NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.788.185
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Hahaha, ja taman isto ...vidio pcb, cancel odma. Nemogu vjerovati jbte...
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Ma joj, pa svaki put je ista priča, a ljudi ovdje kao dobiju amneziju svake dvije-tri godine. Ista je stvar bila i sa pascalom, prve komade su razgrabili u minutama, refreshala se alza svake minute, a prvi komadi gtx 1080 kod nas su imali cijenu preko 6.500 kuna u vrijeme kad još nije mining ludilo diglo cijene. Sad odjednom šok i vjeverica :))))

 ne sjecam se bas da je pascal bio nedostupan u cijelom svijetu i da su u roku od samo 24 sata od releasa 1080ti krenule price o 1080ti sa duplo vise memorije. 

masa ljudi je nasjela na ovaj hajp toliko da im ni sada nije jasno da kartica uopce nema. zapravo, to me i ne cudi, ovo ce valjda biti prvi proizvod koji se ne moze nabaviti na amazonu. totalni krah bezosa :D 

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Znate kaj bi volio vidit sad kako se ponaša Ryzen 1700x/2700x u odnosu na i7 8700k s ovom grafičkom, pa da ubijemo taj mit o fjučur pruf.
Imam filing da 8700k može progutat ovu zvijer.
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 23:35 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...
Hahaha, ja taman isto ...vidio pcb, cancel odma. Nemogu vjerovati jbte...

 

jel može neka info ukratko, da ne moramo gleadt video od 40 minuta 

6 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx


rambox sponzorirao video 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...

jel može neka info ukratko, da ne moramo gleadt video od 40 minuta 

Ukratko, dosta lošiji VRM čak i od referentne verzije..

ansha: Pomelo te
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Usran vrm, jeftina izvedba, ali solidan hladnjak.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ma ovo je nazalost bas lose a ja imam full malo kuciste i mislim da se ta grafa i kuciste ne bi bas najbolje slagali,sad cekat ROG model.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Ja isto razmisljam između high end AIB-od gige,asusa ili MSI 3080 RTX...

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
jovial kaže...
picajzla0707 kaže...
Ma joj, pa svaki put je ista priča, a ljudi ovdje kao dobiju amneziju svake dvije-tri godine. Ista je stvar bila i sa pascalom, prve komade su razgrabili u minutama, refreshala se alza svake minute, a prvi komadi gtx 1080 kod nas su imali cijenu preko 6.500 kuna u vrijeme kad još nije mining ludilo diglo cijene. Sad odjednom šok i vjeverica :))))

 ne sjecam se bas da je pascal bio nedostupan u cijelom svijetu i da su u roku od samo 24 sata od releasa 1080ti krenule price o 1080ti sa duplo vise memorije. 

masa ljudi je nasjela na ovaj hajp toliko da im ni sada nije jasno da kartica uopce nema. zapravo, to me i ne cudi, ovo ce valjda biti prvi proizvod koji se ne moze nabaviti na amazonu. totalni krah bezosa :D 

 Evo upravo gledam sliku i covjek veli da je u jednom micro centru u Americi bilo dostupno samo 11 komada 3080tki i neki su kao dobivali neke voucher kodove da ih mogu ugrabit. Ovo je nesto potpuno drugo nego sto je nvidia rekla da "nisu ocekivali ovoliku potraznju". 

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hahhaajaads kaže...
jovial kaže...
picajzla0707 kaže...
Ma joj, pa svaki put je ista priča, a ljudi ovdje kao dobiju amneziju svake dvije-tri godine. Ista je stvar bila i sa pascalom, prve komade su razgrabili u minutama, refreshala se alza svake minute, a prvi komadi gtx 1080 kod nas su imali cijenu preko 6.500 kuna u vrijeme kad još nije mining ludilo diglo cijene. Sad odjednom šok i vjeverica :))))

 ne sjecam se bas da je pascal bio nedostupan u cijelom svijetu i da su u roku od samo 24 sata od releasa 1080ti krenule price o 1080ti sa duplo vise memorije. 

masa ljudi je nasjela na ovaj hajp toliko da im ni sada nije jasno da kartica uopce nema. zapravo, to me i ne cudi, ovo ce valjda biti prvi proizvod koji se ne moze nabaviti na amazonu. totalni krah bezosa :D 

 Evo upravo gledam sliku i covjek veli da je u jednom micro centru u Americi bilo dostupno samo 11 komada 3080tki i neki su kao dobivali neke voucher kodove da ih mogu ugrabit. Ovo je nesto potpuno drugo nego sto je nvidia rekla da "nisu ocekivali ovoliku potraznju". 

 Napisao sam danas kako je MF na forumu svojem se izjasnio kako nisu krivi, vec nvidia im nista negovori. Mf najveci retailovac u Europi nije ima kartice wtf.

Mislim da je 8Nm Samsung  toliko los yield da nvidia nemoze dobiti dobre die-ove, ili je neka igra nvidie da grade sad poskupe 

 Edit: bit ce da je ovo drugo: cijene su vec vece za 100njak eura,koja Blamaza, ova strixica je bila 899 ako se nevarama i manje mislim a ova Eagel od gige je bila najjeftinija aib za 700 eura.

https://m.notebooksbilliger.de/asus+rog+strix+geforce+rtx+3080+oc+10gb+gddr6x+grafikkarte+677352?ef_id=Cj0KCQjwtZH7BRDzARIsAGjbK2bKnJznI__R0T8d4dPkgzMnOIO3w0D6TzS7MK7RGg4_P9iIJSoMRtoaAvk4EALw_wcB:G:s&s_kwcid=AL!8069!3!358117566365!!!g!293946777986!&nbbct=6004

 

https://www.caseking.de/gigabyte-geforce-rtx-3080-eagle-oc-10g-10240-mb-gddr6x-gcgb-326.html

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 2:31 (HCgamingCRO).
6 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
HCgamingCRO kaže...
hahhaajaads kaže...
jovial kaže...
picajzla0707 kaže...
Ma joj, pa svaki put je ista priča, a ljudi ovdje kao dobiju amneziju svake dvije-tri godine. Ista je stvar bila i sa pascalom, prve komade su razgrabili u minutama, refreshala se alza svake minute, a prvi komadi gtx 1080 kod nas su imali cijenu preko 6.500 kuna u vrijeme kad još nije mining ludilo diglo cijene. Sad odjednom šok i vjeverica :))))

 ne sjecam se bas da je pascal bio nedostupan u cijelom svijetu i da su u roku od samo 24 sata od releasa 1080ti krenule price o 1080ti sa duplo vise memorije. 

masa ljudi je nasjela na ovaj hajp toliko da im ni sada nije jasno da kartica uopce nema. zapravo, to me i ne cudi, ovo ce valjda biti prvi proizvod koji se ne moze nabaviti na amazonu. totalni krah bezosa :D 

 Evo upravo gledam sliku i covjek veli da je u jednom micro centru u Americi bilo dostupno samo 11 komada 3080tki i neki su kao dobivali neke voucher kodove da ih mogu ugrabit. Ovo je nesto potpuno drugo nego sto je nvidia rekla da "nisu ocekivali ovoliku potraznju". 

 Napisao sam danas kako je MF na forumu svojem se izjasnio kako nisu krivi, vec nvidia im nista negovori. Mf najveci retailovac u Europi nije ima kartice wtf.

Mislim da je 8Nm Samsung  toliko los yield da nvidia nemoze dobiti dobre die-ove, ili je neka igra nvidie da grade sad poskupe 

 Edit: bit ce da je ovo drugo: cijene su vec vece za 100njak eura,koja Blamaza, ova strixica je bila 899 ako se nevarama i manje mislim a ova Eagel od gige je bila najjeftinija aib za 700 eura.

https://m.notebooksbilliger.de/asus+rog+strix+geforce+rtx+3080+oc+10gb+gddr6x+grafikkarte+677352?ef_id=Cj0KCQjwtZH7BRDzARIsAGjbK2bKnJznI__R0T8d4dPkgzMnOIO3w0D6TzS7MK7RGg4_P9iIJSoMRtoaAvk4EALw_wcB:G:s&s_kwcid=AL!8069!3!358117566365!!!g!293946777986!&nbbct=6004

 

https://www.caseking.de/gigabyte-geforce-rtx-3080-eagle-oc-10g-10240-mb-gddr6x-gcgb-326.html

 ili znaju da će navi biti sranje pa ih boli k jer će se kupovat kad god stignu kartice po većim cijenama ili su u kurcu, vrijeme će pokazat 

5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nvidia F**k you 

Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
HCgamingCRO kaže...

Nvidia F**k you 

 neki dan mi se pojavio taj video, kao da je youtube znao šta će se događati 

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Sacekaj mj dana pa ce Amd napraviti ovo. 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
HCgamingCRO kaže...

Sacekaj mj dana pa ce Amd napraviti ovo. 

 

 u nadi je spas 

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Citam bas, Australia npr nije dobila nijednu Karte nijedan retail Store,MF najveci EU retailovac isto 0 kartica

A amd nekako nikada ko sad nije bio sutljiv toliko i hajpan u isto vrijeme da reklamira grafu u fortniteu npr. Optimistican sam radi onog tweeta kako su cestitali nvidiji i jedva cekaju svoje pokazat. Kazem ti, iznenadit ce se mnogi padat ce sve od 3070 do 3080 ovog puta, a mislim isto tako da je nevidija ovim sugavim potezom izgubila mnoge simpatere.

Znali su koliko imaju gpu-ova a nisu ko Sony mogli reci oke ovakva i takva je situacija jedna grafa za jednog covjeka.

Ovako su automatizirani botovi pokupovali sve i eto ti Cirkusa,bitno da su Arm kupiili za 30 milijardi ili koliko vec a nemogu osigurati novu karticu svojim korisnicima. Presmijesno nije ni corona kriva tu cak, vec bolesni nvidijev hostaplerski um

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 4:51 (HCgamingCRO).
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Otkazao svoju narudzbu za Trinity radi ovog videa. 

Cekat cu i uzet nesto bolje/skuplje.

 

Hvala opet 

Napravio sam sada pred narudžbu na casekingu za ASUS TUF OC verziju, s obzirom da je izgleda najbolja od svih modela koje su zasad recenzirane

Nadam se da će uskoro shippati

12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Pazi, cijene 100 eura ošle gore. 

 

A kartica uopće nema.

 

Koji kc ?

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

pričalo se o tome zadnjih tjedan dana, kupci neće vidjeti cijene prezentirane u kuhinji nvida ceo. paper launch, pa polako dizanje cijena kako ih nema.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 7:23 (forumaš).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Kaby kaže...
Cansee kaže...

jel može neka info ukratko, da ne moramo gleadt video od 40 minuta 

Ukratko, dosta lošiji VRM čak i od referentne verzije..

To je nažalost, po one koji su je naručili, ono kaj sam pričao da se ne žuri i naručuje na slijepo. Ima vremena.

 

 

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...
Kaby kaže...
Cansee kaže...

jel može neka info ukratko, da ne moramo gleadt video od 40 minuta 

Ukratko, dosta lošiji VRM čak i od referentne verzije..

To je nažalost, po one koji su je naručili, ono kaj sam pričao da se ne žuri i naručuje na slijepo. Ima vremena.

 

 

 Ironično i takvu bi bilo vrlo lako prodat za 100 više.

 

EDIT : Čini se da ih je dosta ispalo iz kamiona u Zadru https://www.njuskalo.hr/?ctl=search_ads&keywords=3080+rtx

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 7:57 (DarthMarkus).
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Caseking i Computeruniverse drze iste cijene koje su bile i prije, na Computeruniverse mogu narucit i cekat ali cudi me da je Asus ROG rtx3080 Strix tako jeftina kod njih..... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Jel ovo mala razlika?

 

71 vs 48 (low fps) na High end amdu s 4.5ghz

prvi chart je naklokani intel takoder

 

 

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 8:30 (toxic).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
toxic kaže...

Jel ovo mala razlika?

 

71 vs 48 (low fps) na High end amdu s 4.5ghz

prvi chart je naklokani intel takoder

 

 

 Aj pitaj za mjesec dana, rado ću prokomentirati koji chartic sa tobom.

cherrypickanje je bedasto, al ako te veseli, eto, priznajem, na chartu koji si pokazao razlika je ogromna.

Ja sam na 3600 na AC Odyssey bemchmarku imao 0.1% low 8 fps. Ubaci i to negdje!

 

Intel rulez, Intel ftw!

 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rhodin kaže...
toxic kaže...

Jel ovo mala razlika?

 

71 vs 48 (low fps) na High end amdu s 4.5ghz

prvi chart je naklokani intel takoder

 

 

 Aj pitaj za mjesec dana, rado ću prokomentirati koji chartic sa tobom.

cherrypickanje je bedasto, al ako te veseli, eto, priznajem, na chartu koji si pokazao razlika je ogromna.

Ja sam na 3600 na AC Odyssey bemchmarku imao 0.1% low 8 fps. Ubaci i to negdje!

 

Intel rulez, Intel ftw!

 

 ne nego ste vi butthurt na najjace... cak kad sam bio na AMD-u je isto tako bilo... cim vidite da na konkurenciji nesto radi bolje odmah skacete to je zbog ovog ili onog nikad ne priznate da ja Intel bolja platforma za gaming jos uvijek...

RDR 2 baš nije neki žnj naslov dakle gpu zahtjevan... u svakom chartu intel ima prednost od 2.5% pa do ohoho prednosti a to sto je tesko priznati je drugi par cipela.

 

 

Bnet: mNik987#2148
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
toxic kaže...

Jel ovo mala razlika?

 

71 vs 48 (low fps) na High end amdu s 4.5ghz

prvi chart je naklokani intel takoder

 

 

Ogromna razlika, dali je ovo usamljeni slucaj ili pravilo?.... 

14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

niti je usamljen niti je pravilo, ryzeni su super, pogotovo ryzen 3600 zbog svoje cijene. intel je još uvijek brži u igrama, svatko bira što mu više odgovara.

Moj PC  
1 0 hvala 2
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
forumaš kaže...

niti je usamljen niti je pravilo, ryzeni su super, pogotovo ryzen 3600 zbog svoje cijene. intel je još uvijek brži u igrama, svatko bira što mu više odgovara.

dakle 17% vece performanse za 24% vecu cijenu, jel to tocno?

 

cini se kao isplativa kupnja za nekoga tko zeli performanse

12 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Nitko nikad nije ni tvrdio da je AMD kralj gaminga, poznato je da je i9 i dalje kralj ako se gleda iskljucivo gaming... ali uz kakvu potrosnju/ grijanje/ cijenu. To ce kupiti samo onaj koji ima para na bacanja pored Ryzen opcija, a kad izađe Ryzen 5xxx cak i taj mali dio di Intel jos vodi ce se istopit...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
4 0 hvala 2
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice