AMD Vega

poruka: 3.223
|
čitano: 428.683
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
AMD Vega

Fora je sa tuđim _urcem koprive maltiti. Trebali ste onda kupovati taj kalorifer kad je tak dobar.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.7.2019 20:57 (XXX).
Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
offline
AMD Vega

Pitanje postoji li koja normalna vega 56 kartica?

ZA koju god da sam gledo reviewe svi se zale na kresanje, crni ekrwn, flcikering i kojekakve pizdarije...

 

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Vega
R3nchi kaže...

Pitanje postoji li koja normalna vega 56 kartica?

ZA koju god da sam gledo reviewe svi se zale na kresanje, crni ekrwn, flcikering i kojekakve pizdarije...

 

Asus Strix Arez Vega 56. Prije par mj. bila za 2000kn u Njemackoj, ali se ponuda smanjila, tj. vjerojatno bjezi s trzista pa probaj ulovit. Ako uspijes ulovit javi otkud i s cim su ti dostavili.

5 godina
offline
Re: AMD Vega
R3nchi kaže...

Pitanje postoji li koja normalna vega 56 kartica?

ZA koju god da sam gledo reviewe svi se zale na kresanje, crni ekrwn, flcikering i kojekakve pizdarije...

 

 ja sam nedavno na ebayu.de kupio sapphire pulse za nekih 300€.

rabljena je, ali bolje ponude nije bilo..

 

bio sam skeptican, ali izgleda ko nova i stvarno radi kako spada (nadam se da ce tako i ostat)

 

nasao sam neke i na amazonu, ali nikako nisam mogao platit kako spada..

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
aloevera13 kaže...
R3nchi kaže...

Pitanje postoji li koja normalna vega 56 kartica?

ZA koju god da sam gledo reviewe svi se zale na kresanje, crni ekrwn, flcikering i kojekakve pizdarije...

 

 ja sam nedavno na ebayu.de kupio sapphire pulse za nekih 300€.

rabljena je, ali bolje ponude nije bilo..

 

bio sam skeptican, ali izgleda ko nova i stvarno radi kako spada (nadam se da ce tako i ostat)

 

nasao sam neke i na amazonu, ali nikako nisam mogao platit kako spada..

 Ma po njemackoj ni nema vise novih vega ako i da onda su ili blower varijanta ili su preko 600 eura preko nekih dobavljaca sada.

ali nevjerujem da je nekome zao radi toga osim sto propusta jedno 250-300w konstantnog loada iz uticnice i sa UV-om...

14 godina
offline
Re: AMD Vega

Ma mene zapalila bila cijena ASSrock vege 56 u de shopovima po 217e..

Al su mi katastrofa reviwi..Bas ovo sto sam gore naveo. I to 20% usera se zali.

Kasnije sam malo guglo i skuzio da i ostale pate od istih problema samo ne u tolikom omjeru..

Imam sada 1060 i ponovio se ryzenom 5 3600 monitor je i dalje 1080p 

2000kn Za grafu nedam ..najviise bi se rastegnio do 250e s shipingom..

Tako da cu sacekat il ovu novu 5500 seriju ili ubost 1660s super..

Dobro je netko dolje napisao jos vuce struije ko mala elektrana..  

R33mba#2892
10 godina
offline
Re: AMD Vega

5500 bi trebala biti nesto jaca od 1650 i nije bas neki napredak u odnosu na staru RX 580 8GB. Ono kaj se iscekuje je RX 5600 i 5600 XT koje bi trebale izaci u Q4 2019., tj. uskoro, ali dok izadju AIB modeli, dok to dodje u HR, mozda vec krene 2020. Te grafe su zamjena za Vegu56, samo ne znam koja tocno, XT ili nonXT verzija 5600.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.11.2019 14:08 (The_Fichek).
5 godina
protjeran
offline
AMD Vega

Treba kome 16 GB hbm-a ima u mindfactory-u za 500 eura radeonku 7

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/16GB-XFX-Radeon-VII-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Retail-_1296273.html

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.11.2019 7:54 (HCgamingCRO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Vega
Ako nekog zanima..Computeruniverse xfx rx5700 320e s shippingom u hr.
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Vega
R3nchi kaže...

Ma mene zapalila bila cijena ASSrock vege 56 u de shopovima po 217e..

Al su mi katastrofa reviwi..Bas ovo sto sam gore naveo. I to 20% usera se zali.

Kasnije sam malo guglo i skuzio da i ostale pate od istih problema samo ne u tolikom omjeru..

Imam sada 1060 i ponovio se ryzenom 5 3600 monitor je i dalje 1080p 

2000kn Za grafu nedam ..najviise bi se rastegnio do 250e s shipingom..

Tako da cu sacekat il ovu novu 5500 seriju ili ubost 1660s super..

Dobro je netko dolje napisao jos vuce struije ko mala elektrana..  

 Zasto onda ne gledat nereferantne verzije ? Bar smo pricali vec 100injak puta da se vani nadje Arez Strix Vega 56 ispod 300€ sa dostavom samo treba gledat i pratit, ne svaki dan nego svakih par sati. J

14 godina
offline
Re: AMD Vega

Samo dase pohvalim uspoo na black fridaju ubost rx5700 za 320e

R33mba#2892
11 godina
offline
Re: AMD Vega

Evo ja imama ovu i nikad nikakvih problema ###s://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-RXVEGA56GAMING-OC-8GD#kf

16 godina
offline
AMD Vega

Novi Vega GPU ali ne za gejming, no ipak eto nek se vidi kakve su to nabildane tehnikalije.Hm 7680-8192 grafičkih jezgri pod 200W TDP-a, kolko vidim kometare lako moguče ako se znatno spusti radni takt.Ipak je to GPU za drobljenje brojeva, uostalom niti nema određene tenikalije koje se mogu nač na klasičnoj Desktop gejming grafi.

 

https://videocardz.com/newz/amd-radeon-instinct-mi100-with-32gb-hbm2-and-arcturus-gpu-spotted

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
odjavljen
offline
AMD Vega

Imam Vegu 56 sa Samsungovim HBMom, dal je preporuka staviti BIOS od Vege 64?

Have no fear, Vlad is here
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
AMD Vega

Zasto ne, ne gubis nista, ako ti ne bude stabilno, lako vratis na BIOS od V56.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
2 0 hvala 1
4 godine
neaktivan
offline
AMD Vega

Htio bih da pazarim Vegu 64 pa me zanima da li moje napajanje može pogurati ovo čudo, imam CoolerMaster MWE 650W 80+ bronze https://www.coolermaster.com/catalog/power-supplies/mwe-series/mwe-bronze-650/.

Što se kompa tiče imam Ryzen 1600x stock, ssd, 4 ventilatora periferna povezana preko moleksa na napajanje i vazdušno hlađenje za procesor.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.6.2020 22:35 (Neodlucan).
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Vega
Neodlucan kaže...

Htio bih da pazarim Vegu 64 pa me zanima da li moje napajanje može pogurati ovo čudo, imam CoolerMaster MWE 650W 80+ bronze https://www.coolermaster.com/catalog/power-supplies/mwe-series/mwe-bronze-650/.

Što se kompa tiče imam Ryzen 1600x stock, ssd, 4 ventilatora periferna povezana preko moleksa na napajanje i vazdušno hlađenje za procesor.

 

 Možda da, možda ne. Rubno je, ovisi kakvu regulaciju ima.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
Neodlucan kaže...

Htio bih da pazarim Vegu 64 pa me zanima da li moje napajanje može pogurati ovo čudo, imam CoolerMaster MWE 650W 80+ bronze https://www.coolermaster.com/catalog/power-supplies/mwe-series/mwe-bronze-650/.

Što se kompa tiče imam Ryzen 1600x stock, ssd, 4 ventilatora periferna povezana preko moleksa na napajanje i vazdušno hlađenje za procesor.

 

Kako ne, bez problema...

15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Vega
Čitatelj kaže...

Zasto ne, ne gubis nista, ako ti ne bude stabilno, lako vratis na BIOS od V56.

 I mene zanima ova opcija. Ima li gdje kakav review kako to napravit? 

15 godina
neaktivan
offline
AMD Vega

Imam jedan problem. Do sad sam imo rx 580 i gtx 1080 nisam imo nikakvih problema dok nisam stavio vega 56

Problem je sljedeci, znaci u wind.mi radi sve normalno neki dan sam probao igrat farming simulator i kao da mi u igri stalno titra crni ekran, izadem iz igre udem u f1 2019 i radi sve ok. Uzmem f1 2020 prekucer, danas probam igru radi sve ok. Sad pokrenem igru nemogu igrati koliko mi baca stalno crne bljeskove. Skinem nove drivere ista stvar. Nisam nista radio po grafickoj ni po opcijama, neznam zasto mi to radi???

 

Pokušat cu snimiti video kako to izgleda pa stavim gore. DAli je netko imao slican problem?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Vega
Meni se danas pojavljivalo na Preyu 2006 s uključenim reshadom. S isključenim je sve radilo ok. Nisam shvatio u čemu je točno problem, no isključio sam neke video opcije, applajo i ponovo uključio. Trenutno sve glatko radi. Nema crnih bljeskova.
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
AMD Vega

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Vega
bongy kaže...

Probaj se kako je kolega iznad rekao poigrati sa postavkama igre, možeš isprobati i druge drivere pa vidjeti s kojima radi najbolje, nije nužno da imaš najnovije,

već one koji rade kako treba.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
16 godina
offline
AMD Vega

Da se i ja javim sa jednim nazovimo ga problemom.

 

Skoro od poznanika sam upiknuo Vegu 56, referentni model koja radi bez ikakvih problema.

Kartica ima na sebi bios od 64-ke.

 

Obzirom da se sve vise igram na UHD televizoru skinuo sam sa neta neki profil koji radi UV i OC kartice i primjetio sam da daje bolje performanse sa njim ali vec dva puta mi se dogodilo da u pola igranja racunar samo zasteka, zamrzne se sve, koliko vidim sve komponente rade ali na kartici ni jedna ona lampica koje se nalaze iznad pinova od napajanja ne svijetli dok uredno svijetli onaj radeon logo. Kada kartica nije pod opterecenjem uvijek svijetli ona jedna lampica.

 

Nakon restarta se sve vrati u normalu. Ukoliko igram bez UV i OC-a mogu igrati satima bez ikakvih problema.

 

Pretpostavljam da kartica na trenutke povuce malo vise struje i da mozda ovo moje napajanje ne uspijeva da je nahrani elektricitetom u dovoljnoj kolicini obzirom da je ukljuceno ono prekoracenje u napajanju od 50%. 

 

Sto se tice temperatura one ne prelaze 70 C pa ne vjerujem da je pregrijavanje jer i bez OC-a sam je znao siliti po 5 sati gejminga i nije pravila probleme.

 

Sta mislite da li je do napojne ili bi moglo biti i nesto drugo ??

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Vega
Dr. Vicko kaže...

Da se i ja javim sa jednim nazovimo ga problemom.

 

Skoro od poznanika sam upiknuo Vegu 56, referentni model koja radi bez ikakvih problema.

Kartica ima na sebi bios od 64-ke.

 

Obzirom da se sve vise igram na UHD televizoru skinuo sam sa neta neki profil koji radi UV i OC kartice i primjetio sam da daje bolje performanse sa njim ali vec dva puta mi se dogodilo da u pola igranja racunar samo zasteka, zamrzne se sve, koliko vidim sve komponente rade ali na kartici ni jedna ona lampica koje se nalaze iznad pinova od napajanja ne svijetli dok uredno svijetli onaj radeon logo. Kada kartica nije pod opterecenjem uvijek svijetli ona jedna lampica.

 

Nakon restarta se sve vrati u normalu. Ukoliko igram bez UV i OC-a mogu igrati satima bez ikakvih problema.

 

Pretpostavljam da kartica na trenutke povuce malo vise struje i da mozda ovo moje napajanje ne uspijeva da je nahrani elektricitetom u dovoljnoj kolicini obzirom da je ukljuceno ono prekoracenje u napajanju od 50%. 

 

Sto se tice temperatura one ne prelaze 70 C pa ne vjerujem da je pregrijavanje jer i bez OC-a sam je znao siliti po 5 sati gejminga i nije pravila probleme.

 

Sta mislite da li je do napojne ili bi moglo biti i nesto drugo ??

Moguce je ovo sta si rekao, napajanje (ako je ovo iz opisa, nije bas neka kvaliteta) ili nestabilan undervolt. Ako mozes, digni joj malo voltazu vise pa onda isprobaj.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
Dr. Vicko kaže...

Da se i ja javim sa jednim nazovimo ga problemom.

 

Skoro od poznanika sam upiknuo Vegu 56, referentni model koja radi bez ikakvih problema.

Kartica ima na sebi bios od 64-ke.

 

Obzirom da se sve vise igram na UHD televizoru skinuo sam sa neta neki profil koji radi UV i OC kartice i primjetio sam da daje bolje performanse sa njim ali vec dva puta mi se dogodilo da u pola igranja racunar samo zasteka, zamrzne se sve, koliko vidim sve komponente rade ali na kartici ni jedna ona lampica koje se nalaze iznad pinova od napajanja ne svijetli dok uredno svijetli onaj radeon logo. Kada kartica nije pod opterecenjem uvijek svijetli ona jedna lampica.

 

Nakon restarta se sve vrati u normalu. Ukoliko igram bez UV i OC-a mogu igrati satima bez ikakvih problema.

 

Pretpostavljam da kartica na trenutke povuce malo vise struje i da mozda ovo moje napajanje ne uspijeva da je nahrani elektricitetom u dovoljnoj kolicini obzirom da je ukljuceno ono prekoracenje u napajanju od 50%. 

 

Sto se tice temperatura one ne prelaze 70 C pa ne vjerujem da je pregrijavanje jer i bez OC-a sam je znao siliti po 5 sati gejminga i nije pravila probleme.

 

Sta mislite da li je do napojne ili bi moglo biti i nesto drugo ??

Imao sam slican problem sa 64-tvorkom i 500w od BQ-a. Ali sustav mi se cijeli ugasio a ne zamrznuo. Ali ja sam odvrtio power limit na maks!

Mozda se i radi o nestabilnom OC-u, kakve su ti frekv. na p6 i p7 state-ovima i hbm frekv. Voltaza za HBM je ionako fiksna nju nemozes mijenjati.

Iako se dam kladiti na napajanje nemam pojma kakv je taj chieftec nikad cuo za to.

16 godina
offline
AMD Vega

POzzzz ekipa,

 

Nisam bio kod kuce pa nisam mogao odmah da napisem, evo sada sam se vratio i ovako izgleda taj UV i OC

 

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
Dr. Vicko kaže...

POzzzz ekipa,

 

Nisam bio kod kuce pa nisam mogao odmah da napisem, evo sada sam se vratio i ovako izgleda taj UV i OC

 

 

 Izgleda sve uredu klokove nisi dirao jedino napon mozda na p7 je malcice manji... onda spusti  klok na 1550-1600 ili digni napon na 1100mV.

Koliko ti radi grafa u gejmovima? Mislim takt kako se ponasa? Mozda grafa pokusava na oko 1600MHz a 1050mV je iskreno malo za to, meni za mojih 1650mhz treba 1125mV.

Pokusaj malo promijeniti p7 state pa vidi, ako ti se opet zamrzne onda je napajanje... iako vec i sada sumnnjam da nemoze dati dovoljno ni ampera ni W na jedno duze vrijeme jer i power limit ti je do kraja.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.8.2020 0:34 (HCgamingCRO).
6 godina
offline
AMD Vega

 Ako je to takvo napajanje, nije dobro za tu karticu jer je jeftino, nema zaštite dobre... To napajanje sa videa gori pri 350W tereta na railovima. Napajanja se daju lagano prepoznat po težini. Šrot od upotrebljivog, barem. U principu teže je bolje u donjem segmentu. Naravno da japanski elektroliti, tranzistori kasnije čine razliku, ali to onda košta.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.8.2020 10:46 (cvaja997).
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
AMD Vega

Hvala svima,

 

Obzirom da ionako u zadnje vrijeme iskljucivo igram WoT, bez ikakvog OC-a kartica odlicno vrti na tv-u u 60 slicica i ne treba mi bolje pa i necu vise ni radii nikakav OC.

 

u planu je ionako bila zamjena napojne za neku bolju modularnu pa kada to dodje na reprtoar onda cu baciti opet OC da vidim kako ce se ponasati. 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice