NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.788.945
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Kaby kaže...
toxic kaže...

 budget ram radi na 3600mhz... s Ryzenom sam mogao sanjati to nije htio niti na 3000mhz...

cak recimo neznas niti trollat dobro

CL..20,21? Kako trollam kad sam lijepo dao 2 testa gdje se sve jasno vidi..

 Ma to kod onakvih kao on ne radi, jutros citam da je lik na B350 ploci uspio izvuc nesto oko 3833mhz CL12 (doduse losiji ostali tajminzi malo ali opet).

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 18:33 (hahhaajaads).
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
O jebote, koje gluposti lupetaš. Ne znam jel ti bolje ovo o odlasku u irsku da si kupe grafu ili ovo o godinu dana na pašteti. To mogu klinci koji nemaju života osim gejmanja, a i među takvima je vrlo malo onih koji će kupiti grafu od soma eura.
Veeeeelika većina gejma na budget konfama, 3080 se ne uzima tako lako niti u zemljama s triput većim plaćama, kamo li u hrvatskoj

stvar prioriteta. rjesis se necega bez cega apsolutno mozes i zamjeni to sa PC-em i to je to. PC je najjeftiniji hobi koji postoji

 

prije 12godina sam prestao pusit, ali sam svaki dan stavio sa strane iznos kutije cigara kao da i dalje pusim.

sada svake 3 godine, koliko mi traje garancija na komponente, si mogu priustiti skoro kakav god hocu top komp, a da ni ne osjetim

 

sad sam na cetvrtoj konfi po redu, u 3. mjesecu sljedece godine istice garancija, odmah drugi dan odem na net pogledam grafove za najbrzi CPU i za najbrzi GPU, odem u ducan i kupi novi PC, dodem doma slozim ga i stavim ove stare komponente na oglas i to je to, miran sljedece 3 godine

 

 

 

 

 

 

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Dobro kolega, to si ti - 100 drugih koji se odluče prestat pušit, lovu pojedu ili potroše na vraćanje dugova i hrpu drugih stvari koje su im životno daleko ispred na listi od grafe za soma eura.
Mensčini da su forumaši, i to ovi aktivniji koji se lože na hardver, malo zabrijali da predstavljaju nekakav prosjek populacije.
Mi smo kolega, za veliku većinu hrvata, tek čudaci koji hrpu love troše na 'pizdarije', nešto u rangu onih ajfonovaca koji daju 10+ tisuća kuna za drkanje po mobilnom facebooku :)))
7 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Da li ce AMDove nove grafe ugrozit NVIDIJU.

 

Pitanje je ulaganja u dionice NVIDIje

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 19:02 (fromilid).
 
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Pitanje za mil dolara... jbg... glasine su da hoće... al sve je na glasinama. Teško je razlučiti navijanje od pouzdanih info... ja sve više vjerujem da bi mogli, al opet ne bih dao lovu na to.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 19:10 (miki_the_pirat).
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ne kužim zašto smo čudaci. Mi smo PC entuzijasti. Ništa nema čudno u tome da čovjek koji ima svoja primanja sebi ugodi u obliku grafičke. Problem je kad to ode u nekakve devijacije u smislu nekog prezaduživanja, ali opet nije ni blizu loše kao najpopularnija zabava u lijepoj našoj - kockarnica/kladionica. A puno su manje šanse da će se čovjek kao što smo mi zadužiti nego onaj koji kocka.

Već sam naveo primjer skijanja, ja sam skijaš i prije par godina sam bio na vagi hoću li malo ozbiljnije uložiti u opremu za skijanje. Na kraju sam odlučio da ću s tim totalno pauzirati na duže vrijeme i baš mi je PC/gaming hobi pomogao da to shvatim. Skijanje je tjedan ili dva u godini, moj PC me čeka svaki dan kod kuće. Komp koji sada imam sam kupio 2016. i masno sam ga platio, ali od tada pa do današnjeg dana sam ja svaki božji dan sretan kad dođem kući s posla i sjednem za njega. I zato mi tu nema ništa čudno. Moj šogor ode dva dana na pecanje, vrati se mrtav pijan kući, nista nije ulovio, eto on je normaln a ja sam čudan što gejmam. Svaka budala ima svoje veselje
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ja govorim da smo za većinu ostalih 'čudaci', znam to iz vlastitog iskustva jer sam hw uvijek naručivao na posao. I da vidiš čuđenja i pitanja, te što si dao 4000 kuna ssmo za grafičku, pa za toliko cijeli komp uzmeš, te što daješ sto eura za 120gb sdd kad uzmeš 20x veći hdd, te sto stvari i vrtenje glavušama.
A ovo za skijanje... znaš koliko ih ide - 1,3 posto, od toga nejdu svi u austriju, koliko ih ide na kredit, peglanje kartica ili kao ti odustane ove godine radi nekih drugih stvari.
Ali ovo već postaje teški offtopic od odgovora na pitanje jel 3080 preskupa za hrvatski standard
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Zbilja koliko ode love na cigare (taj sam) ova 3080 je kiki riki.
Godišnje min 12k.
I to pazi u dim :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 19:37 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Ja govorim da smo za većinu ostalih 'čudaci', znam to iz vlastitog iskustva jer sam hw uvijek naručivao na posao. I da vidiš čuđenja i pitanja, te što si dao 4000 kuna ssmo za grafičku, pa za toliko cijeli komp uzmeš, te što daješ sto eura za 120gb sdd kad uzmeš 20x veći hdd, te sto stvari i vrtenje glavušama.
A ovo za skijanje... znaš koliko ih ide - 1,3 posto, od toga nejdu svi u austriju, koliko ih ide na kredit, peglanje kartica ili kao ti odustane ove godine radi nekih drugih stvari.
Ali ovo već postaje teški offtopic od odgovora na pitanje jel 3080 preskupa za hrvatski standard

 E da sad si me sjetio - neki dan na poslu novi kolega (ajde zelen je sto ces) pita mene: uuu ti si gejmer? De reci koji procesor si kupio? Kazem ja njemu 9700k, kaze on "uuu bokte pa mogo si Ryzena 3 uzet, ja uzeo taj i 1660 sve radi super". I jebiga sta da mu kazem :D

10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Synthium kaže...
picajzla0707 kaže...
Ja govorim da smo za većinu ostalih 'čudaci', znam to iz vlastitog iskustva jer sam hw uvijek naručivao na posao. I da vidiš čuđenja i pitanja, te što si dao 4000 kuna ssmo za grafičku, pa za toliko cijeli komp uzmeš, te što daješ sto eura za 120gb sdd kad uzmeš 20x veći hdd, te sto stvari i vrtenje glavušama.
A ovo za skijanje... znaš koliko ih ide - 1,3 posto, od toga nejdu svi u austriju, koliko ih ide na kredit, peglanje kartica ili kao ti odustane ove godine radi nekih drugih stvari.
Ali ovo već postaje teški offtopic od odgovora na pitanje jel 3080 preskupa za hrvatski standard

 E da sad si me sjetio - neki dan na poslu novi kolega (ajde zelen je sto ces) pita mene: uuu ti si gejmer? De reci koji procesor si kupio? Kazem ja njemu 9700k, kaze on "uuu bokte pa mogo si Ryzena 3 uzet, ja uzeo taj i 1660 sve radi super". I jebiga sta da mu kazem :D

 reci mu da je dobro napravio. kao sta ne mora svako ici na skijanje u kicdebil, ne mora svako imati 9700 (uostalom sta sad ne uzmes 10?) i 3080. cudimo se sta se nama cude, a sami se cudimo njima. live and let live.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Kada se mogu očekivat modeli za nas papke 3050ti, 3060 možda do kraja godine?
Big Navi nebi jer sigurno će bit velika i neće mi stat u kućište.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 20:19 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Kada se mogu očekivat modeli za nas papke 3050ti, 3060 možda do kraja godine?
Big Navi nebi jer sigurno će bit velika i neće mi stat u kućište.

mozda ce ti prije narast kuciste nego sta ce doci 3050ti 

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 20:34 (jovial).
14 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Ja govorim da smo za većinu ostalih 'čudaci', znam to iz vlastitog iskustva jer sam hw uvijek naručivao na posao. I da vidiš čuđenja i pitanja, te što si dao 4000 kuna ssmo za grafičku, pa za toliko cijeli komp uzmeš, te što daješ sto eura za 120gb sdd kad uzmeš 20x veći hdd, te sto stvari i vrtenje glavušama.
A ovo za skijanje... znaš koliko ih ide - 1,3 posto, od toga nejdu svi u austriju, koliko ih ide na kredit, peglanje kartica ili kao ti odustane ove godine radi nekih drugih stvari.
Ali ovo već postaje teški offtopic od odgovora na pitanje jel 3080 preskupa za hrvatski standard

 Svakim danom si sve manje cudak. To je pocelo biti mainstream, vise ekipe slaze tako kompove nego sto ekipe slaze motore ili aute... Stvari se polako, ali sigurno mijenjaju.

13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Dali kod nas trenutno ima uzeti koja Rtx 3080,a ako i ima gdje,ne mogu je naći nigdje,hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
crosshair kaže...

Dali kod nas trenutno ima uzeti koja Rtx 3080,a ako i ima gdje,ne mogu je naći nigdje,hvala

kako ces je naci kad je nedjelja? probaj sutra, bit ce sigurno 

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 20:43 (jovial).
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Nema, mislim da je nema nit u Europi,
u SAD-u na Newegg.com su sve "out of stock"
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx
realno ocekivat pravo stanje krajem 2020-pocetak 2021?!?!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Koliko god su ovi iz nevidije dobri u sapunanju toliko ne znaju zaradit.Pa jebote stavi rtx3080 na 1000$ i još ih pritegni da idu na manju kapaljku. Manje ih proizvodi ista zarada. Muzeš ovčice, a ne znojiš se.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...

Koliko god su ovi iz nevidije dobri u sapunanju toliko ne znaju zaradit.Pa jebote stavi rtx3080 na 1000$ i još ih pritegni da idu na manju kapaljku. Manje ih proizvodi ista zarada. Muzeš ovčice, a ne znojiš se.

 Oni su pošten narod...

Nisam ja ništa prčko.
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Ok onda buden proba sutra,hvala 

10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
crosshair kaže...

Ok onda buden proba sutra,hvala 

 naj se jidit. hamper je posto sala zadnjih dana, a i nije neka tajna da ih nema nigdi.

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
psihoroba kaže...
realno ocekivat pravo stanje krajem 2020-pocetak 2021?!?!

 Futura je rekla da ocekuju kolko tolko normalne cijene i dosta ih u stoku u 12 mj, znaci kraj 2020.

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Ma ko se idi,sve 5,gleda san nešto bilo je par komada kod nas ali ošle samo tako,kao da su besplatne 

9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Ja govorim da smo za većinu ostalih 'čudaci', znam to iz vlastitog iskustva jer sam hw uvijek naručivao na posao. I da vidiš čuđenja i pitanja, te što si dao 4000 kuna ssmo za grafičku, pa za toliko cijeli komp uzmeš, te što daješ sto eura za 120gb sdd kad uzmeš 20x veći hdd, te sto stvari i vrtenje glavušama.
A ovo za skijanje... znaš koliko ih ide - 1,3 posto, od toga nejdu svi u austriju, koliko ih ide na kredit, peglanje kartica ili kao ti odustane ove godine radi nekih drugih stvari.
Ali ovo već postaje teški offtopic od odgovora na pitanje jel 3080 preskupa za hrvatski standard

 

gle moj pokojni deda je svaki dan iznio stolicu ispred kuće i 10 sati gleda tko prolazi ulicom. Ja to neću raditi nikad pa ni onda. Svatko ima raznolike i čudne navike. Mislim da bi bilo ok da se barem mi ovdje na forumu razumijemo međusobno kada idemo u određene investicije. Ja potpuno razumijem svakog čovjeka ovdje koji je kupio 3080. Sad ću se ja plesti u to gdje će netko novce potrošiti, ma neš ti posla. A što se tiče drugih ljudi, pitanje je kad će nas shvatiti, ako ikad i budu. Jednom je Schwarzenegger izjavio kako su 70ih njega i ostale bodybuildere gledali "normalni" ljudi i nisu mogli vjerovati svojim očima da netko diže utege, a danas je to mainstream. Ja inače ne govorim prijateljima koji nisu gameri koliko trošim na to, ili slažem pa kažem dosta manje, jer mi se ne da slušati njihovo mišljenje o tome, npr. kad sam kupio komp 2016., jako dobar prijatelj mi je rekao kako sam puno novaca dao za to, a on se ženio prošle godine i uzeo lovu od svatova i još digao kredit i otišao kupiti polovni (!) auto za 35 000 eura. Polovni. Zato da ljudi vide da on vozi BMW. Ja mu nisam rekao ni riječ, to nije moja stvar, što se mene tiče mogao je zapaliti te novce. A potrošio je količinu novaca koja ti stvarno može usmjeriti život u određenom smjeru. Jebiga, to nije moja stvar. 

 

Da podvučem crtu, potpuno razumijem svakoga tko uloži u PC, bila to 3080 ili 3090, ili 3070, 3060, nebitno, ja to razumijem.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Pa i nije puno 24 rate po 300kn mjesečno :)
 
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Pa i nije puno 24 rate po 300kn mjesečno :)

 Ak si ne mogu/ne želim priuštiti nešto do 3 rate max onda zajebi radnju... 24 rate nikad proć jbt

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
miki_the_pirat kaže...
mislioc kaže...
Pa i nije puno 24 rate po 300kn mjesečno :)

 Ak si ne mogu/ne želim priuštiti nešto do 3 rate max onda zajebi radnju... 24 rate nikad proć jbt

 Zapravo to pokazuje kolko smo jadni.

 

Ovo je vani 1/2 minimalne plaće, a kod nas 2 godine kredita JEBOTE !

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...
picajzla0707 kaže...
Ja govorim da smo za većinu ostalih 'čudaci', znam to iz vlastitog iskustva jer sam hw uvijek naručivao na posao. I da vidiš čuđenja i pitanja, te što si dao 4000 kuna ssmo za grafičku, pa za toliko cijeli komp uzmeš, te što daješ sto eura za 120gb sdd kad uzmeš 20x veći hdd, te sto stvari i vrtenje glavušama.
A ovo za skijanje... znaš koliko ih ide - 1,3 posto, od toga nejdu svi u austriju, koliko ih ide na kredit, peglanje kartica ili kao ti odustane ove godine radi nekih drugih stvari.
Ali ovo već postaje teški offtopic od odgovora na pitanje jel 3080 preskupa za hrvatski standard

 

gle moj pokojni deda je svaki dan iznio stolicu ispred kuće i 10 sati gleda tko prolazi ulicom. Ja to neću raditi nikad pa ni onda. Svatko ima raznolike i čudne navike. Mislim da bi bilo ok da se barem mi ovdje na forumu razumijemo međusobno kada idemo u određene investicije. Ja potpuno razumijem svakog čovjeka ovdje koji je kupio 3080. Sad ću se ja plesti u to gdje će netko novce potrošiti, ma neš ti posla. A što se tiče drugih ljudi, pitanje je kad će nas shvatiti, ako ikad i budu. Jednom je Schwarzenegger izjavio kako su 70ih njega i ostale bodybuildere gledali "normalni" ljudi i nisu mogli vjerovati svojim očima da netko diže utege, a danas je to mainstream. Ja inače ne govorim prijateljima koji nisu gameri koliko trošim na to, ili slažem pa kažem dosta manje, jer mi se ne da slušati njihovo mišljenje o tome, npr. kad sam kupio komp 2016., jako dobar prijatelj mi je rekao kako sam puno novaca dao za to, a on se ženio prošle godine i uzeo lovu od svatova i još digao kredit i otišao kupiti polovni (!) auto za 35 000 eura. Polovni. Zato da ljudi vide da on vozi BMW. Ja mu nisam rekao ni riječ, to nije moja stvar, što se mene tiče mogao je zapaliti te novce. A potrošio je količinu novaca koja ti stvarno može usmjeriti život u određenom smjeru. Jebiga, to nije moja stvar. 

 

Da podvučem crtu, potpuno razumijem svakoga tko uloži u PC, bila to 3080 ili 3090, ili 3070, 3060, nebitno, ja to razumijem.

 Ja se totalno 100% slazem sa svime ovime i prepoznajem sebe u paragrafu :D Ja isto cesto lazem familiju kolko trosim (uglavnom jer i dalje imam pristojnu placu i doprinosim kucanstvu uvelike) jer mi se ne da slusati prodike

9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Synthium kaže...
Cansee kaže...
picajzla0707 kaže...
Ja govorim da smo za većinu ostalih 'čudaci', znam to iz vlastitog iskustva jer sam hw uvijek naručivao na posao. I da vidiš čuđenja i pitanja, te što si dao 4000 kuna ssmo za grafičku, pa za toliko cijeli komp uzmeš, te što daješ sto eura za 120gb sdd kad uzmeš 20x veći hdd, te sto stvari i vrtenje glavušama.
A ovo za skijanje... znaš koliko ih ide - 1,3 posto, od toga nejdu svi u austriju, koliko ih ide na kredit, peglanje kartica ili kao ti odustane ove godine radi nekih drugih stvari.
Ali ovo već postaje teški offtopic od odgovora na pitanje jel 3080 preskupa za hrvatski standard

 

gle moj pokojni deda je svaki dan iznio stolicu ispred kuće i 10 sati gleda tko prolazi ulicom. Ja to neću raditi nikad pa ni onda. Svatko ima raznolike i čudne navike. Mislim da bi bilo ok da se barem mi ovdje na forumu razumijemo međusobno kada idemo u određene investicije. Ja potpuno razumijem svakog čovjeka ovdje koji je kupio 3080. Sad ću se ja plesti u to gdje će netko novce potrošiti, ma neš ti posla. A što se tiče drugih ljudi, pitanje je kad će nas shvatiti, ako ikad i budu. Jednom je Schwarzenegger izjavio kako su 70ih njega i ostale bodybuildere gledali "normalni" ljudi i nisu mogli vjerovati svojim očima da netko diže utege, a danas je to mainstream. Ja inače ne govorim prijateljima koji nisu gameri koliko trošim na to, ili slažem pa kažem dosta manje, jer mi se ne da slušati njihovo mišljenje o tome, npr. kad sam kupio komp 2016., jako dobar prijatelj mi je rekao kako sam puno novaca dao za to, a on se ženio prošle godine i uzeo lovu od svatova i još digao kredit i otišao kupiti polovni (!) auto za 35 000 eura. Polovni. Zato da ljudi vide da on vozi BMW. Ja mu nisam rekao ni riječ, to nije moja stvar, što se mene tiče mogao je zapaliti te novce. A potrošio je količinu novaca koja ti stvarno može usmjeriti život u određenom smjeru. Jebiga, to nije moja stvar. 

 

Da podvučem crtu, potpuno razumijem svakoga tko uloži u PC, bila to 3080 ili 3090, ili 3070, 3060, nebitno, ja to razumijem.

 Ja se totalno 100% slazem sa svime ovime i prepoznajem sebe u paragrafu :D Ja isto cesto lazem familiju kolko trosim (uglavnom jer i dalje imam pristojnu placu i doprinosim kucanstvu uvelike) jer mi se ne da slusati prodike

 

i još si iz Osijeka, tako da smo smo si i blizu 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice