NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.789.625
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R4zOR229 kaže...

To nema veze, ako ih AMD stisne morat će dosta spuštat cijene. A i RTX serija se nije nešto proslavila po prodaji.

 Radi se o novoj arhitekturi, na potpuno novom proizvodnom procesu koji je i znatno skuplji, tako da u najboljem slučaju možemo očekivati cijene na razini 2000 serije, no i to bi bilo preoptimistično...

14 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot kaže...
R4zOR229 kaže...

To nema veze, ako ih AMD stisne morat će dosta spuštat cijene. A i RTX serija se nije nešto proslavila po prodaji.

 Radi se o novoj arhitekturi, na potpuno novom proizvodnom procesu koji je i znatno skuplji, tako da u najboljem slučaju možemo očekivati cijene na razini 2000 serije, no i to bi bilo preoptimistično...

 Kao i uvijek, sve ovisi o AMD-u.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Jakovp kaže...
Riot kaže...
R4zOR229 kaže...

To nema veze, ako ih AMD stisne morat će dosta spuštat cijene. A i RTX serija se nije nešto proslavila po prodaji.

 Radi se o novoj arhitekturi, na potpuno novom proizvodnom procesu koji je i znatno skuplji, tako da u najboljem slučaju možemo očekivati cijene na razini 2000 serije, no i to bi bilo preoptimistično...

 Kao i uvijek, sve ovisi o AMD-u.

 Kako god neće biti jeftinije od prethodne generacije, to je nerealno za očekivati, ali će imati znatno bolji omjer performanse/cijena (neki miješaju to), ono u čemu je 2000 generacija bila jako loša.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2020 22:44 (Riot).
11 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ZGamer kaže...

Čitaj sa razumjevanjem,ne diži se odmah na zadnje noge...rtx je failao na prvoj seriji kartica,osim po cijeni naravno 

 

Mozda za Gaming ali nije gaming jedino di se RTX koristi, recimo meni u 3Du polyogn heavy scene render je ubrzane od 2x do 5x kad upalim RTX, nesto sto sam rendao 210 sec/frame sad rendam za 46 sec/frame sa ukljucivanjem jendog checkmarka u opcijama render enginea.
Tako da u 3D renderu RTX je najveci skok ikad vidjen u povjesti svih generaicja procesora i grafickih od kad ja korisitm 3D render (a to je jos od doba Amige :)).

Nedavno sam rendao jednu tezu scenu (14.5 milliona polygona i nesto prkeo 3 biliona instanci) na 3*2080Ti i rendale 1h10 min dok na 5 komada 1080ti to isot mi se rendlao 8h 30min. Znaci 6x brze su mi bile tri RTXice nego 5 GTXica i jos sam trosio 500W manje struje.
Inace kad je RTX off 2080ti je 35-40% brza u renderu (IPC to IPC) od 1080ti ali sa RTXom nastane masakar kolko je brza :).

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
9 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Sve stoji ali mene ne zanima 3d render kad zapalim komp na kartici koju RTX zakolje i to sve uredno "dobro" naplate.

11 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ZGamer kaže...

Sve stoji ali mene ne zanima 3d render kad zapalim komp na kartici koju RTX zakolje i to sve uredno "dobro" naplate.

A cuj onda kupis seriju 10x0 ako mislis da ti 20x0 ne daje dovoljo za novac a ne tvrdit da RTX nevalja.
Mozda nije za Igre kako si ti ocekivao ali za 3D, Deep Learning, AI i slicno stvari je kao sto rekoh jedna od najboljih upgradea ikad, Dobra je i za DLSS 2.0 (to ti je za igre super).

Pogotovo ako bud eistina da Ampere (Gaming verzije) budu pojacali RT cores pa ce RTX 30X0 biti jos jaci/bolji i bez velikog pada u FPS za gamere.

Znam da ti mislis da je taj market nebitan i mali ali mogu ti reci da vecina koja korisiti grafe za 3d ima vise komada (ja imam 10 grafi a ja sma "one man show" a znam ljudi koji imaju i 20-30 komada dok nemke firme imaju po 50ak grafi za svoje renderfarme) tako da Nvidia ocito vidi neku nadu i u tom djelu marketa jer jedan 3Das kupi nekoliko komada dok Gameri vecinom 1 komad :).

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
9 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Upravo suprotno,ne mislim da je taj market nevažan ali ne treba ga mješati sa gaming tržištom...zato postoje Titan i Quadro pa tko voli nek izvoli...jelte 

14 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ZGamer kaže...

Upravo suprotno,ne mislim da je taj market nevažan ali ne treba ga mješati sa gaming tržištom...zato postoje Titan i Quadro pa tko voli nek izvoli...jelte 

 Za klasičan render je to bacanje para, jer imaš iste perf za 5 puta više novaca. Osim ako ti treba puno više VRAM-a, ali tu će Lewis znati bolje ako ima neko rješenje za to.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
9 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Baš o tome i pričam ovdje,i ovo je klasičan primjer bacanja para ili nije?

14 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ZGamer kaže...

Baš o tome i pričam ovdje,i ovo je klasičan primjer bacanja para ili nije?

 

Pa ovo nije, jer ima zbilja ima puno veće performanse, a ne samo neke dodane feature koji trebaju nekolicini ljudi.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Quadro je nekad bio potrebniji (dok nije kostao 5x vise nego 2-2.5x ali imao je i djelomicno drugaciji hardware) ali davno je to prestalo biti prijeko potrebno za 3D render a hardware je isti, jedino sto je danas drugacije kod Quadra je driver koji je bolje optimizirna za 3d aplikacije i eventulano vise VRAMa a ostlao cak zna biti i sporije nego na slicnoj "gamerskoj" jer ne boosta na 2Ghz kao ove gamerske pa u slucaju istog broja CUDA jezgri imas i nesto sporiji render a platis puno vise :).

Cak ni kolicina VRAMa vise nije problem jer od RTXa ovi jaci modeli podrzavaju NVlink pa mozes upariti dvije 2080Ti i imati 22GB Vrama. Plus cinjenica da unazad 2-3 godine svi ozbiljniji render programi imaju Out Of Core opciju pa u slucaju nedostatka VRAMa cachiraju polygone/texture u Systemski ram i koriste njega dodanto ka dpotrose sav VRAM. To dovodi do nekog usporenja u renderu (jer grafa mor avise komunicirati sa CPUom koji je znanto sporiji za te operacije) ali nije strasno i zavisi od kolicine koliko koristi (usporenje zna biti 5, 10,15, 20% ali cak i da je stlano 20% posto RTX opcija tolko ubrzava render da nemos ni primjetit ovih 20% usporenja :)).

Ono di Quadro jos ima prednost je kao ti treba Double precision za neke jako precizne kalkulacije (nebitno za 3d render) jer nakon Titan Blacka (Kepler kao se dobro sjecam) Nvidia je to iskljucila i za Titane (do tada su ih imali i obicni Titani a ne samo Quadro) cisto da jos malo natjera dio ekipe da mora ici na Quadro....

Ali DA, generlano Jakovp je u pravu, za veliku vecinu koja koristi 3D render Quadro je bacanje para i radije kupim 2*2080Ti (2300$) nego jednu Quadro RTX 5000 (2100 $) i sa Nvlinkom imam 22GB VRAMA (2*11GB RTX 2080ti) vs 16GB (RTX 5000) i imam 4352*2 = 8704 CUDA jezgri naspram 3072 jezgre kod RTX 5000 plus sto ce 2080Ti bolje clocka/hladi/boosta tako da ce te dvije biti skoro 3x brze u renderu nego jedna Quadro RTX5000 :(.

Quadro RTX 6000 je vec malo bolja (to je po broju jezgri ekvivalent RTX 2080Ti tj. isti chip) te ima 24GB VRAMa ali kosta oko 4000$ (sto prevedeno na HR trziste + marza + PDV je cca 40.000 kn a za tu lovu kupis 4 komada 2080Ti i ako ti 22GB Vrama nije problem imas dva NVlink poola po 22GB i rendas 4x brze :))

Quadro RTX 8000 je bolestina (48GB VRAMa i nesto ezgri vise tj. 4608 vs 4352 ) ali do nedavno je cifra bila 10000$, srecom sad je skoro pa prepolovljena na 5500$ ali i dalje debleo preskupo ako ti bas nije nuzno :).

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
Moj PC  
3 0 hvala 4
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Lova spremna a oni odugovlace...nadam se da rtx3080ti nece bit vise od 1000eu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Lova spremna a oni odugovlace...nadam se da rtx3080ti nece bit vise od 1000eu.

 Nadaj se...

10 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Lova spremna a oni odugovlace...nadam se da rtx3080ti nece bit vise od 1000eu.

 Ja isto, jer ako bude, onda ce opet neka mid range kartica drzati bolesnu cijenu. 

PeTak
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
IvanDado kaže...
MEGATAMA kaže...

Lova spremna a oni odugovlace...nadam se da rtx3080ti nece bit vise od 1000eu.

 Ja isto, jer ako bude, onda ce opet neka mid range kartica drzati bolesnu cijenu. 

 Toliko je 2080 TI koštao pri izlasku, za očekivat je da će 3080 TI biti skuplji, no nudit će znatno bolji omjer performanse/cijena.

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

2080ti su skuplje 1200-1400eu,moja 2080 strix je bila okruglo 1000eu.

Tada je bila drukcija situacija,ovaj put ce AMD imat konkurentan model a to uvjek utjece na cijene a i sjecam se da su izjavili iz Nvidie da serija 3000 nece bit skupa kao serija 2000.

 

Moj PC  
2 0 hvala 1
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

2080ti su skuplje 1200-1400eu,moja 2080 strix je bila okruglo 1000eu.

Tada je bila drukcija situacija,ovaj put ce AMD imat konkurentan model a to uvjek utjece na cijene a i sjecam se da su izjavili iz Nvidie da serija 3000 nece bit skupa kao serija 2000.

 

 Kako god bude nekako ne vjerujem da će biti jeftinije od prethodne generacije kad se uzmu u obzir sva poboljšanja, ali ono što ćemo dobiti je znatno bolji omjer performanse/cijena, mnogi miješaju to dvoje.

8 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Da stave i 1500€ opet će se sve prodat, tako da me ne bi ni ta cijena iznenadila. A to je još i dobro s obzirom da su RTX2080Ti još uvijek oko 1200€..

ansha: Pomelo te
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.6.2020 14:43 (DarthMarkus).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...

Izgleda čudno, no to je manje bitno...Počelo se pričati da samo taj hladnjak navodno košta $150, zašto pobogu? Ako je to istina, ide i ova serija u jebenom smjeru...

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.6.2020 19:45 (Promster).
14 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...
DarthMarkus kaže...

Izgleda čudno, no to je manje bitno...Počelo se pričati da samo taj hladnjak navodno košta $150, zašto pobogu? Ako je to istina, ide i ova serija u jebenom smjeru...

 Ma to je čista glupost, nema šanse da toliko košta.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Jakovp kaže...
Promster kaže...
DarthMarkus kaže...

Izgleda čudno, no to je manje bitno...Počelo se pričati da samo taj hladnjak navodno košta $150, zašto pobogu? Ako je to istina, ide i ova serija u jebenom smjeru...

 Ma to je čista glupost, nema šanse da toliko košta.

Znamo da ne može vrijediti te pare, ali Nvidija može to reklamirati kao čudo neviđeno, jer vidi vraga, ima ventove na obje strane, i tvrditi da jedan hladnjak košta 100€.

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kao ventovi sa obje strane su jer je raytrace cip odvojen sa donje strane GPUa.... to je glasina. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nema sumnje da će donijeti ogroman skok u performansama, no isto tako i cijena...

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Kaby kaže...

Da stave i 1500€ opet će se sve prodat, tako da me ne bi ni ta cijena iznenadila. A to je još i dobro s obzirom da su RTX2080Ti još uvijek oko 1200€..

 Pitanje ovaj put jer su promijenili kartice, ima 3080, 3080 Ti i 3090. Dakle pomiču za jednu karticu, kako stvari stoje. Drugim riječima 3080 Ti bi "mogla" biti oko 1000€

9 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

jesam ja pobrkao nešto ili ipak traje malo predugo potpuna tišina oko tih novih grafi? Jel nisu prošle generacije bile prikazivane u 4.-5. mjesecu? kužim da je bila korona i sve, ali da vlada tolika tišina i dalje a došli smo do pola srpnja

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

nVidia još ne zna što AMD ima, a AMD konačno ima nešto, AMD još ne zna što AMD ima jer imaju nardužbe za konzole koje moraju šibat i pitanje kada i što će izbacit.

Sve ide do kraja godine, AMD se ponaša ko da ima asa u rukavu, kako je imao ryzen za Intel, a nVidia očito nije saznala sve, pa su preventivno "pojačali" kartice.

 

Drugim riječima igraju se miša i mačke dok AMD neće biti spreman konačno izać sa specifikacijama, cijenom i release dateom, onda će nvidia za 15-20% skuplje u istoj kategoriji izbaciti svoje, s time da će imati najjaču gotovo sigurno.

 

AMD neće izdavati kartice prije 11. mjeseca kako stvari stoje, možda i paper launch za Božić da stignu štancati sve za PS5 i MS XBox

 

I u zbroju imaš tišinu i teasere.

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

navodno nove konzole izlaze za tenksgiving koji je krajem 11. mjeseca pa se onda nagađa da će izać i nove grafulje.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rhodin kaže...

nVidia još ne zna što AMD ima, a AMD konačno ima nešto, AMD još ne zna što AMD ima jer imaju nardužbe za konzole koje moraju šibat i pitanje kada i što će izbacit.

Sve ide do kraja godine, AMD se ponaša ko da ima asa u rukavu, kako je imao ryzen za Intel, a nVidia očito nije saznala sve, pa su preventivno "pojačali" kartice.

 

Drugim riječima igraju se miša i mačke dok AMD neće biti spreman konačno izać sa specifikacijama, cijenom i release dateom, onda će nvidia za 15-20% skuplje u istoj kategoriji izbaciti svoje, s time da će imati najjaču gotovo sigurno.

 

AMD neće izdavati kartice prije 11. mjeseca kako stvari stoje, možda i paper launch za Božić da stignu štancati sve za PS5 i MS XBox

 

I u zbroju imaš tišinu i teasere.

 

blackdevil kaže...

navodno nove konzole izlaze za tenksgiving koji je krajem 11. mjeseca pa se onda nagađa da će izać i nove grafulje.

 

 

Pa AMD je izjavio da će RDNA 2.0 kartice biti vani prije nego nove konzole, a za konzole se špekulira američanski 'holiday season', valjda oko Thanksgivinga i Božića...U sljedeća dva mjeseca bi trebala biti neka najava onda više, recimo najave u 9. mjesecu, a izlaze u 11., to mi je OK timeline.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.7.2020 17:37 (Promster).
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nvidia i AMD su ocito odlucili izbacit nove grafe sa zero marketinga ako ih je planiraju izdat ove godine.

Realno Nvidiji se nigdje ne zuri....nazalost

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice