NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.788.814
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
jovial kaže...
Synthium kaže...
jovial kaže...
Synthium kaže...

Kolika je sansa da Caseking vikende ili barem samo subotu tretira kao radni dan? :D 

 google kaze da otvara tek u ponedjeljak al imas dole telefon pa pitaj

 Nazalost ne pricam njemacki, pricao sam s njihovim customer supportom na engleskom preko fejsa, vec su me informirali da se ceka 2. batch al se ja nekako nadam da se mozda nesto bude događalo i preko vikenda s obzirom na cijeli fijasko i guzve i opseg posla. Ali ono, to je samo nadanje.

nadam se da sam u krivu, ali iskreno, mislim da mozes zaboraviti na tu karticu mjesec dan. neka te tjesi da si odlicno prosao s cijenom i da ces je ipak dobit kad dodje.

 Nadam se i ja da si u krivu ali da tjesi me sto sam ju platio nista pa ni to s obzirom koliko citam da drugi moraju dat. Pogotovo kod ovih fraudera Protis 

9 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Moj PC  
2 0 hvala 2
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Synthium kaže...
jovial kaže...
Synthium kaže...
jovial kaže...
Synthium kaže...

Kolika je sansa da Caseking vikende ili barem samo subotu tretira kao radni dan? :D 

 google kaze da otvara tek u ponedjeljak al imas dole telefon pa pitaj

 Nazalost ne pricam njemacki, pricao sam s njihovim customer supportom na engleskom preko fejsa, vec su me informirali da se ceka 2. batch al se ja nekako nadam da se mozda nesto bude događalo i preko vikenda s obzirom na cijeli fijasko i guzve i opseg posla. Ali ono, to je samo nadanje.

nadam se da sam u krivu, ali iskreno, mislim da mozes zaboraviti na tu karticu mjesec dan. neka te tjesi da si odlicno prosao s cijenom i da ces je ipak dobit kad dodje.

 Nadam se i ja da si u krivu ali da tjesi me sto sam ju platio nista pa ni to s obzirom koliko citam da drugi moraju dat. Pogotovo kod ovih fraudera Protis 

 svi koji su uzeli po prodajnoj cijeni su napravili dobar posao. ukoliko se ne ispostavi da je ekipa prodavala kartice koji zapravo i nemaju ili ne znaju kad ce ih imati. onda ces lako napravit cancel i uzeti nesto sto je dostupno po toj cijeni ili cemo se svi probudit iz balona pa cemo opet shvatiti da je 1200 eura za karticu odlican posao :D 

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
TheVeka kaže...
jovial kaže...
Riot kaže...

One cijene su bile malo mrvicu predobre da bi bili istinite (ipak se radi o Nvidiji), očekivano i ništa čudno od Nvidie s ovom politikom koju rade, na papiru jedno, no u praksi sasvim druga stvar, prljavi igraju prljavo....

 ma ne igraju oni prljavo nego - igraju. mislis da bi amd bio bolji? problem je sta su ljudi neinfromirani ili gledaju reklamu, a misle da je to dokumentarac poput onog videa od Digital Foundy (ti likovi fakat igraju prljavo). 

 

nego, cudi me nesto ova tisina. ocekivao sam do sada da ce ljudi sa ovim narudzbama po amazonu, pcuniversu, alzi i ostalo dat neke informacije. jel se to shipa, stornirano, jel ima ikakvih znakova da ta 3080 uopce postoji? ili svi igraju kod kuce na 4K?

  

 Prijevod sa njemackog iz amazona u vezi dostave

Zbog tehničke pogreške, datum isporuke 19. rujna 2020. je ili je prikazan u vašoj narudžbi za grafičku karticu. Nažalost, zbog uskih grla prilikom isporuke predmet nije moguće isporučiti do tog datuma. Ažurirane podatke o otpremi poslat ćemo vam čim ih dobijemo.

Tak da nista od toga.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 15:11 (njuskac).
12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Šta imaju bottleneck?
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
njuskac kaže...
TheVeka kaže...
jovial kaže...
Riot kaže...

One cijene su bile malo mrvicu predobre da bi bili istinite (ipak se radi o Nvidiji), očekivano i ništa čudno od Nvidie s ovom politikom koju rade, na papiru jedno, no u praksi sasvim druga stvar, prljavi igraju prljavo....

 ma ne igraju oni prljavo nego - igraju. mislis da bi amd bio bolji? problem je sta su ljudi neinfromirani ili gledaju reklamu, a misle da je to dokumentarac poput onog videa od Digital Foundy (ti likovi fakat igraju prljavo). 

 

nego, cudi me nesto ova tisina. ocekivao sam do sada da ce ljudi sa ovim narudzbama po amazonu, pcuniversu, alzi i ostalo dat neke informacije. jel se to shipa, stornirano, jel ima ikakvih znakova da ta 3080 uopce postoji? ili svi igraju kod kuce na 4K?

  

 Prijevod sa njemackog iz amazona u vezi dostave

Zbog tehničke pogreške, datum isporuke 19. rujna 2020. je ili je prikazan u vašoj narudžbi za grafičku karticu. Nažalost, zbog uskih grla prilikom isporuke predmet nije moguće isporučiti do tog datuma. Ažurirane podatke o otpremi poslat ćemo vam čim ih dobijemo.

Tak da nista od toga.

 

 pa bar si siguran da ces karticu dobit po msrp pa makar to bilo i za mjesec dana. bolje od toga je samo ako si u fizickoj trgovini naletio na "zivi" primjerak pa si je odnio kuci. ne znam da li uopce u HR postoji takav slucaj. 

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Znamo za onaj jedan 10k na njuški trenutno prodaje.
Ali to su veze i poznanstva :), ostavi mi jednu dođem kasnije :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 15:19 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Znamo za onaj jedan 10k na njuški trenutno prodaje.

 jel prodo? malo je to 10, ja bi stavio bar 15.

u glavnom, to onda odokativno znaci da u HR 3080 ima 10-ak ljudi?

Inace, to je iznimno dobro. koliko citam tu po italiji nije prodana ni jedna jedina u trgovinama.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Bojim se kad dođu Rtx 3070 sa će internet stat u svijetu na 10min s obzirom na cijenu koju navode.
 
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
jovial kaže...
mislioc kaže...
Znamo za onaj jedan 10k na njuški trenutno prodaje.

 jel prodo? malo je to 10, ja bi stavio bar 15.

u glavnom, to onda odokativno znaci da u HR 3080 ima 10-ak ljudi?

Inace, to je iznimno dobro. koliko citam tu po italiji nije prodana ni jedna jedina u trgovinama.

 Kontam da je Hrvatska ipak malo krivo trziste za graficke kartice od 2k eura. I dan danas ljudi prvenstveno uzimaju 1660 koja je zauzela mjesto prijasnjoj mid-range kraljici 1060, i eventualno umoce papke u 2060 super ako se osjecaju darezljivo. Cak je i Steam vadio statistiku najkoristenijih GPU globalno, i 1060 je jos uvijek undisputed champion. Mislim da 20 serija nije ni u top 20 iako je to sad mozda malo outdated, gledao sam prije 4 mjeseca.

 

Nemoj me krivo shvatit, i u HRV ce naic neko ko ce dat te novce al ja nekako bogatije ljude dozivljavam kao one koji paze kome i kolko daju. Mozda sam i tu u krivu. xD

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nisam je dobio preko veze. Naime došao sam u protis ostavio 100kn pologa. Za 2 sata su me nazvali da je dostupna.  I to je bilo to. 

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ma meni je krivo kaj nema ovih 3080 da si nabodem 2080/S/TI sa debelom garom za kikiriki :)
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Bloodraven šalim se malo.
Čestitam na dobrom picku :)
Btw koliko si platio?
Jel imaš upita za 3080 tipa ja dam 8500?
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 15:48 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Bila je 7400 ja sam je uzeo za 8000 jer sam platio karticom. Eventualno bi je dao za 10k kada bi netko ponudio. Inače fkt ne bi. Pre zadovoljan sam s karticom. 

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Bloodraven kaže...

Bila je 7400 ja sam je uzeo za 8000 jer sam platio karticom. Eventualno bi je dao za 10k kada bi netko ponudio. Inače fkt ne bi. Pre zadovoljan sam s karticom. 

 Prodao si foru sitnih švercera auta iz Njemačke.

 

Kupe povoljan auto, uvezu, stave na Njušku cijenu dosta veću, a za to vrijeme dok ne prodaju voze taj auto.

 

Mudro.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Evo ljudi hvatajte se ventiolatora, klime bilo cega, dr igor je izmjerio prave temp gddr6x... 100+ stepeni taman da se pocne kuhati

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Nije to nista neocekivano, GDDR6 je također u 75-90c rangu pod velikim loadom, samo sto je nvidia mjerila edge temp memorije. Navi mjeri hotspot i edge (za core i memoriju) i hotspot temperature su uvijek puno vece nego edge. No 100+C je ipak malo neugodno za dužu uporabu. Vidjet cemo RMA statistike iduce godine.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 16:04 (D3lBoy).
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Znaci misljenje je da trenutno softver ne moze pratit ovaj hardver tojest toliki broj jezgri i da  ce Ampere kroz vrijeme dobivat velike boostove zahvaljujuci softveru/driverima.

U biti to je logicno.... 

 

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-3090-teclab-review-leaked/

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
A kaj si mislio da samo Vega može biti radijator?
Stala je Nvidia tome na kraj i spojila ugodno s korisnim.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
HCgamingCRO kaže...

Evo ljudi hvatajte se ventiolatora, klime bilo cega, dr igor je izmjerio prave temp gddr6x... 100+ stepeni taman da se pocne kuhati

 AMD je ne tako davno tvrdio da je 100c normalna radna temperatura za grafu tako da takve temps za tako brz ram nisu nista cudno ili novo. 

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Jao koji ono brand daje 5g garu na 3080,ti su najebali!
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
HCgamingCRO kaže...

Evo ljudi hvatajte se ventiolatora, klime bilo cega, dr igor je izmjerio prave temp gddr6x... 100+ stepeni taman da se pocne kuhati

 AMD je ne tako davno tvrdio da je 100c normalna radna temperatura za grafu tako da takve temps za tako brz ram nisu nista cudno ili novo. 

 Znaci smijeno. AMD svi srali kad je izmjerena hot spot temp od 100 stupnjeva- iako sam i ja bio protiv toga to je neprihvatljivo za kucne korisnike. Vamo se sada veli samo kak je to normala nema brige.

Znaci za koju godinu bit ce potrebno imati reaktor kraj stola da pokrece grafe i neki chiller da ju hladi? 

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Znaci misljenje je da trenutno softver ne moze pratit ovaj hardver tojest toliki broj jezgri i da  ce Ampere kroz vrijeme dobivat velike boostove zahvaljujuci softveru/driverima.

U biti to je logicno.... 

 

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-3090-teclab-review-leaked/

 Slušamo godinama to, magicni dx 12 itd itd....

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
HCgamingCRO kaže...
MEGATAMA kaže...
HCgamingCRO kaže...

Evo ljudi hvatajte se ventiolatora, klime bilo cega, dr igor je izmjerio prave temp gddr6x... 100+ stepeni taman da se pocne kuhati

 AMD je ne tako davno tvrdio da je 100c normalna radna temperatura za grafu tako da takve temps za tako brz ram nisu nista cudno ili novo. 

 Znaci smijeno. AMD svi srali kad je izmjerena hot spot temp od 100 stupnjeva- iako sam i ja bio protiv toga to je neprihvatljivo za kucne korisnike. Vamo se sada veli samo kak je to normala nema brige.

Znaci za koju godinu bit ce potrebno imati reaktor kraj stola da pokrece grafe i neki chiller da ju hladi? 

Razlika je da nazalost Nvidia grafe dobiju bolja hladjenja i kvalitetu izrade koja mogu ohladit tih 100c a naprimjer na Naviu cak niti Strix nije kako treba.... sta vise rec. 

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ne brinite za gaming plejka sa 10gb video memorije 8/16 cpu i nvme od skoro 1tb za 3800kn.
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot kaže...
MEGATAMA kaže...

Znaci misljenje je da trenutno softver ne moze pratit ovaj hardver tojest toliki broj jezgri i da  ce Ampere kroz vrijeme dobivat velike boostove zahvaljujuci softveru/driverima.

U biti to je logicno.... 

 

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-3090-teclab-review-leaked/

 Slušamo godinama to, magicni dx 12 itd itd....

Ako netko moze odradit vrhunske drivere to je Nvidia, zato ju i kupujemo. 

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Nvidija nema fizicki 8 tisuca jezgri. Nvidiji je sve cuda sto moze racuinati fp32,Interger unit moze sada obradjivati i fp32 racunice zato su napisali taj broj. Kad je kombinacija interger-a i fp32 onda to pada u vodu, sipak duplo manje cuda-e

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 16:18 (HCgamingCRO).
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
HCgamingCRO kaže...

Evo ljudi hvatajte se ventiolatora, klime bilo cega, dr igor je izmjerio prave temp gddr6x... 100+ stepeni taman da se pocne kuhati

 AMD je ne tako davno tvrdio da je 100c normalna radna temperatura za grafu tako da takve temps za tako brz ram nisu nista cudno ili novo. 

 temperatura GPU i RAM-a nisu iste niti ih ti dijelovi jednako podnose. meni 5700 xt procesor ide preko 100 stupnjeva temperature (hotspot) i to fakat nije cudno, posebno ne za 5700xt. medjutim, ram se ponasa malo drugacije i ne trpi bas takvo lozenje. kako se ponasa ovaj novi 6x pojma nemam. ocito bolje podnosi od ovog starog :D 

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
Riot kaže...
MEGATAMA kaže...

Znaci misljenje je da trenutno softver ne moze pratit ovaj hardver tojest toliki broj jezgri i da  ce Ampere kroz vrijeme dobivat velike boostove zahvaljujuci softveru/driverima.

U biti to je logicno.... 

 

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-3090-teclab-review-leaked/

 Slušamo godinama to, magicni dx 12 itd itd....

Ako netko moze odradit vrhunske drivere to je Nvidia, zato ju i kupujemo. 

 Nvidia je svoj dio odradila, jedino sto mozes sada cekati i moliti se da developeri igara pocnu svoj dio odradjivati na najbolji moguci nacin, opet dolazimo do famoznog dx 12 i njegovih mogucnosti, znamo kakva je situacija trenutno.... mozda sa novim xbox-om bude drugacije s obzirom da koristi isti taj dx 12 i to ce biti baza za buduce igre.

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
HCgamingCRO kaže...
MEGATAMA kaže...
HCgamingCRO kaže...

Evo ljudi hvatajte se ventiolatora, klime bilo cega, dr igor je izmjerio prave temp gddr6x... 100+ stepeni taman da se pocne kuhati

 AMD je ne tako davno tvrdio da je 100c normalna radna temperatura za grafu tako da takve temps za tako brz ram nisu nista cudno ili novo. 

 Znaci smijeno. AMD svi srali kad je izmjerena hot spot temp od 100 stupnjeva- iako sam i ja bio protiv toga to je neprihvatljivo za kucne korisnike. Vamo se sada veli samo kak je to normala nema brige.

Znaci za koju godinu bit ce potrebno imati reaktor kraj stola da pokrece grafe i neki chiller da ju hladi? 

Razlika je da nazalost Nvidia grafe dobiju bolja hladjenja i kvalitetu izrade koja mogu ohladit tih 100c a naprimjer na Naviu cak niti Strix nije kako treba.... sta vise rec. 

 Nemoj mi strix spominjati koja nezna ni sarafe stegnuti a kamo li staviti odgovarajuc thermal pad. Asus

Pogledaj red devil, nitro+, sve temp daleko ispod 80 stupnjeva...

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 16:21 (HCgamingCRO).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice