NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.783.933
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Bero_ng95 kaže...

Htio sam bijelo vodeno i našao sam od corsaira međutim kao što rekoh ako ima nešto tiše i kvalitetnije kupujem pa makar bili ružičasto

 Pa ne treba ti vodeno hladenje za to.

10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

ma točno mi više glupo gledat hladnjak koji je ajmo reći samo oke, nekako imam dojam da bi ljepše bilo i korisnije stavit vodeno nego neki hladnjak koji mi zauzme pola kućišta

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Bero_ng95 kaže...

ma točno mi više glupo gledat hladnjak koji je ajmo reći samo oke, nekako imam dojam da bi ljepše bilo i korisnije stavit vodeno nego neki hladnjak koji mi zauzme pola kućišta

 Ja sam uzeo dark rock pro 4 malo sam se sjebo zato sto je mrcina ali ovaj ti je recimo super.Ali ako bas zelis vodeno nez iskreno nisam ih nikad ni gledao haha.

 

https://www.links.hr/hr/cooler-be-quiet-dark-rock-4-s-1150-1151-1155-1156-1366-2011-3-2066-am2-am3-am4-fm1-fm2-crni-050903378

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Bero_ng95 kaže...

Htio sam bijelo vodeno i našao sam od corsaira međutim kao što rekoh ako ima nešto tiše i kvalitetnije kupujem pa makar bili ružičasto

Ja imam Corsair H115i PRO već nešto više od godine ili tako nešto, možda i dvije.... proc je OC-an od prvog dana pod njim, ne čuje se uopće. Nikad tiši AIO nisam imao prilike isprobati, ni pumpa ni ventilatori radijatora, sve je silent skroz (Na Quiet postavljeno) - i temperature su odlične. Ne vidim kako može bit tako bučno kod tebe. Koji model koristiš?

It is always darkest just before the dawn.
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
NoDe31 kaže...
X-Wind kaže...

 Nvidia fanboyevi već danima pričaju i pokušavaju uvjeriti ekipu kako će 10 GB biti i više nego dovoljno za idućih 5 godina (i da zato grafa nema više od 10 GB). Sad me živo zanima kako će onda opravdati da Nvidia bude launchala 20 GB model ni dva mjeseca nakon 10 GB modela

 20GB je za bitange poput tebe koje puše te fore sa VRAMom i koje su spremne dat dodatnih 100EU za VRAM koji nikad neće biti iskorišten, a u vrijeme kada će igre trebat toliku količinu VRAMa ta grafa će biti zastarijeli šrot...... Od svih igra na tržištu jedino je MFS sposoban napunit tih 10GB VRAMa i to je specifična igra koja ima ogromnu scenu za rendiranje sa hrpom textura, sve ostalo ne može napunut ni 8GB kako spada, niti će moči u dogledno vrijeme u kojemu će ova grafa biti aktualna za 4K igranje... Nvidia to dobro zna i zato su napravili ovakav potez, jer zašto ne dodatno izvuč lovu na takvima?...

 

 

 

I also emphasized things like the fact the the paid Digital Foundry video clearly cherry picked settings of their own. For example in that BF5 demo (remember BF5 was a RT showcase game around Turing launch) all of a sudden has RT turned off. And you know why? Because when you turn on RT it uses more VRAM, and if you turn it off it shoud use more than 8 GB but not 10 GB. Cherry picking at its best. That means if it's only good at 4K I have a major problem  with the 3080. It only has 10 GB of VRAM and that is already a problem as I pointed out in BF5 and Steve Walton himself in the Hardware Unboxed review found the same thing with Doom Eternal. They had clearly cherry picked results to show in their showcase on Digital Foundry a setting that was using more than 8 GB but not quite 10 GB. So we have already plenty of games using at least 10 GB. If this card is only good enough on 4K I just don't see 10 GB cutting it.

 

Ideš izdati grafu koja zapravo jedino dobro i skalira na 4K odnosno to je jedina rezolucija za koju ju ima smisla kupiti (jer na manjim skalira puno gore) i onda namjerno osakatiš taj GPU na način da mu daš manje GB od dvije godine starog 2080ti-a, samo da bi onda dva mjeseca kasnije mogao izdati model koji actually ima dovoljno VRAM-a i da ga onda možeš naplatiti papreno više u odnosu na taj od 10 GB, standardna Nvidia. A za ove fanboyeve koji ju onda još i brane i tvrde da će ipak 10 GB biti dovoljno za idućih pet godina kada već sada za neke igre nije dovoljno nemam riječi.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Čuj ovoga 10gb rama nije dovoljno za igre, ako će tražit više sigurno će bit popularna kao Ashes of the Singularity.
Čuj za 5 godina će i ta 20gb bit dovoljna za tetris sa ray tracingom.
Pa šta ne vidiš da je skok ogroman sa 2080ti na 3080 zamisli 3080ti sa 20gb u odnosu na 6080 za 700eura.
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 15:37 (mislioc).
 
2 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
X-Wind kaže...

 

 

 

I also emphasized things like the fact the the paid Digital Foundry video clearly cherry picked settings of their own. For example in that BF5 demo (remember BF5 was a RT showcase game around Turing launch) all of a sudden has RT turned off. And you know why? Because when you turn on RT it uses more VRAM, and if you turn it off it shoud use more than 8 GB but not 10 GB. Cherry picking at its best. That means if it's only good at 4K I have a major problem  with the 3080. It only has 10 GB of VRAM and that is already a problem as I pointed out in BF5 and Steve Walton himself in the Hardware Unboxed review found the same thing with Doom Eternal. They had clearly cherry picked results to show in their showcase on Digital Foundry a setting that was using more than 8 GB but not quite 10 GB. So we have already plenty of games using at least 10 GB. If this card is only good enough on 4K I just don't see 10 GB cutting it.

 

Ideš izdati grafu koja zapravo jedino dobro i skalira na 4K odnosno to je jedina rezolucija za koju ju ima smisla kupiti (jer na manjim skalira puno gore) i onda namjerno osakatiš taj GPU na način da mu daš manje GB od dvije godine starog 2080ti-a, samo da bi onda dva mjeseca kasnije mogao izdati model koji actually ima dovoljno VRAM-a i da ga onda možeš naplatiti papreno više u odnosu na taj od 10 GB, standardna Nvidia. A za ove fanboyeve koji ju onda još i brane i tvrde da će ipak 10 GB biti dovoljno za idućih pet godina kada već sada za neke igre nije dovoljno nemam riječi.

 Neka se tješe, ja ću pričekati 20 gb verziju, i kad ju budem prodavao bit će puno ljepše na njuškalu napisati 20 gb nego 10 gb, svi vole velike brojke....

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
X-Wind kaže...

 

Ideš izdati grafu koja zapravo jedino dobro i skalira na 4K odnosno to je jedina rezolucija za koju ju ima smisla kupiti (jer na manjim skalira puno gore) i onda namjerno osakatiš taj GPU na način da mu daš manje GB od dvije godine starog 2080ti-a, samo da bi onda dva mjeseca kasnije mogao izdati model koji actually ima dovoljno VRAM-a i da ga onda možeš naplatiti papreno više u odnosu na taj od 10 GB, standardna Nvidia. A za ove fanboyeve koji ju onda još i brane i tvrde da će ipak 10 GB biti dovoljno za idućih pet godina kada već sada za neke igre nije dovoljno nemam riječi.

rekao bih da imas vise nego nekoliko rijeci 

 

za koje to igre 10GB nije dovoljno? koliko vidim ljudi rokaju 4K sa 5700XT koja ima 8GB i nitko se ne zali

 

stvarno ne znam koja to igra cucla 10GB memorije, max sto sam vidio je 8GB.

 

posto ce sve buduce igre imati podrsku za DLSS ne vidim nikakv problem sa manjkom memorije na ovoj 3080 sa 10GB u igranju

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot kaže...
X-Wind kaže...

 

 

 

I also emphasized things like the fact the the paid Digital Foundry video clearly cherry picked settings of their own. For example in that BF5 demo (remember BF5 was a RT showcase game around Turing launch) all of a sudden has RT turned off. And you know why? Because when you turn on RT it uses more VRAM, and if you turn it off it shoud use more than 8 GB but not 10 GB. Cherry picking at its best. That means if it's only good at 4K I have a major problem  with the 3080. It only has 10 GB of VRAM and that is already a problem as I pointed out in BF5 and Steve Walton himself in the Hardware Unboxed review found the same thing with Doom Eternal. They had clearly cherry picked results to show in their showcase on Digital Foundry a setting that was using more than 8 GB but not quite 10 GB. So we have already plenty of games using at least 10 GB. If this card is only good enough on 4K I just don't see 10 GB cutting it.

 

Ideš izdati grafu koja zapravo jedino dobro i skalira na 4K odnosno to je jedina rezolucija za koju ju ima smisla kupiti (jer na manjim skalira puno gore) i onda namjerno osakatiš taj GPU na način da mu daš manje GB od dvije godine starog 2080ti-a, samo da bi onda dva mjeseca kasnije mogao izdati model koji actually ima dovoljno VRAM-a i da ga onda možeš naplatiti papreno više u odnosu na taj od 10 GB, standardna Nvidia. A za ove fanboyeve koji ju onda još i brane i tvrde da će ipak 10 GB biti dovoljno za idućih pet godina kada već sada za neke igre nije dovoljno nemam riječi.

 Neka se tješe, ja ću pričekati 20 gb verziju, i kad ju budem prodavao bit će puno ljepše na njuškalu napisati 20 gb nego 10 gb, svi vole velike brojke....

 Ovo je doslovno ova tema 

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Kupiti i preplatiti 20gb verziju će biti kao kupiti r390 8gb. Zanimljivo je bilo slušati od iste ekipe kako je 4gb hbma sasvim dovoljno na Furyu, a sad ovo nije. Btw bigNavi će imat više. Sa 192 i 256 bitnim busom LOL
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 15:43 (DarthMarkus).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Slična shema je i sa Ryzenom i jezgrama, evo malo jača 3080 i odmah se Zen guti sa njom.
Jezgri na izvoz ali gutenberg sa 3080.
I sad nemojte kenjat da 15% nije pad.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 15:53 (mislioc).
 
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...
Kupiti i preplatiti 20gb verziju će biti kao kupiti r390 8gb. Zanimljivo je bilo slušati od iste ekipe kako je 4gb hbma sasvim dovoljno na Furyu, a sad ovo nije. Btw bigNavi će imat više. Sa 192 i 256 bitnim busom LOL

 Nervozan si, za tu cijenu ocekujem 20 gb, no posto je Nvidia takva kakva je iskesirat cu jos par sto kuna za 20 gb verziju i biti miran, a kad ju budem kasnije prodavao puno cu lakse izborit odredjenu cijenu s 20 gb verzijom nego 10, tko ne voli velike brojke?

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Kad dođe 20 GB verzija bit će cca 200 eura skuplja. To je dakle smješta pored 2080ti sa cijenom gdje se totalno gubi smisao. Par sto kuna lol. Nvidia je poznata kao socijalna ustanova.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 15:50 (DarthMarkus).
Moj PC  
9 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Znaju li ljudi da ovo nije količina iskorištene memorije, već da je to samo memory allocation?

Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot kaže...
DarthMarkus kaže...
Kupiti i preplatiti 20gb verziju će biti kao kupiti r390 8gb. Zanimljivo je bilo slušati od iste ekipe kako je 4gb hbma sasvim dovoljno na Furyu, a sad ovo nije. Btw bigNavi će imat više. Sa 192 i 256 bitnim busom LOL

 Nervozan si, za tu cijenu ocekujem 20 gb, no posto je Nvidia takva kakva je iskesirat cu jos par sto kuna za 20 gb verziju i biti miran, a kad ju budem kasnije prodavao puno cu lakse izborit odredjenu cijenu s 20 gb verzijom nego 10, tko ne voli velike brojke?

 Oni koji se imalo razumiju nisu oni koji "vole velike brojke", a oni koji se ne razumiju tesko da ce kupovati enthusiast hardware. Just my 2 cents.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ne znaju jerbo treba srat bez obzira na činjenice.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...

Znaju li ljudi da ovo nije količina iskorištene memorije, već da je to samo memory allocation?

 Jesi dobio gulag?

5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Koliko odvjetnika ima Nvidia na forumu, popularno je ovih dana raditi for free...

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 15:55 (Riot).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot kaže...
DarthMarkus kaže...
Kupiti i preplatiti 20gb verziju će biti kao kupiti r390 8gb. Zanimljivo je bilo slušati od iste ekipe kako je 4gb hbma sasvim dovoljno na Furyu, a sad ovo nije. Btw bigNavi će imat više. Sa 192 i 256 bitnim busom LOL

 Nervozan si, za tu cijenu ocekujem 20 gb, no posto je Nvidia takva kakva je iskesirat cu jos par sto kuna za 20 gb verziju i biti miran, a kad ju budem kasnije prodavao puno cu lakse izborit odredjenu cijenu s 20 gb verzijom nego 10, tko ne voli velike brojke?

Ako za tu cijenu ocekujes 20gb kupi si nesto drugo. 

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Koliko ljubomornih hejtera na ampere temi, nadam se da će zažmiriti, začepiti uši i nos, te prdnuti da im se misli pročiste.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Slayer123 kaže...
Promster kaže...

Znaju li ljudi da ovo nije količina iskorištene memorije, već da je to samo memory allocation?

 Jesi dobio gulag?

Da jesam nebi tu slike kačio.

3 godine
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Evo ne moze se vise ni ps5 kupit kod nas.

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Slayer123 kaže...

Evo ne moze se vise ni ps5 kupit kod nas.

 To be fair, moglo se gotovo cijeli dan jucer... A ne samo 3 sec window.

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...
Koliko ljubomornih hejtera na ampere temi, nadam se da će zažmiriti, začepiti uši i nos, te prdnuti da im se misli pročiste.

Pretpostavljam da posjeduješ njihove dionice pa tako osobno doživljavaš sve ovo... ljubomoran je kriva riječ, ne mogu ja kao kupac biti ljubomoran na Nvidiu, ne posjedujem konkurentsku kompaniju, mogu biti samo nezadovoljan i ljut, no kako god boljeg rješenja nema pa ću pričekati 20 gb verziju kako se nebi morao tješiti kao ti da je 10 gb dovoljno, volim bezbrižno živjeti...

3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Synthium kaže...
Slayer123 kaže...

Evo ne moze se vise ni ps5 kupit kod nas.

 To be fair, moglo se gotovo cijeli dan jucer... A ne samo 3 sec window.

 E jbg ja tek danas vidio a nigdje jucer nisam ni vidio da se moze preorder napravit.

9 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
xLockdown kaže...

Ljudi moji pomazite, dobit cu cir na zelucu od ovolikog nerviranja oko graficke. Sad citam prijasnje komentare oko bottlenecka i neznam jesam li se zajebo sa 3080. 

Trenutno u kompu imam i5 8600k@4.5GHz i gtx 1080. Da stvar bude gora,monitor nisam planirao mjenjat jer sam pred godinu i nesto sitno pljunuo 3.5k za alienwarea koji je 1080p@240hz. 
Zanima me sad ocu uopce vidit razliku izmedu te dve grafe ako cu igrat na 1080p il ce CPU sjebat i sefa i stanicu? 

 Nije to ništa stari moj... ja ću čir na debelom crijevu dobiti... uzeo 2 kom 3080 i onda skužim da nema sli. Omg... kako ću fartnajt igrati... evo buja mi čir...
EDIT: oh wait... ipak je samo prdež bio... oof

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 16:17 (miki_the_pirat).
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot kaže...
DarthMarkus kaže...
Koliko ljubomornih hejtera na ampere temi, nadam se da će zažmiriti, začepiti uši i nos, te prdnuti da im se misli pročiste.

Pretpostavljam da posjeduješ njihove dionice pa tako osobno doživljavaš sve ovo... ljubomoran je kriva riječ, ne mogu ja kao kupac biti ljubomoran na Nvidiu, ne posjedujem konkurentsku kompaniju, mogu biti samo nezadovoljan i ljut, no kako god boljeg rješenja nema pa ću pričekati 20 gb verziju kako se nebi morao tješiti kao ti da je 10 gb dovoljno, volim bezbrižno živjeti...

 Nervozan si. Osobno doživljavam samo nešto što mi se desi osobno.

 

Stvar je vrlo jednostavna - ovaj release Nvidije je uspio. AMD da idući mjesec predstavi i izbaci čak i bolju karticu, ovi su već pograbili ogroman dio kolača.

 

Istina - prodali su foru kako Dery veli. Prenapuhana 2080ti i sad Ampere dolazi "kao" spasitelj.

 

Međutim to ne mjenja činjenicu da 3080 odlična 144fpsa 1440p i 60 fps 4k kartica i 10gigi uopće nije problem osim ako nisi heavy moder.

 

Još dodajmo DLSS i RT na kup, dobijamo zaista zaokružen proizvod.

 

Ti briješ o par sto kuna skupljoj 20 gb kartici i budućoj prodaji, a ni ovih nema do Božića i cijene budu samo još rasle kad se mineri dokopaju svoga ceha.

 

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
VooDooZg kaže...
hahhaajaads kaže...
MEGATAMA kaže...

Odavno je receno modeli sa 8/16 te 10/20 tako da ne kuzim cemu iscudjavanje.

Takodjer cijena ce bit podosta visa za dodatnih 10gb vrama. 

Uporaba Vrama....jedan sam od rijetkih na ovom forumu koji igra na 4k ultra... vecina vas je na 1080p i kao zabrinuti ste za Vram usage 😂😂😂😂

Jedina igra gdje mi je falilo vrama je LOTR 4k/ultra plus ekstra paket ultra tekstura i tu je doslo do 8800mb a moja grafa ima 8000mb.

 

Danas isao dva puta u Bauhaus kupovat alat da mogu rastvorit ovo sm560 kuciste....uspio,promjenio napajanje sad jos samo sutra grafu stavit ako stigne.... 

 

Aha pa da sad smo svi na 1080p  Ako se ravnamo po tom, odlican boost performansi, cak 10-15 fpsa vise na 1080p naspram 2080ti, sto je daleko od onoga sto je nvidia rekla 

 

 

Onaj ko ima 2080ti ili 3080 za igranje u fullHD iliti 1080 je notorni kreten i to je fakt jbg..

 Onaj tko ima recimo 1080p 144Hz monitor i minimalno i5 8. generacije ili R5 3600, može uzeti takvu karticu. To su pristojni procesori. Naravno, tim više ima smisla ako ima u planu nadogradnju procesora i/ili kupovinu monitora veće rezolucije. I ako se cilja na dugotrajnost, tada će RTX 3080 za recimo 5 godina pri FHD-u biti i dalje extra.

 

Dobro se sjećam tamo 2013/14., kada se R9 290 (obična i "X") preporučavala za 1440p i 4K rezoluciju i govorilo se da je za FHD nema smisla uzimati jer ima jeftinijih kartica za tu rezoluciju, a dovoljno dobrih. Već tada mi je bilo jasno da će doći vrijeme kada će ta kartica za 1440p biti slaba, a za 4K da i ne govorim, a performanse u 1080p će tada biti vrlo dobre. I evo, sada je ta R9 290 pristojna kartica za 1080p gaming s obzirom koliko je stara.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 16:24 (Izzy).
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...

 Nervozan sam. Osobno doživljavam samo nešto što mi se desi osobno.

 

Stvar je vrlo jednostavna - ovaj release Nvidije je uspio. AMD da idući mjesec predstavi i izbaci čak i bolju karticu, ovi su već pograbili ogroman dio kolača.

 

Istina - prodali su foru kako Dery veli. Prenapuhana 2080ti i sad Ampere dolazi "kao" spasitelj.

 

Međutim to ne mjenja činjenicu da 3080 odlična 144fpsa 1440p i 60 fps 4k kartica i 10gigi uopće nije problem osim ako nisi heavy moder.

 

Još dodajmo DLSS i RT na kup, dobijamo zaista zaokružen proizvod.

 

Ti briješ o par sto kuna skupljoj 20 gb kartici i budućoj prodaji, a ni ovih nema do Božića i cijene budu samo još rasle kad se mineri dokopaju svoga ceha.

 

 

 

 Znamo.... ako ti misliš da je 10 gb dovoljno nemaš razloga živcirati se toliko zar ne? Kontradiktoran si.... 

10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...
Riot kaže...
DarthMarkus kaže...
Koliko ljubomornih hejtera na ampere temi, nadam se da će zažmiriti, začepiti uši i nos, te prdnuti da im se misli pročiste.

Pretpostavljam da posjeduješ njihove dionice pa tako osobno doživljavaš sve ovo... ljubomoran je kriva riječ, ne mogu ja kao kupac biti ljubomoran na Nvidiu, ne posjedujem konkurentsku kompaniju, mogu biti samo nezadovoljan i ljut, no kako god boljeg rješenja nema pa ću pričekati 20 gb verziju kako se nebi morao tješiti kao ti da je 10 gb dovoljno, volim bezbrižno živjeti...

 Nervozan si. Osobno doživljavam samo nešto što mi se desi osobno.

 

Stvar je vrlo jednostavna - ovaj release Nvidije je uspio. AMD da idući mjesec predstavi i izbaci čak i bolju karticu, ovi su već pograbili ogroman dio kolača.

 

Istina - prodali su foru kako Dery veli. Prenapuhana 2080ti i sad Ampere dolazi "kao" spasitelj.

 

Međutim to ne mjenja činjenicu da 3080 odlična 144fpsa 1440p i 60 fps 4k kartica i 10gigi uopće nije problem osim ako nisi heavy moder.

 

Još dodajmo DLSS i RT na kup, dobijamo zaista zaokružen proizvod.

 

Ti briješ o par sto kuna skupljoj 20 gb kartici i budućoj prodaji, a ni ovih nema do Božića i cijene budu samo još rasle kad se mineri dokopaju svoga ceha.

 

 

 

 sve sto govoris vrijedi za one koji su karticu kupili jucer po najavljenoj cijeni. ali tih je jako mali broj. jel se moze stavit neki poll da vidimo koliko je ljudi probalo kupit i koliko ljudi ima karticu?

 

ove kartice su super, ali ih nema! i ko zna kad ce ih bit. ove koje se mogu nabavit, one su prakticno po istoj cijeni po kojoj se kupovala 2080Ti. dakle dobili smo maaaalo veci napredak od onog koji je ponudio turing po istoj cijeni koju je ponudio turing. samo sta se turing fakat mogao nabavit, a ovoga uopce nema. magla totalna. da ne spominjemo da je ova kartica na novom procesu od kojeg nvidija nije iskoristila apsolutno nista. citav gain je u brute forceu. ta budem posve jasan, ovo je 2080Ti na 420W i na to dodaj 10-15% perf. I... nema ga.

 

sad cete mi se smijati, ali ovo kartica ce biti poznata kao gori launch od 2080 serije. biti ce to dugo trijeznjenje jar hajp je OGROMAN.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice