NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.780.121
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Robija.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
To je tako kod nas, frend je prije dvije godine na more u hotel deset dana otišao 17k kuna sa dragom, a sad glođe paštetu i pita me jučer jer je puno za 3080 8000kn. Samo sam mu rekao, a kaj je to za gazdu?
Kaj je najgore još se otrovo kad se vratio sa mora, 10 dana proljev i temp.
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 21:52 (mislioc).
 
11 0 hvala 0
9 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
To je tako kod nas, frend je prije dvije godine na more u hotel deset dana otišao 17k kuna sa dragom, a sad glođe paštetu i pita me jučer jer je puno za 3080 8000kn. Samo sam mu rekao, a kaj je to za gazdu?
Kaj je najgore još se otrovo kad se vratio sa mora, 10 dana proljev i temp.

 

e o tome se radi. možeš jedno ili drugo, ili nijedno, ali ne možeš oboje. oportunitetni trošak. Onaj tko može oboje njega uopće ne zanima koliko grafa košta

3 godine
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

https://www.links.hr/hr/graficka-kartica-pci-e-asus-geforce-tuf-rtx-3090-24gb-gddr6x-051800686

 

Evo Links ima 3090 spremnu za isporuku, za samo 15k kuna. :D Inace ovaj artikl je stavljan pa mican vec 3-4 puta u zadnjih par dana, ne znam jel oni to zaborave stisnut "private" ili "unlisted" svako malo ili kako se to kod njih vec zove u bazi podataka.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
E ta je prava 24gb rama future proof.
24x600 taman se uklapa u buđet.

Edit

Sad sam tek vidio još je i na popustu bila je 15.5k sad je 14.7k.
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 22:37 (mislioc).
 
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...

Svatko ima raznolike i čudne navike. Mislim da bi bilo ok da se barem mi ovdje na forumu razumijemo međusobno kada idemo u određene investicije...

 ajd, još ću na ovo odgovoriti i dalje neću jer je ionako dosta offtopica

 

nisam rekao da ne razumijem ili da ne odobravam, jer sam i sam hw zanesenjak, nego sam čisto odgovarao na pitanje jesmo li stvarno u hrvatskoj tako niskog standarda da nam je 3080 preskupa, to je sve

3080 je (pre)skupa čak i za većinu na forumu, a kamo li za prosječni hrvatski standard, bez obzira jel forumaši i mogli skupiti za nju odričući se nečega na godinu ili koliko već

 

EDIT

samo da dodam, za sedam dana u amsterdamu spalio sam lani najmanje pet takvih 3080, još njih 15-ak sam 'spalio' na neke druge gušte u zadnjih dvije godine, ali i dalje mi je konkretna 3080 preskupa investicija u gejmanje, zasad, jer mi i trenutna konfa zadovoljava potrebe i uopće nisam nahajpan da bi pod mus morao uzimati novi monitor i cijelu konfu da je prati, osim psu

to ne znači da se neću predomisliti ili da neću sve zamijeniti sljedeće godine, upravo zato jer razumijem tu potrebu kad nastane

no, u međuvremenu i dalje ću radije otići s klincima na jednodnevni izlet sljedećeg tjedna i 'spaliti' jednu takvu bez da ću se imalo razmišljati nakon tog dana kako sam ogao kupiti grafu mjesto izleta

stvar je prioriteta, ništa više

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 22:33 (picajzla0707).
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
E ta je prava 24gb rama future proof.
24x600 taman se uklapa u buđet.

 Ne znam ko je bio onaj momak sto je govorio da ceka 20GB da bude vise future proof al odmah sam se sjetio

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot ali on cilja na 3080 20gb.
Samo i ta će od 20 giga bit paprena jer gddr6x košta masno.
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 22:44 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Cansee kaže...

Svatko ima raznolike i čudne navike. Mislim da bi bilo ok da se barem mi ovdje na forumu razumijemo međusobno kada idemo u određene investicije...

 ajd, još ću na ovo odgovoriti i dalje neću jer je ionako dosta offtopica

 

nisam rekao da ne razumijem ili da ne odobravam, jer sam i sam hw zanesenjak, nego sam čisto odgovarao na pitanje jesmo li stvarno u hrvatskoj tako niskog standarda da nam je 3080 preskupa, to je sve

3080 je (pre)skupa čak i za većinu na forumu, a kamo li za prosječni hrvatski standard, bez obzira jel forumaši i mogli skupiti za nju odričući se nečega na godinu ili koliko već

 

EDIT

samo da dodam, za sedam dana u amsterdamu spalio sam lani najmanje pet takvih 3080, još njih 15-ak sam 'spalio' na neke druge gušte u zadnjih dvije godine, ali i dalje mi je konkretna 3080 preskupa investicija u gejmanje, zasad, jer mi i trenutna konfa zadovoljava potrebe i uopće nisam nahajpan da bi pod mus morao uzimati novi monitor i cijelu konfu da je prati, osim psu

to ne znači da se neću predomisliti ili da neću sve zamijeniti sljedeće godine, upravo zato jer razumijem tu potrebu kad nastane

no, u međuvremenu i dalje ću radije otići s klincima na jednodnevni izlet sljedećeg tjedna i 'spaliti' jednu takvu bez da ću se imalo razmišljati nakon tog dana kako sam ogao kupiti grafu mjesto izleta

stvar je prioriteta, ništa više

de bokte prestani paliti 3080, radije pokloni ovima što plaču svaki dan što nisu došli do kartice 

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Picajzla kam ideš na izlet u Dubai?
 
7 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Idemo u zg iz zadra, put tamo i nazad po autocesti, možda jedno noćenje za nas troje, papica, malo šopinga i začas ode lova. Neš ti danas potrošit soma eura
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Čitam i ne vjerujem!

 Gledam situaciju u državi žale se dalmatinci ko fol slaba sezona. Čitam kako trošiš 1000 € kao da je ništa, predpostavka je sljedeća kao i za ostale ili peglate karticu ili su se predci pobrinuli da u životu ne razmišljate i lagodno živite. Ne zavidim ali jedna stvar mi je jasna da to štoš ostavit 1000 eura da klincima s foruma sline padaju ne govori o tebi apsolutno ništa dobro. Ako griješim nedaj se uvrijedit. Osobno radim za osrednju HR plaću i uređujem si dom polako mic po mic. Komponente te ostala tehnologija sw kupuje od fuša jer  si više nemogu priuštit. Većina siluje kreditne za kupnju nove kartice sposobni su i  izmuljat bench poneki kako bi pokazali 5 fpsa više kako bi bili face. Od 30 stranica ovog posta od kad je euforija krenila, samo  4 ili 5 stranica bi mogli sastavit sa kvalitetnim detaljima i informacijama.

Stvar je sljedeća da taj komad hardvera u 2020 oj  s obzirom na standard ne može doći više od 5.5k, totalno ne prihvatljivo. Meni je suludo da ostatak konfe složiš za 6k i onsa gpu košta 8k. Svatko tko radi 22 dana ili više u mjesecu i koji zaista zaradi svoju kunu a ne da se samo šetka, ta osoba ti nikako neće reći suprotno. 

Bero
Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Gle, nemaš pojma tko sam, kako zarađujem i otkud mi 'višak' love. Nisam dalmatinac, nemam apartmane osim jednog na viru kojeg ne iznajmljujem nego trenutno živim u njemu nakon rastave. Sve sam zaradio sam, bez pomoći roditelja u ovih skoro pet banki života. Nasljedstvo još nisam naslijedio.
Hoću li potrošit i koliko novca je moja stvar, nisam se mislio hvaliti niti provocirat nekoga, dapače, samo sam htio reći da ima i drugih prioriteta u životu i da ne moraju svi ganjat top hw čim izađe, iako imaju za kupit ga.
Ima ovdje ekipe koja ima više novaca, bolja računala, bolje aute i štošta drugo. Ali stvarno više nema smisla, ovo postaje sve bedastije
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

A LOL nije mi uopce trebalo novo napajanje 😠😠😠😠

 

Corsair sf600 platinum koje sam imao unutra je bilo i vise nego dovoljno uz ovaj moj proc.... 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Bero_ng95 kaže...

Čitam i ne vjerujem!

 Gledam situaciju u državi žale se dalmatinci ko fol slaba sezona. Čitam kako trošiš 1000 € kao da je ništa, predpostavka je sljedeća kao i za ostale ili peglate karticu ili su se predci pobrinuli da u životu ne razmišljate i lagodno živite. Ne zavidim ali jedna stvar mi je jasna da to štoš ostavit 1000 eura da klincima s foruma sline padaju ne govori o tebi apsolutno ništa dobro. Ako griješim nedaj se uvrijedit. Osobno radim za osrednju HR plaću i uređujem si dom polako mic po mic. Komponente te ostala tehnologija sw kupuje od fuša jer  si više nemogu priuštit. Većina siluje kreditne za kupnju nove kartice sposobni su i  izmuljat bench poneki kako bi pokazali 5 fpsa više kako bi bili face. Od 30 stranica ovog posta od kad je euforija krenila, samo  4 ili 5 stranica bi mogli sastavit sa kvalitetnim detaljima i informacijama.

Stvar je sljedeća da taj komad hardvera u 2020 oj  s obzirom na standard ne može doći više od 5.5k, totalno ne prihvatljivo. Meni je suludo da ostatak konfe složiš za 6k i onsa gpu košta 8k. Svatko tko radi 22 dana ili više u mjesecu i koji zaista zaradi svoju kunu a ne da se samo šetka, ta osoba ti nikako neće reći suprotno. 

nemoj tako, sta te briga ako ostavi i dvije hiljade, mozda su mu preci ostavili tri kuce, mozda je on zaradio cetiri... mozda ih je ukrao pet, prevario sest... mozda mu zena ima dobru placu (ko meni) a on gubi vrijeme (ko ja). mozda ne trosi na nista i stisce se s kraja na kraj da bi dijete bilo sretno tih dva dana u zg... jebes sve to. a jebes i nvidiju koja prodaje pricu da im je kartica 700 eura pa u stvari nije nego 800. a nije ni 800 jer je nema al su je nahajpali pa je skocila potraznja i sad je 1000 pa dodje amd pa ih razvali pa bude opet 700. ko zna sta se sve desava da i ne znamo. mozda je picajzla fakat picajzla pa ga niko ne voli pa tugu utapa u fps-u. srecom, ima fps pa ne cucla alkohol, ne tuce zenu, ne sjeda pijan za volan pa naleti na tebe ili mene ni krive ni duzne. 

10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

A LOL nije mi uopce trebalo novo napajanje 😠😠😠😠

 

Corsair sf600 platinum koje sam imao unutra je bilo i vise nego dovoljno uz ovaj moj proc.... 

 

 znaci u tri dana si kupio tri graficke (isti cip) i jedno napajanje? a jebate.

14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kako god vi hocete ali 3080 nije skupa to joj je taman cijena.Ljudi kupovali 2080ti koja je 30% losija za 1200€ i sad ispade ova skupa dajte ne kenjajte vise.Sta je danas spizditi 1000€ odes na muziku Vuco, kurve pečena janjetina i konobarica ko u prici sve ih masnim rukama udaraš po guzici.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 23:51 (dreadmoore).
Moj PC  
6 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
jovial kaže...
MEGATAMA kaže...

A LOL nije mi uopce trebalo novo napajanje 😠😠😠😠

 

Corsair sf600 platinum koje sam imao unutra je bilo i vise nego dovoljno uz ovaj moj proc.... 

 

 znaci u tri dana si kupio tri graficke (isti cip) i jedno napajanje? a jebate.

 Pa kao da je to neki problem njima koji rade u Njemackoj. Imam rođaka koji je ne tako davno otišao tamo, kupio si nova kola, audio sustav itd. Tamo u Njemackoj nemaju socijalni zivot kao ovdje, kafane, izlasci itd, nego kuca-poso-kuca i s takvim zivotom nije tesko zaraditi za neke skuplje stvari. Pa i u Hrvatskoj bi si mogao puno toga priustiti da vodis takav zivot, no to je jako tesko s obzirom da ovdje imas obitelj i prijatelje pa barem jednom tjedno moras otici u kafanu i spiskati koju hiljadarku,a i radnim danima malo kavice itd. Jako povrsno i usko gledate sve, trosite puno vise novaca na hrpu drugih stvari, da se odreknete nekih mogli bi to preusmjeriti na PC komponente, samo je potrebno malo mozga i discipline.

3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
jovial kaže...
 srecom, ima fps pa ne cucla alkohol, ne tuce zenu, ne sjeda pijan za volan pa naleti na tebe ili mene ni krive ni duzne. 

 Ovaj dio mi se jako sviđa u odgovoru jer je tocan i ukratko kritika drustva iako to postu vjerojatno ni nije bila namjera. 

 

 

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Bas me zanima dali ignor lista ovog foruma ima limit....vjerovatno cu saznat.

 

Da se osvrnem na benchanje Crysis remastera....NE.

 

https://www.dsogaming.com/pc-performance-analyses/crysis-remastered-pc-performance-analysis/

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Synthium kaže...
jovial kaže...
 srecom, ima fps pa ne cucla alkohol, ne tuce zenu, ne sjeda pijan za volan pa naleti na tebe ili mene ni krive ni duzne. 

 Ovaj dio mi se jako sviđa u odgovoru jer je tocan i ukratko kritika drustva iako to postu vjerojatno ni nije bila namjera. 

 

 

 naravno da jest namjerno. barem koliko i ponasanje nvidije i amd-a.

10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot kaže...
jovial kaže...
MEGATAMA kaže...

A LOL nije mi uopce trebalo novo napajanje 😠😠😠😠

 

Corsair sf600 platinum koje sam imao unutra je bilo i vise nego dovoljno uz ovaj moj proc.... 

 

 znaci u tri dana si kupio tri graficke (isti cip) i jedno napajanje? a jebate.

 Pa kao da je to neki problem njima koji rade u Njemackoj. Imam rođaka koji je ne tako davno otišao tamo, kupio si nova kola, audio sustav itd. Tamo u Njemackoj nemaju socijalni zivot kao ovdje, kafane, izlasci itd, nego kuca-poso-kuca i s takvim zivotom nije tesko zaraditi za neke skuplje stvari. Pa i u Hrvatskoj bi si mogao puno toga priustiti da vodis takav zivot, no to je jako tesko s obzirom da ovdje imas obitelj i prijatelje pa barem jednom tjedno moras otici u kafanu i spiskati koju hiljadarku,a i radnim danima malo kavice itd. Jako povrsno i usko gledate sve, trosite puno vise novaca na hrpu drugih stvari, da se odreknete nekih mogli bi to preusmjeriti na PC komponente, samo je potrebno malo mozga i discipline.

 pa ja uopce ne kritiziram kupnju 3080. to je dobra kartica (bit ce i boljih od amd ali to je prica za mjesec dana). nego me cudi koliko neko mora bit drogiran jensonom da se nakupuje grafickih ko da ih namjerava svercat (sta nije uopce glupo da mu je to bio cilj). plus, jos i neinformiran toliko da ne zna koliko mu napajanje treba a cijeli dan tu visi na forumu skupa samnom. samo da je pitao ili proguglao tri minute ustedio bi si (ne para kojih mu ne fali) nego zivaca, vremena... 

 

moj komentar je bio izraz razocaranja, a ne osude. zao mi je ako je tako zvucalo.

6 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
jovial kaže...
Riot kaže...
jovial kaže...
MEGATAMA kaže...

A LOL nije mi uopce trebalo novo napajanje 😠😠😠😠

 

Corsair sf600 platinum koje sam imao unutra je bilo i vise nego dovoljno uz ovaj moj proc.... 

 

 znaci u tri dana si kupio tri graficke (isti cip) i jedno napajanje? a jebate.

 Pa kao da je to neki problem njima koji rade u Njemackoj. Imam rođaka koji je ne tako davno otišao tamo, kupio si nova kola, audio sustav itd. Tamo u Njemackoj nemaju socijalni zivot kao ovdje, kafane, izlasci itd, nego kuca-poso-kuca i s takvim zivotom nije tesko zaraditi za neke skuplje stvari. Pa i u Hrvatskoj bi si mogao puno toga priustiti da vodis takav zivot, no to je jako tesko s obzirom da ovdje imas obitelj i prijatelje pa barem jednom tjedno moras otici u kafanu i spiskati koju hiljadarku,a i radnim danima malo kavice itd. Jako povrsno i usko gledate sve, trosite puno vise novaca na hrpu drugih stvari, da se odreknete nekih mogli bi to preusmjeriti na PC komponente, samo je potrebno malo mozga i discipline.

 pa ja uopce ne kritiziram kupnju 3080. to je dobra kartica (bit ce i boljih od amd ali to je prica za mjesec dana). nego me cudi koliko neko mora bit drogiran jensonom da se nakupuje grafickih ko da ih namjerava svercat (sta nije uopce glupo da mu je to bio cilj). plus, jos i neinformiran toliko da ne zna koliko mu napajanje treba a cijeli dan tu visi na forumu skupa samnom. samo da je pitao ili proguglao tri minute ustedio bi si (ne para kojih mu ne fali) nego zivaca, vremena... 

 

moj komentar je bio izraz razocaranja, a ne osude. zao mi je ako je tako zvucalo.

 ma on je kupio novo napajanje jer su rekli da će trebat neko jače i sad je vidio test da je đaba kupio, a nez odakle ti da je kupio 3 grafičke, on samo mijenja verzije koje planira kupit 

10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
neampojma kaže...
jovial kaže...
Riot kaže...
jovial kaže...
MEGATAMA kaže...

A LOL nije mi uopce trebalo novo napajanje 😠😠😠😠

 

Corsair sf600 platinum koje sam imao unutra je bilo i vise nego dovoljno uz ovaj moj proc.... 

 

 znaci u tri dana si kupio tri graficke (isti cip) i jedno napajanje? a jebate.

 Pa kao da je to neki problem njima koji rade u Njemackoj. Imam rođaka koji je ne tako davno otišao tamo, kupio si nova kola, audio sustav itd. Tamo u Njemackoj nemaju socijalni zivot kao ovdje, kafane, izlasci itd, nego kuca-poso-kuca i s takvim zivotom nije tesko zaraditi za neke skuplje stvari. Pa i u Hrvatskoj bi si mogao puno toga priustiti da vodis takav zivot, no to je jako tesko s obzirom da ovdje imas obitelj i prijatelje pa barem jednom tjedno moras otici u kafanu i spiskati koju hiljadarku,a i radnim danima malo kavice itd. Jako povrsno i usko gledate sve, trosite puno vise novaca na hrpu drugih stvari, da se odreknete nekih mogli bi to preusmjeriti na PC komponente, samo je potrebno malo mozga i discipline.

 pa ja uopce ne kritiziram kupnju 3080. to je dobra kartica (bit ce i boljih od amd ali to je prica za mjesec dana). nego me cudi koliko neko mora bit drogiran jensonom da se nakupuje grafickih ko da ih namjerava svercat (sta nije uopce glupo da mu je to bio cilj). plus, jos i neinformiran toliko da ne zna koliko mu napajanje treba a cijeli dan tu visi na forumu skupa samnom. samo da je pitao ili proguglao tri minute ustedio bi si (ne para kojih mu ne fali) nego zivaca, vremena... 

 

moj komentar je bio izraz razocaranja, a ne osude. zao mi je ako je tako zvucalo.

 ma on je kupio novo napajanje jer su rekli da će trebat neko jače i sad je vidio test da je đaba kupio, a nez odakle ti da je kupio 3 grafičke, on samo mijenja verzije koje planira kupit 

 pa to je bilo u sali, znam da je dvije zamijenio pa karikiram al mi je ovo sa napajanjem promaklo. ne znam kako kad se tu cijeli dan muvam. besposleni jaric i graficke broji. u glavnom, kladim se da za mjesec dana uzima bignavi. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2020 1:40 (jovial).
6 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
jovial kaže...
neampojma kaže...
jovial kaže...
Riot kaže...
jovial kaže...
MEGATAMA kaže...

A LOL nije mi uopce trebalo novo napajanje 😠😠😠😠

 

Corsair sf600 platinum koje sam imao unutra je bilo i vise nego dovoljno uz ovaj moj proc.... 

 

 znaci u tri dana si kupio tri graficke (isti cip) i jedno napajanje? a jebate.

 Pa kao da je to neki problem njima koji rade u Njemackoj. Imam rođaka koji je ne tako davno otišao tamo, kupio si nova kola, audio sustav itd. Tamo u Njemackoj nemaju socijalni zivot kao ovdje, kafane, izlasci itd, nego kuca-poso-kuca i s takvim zivotom nije tesko zaraditi za neke skuplje stvari. Pa i u Hrvatskoj bi si mogao puno toga priustiti da vodis takav zivot, no to je jako tesko s obzirom da ovdje imas obitelj i prijatelje pa barem jednom tjedno moras otici u kafanu i spiskati koju hiljadarku,a i radnim danima malo kavice itd. Jako povrsno i usko gledate sve, trosite puno vise novaca na hrpu drugih stvari, da se odreknete nekih mogli bi to preusmjeriti na PC komponente, samo je potrebno malo mozga i discipline.

 pa ja uopce ne kritiziram kupnju 3080. to je dobra kartica (bit ce i boljih od amd ali to je prica za mjesec dana). nego me cudi koliko neko mora bit drogiran jensonom da se nakupuje grafickih ko da ih namjerava svercat (sta nije uopce glupo da mu je to bio cilj). plus, jos i neinformiran toliko da ne zna koliko mu napajanje treba a cijeli dan tu visi na forumu skupa samnom. samo da je pitao ili proguglao tri minute ustedio bi si (ne para kojih mu ne fali) nego zivaca, vremena... 

 

moj komentar je bio izraz razocaranja, a ne osude. zao mi je ako je tako zvucalo.

 ma on je kupio novo napajanje jer su rekli da će trebat neko jače i sad je vidio test da je đaba kupio, a nez odakle ti da je kupio 3 grafičke, on samo mijenja verzije koje planira kupit 

 pa to je bilo u sali, znam da je dvije zamijenio pa karikiram al mi je ovo sa napajanjem promaklo. ne znam kako kad se tu cijeli dan muvam. besposleni jaric i graficke broji. u glavnom, kladim se da za mjesec dana uzima bignavi. 

 jbg kad te ponese euforija moraš unaprijed kupovat komponente  taman će bignavi u 1 mjesecu kad krene prodaja 3080 

7 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

A LOL nije mi uopce trebalo novo napajanje 😠😠😠😠

 

Corsair sf600 platinum koje sam imao unutra je bilo i vise nego dovoljno uz ovaj moj proc....

 

Bar sad neces morati trpiti buku - no svejedno, Corsair napajanja i ventilatori - tuga.

Al jasno mi je da stavljaju najjeftinije ventilatore u napajanja, jer bolje ventove prodaju za 25-30€ po komadu,

a to je petina cijene napajanja. Jednostavno pretjeruju vec godinama sa cijenama - jer im se moze.

Prvi batch VX i HX napajanja je bio super, dobro pozicioniran cjenovno, za 450-500kn si imao VX550 sa CWT platformom,

jest da je unutra smece vent ADDA, al se to lako zamjeni.

 

Danas imaju smece VS seriju u tom cjenovnom rangu, eventualno CX500, al on je 70€ i s obzirom da se usporedi

sa VX550, smece su - a skuplji.

https://geizhals.at/?cat=gehps&xf=1248_550%7E13164_fest%7E360_500%7E4174_ATX%7E818_Corsair

 

https://geizhals.at/corsair-enthusiast-series-vx550-550w-atx-2-2-cp-9020097-uk-cmpsu-550vx-a271405.html

 

U 13 godina su napravili samo korake unatrag, i podigli cijenu prema gore. Corsair zadnjih 10 godina zbog toga zaobilazim.

Za iste novce se dobije bolje rjesenje sa tisim ventilatorom.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
15 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Čitatelj kaže...

Bar sad neces morati trpiti buku - no svejedno, Corsair napajanja i ventilatori - tuga.

Al jasno mi je da stavljaju najjeftinije ventilatore u napajanja, jer bolje ventove prodaju za 25-30€ po komadu,

a to je petina cijene napajanja. Jednostavno pretjeruju vec godinama sa cijenama - jer im se moze.

Prvi batch VX i HX napajanja je bio super, dobro pozicioniran cjenovno, za 450-500kn si imao VX550 sa CWT platformom,

jest da je unutra smece vent ADDA, al se to lako zamjeni.

 

Danas imaju smece VS seriju u tom cjenovnom rangu, eventualno CX500, al on je 70€ i s obzirom da se usporedi

sa VX550, smece su - a skuplji.

https://geizhals.at/?cat=gehps&xf=1248_550%7E13164_fest%7E360_500%7E4174_ATX%7E818_Corsair

 

https://geizhals.at/corsair-enthusiast-series-vx550-550w-atx-2-2-cp-9020097-uk-cmpsu-550vx-a271405.html

 

U 13 godina su napravili samo korake unatrag, i podigli cijenu prema gore. Corsair zadnjih 10 godina zbog toga zaobilazim.

Za iste novce se dobije bolje rjesenje sa tisim ventilatorom.

Ja sam prošli tjedan zamijenio Antec HC 850W koji sam imao godinama za bequiet! Pure Power 11 od 700W (realno, 850W mi nije nikad bilo potrebno, ni blizu - čak ni za 3080)

 

Nisam mogao vjerovati koliko je Antec u biti bio glasan... kako sam ugradio bequiet! samo odjednom grobna tišina u idle-u lol

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2020 8:34 (mrsmith).
7 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Da, fino je kad se ventilatori u idleu uopce ne vrte. Zato volim imati taj "visak" snage od 20-30%,

tako da u idleu imam tisinu, a pod opterecenjem samo lagani propuh ventilatora na minimalnim okretajima.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Čitatelj kaže...
MEGATAMA kaže...

A LOL nije mi uopce trebalo novo napajanje 😠😠😠😠

 

Corsair sf600 platinum koje sam imao unutra je bilo i vise nego dovoljno uz ovaj moj proc....

 

Bar sad neces morati trpiti buku - no svejedno, Corsair napajanja i ventilatori - tuga.

Al jasno mi je da stavljaju najjeftinije ventilatore u napajanja, jer bolje ventove prodaju za 25-30€ po komadu,

a to je petina cijene napajanja. Jednostavno pretjeruju vec godinama sa cijenama - jer im se moze.

Prvi batch VX i HX napajanja je bio super, dobro pozicioniran cjenovno, za 450-500kn si imao VX550 sa CWT platformom,

jest da je unutra smece vent ADDA, al se to lako zamjeni.

 

Danas imaju smece VS seriju u tom cjenovnom rangu, eventualno CX500, al on je 70€ i s obzirom da se usporedi

sa VX550, smece su - a skuplji.

https://geizhals.at/?cat=gehps&xf=1248_550%7E13164_fest%7E360_500%7E4174_ATX%7E818_Corsair

 

https://geizhals.at/corsair-enthusiast-series-vx550-550w-atx-2-2-cp-9020097-uk-cmpsu-550vx-a271405.html

 

U 13 godina su napravili samo korake unatrag, i podigli cijenu prema gore. Corsair zadnjih 10 godina zbog toga zaobilazim.

Za iste novce se dobije bolje rjesenje sa tisim ventilatorom.

Ne volim odgovarat na gluposti ali pojasni sto bih ja sa tim napajanjem koje si mi preporucio u svom kucistu?

 

Bljuv. 

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Čitatelj kaže...
MEGATAMA kaže...

A LOL nije mi uopce trebalo novo napajanje 😠😠😠😠

 

Corsair sf600 platinum koje sam imao unutra je bilo i vise nego dovoljno uz ovaj moj proc....

 

Bar sad neces morati trpiti buku - no svejedno, Corsair napajanja i ventilatori - tuga.

Al jasno mi je da stavljaju najjeftinije ventilatore u napajanja, jer bolje ventove prodaju za 25-30€ po komadu,

a to je petina cijene napajanja. Jednostavno pretjeruju vec godinama sa cijenama - jer im se moze.

Prvi batch VX i HX napajanja je bio super, dobro pozicioniran cjenovno, za 450-500kn si imao VX550 sa CWT platformom,

jest da je unutra smece vent ADDA, al se to lako zamjeni.

 

Danas imaju smece VS seriju u tom cjenovnom rangu, eventualno CX500, al on je 70€ i s obzirom da se usporedi

sa VX550, smece su - a skuplji.

https://geizhals.at/?cat=gehps&xf=1248_550%7E13164_fest%7E360_500%7E4174_ATX%7E818_Corsair

 

https://geizhals.at/corsair-enthusiast-series-vx550-550w-atx-2-2-cp-9020097-uk-cmpsu-550vx-a271405.html

 

U 13 godina su napravili samo korake unatrag, i podigli cijenu prema gore. Corsair zadnjih 10 godina zbog toga zaobilazim.

Za iste novce se dobije bolje rjesenje sa tisim ventilatorom.

 Imao Corsair VX 550 godinama,super napajanje koje još uvijek radi, zamijenio ga sa XFX kojega radi Seasonic.

BE HAPPY 要開心 : )
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice