popratna pojava je da je puno tih kartica kupljeno i odmah su teme mirnije nekako :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Navi

Mogu reći da ova generacija ima zvjerske performanse s obje strane. Koja god da se kupi za gejmanje, teško da je kriva

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi

 Ček to je bilo upitno? Jao meni AMD....

10 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

ovaj je dosta grijesio u build-upu do najave pa ga je zanimljivo poslusat sad. nije nerazuman.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Navi

Toliko o tome da ce Navia2 bit na lopate......

 EDIT:i znamo sto to onda znaci za cijene.....bit ce to tek mrvicu jeftinije od Ampere ponude.

https://wccftech.com/amd-radeon-rx-6900-xt-graphics-cards-custom-models-in-talks-rx-6000-limited-stock-at-launch/

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 13:36 (MEGATAMA).
Moj PC  
0 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Kaj se furaju na Bugatti sad sve nekaj ograničeno i spešl edišn?
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
AMD Navi

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Kad daš djeci da crtaju u pijesku...

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi

Isto kao i COD MW kao i novi Cold war. Samo sjene i jedva se da primjetiti

Battlelog: D3lBoy-00
11 godina
offline
Re: AMD Navi
mrsmith kaže...

Kad daš djeci da crtaju u pijesku...

 

Et nek je ono što si ti u drugoj temi linkao "noticeable", moraš imati RTX karticu i upaliti RT koji ti poždere pola FPS-a da bi imao odsjaj svijetla u lokvi vode, kakva tehnologija 

Taj RT je općenito takav epic fail.

15 godina
offline
Re: AMD Navi
ibme74 kaže...
mrsmith kaže...

Kad daš djeci da crtaju u pijesku...

 

Et nek je ono što si ti u drugoj temi linkao "noticeable", moraš imati RTX karticu i upaliti RT koji ti poždere pola FPS-a da bi imao odsjaj svijetla u lokvi vode, kakva tehnologija 

Taj RT je općenito takav epic fail.

Požderat će pola fps da :) AMD-u... koji nema DLSS.

It is always darkest just before the dawn.
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Meni je žao kaj su odustali od hairworksa.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 14:38 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
mrsmith kaže...
ibme74 kaže...
mrsmith kaže...

Kad daš djeci da crtaju u pijesku...

 

Et nek je ono što si ti u drugoj temi linkao "noticeable", moraš imati RTX karticu i upaliti RT koji ti poždere pola FPS-a da bi imao odsjaj svijetla u lokvi vode, kakva tehnologija 

Taj RT je općenito takav epic fail.

Požderat će pola fps da :) AMD-u... koji nema DLSS.

 

ne izlazi ti AMD iz glave to puno govori 

Ja kažem da je RT općenito precjenjena glupost, režeš debelo frejmove da bi imao odsjaj u lovki vode i slično? Revolucionarno 

11 godina
offline
Re: AMD Navi
ibme74 kaže...
mrsmith kaže...
ibme74 kaže...
mrsmith kaže...

Kad daš djeci da crtaju u pijesku...

 

Et nek je ono što si ti u drugoj temi linkao "noticeable", moraš imati RTX karticu i upaliti RT koji ti poždere pola FPS-a da bi imao odsjaj svijetla u lokvi vode, kakva tehnologija 

Taj RT je općenito takav epic fail.

Požderat će pola fps da :) AMD-u... koji nema DLSS.

 

ne izlazi ti AMD iz glave to puno govori 

Ja kažem da je RT općenito precjenjena glupost, režeš debelo frejmove da bi imao odsjaj u lovki vode i slično? Revolucionarno 

Odsjaj u lokvi vode,dovoljno si napisao.

6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
ibme74 kaže...
mrsmith kaže...
ibme74 kaže...
mrsmith kaže...

Kad daš djeci da crtaju u pijesku...

 

Et nek je ono što si ti u drugoj temi linkao "noticeable", moraš imati RTX karticu i upaliti RT koji ti poždere pola FPS-a da bi imao odsjaj svijetla u lokvi vode, kakva tehnologija 

Taj RT je općenito takav epic fail.

Požderat će pola fps da :) AMD-u... koji nema DLSS.

 

ne izlazi ti AMD iz glave to puno govori 

Ja kažem da je RT općenito precjenjena glupost, režeš debelo frejmove da bi imao odsjaj u lovki vode i slično? Revolucionarno 

 nemoj sad da ovi krenu pričat kako si ljubomoran što nemaš 3080 pa ne možeš to doživjeti 

15 godina
offline
Re: AMD Navi
ibme74 kaže...

ne izlazi ti AMD iz glave to puno govori 

Ja kažem da je RT općenito precjenjena glupost, režeš debelo frejmove da bi imao odsjaj u lovki vode i slično? Revolucionarno 

Trebao si ostati u 2000. i uživati onda ako ti napredak tehnologije i gaminga ne znači ništa nego su gluposti.

 

Ovo je gamechanger što se tiče game visualsa kad se iskoriste sve mogućnosti koje donosi.. to što hardver nije na razini zadatka još uvijek, nema veze.

Svakako će u budućnosti biti bolje što se tiče snage hardvera.. ali tehnologija ide naprijed i to je važno. No ti ne razumiješ pozadinu toga očito i na koji način to radi da bi ti bilo jasno zašto je to u biti toliko velika novost u gaming svijetu.

It is always darkest just before the dawn.
11 godina
offline
Re: AMD Navi
D3lBoy kaže...

Isto kao i COD MW kao i novi Cold war. Samo sjene i jedva se da primjetiti

Novi COD ima sjene i AO ako sam dobro vidio te dlss i reflex.

Dosta toga.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice