NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.788.778
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Jel još neko dobio informaciju da će u idućem valu restock-anja cijene ići dolje?

Rekli frendu iz 2 dućana tak nekaj (čitaj 3080 za cca 6,5k u večim količinama).

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Dado_ZG78 kaže...

Jel još neko dobio informaciju da će u idućem valu restock-anja cijene ići dolje?

Rekli frendu iz 2 dućana tak nekaj (čitaj 3080 za cca 6,5k u večim količinama).

Mene više zanima kad bi trebao biti taj navodni "2. val".. više nego cijena, iskreno.

It is always darkest just before the dawn.
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Dado_ZG78 kaže...

Jel još neko dobio informaciju da će u idućem valu restock-anja cijene ići dolje?

Rekli frendu iz 2 dućana tak nekaj (čitaj 3080 za cca 6,5k u večim količinama).

Vjerujem da sve ovisi od trgovine do trgovine i ovdje imamo slucajeve da je jedan model grafe 100eu skuplji u jednoj trgovini naspram druge. 

16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...
Dado_ZG78 kaže...

Jel još neko dobio informaciju da će u idućem valu restock-anja cijene ići dolje?

Rekli frendu iz 2 dućana tak nekaj (čitaj 3080 za cca 6,5k u večim količinama).

Mene više zanima kad bi trebao biti taj navodni "2. val".. više nego cijena, iskreno.

 Drugi val je za cca 3 tjedna, prva polovica 10. mjeseca.. 

Lijep pozdrav ;)
7 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
Ne volim odgovarat na gluposti ali pojasni sto bih ja sa tim napajanjem koje si mi preporucio u svom kucistu?

 

Bljuv. 

Nisi shvatio poantu. 

Al ako ti ista znaci, umjesto tog SFX Corsaira si mogao uzeti napajanja SFX-L velicine, sa 120mm ventilatorima,

koji su do 350W opterecenja potpuno iskljuceni:

Fractal Design Ion SFX Gold 650W SFX12V-L (prepakirani Seasonic Focus SGX Gold 650W SFX12V-L)

be quiet! SFX-L Power 600W SFX12V-L

 

Mislim, nije SF750 lose napajanje, ali ako patis na buku, onda je to jedan od brandova koji bi osobno preskocio.

92mm vent je taman na grarnici da ga ne zelis slusati, jer pri 1300 okretaja je bucniji od 140mm na 1500 okretaja.

 

Joe Cooker kaže...
Imao Corsair VX 550 godinama,super napajanje koje još uvijek radi, zamijenio ga sa XFX kojega radi Seasonic.

 

I ja, 2 komada, oba rade, samo sam na oba zamjenio ADDA ventilatore sa BeQuiet 120mm ventovima.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Čitatelj kaže...
MEGATAMA kaže...
Ne volim odgovarat na gluposti ali pojasni sto bih ja sa tim napajanjem koje si mi preporucio u svom kucistu?

 

Bljuv. 

Nisi shvatio poantu. 

Al ako ti ista znaci, umjesto tog SFX Corsaira si mogao uzeti napajanja SFX-L velicine, sa 120mm ventilatorima,

koji su do 350W opterecenja potpuno iskljuceni:

Fractal Design Ion SFX Gold 650W SFX12V-L (prepakirani Seasonic Focus SGX Gold 650W SFX12V-L)

be quiet! SFX-L Power 600W SFX12V-L

 

Mislim, nije SF750 lose napajanje, ali ako patis na buku, onda je to jedan od brandova koji bi osobno preskocio.

92mm vent je taman na grarnici da ga ne zelis slusati, jer pri 1300 okretaja je bucniji od 140mm na 1500 okretaja.

 

Joe Cooker kaže...
Imao Corsair VX 550 godinama,super napajanje koje još uvijek radi, zamijenio ga sa XFX kojega radi Seasonic.

 

I ja, 2 komada, oba rade, samo sam na oba zamjenio ADDA ventilatore sa BeQuiet 120mm ventovima.

 Da zavrsimo ovo, SF600 platinum koje sam imao do sad nisam niti jednom cuo da radi.

Po testovima najbolja koja postoje za ovu formu kucista. 

13 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Dado_ZG78 kaže...
mrsmith kaže...
Dado_ZG78 kaže...

Jel još neko dobio informaciju da će u idućem valu restock-anja cijene ići dolje?

Rekli frendu iz 2 dućana tak nekaj (čitaj 3080 za cca 6,5k u večim količinama).

Mene više zanima kad bi trebao biti taj navodni "2. val".. više nego cijena, iskreno.

 Drugi val je za cca 3 tjedna, prva polovica 10. mjeseca.. 

Navodno EVGA ovaj tjedan dobiva par tisuća komada, Overclockers.co.uk kažu da će dobivati od nekih proizvođača 50+ komada ovaj tjedan (prednaručeno 8k+). Izgleda da će tek nešto bolja situacija biti u drugoj polovici 10 mjeseca, jer je u Kini još praznik od 01-08.10.

13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Pravu zalihu očekivat krajem godine, ovo sad u 10mesecu, pa biti par komada u svakoj trgovini pa cimat se vijat dal ces uspet kupit na vreme mi se ne cini kao prava zaliha al ajd mozda se varam..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ma... nije mi jasno da stvarno ispada tako loš release. Jel im toliko gorilo da prije AMD-a izbace ili što se desilo? Ako 2 tjedna kasnije ima chipova u ponudi, ko je zahebo?

Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
Da zavrsimo ovo, SF600 platinum koje sam imao do sad nisam niti jednom cuo da radi.

Po testovima najbolja koja postoje za ovu formu kucista. 

 Mora da su ti druge komponente glasnije

 

I po testovima je SF600 tise od SF750, malo glupo al sta ces, to je Corsair, s njima nikad ne znas.

 

Sliger 560 ti ti komotno stane SFX-L napajanje sa 120mm ventom, ne znam cemu se ogranicavati na SFX sa 80/92mm.

"Support SFX an SFX-L form factor power supplies"

 

Makar pod detaljima pisu ovo:

"SFX-L is supported, however it is a very tight fit and not recommended. "

 

Jos jedna firma koja najbitnije pise sitnim slovima - ne volim takve proizvode.

 

Vidi SFX-L ponude od 600W navise:

https://geizhals.at/?cat=gehps&xf=360_600%7E4174_SFX-L

 

Jedino ti nista ne mogu reci za Silverstonea, jer ih nisam isprobao.

BeQuite je necujan, Seasonic isto tako, Fractal je prepakirani Seasonic,

ali drugaciji je ventilator, jako je tih ali ne necujan.

 

A da se ogranicim na primjerice GTX2060 seriju, ili Radeon karticu te potrosnje, definitivno bi kupio ovo:

https://geizhals.at/silverstone-nightjar-series-nj450-sxl-450w-sfx12v-l-sst-nj450-sxl-30331-a1843792.html

Cigla ben venta je uvjek necujna.

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
13 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rhodin kaže...

Ma... nije mi jasno da stvarno ispada tako loš release. Jel im toliko gorilo da prije AMD-a izbace ili što se desilo? Ako 2 tjedna kasnije ima chipova u ponudi, ko je zahebo?

 Nisu očekivali ovoliko navalu, iz par izvora veća gužva nego za black friday. Kao da se dijeli besplatno. :)

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Čitatelj kaže...
MEGATAMA kaže...
Da zavrsimo ovo, SF600 platinum koje sam imao do sad nisam niti jednom cuo da radi.

Po testovima najbolja koja postoje za ovu formu kucista. 

 Mora da su ti druge komponente glasnije

 

I po testovima je SF600 tise od SF750, malo glupo al sta ces, to je Corsair, s njima nikad ne znas.

 

Sliger 560 ti ti komotno stane SFX-L napajanje sa 120mm ventom, ne znam cemu se ogranicavati na SFX sa 80/92mm.

"Support SFX an SFX-L form factor power supplies"

 

Makar pod detaljima pisu ovo:

"SFX-L is supported, however it is a very tight fit and not recommended. "

 

Jos jedna firma koja najbitnije pise sitnim slovima - ne volim takve proizvode.

 

Vidi SFX-L ponude od 600W navise:

https://geizhals.at/?cat=gehps&xf=360_600%7E4174_SFX-L

 

Jedino ti nista ne mogu reci za Silverstonea, jer ih nisam isprobao.

BeQuite je necujan, Seasonic isto tako, Fractal je prepakirani Seasonic,

ali drugaciji je ventilator, jako je tih ali ne necujan.

 

A da se ogranicim na primjerice GTX2060 seriju, ili Radeon karticu te potrosnje, definitivno bi kupio ovo:

https://geizhals.at/silverstone-nightjar-series-nj450-sxl-450w-sfx12v-l-sst-nj450-sxl-30331-a1843792.html

Cigla ben venta je uvjek necujna.

 

 Da zavrsimo sa ovim offtopicom, vidim da si sad progooglao koje ja to napajanje imam i koje kuciste.

Vjerujem da ti je malo jasnije ili barem se nadam da je, hvala na preporuci za napajanje od 500kn ali ja sam vec kupio sf750 platinum i ugradio ga tako da ga nemam namjeru cupat van i zamjenit time od 500kn.

Kao sto rekoh, hvala na savjetima i preporukama  ali zavrsimo sad ovo. 

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
iMik kaže...
Rhodin kaže...

Ma... nije mi jasno da stvarno ispada tako loš release. Jel im toliko gorilo da prije AMD-a izbace ili što se desilo? Ako 2 tjedna kasnije ima chipova u ponudi, ko je zahebo?

 Nisu očekivali ovoliko navalu, iz par izvora veća gužva nego za black friday. Kao da se dijeli besplatno. :)

 Ista stvar kao i sa PS5, i dalje je nedostupan za prednarudzbu u Njemackoj.

 

6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
iMik kaže...
Rhodin kaže...

Ma... nije mi jasno da stvarno ispada tako loš release. Jel im toliko gorilo da prije AMD-a izbace ili što se desilo? Ako 2 tjedna kasnije ima chipova u ponudi, ko je zahebo?

 Nisu očekivali ovoliko navalu, iz par izvora veća gužva nego za black friday. Kao da se dijeli besplatno. :)

 Ista stvar kao i sa PS5, i dalje je nedostupan za prednarudzbu u Njemackoj.

 

 ja koliko znam izbacili su samo par tisuca primjeraka za prednarudzbu, i to je to. vise nece biti prednarudzbi vec kupnje kad izadje. 

 

bar su tako naveli u trgovini ovdje kod mene.

13 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
iMik kaže...
Rhodin kaže...

Ma... nije mi jasno da stvarno ispada tako loš release. Jel im toliko gorilo da prije AMD-a izbace ili što se desilo? Ako 2 tjedna kasnije ima chipova u ponudi, ko je zahebo?

 Nisu očekivali ovoliko navalu, iz par izvora veća gužva nego za black friday. Kao da se dijeli besplatno. :)

 Ista stvar kao i sa PS5, i dalje je nedostupan za prednarudzbu u Njemackoj.

 

Bit će novih prednarudžbi https://twitter.com/PlayStation/status/1307364082341740544

3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Bas me zanima hoce li doci i u hrvatsku koji od tih za preorder.

13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Mislim da ste fuljali temu

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

navodno će biti RTX 3080 sa 20GB memorije i 3070 TI sa 16GB

 

 

be Cool
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
iMik kaže...
Rhodin kaže...

Ma... nije mi jasno da stvarno ispada tako loš release. Jel im toliko gorilo da prije AMD-a izbace ili što se desilo? Ako 2 tjedna kasnije ima chipova u ponudi, ko je zahebo?

 Nisu očekivali ovoliko navalu, iz par izvora veća gužva nego za black friday. Kao da se dijeli besplatno. :)

pa kolko su bili nabrijani na forumu sve bi se kod nas prodalo što su izdali 😂

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
iMik kaže...
Rhodin kaže...

Ma... nije mi jasno da stvarno ispada tako loš release. Jel im toliko gorilo da prije AMD-a izbace ili što se desilo? Ako 2 tjedna kasnije ima chipova u ponudi, ko je zahebo?

 Nisu očekivali ovoliko navalu, iz par izvora veća gužva nego za black friday. Kao da se dijeli besplatno. :)

 Gle vec je dokazano par puta da je i navala velika ali i da su imali malo kartica (ali bas malo) za preorder. Tipa mindfactory nije imao niti jednu karticu a vodeca EU trgovina, jedan Microcenter u americi je imao na stanju 11 komada rtx 3080 (a isto jedna od najpoznatijih trgovina), sam nvidia sajt je presao iz "coming soon" u "not available" sekundu nakon sto su pustene u prodaju.

3 godine
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Preordera nije trebalo ni biti barem ne od strane krajnjeg kupca jer je Nvidia zabranila svima prednarudžbe i predbilježbe. A navala je ogromna zato sto je masa ljudi skipala 20 seriju i super refresh zbog najvise cijene kartica do sada za jako mal gain. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Dado_ZG78 kaže...
mrsmith kaže...
Dado_ZG78 kaže...

Jel još neko dobio informaciju da će u idućem valu restock-anja cijene ići dolje?

Rekli frendu iz 2 dućana tak nekaj (čitaj 3080 za cca 6,5k u večim količinama).

Mene više zanima kad bi trebao biti taj navodni "2. val".. više nego cijena, iskreno.

 Drugi val je za cca 3 tjedna, prva polovica 10. mjeseca.. 

 Samo da dodam pitanje, jel to provjerena informacija ili?

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ili jednostavno znaju da AMD ne predstavlja nista do 28.10 (a vjerojatno prodaje mjesec dana iza) i onda im pase ovako drzat hype sve do tada....

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Synthium kaže...
Dado_ZG78 kaže...
mrsmith kaže...
Dado_ZG78 kaže...

Jel još neko dobio informaciju da će u idućem valu restock-anja cijene ići dolje?

Rekli frendu iz 2 dućana tak nekaj (čitaj 3080 za cca 6,5k u večim količinama).

Mene više zanima kad bi trebao biti taj navodni "2. val".. više nego cijena, iskreno.

 Drugi val je za cca 3 tjedna, prva polovica 10. mjeseca.. 

 Samo da dodam pitanje, jel to provjerena informacija ili?

Grafičke će dolaziti nonstop, samo zavisi u kojoj količini (EVGA je najavila da treba dobiti par tisuća komada ovaj tjedan). Nisam siguran da će biti neka veča količina u provoj polovici 10. mjeseca jer je praznik u Kini do 08.10.

3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Mitch kaže...

Ili jednostavno znaju da AMD ne predstavlja nista do 28.10 (a vjerojatno prodaje mjesec dana iza) i onda im pase ovako drzat hype sve do tada....

 Ni jednoj firmi nije u cilju NE zaraditi novac pogotovo ako imaju proizvod na trzistu prije konkurencije. Ja bi prije rekao da oni jadni Kinezi i ostali narodi koje zapadni svijet izrabljuje rade u 3 smjene da proizvedu jos kartica da se mogu poslat i prodat nego da namjerno slackaju jer im se ne da printat pare.

12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Tko kaže da Navi neće imat iste mušice ? Pa jbte 5700xt nije bila dostupna pri izlasku. Sad imaju sranje sa Zenom i laptopima, doslovno im otkazuju jer ne mogu proizvesti dovoljno komada.

 

Ako Nvidia ne namiri jedan dio kupaca, Navi će bit isto razgrabljen.

 

EdIT : Strix OC ljepotica, čekaju se ostali HE modeli

https://videocardz.com/newz/asus-rog-strix-geforce-rtx-3080-oc-gets-1935-mhz-boost-clock

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2020 14:26 (DarthMarkus).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...

Tko kaže da Navi neće imat iste mušice ? Pa jbte 5700xt nije bila dostupna pri izlasku. Sad imaju sranje sa Zenom i laptopima, doslovno im otkazuju jer ne mogu proizvesti dovoljno komada.

 

Ako Nvidia ne namiri jedan dio kupaca, Navi će bit isto razgrabljen.

 

EdIT : Strix OC ljepotica, čekaju se ostali HE modeli

https://videocardz.com/newz/asus-rog-strix-geforce-rtx-3080-oc-gets-1935-mhz-boost-clock

Baš su je zašarafili nije ni čudo da ima 3x8pin i 400W TDP lol

It is always darkest just before the dawn.
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

https://www.overclockers.co.uk/search?sSearch=RTX+3080

 

Dostupne za preorder, hrpa modela po ok cijenama... Sad je pitanje dal se razgrabilo vec ili jos ima. Jedino ne znam jel dostavljaju u Hrvatsku, ali trebali bi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...

Tko kaže da Navi neće imat iste mušice ? Pa jbte 5700xt nije bila dostupna pri izlasku. Sad imaju sranje sa Zenom i laptopima, doslovno im otkazuju jer ne mogu proizvesti dovoljno komada.

 

Ako Nvidia ne namiri jedan dio kupaca, Navi će bit isto razgrabljen.

 

EdIT : Strix OC ljepotica, čekaju se ostali HE modeli

https://videocardz.com/newz/asus-rog-strix-geforce-rtx-3080-oc-gets-1935-mhz-boost-clock

Duza je od ove TUF koju sam narucio i ima 3x 8pin pa nisam htio pretjerivat sa tiskanjem u kuciste.

Bas je preljepa. 

3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hahhaajaads kaže...

https://www.overclockers.co.uk/search?sSearch=RTX+3080

 

Dostupne za preorder, hrpa modela po ok cijenama... Sad je pitanje dal se razgrabilo vec ili jos ima. Jedino ne znam jel dostavljaju u Hrvatsku, ali trebali bi.

 Ne dostavljaju, EU partner je Caseking

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice