NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.779.993
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Dali ste skuzili da uz kupljenje 3080 dobijete novi Watch Dogs? 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
forumaš kaže...

niti je usamljen niti je pravilo, ryzeni su super, pogotovo ryzen 3600 zbog svoje cijene. intel je još uvijek brži u igrama, svatko bira što mu više odgovara.

 Mogao si bar stavit avg od svih igara a ne izvuc cherry pick, ali dobro 

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
toxic kaže...

Jel ovo mala razlika?

 

71 vs 48 (low fps) na High end amdu s 4.5ghz

prvi chart je naklokani intel takoder

 

 

 Je, mala je razlika.

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hahhaajaads kaže...
forumaš kaže...

niti je usamljen niti je pravilo, ryzeni su super, pogotovo ryzen 3600 zbog svoje cijene. intel je još uvijek brži u igrama, svatko bira što mu više odgovara.

 Mogao si bar stavit avg od svih igara a ne izvuc cherry pick, ali dobro 

 stavio sam ti na drugoj temi

 

https://www.kitguru.net/components/graphic-cards/dominic-moass/nvidia-rtx-3080-pcie-4-0-vs-3-0-scaling-analysis/all/1/

 

"

first of all, if you’ve gone through our game-by-game breakdown, you will not be surprised to see PCIe 4.0 makes very little overall difference compared to PCIe 3.0. Almost nothing, in fact – at 1440p, the average difference between the 3900XT with PCIe 4.0 and the same CPU with PCIe 3.0, is a mere 2%, or 2FPS. At 4K, the difference is reduced to exactly nothing.

The other point to bring up is CPU bottlenecking. At 1080p, the 10900K is simply a faster gaming CPU than the 3900XT, performing 10% better on average despite its PCIe 3.0 limitation. Even at 1440p and 4K, it’s simply averaging higher frame rates than the 3900XT with PCIe 4.0."

 

 

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
forumaš kaže...
hahhaajaads kaže...
forumaš kaže...

niti je usamljen niti je pravilo, ryzeni su super, pogotovo ryzen 3600 zbog svoje cijene. intel je još uvijek brži u igrama, svatko bira što mu više odgovara.

 Mogao si bar stavit avg od svih igara a ne izvuc cherry pick, ali dobro 

 stavio sam ti na drugoj temi

 

https://www.kitguru.net/components/graphic-cards/dominic-moass/nvidia-rtx-3080-pcie-4-0-vs-3-0-scaling-analysis/all/1/

 

"

first of all, if you’ve gone through our game-by-game breakdown, you will not be surprised to see PCIe 4.0 makes very little overall difference compared to PCIe 3.0. Almost nothing, in fact – at 1440p, the average difference between the 3900XT with PCIe 4.0 and the same CPU with PCIe 3.0, is a mere 2%, or 2FPS. At 4K, the difference is reduced to exactly nothing.

The other point to bring up is CPU bottlenecking. At 1080p, the 10900K is simply a faster gaming CPU than the 3900XT, performing 10% better on average despite its PCIe 3.0 limitation. Even at 1440p and 4K, it’s simply averaging higher frame rates than the 3900XT with PCIe 4.0."

 

 

 Kakve ovo ima veze sa onim sta si ti prvo rekao O.o

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

samo dodajem što si tražio, ono što sam prvo rekao i dalje to mislim.

10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kak sam i reko, hejtajte koliko hocete. Ali to je sve namjerno tako, napumpas hype da svaki đuro i pero je spreman kupit 3080. A onda shipas jako malu kolicinu kartica koje se razgrabe u roku minuta, tako ce bit mozda jos 1-2 batcha, a onda cijene idu gore. Fanboyevi ce si to racionalizirat sa "ah cuj sta bi trebali vidis kolika je potraznja!?". I tako mic po mic, cijela generacija ide skuplje i skuplje. Na konto cega ce iduca 4000 serija bit jednaka novim cijenama ili skuplja i svi ce KAKAV DEAL!

A kad se izmuze hype sa 3080 (koji ce trajat duže nego inaće jer - Scarcity makes everything desirable), onda ce izac 3080 Super i 3080ti te ce 3080 postat "ma da super je al 10gb..." kartica. I tako u krug i krug, zna nvidia sta radi savršeno, niceg ne fali. Ako AMD bude mogao konkurirati vidjet ce te kako ce odjednom bit 3070 i 3080 na izobilje.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
9 0 hvala 2
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
D3lBoy kaže...

Kak sam i reko, hejtajte koliko hocete. Ali to je sve namjerno tako, napumpas hype da svaki đuro i pero je spreman kupit 3080. A onda shipas jako malu kolicinu kartica koje se razgrabe u roku minuta, tako ce bit mozda jos 1-2 batcha, a onda cijene idu gore. Fanboyevi ce si to racionalizirat sa "ah cuj sta bi trebali vidis kolika je potraznja!?". I tako mic po mic, cijela generacija ide skuplje i skuplje. Na konto cega ce iduca 4000 serija bit jednaka novim cijenama ili skuplja i svi ce KAKAV DEAL!

A kad se izmuze hype sa 3080 (koji ce trajat duže nego inaće jer - Scarcity makes everything desirable), onda ce izac 3080 Super i 3080ti te ce 3080 postat "ma da super je al 10gb..." kartica. I tako u krug i krug, zna nvidia sta radi savršeno, niceg ne fali. Ako AMD bude mogao konkurirati vidjet ce te kako ce odjednom bit 3070 i 3080 na izobilje.

pitanjce, ali za ozbiljno, ako netko moze objasniti bez flejmanja i svade.

 

ako znamo kako DLSS radi, kako onda moze 10GB memorije biti nedovoljno?

 

posto DLSS radi upscale sa 1440p na 4k, a na 1440p 10GB memorije je overkill, kako onda moze biti nedovoljno za 4k kad je to isti vrag?

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Ne znam, predpostavljam da ce upscaleanje koristit vise memorije nego nativna rez. sa koje se upscalea. Nisam puno zadirao u to, no predpostavljam da da, jer zašto bi onda izdavali 3090 sa ormarom rama?

A i trenutno svega par igara podržava DLSS

Battlelog: D3lBoy-00
5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

One cijene su bile malo mrvicu predobre da bi bili istinite (ipak se radi o Nvidiji), očekivano i ništa čudno od Nvidie s ovom politikom koju rade, na papiru jedno, no u praksi sasvim druga stvar, prljavi igraju prljavo....

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 11:40 (Riot).
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
3dfx kaže...

pitanjce, ali za ozbiljno, ako netko moze objasniti bez flejmanja i svade.

 

ako znamo kako DLSS radi, kako onda moze 10GB memorije biti nedovoljno?

 

posto DLSS radi upscale sa 1440p na 4k, a na 1440p 10GB memorije je overkill, kako onda moze biti nedovoljno za 4k kad je to isti vrag?

 Gle, možeš ti sebe tješiti da će 10 gb biti dovoljno, imaš pravo na to, no ne znači da će i stvarno biti dovoljno za next gen AAA RT igre, ja ću radije pričekati 20 gb verziju pa bezbrižno koristiti bez da moram uvjeravati samog sebe ( a i druge na forumu) da je to dovoljno...

10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot kaže...

One cijene su bile malo mrvicu predobre da bi bili istinite (ipak se radi o Nvidiji), očekivano i ništa čudno od Nvidie s ovom politikom koju rade, na papiru jedno, no u praksi sasvim druga stvar, prljavi igraju prljavo....

 ma ne igraju oni prljavo nego - igraju. mislis da bi amd bio bolji? problem je sta su ljudi neinfromirani ili gledaju reklamu, a misle da je to dokumentarac poput onog videa od Digital Foundy (ti likovi fakat igraju prljavo). 

 

nego, cudi me nesto ova tisina. ocekivao sam do sada da ce ljudi sa ovim narudzbama po amazonu, pcuniversu, alzi i ostalo dat neke informacije. jel se to shipa, stornirano, jel ima ikakvih znakova da ta 3080 uopce postoji? ili svi igraju kod kuce na 4K?

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
jovial kaže...

 ma ne igraju oni prljavo nego - igraju. mislis da bi amd bio bolji? problem je sta su ljudi neinfromirani ili gledaju reklamu, a misle da je to dokumentarac poput onog videa od Digital Foundy (ti likovi fakat igraju prljavo). 

 

nego, cudi me nesto ova tisina. ocekivao sam do sada da ce ljudi sa ovim narudzbama po amazonu, pcuniversu, alzi i ostalo dat neke informacije. jel se to shipa, stornirano, jel ima ikakvih znakova da ta 3080 uopce postoji? ili svi igraju kod kuce na 4K?

 Da, gledali smo Nvidia predstavljanje novih kartica i cijene, dobro si rekao, reklama, u rangu Top Shop-a.... ovo da li 3080 postoje, navodno postoje, priča se po stranim forumima...

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 11:49 (Riot).
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Svako tko ima upper hand igra prljavo, to je uvijek tako. Ali da i te 20gb varijante 3080, kako mogu izdat istu karticu sa 100% više memorije i nazvat ju istom? (A da nije ono 3gb na 6gb kao sa 1060, vec 10gb razlike) Neki cash grabovi su tu u pitanju.

A onda ce bit: "3080 10gb je za high refresh rate 1440p, dok je 20gb za vislje rezolucije". Nema sta se ne moze racionalizirat

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 11:53 (D3lBoy).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
D3lBoy kaže...

Ne znam, predpostavljam da ce upscaleanje koristit vise memorije nego nativna rez. sa koje se upscalea. Nisam puno zadirao u to, no predpostavljam da da, jer zašto bi onda izdavali 3090 sa ormarom rama?

A i trenutno svega par igara podržava DLSS

po onome sto se vidi DLSS koristi rezoluciju manje, prema tome ne treba mu vise memorije, i onda tensor jezgre pomocu DLSS popunjavaju piksele koji fale za 4k rezoluciju i onda se dobiva 4k slika na ekranu, koliko sam ja skuzio

 

zato pitam cemu frka oko memorije kada je nebitno da li ima 10 16 24 ili 100 GB memorije

 

nije par vec hrpa, Fortnite, F12020, BF V, SOTR, Metro, Control, Wolfenstein i sve buduce tipa Cyberpunk, CoD, Watch Dogs, Bloodlines 2, Serous Sam 4, PUBG, Hitman 2, Ark 

 

dakle to je to

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot kaže...

One cijene su bile malo mrvicu predobre da bi bili istinite (ipak se radi o Nvidiji), očekivano i ništa čudno od Nvidie s ovom politikom koju rade, na papiru jedno, no u praksi sasvim druga stvar, prljavi igraju prljavo....

 kakve veze ima nvidia sa cijenama u ducanima? 

 

cijene koje su bile je do trgovaca koji su vidjeli da nema robe i digli cijene u nebesa, pa nije im nvidia naredila da prodaju po tim cijenama

 

kako je Links mogao prodavati po 6800kn, ako su mogli oni mogli su i svi drugi, ali nisu jer su smece

 

drugi par rukava je sto nema robe, to je do nvidie i samsunga

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
3dfx kaže...

po onome sto se vidi DLSS koristi rezoluciju manje, prema tome ne treba mu vise memorije, i onda tensor jezgre pomocu DLSS popunjavaju piksele koji fale za 4k rezoluciju i onda se dobiva 4k slika na ekranu, koliko sam ja skuzio

 

zato pitam cemu frka oko memorije kada je nebitno da li ima 10 16 24 ili 100 GB memorije

 

nije par vec hrpa, Fortnite, F12020, BF V, SOTR, Metro, Control, Wolfenstein i sve buduce tipa Cyberpunk, CoD, Watch Dogs, Bloodlines 2, Serous Sam 4, PUBG, Hitman 2, Ark 

 

dakle to je to

Ok, ako je tako super, no ponavljam cemu onda 20gb varijante? 3090?

Jer ako je 10gb dovoljno za DLSS, znaci da se memorija iducih nekoliko godina ne mora micat sa 10gb? Iako se slazem da trenutno ne treba toliko memorije, ne mogu zatrpat ni ovih 8gb, a trpam igre 4k texture modovima.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 12:00 (D3lBoy).
6 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
D3lBoy kaže...

Kak sam i reko, hejtajte koliko hocete. Ali to je sve namjerno tako, napumpas hype da svaki đuro i pero je spreman kupit 3080. A onda shipas jako malu kolicinu kartica koje se razgrabe u roku minuta, tako ce bit mozda jos 1-2 batcha, a onda cijene idu gore. Fanboyevi ce si to racionalizirat sa "ah cuj sta bi trebali vidis kolika je potraznja!?". I tako mic po mic, cijela generacija ide skuplje i skuplje. Na konto cega ce iduca 4000 serija bit jednaka novim cijenama ili skuplja i svi ce KAKAV DEAL!

A kad se izmuze hype sa 3080 (koji ce trajat duže nego inaće jer - Scarcity makes everything desirable), onda ce izac 3080 Super i 3080ti te ce 3080 postat "ma da super je al 10gb..." kartica. I tako u krug i krug, zna nvidia sta radi savršeno, niceg ne fali. Ako AMD bude mogao konkurirati vidjet ce te kako ce odjednom bit 3070 i 3080 na izobilje.

 al ako bi ljudi na forumu dali 8k kn bez jebe, šta bi tek oni luđaci u inostranstvu, nabrijali ljude na prodaju 2080ti za siću da bi kupili najbolju najbolju karticu ikad i ono kurčina 😂😂

6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
3dfx kaže...

 

nije par vec hrpa, Fortnite, F12020, BF V, SOTR, Metro, Control, Wolfenstein i sve buduce tipa Cyberpunk, CoD, Watch Dogs, Bloodlines 2, Serous Sam 4, PUBG, Hitman 2, Ark 

 

dakle to je to

 7 igara koje trenutno koriste gimmick je hrpa? Zanimljivo...

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

A dobro 3080 je opravdaniji launch nego 2080. No da upozoravao sam da se ne prodaje 2080ti sad jer bi mogli igrat Mahjong na Intel HD GPU, jer 3000 serije nece bit nigdje, osim ako ju kupis od onog lika sto ju prodaje za 10.000kn tu na forumu i njusci, e taj lik zasluzuje "Delboy" nickname, bog.
Ajde bar tko je ulovio dobar deal za 2080/S/Ti se proslavio.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 12:09 (D3lBoy).
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Timo kaže...
Riot kaže...

One cijene su bile malo mrvicu predobre da bi bili istinite (ipak se radi o Nvidiji), očekivano i ništa čudno od Nvidie s ovom politikom koju rade, na papiru jedno, no u praksi sasvim druga stvar, prljavi igraju prljavo....

 kakve veze ima nvidia sa cijenama u ducanima? 

 

cijene koje su bile je do trgovaca koji su vidjeli da nema robe i digli cijene u nebesa, pa nije im nvidia naredila da prodaju po tim cijenama

 

kako je Links mogao prodavati po 6800kn, ako su mogli oni mogli su i svi drugi, ali nisu jer su smece

 

drugi par rukava je sto nema robe, to je do nvidie i samsunga

 Nemojmo zaboravit kraljicu Futuru i 7900kn cijenu.

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
jovial kaže...
Riot kaže...

One cijene su bile malo mrvicu predobre da bi bili istinite (ipak se radi o Nvidiji), očekivano i ništa čudno od Nvidie s ovom politikom koju rade, na papiru jedno, no u praksi sasvim druga stvar, prljavi igraju prljavo....

 ma ne igraju oni prljavo nego - igraju. mislis da bi amd bio bolji? problem je sta su ljudi neinfromirani ili gledaju reklamu, a misle da je to dokumentarac poput onog videa od Digital Foundy (ti likovi fakat igraju prljavo). 

 

nego, cudi me nesto ova tisina. ocekivao sam do sada da ce ljudi sa ovim narudzbama po amazonu, pcuniversu, alzi i ostalo dat neke informacije. jel se to shipa, stornirano, jel ima ikakvih znakova da ta 3080 uopce postoji? ili svi igraju kod kuce na 4K?

  

TheVeka
3 godine
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kolika je sansa da Caseking vikende ili barem samo subotu tretira kao radni dan? :D 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Synthium kaže...

Kolika je sansa da Caseking vikende ili barem samo subotu tretira kao radni dan? :D 

 google kaze da otvara tek u ponedjeljak al imas dole telefon pa pitaj

3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
jovial kaže...
Synthium kaže...

Kolika je sansa da Caseking vikende ili barem samo subotu tretira kao radni dan? :D 

 google kaze da otvara tek u ponedjeljak al imas dole telefon pa pitaj

 Nazalost ne pricam njemacki, pricao sam s njihovim customer supportom na engleskom preko fejsa, vec su me informirali da se ceka 2. batch al se ja nekako nadam da se mozda nesto bude događalo i preko vikenda s obzirom na cijeli fijasko i guzve i opseg posla. Ali ono, to je samo nadanje.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot pričekaj ti 40gb verziju ziher je ziher, i tih 20gb se brzo napuni ako je igra vrhunski neoptimizirana.
 
8 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Za vas koji se patite duljinama kartica i koji PSU uzeti thread s reddita - https://www.reddit.com/r/sffpc/comments/ik8xsb/_/
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
1 0 hvala 2
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Synthium kaže...
jovial kaže...
Synthium kaže...

Kolika je sansa da Caseking vikende ili barem samo subotu tretira kao radni dan? :D 

 google kaze da otvara tek u ponedjeljak al imas dole telefon pa pitaj

 Nazalost ne pricam njemacki, pricao sam s njihovim customer supportom na engleskom preko fejsa, vec su me informirali da se ceka 2. batch al se ja nekako nadam da se mozda nesto bude događalo i preko vikenda s obzirom na cijeli fijasko i guzve i opseg posla. Ali ono, to je samo nadanje.

nadam se da sam u krivu, ali iskreno, mislim da mozes zaboraviti na tu karticu mjesec dan. neka te tjesi da si odlicno prosao s cijenom i da ces je ipak dobit kad dodje.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Vezano za napajanja i RTX 3080 Nvidia navodi na službenim stranicama kako je preporučeno 750w brand name za njihovu Founders Edition.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Vezano za cijenu 3080, nitko vam ne brani da kupite FE 3080 kada ih bude na stanju za 700$, to kaj vi želite aftermarket cooler to je drugi par cipela i samim time platite više jer vam cooler od FE ne odgovara.
Jbg i AMG naplati preradu Mercedesa masno pa nikom ništa.
Tko želi više, brže, jače plati i bok.
Nvidia će prodavat FE za 700$ i dalje kada budu dostupne to je sigirno.
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 13:35 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice