NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.783.292
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Tomo53nja kaže...
Synthium kaže...

 A s cim uspoređujes taj 9600k? Procesor od 1400kn sa Ryzenom od 6? xD 

 

I btw ako si prvenstveno igrač online igara onda ulozis u i7 ili i9 a u graficku malo manje jer je poznato da igre kao CSGO, PUBG i slicno vise stavljaju na CPU nego GPU. Kao netko ko aktivno igra i raida u WoW-u (ako se ne vidi iz moje profilne lol) mogu posvjedocit da je CPU daleko bitniji. Ja govorim iz perspektive AAA single player igara koje su testirane u ovom videu tako da ti je komentar misleading.

Evo primjer sa R5 3600 ili mojim Ryzenom 7 2700x, a manje su kostali od tog 9600k... Pa ljudi su online igraci da, ali opet se igraju i sa 9600k i sa 2700x i sa 3600 samo netko ima ovih, a neko onih problema, u prijevodu ja imam 10-15 fpsa manje sa 2700x, a ovaj sa 9600k ima proc zakucan na 90+ zauzeca i temperature 80+, ali 10-15 fpsa vise... I nemoj svoje teze oslanjat samo na AAA igre i MMO, treba uzet obzir i FPS, i RPG i ostale, pa sve skupa prosjecne rezultate staviti...

mislioc kaže...
I dalje tvrdim da i5 9600k isfašira sve Ryzene od 3 do 9 u 90% igara.
A ova 3080 u ovoj prevari za 8600kn no comment :)

Isfasira se on sam kada prokuha na 80+ temperaturi...

 Taj tvoj ko ima taj 9600k i stoji mu procesor na toj temperaturi ima problem s hlađenjem ali cak i da je to istina procesoru apsolutno nista nece biti od te temperature, moj stari i5 4460 je redovno isao na iznad 80 u WoWu upaljenom cijeli dan a imao je samo stock cooler. 5 godina kasnije prodao sam ga u staroj konfi sasvim ispravnog i vlasnik mi javlja da komp radi i dalje bez trzaja. Drugim rijecima, kog boli kurac na kojoj temp radi :D

9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
MEGATAMA kaže...

Sa ovim novim jakim grafama bolje je uparit Intele. 

 loš si izvor izabrao, oni su testirali samo najjači rajzen koji za gejmanje neće imati 99% populacije

imaš ovaj toms hardware test s više procesora i tu se pokazuje poprilična razlika sa slabijim rajzenima, pretpostavljam zato jer ih jebe manje od osam jezgri po ccx-u

šteta samo što nisu ubacili i intelove i5, pa makar i onaj 10400f

 Tko se igra na 1080p, tko roka mp pucačine i ganja svaki frejm, svakako još uvijek intel i tu nema priče. No premda kvaliteta mp igara danas je drastično opala, Cod je smiješan svake godine jedno te isto, Battlefield je odustao sam od sebe, a ova Battleroyal sranja no comment dojadili su i Bogu i vragu ja mp gotovo više i ne igram... Za 1440p i 4k SP igre je sasvim dovoljan i Ryzen tih 10 frejmova manje average na 1440p i nije neka razlika, jer ionako na 1440p kad napucaš sve na high/ultra snaga grafe dolazi do izražaja tako da je ryzen sasvim dovoljan. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 14:43 (BeLLicus).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BeLLicus kaže...
picajzla0707 kaže...
MEGATAMA kaže...

Sa ovim novim jakim grafama bolje je uparit Intele. 

 loš si izvor izabrao, oni su testirali samo najjači rajzen koji za gejmanje neće imati 99% populacije

imaš ovaj toms hardware test s više procesora i tu se pokazuje poprilična razlika sa slabijim rajzenima, pretpostavljam zato jer ih jebe manje od osam jezgri po ccx-u

šteta samo što nisu ubacili i intelove i5, pa makar i onaj 10400f

 Tko se igra na 1080p, tko roka mp pucačine i ganja svaki frejm, svakako još uvijek intel i tu nema priče. No premda kvaliteta mp igara danas je drastično opala, Cod je smiješan svake godine jedno te isto, Battlefield je odustao sam od sebe, a ova Battleroyal sranja no comment dojadili su i Bogu i vragu ja mp gotovo više i ne igram... Za 1440p i 4k SP igre je sasvim dovoljan i Ryzen tih 10 frejmova manje average na 1440p i nije neka razlika, jer ionako na 1440p kad napucaš sve na high/ultra snaga grafe dolazi do izražaja tako da je ryzen sasvim dovoljan. 

Uz napomenu da tih 10fps nije 30vs40 fps več 102 vs 112 ili slično i manje i to u probranim primjerima. 5% i stojim kraj toga, je razlika. 10% u probranim scenarijima. Više na 3080 kod nekih reviewera, ali buduči je Zen3 pred vratima, bit će svima dostupan, ko uzima 3080 i ima b450+ ploču ni tu nema problema. Za 100njak€ razliie može i CPU promijenit i ubit tu razliku.

15 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Narucio sam ovu : https://www.cyberport.de/pc-und-zubehoer/komponenten/grafikkarten/asus/pdp/2e07-51n/asus-tuf-gaming-geforce-rtx-3080-oc-10gb-gddr6x-2xhdmi-3xdp.html za 789,vidim da druge trgovine poskupljuju pa sam se tu odlucio,odmah su mi skinuli novce.

Mexx
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
chingy-os kaže...

Narucio sam ovu : https://www.cyberport.de/pc-und-zubehoer/komponenten/grafikkarten/asus/pdp/2e07-51n/asus-tuf-gaming-geforce-rtx-3080-oc-10gb-gddr6x-2xhdmi-3xdp.html za 789,vidim da druge trgovine poskupljuju pa sam se tu odlucio,odmah su mi skinuli novce.

 Mislim isto je bilo i sa mnom i Casekingom pa je svejedno javljeno da ih nema i pitanje kad ce ih bit s ponudom da mi mogu refundirat ako zelim. Oni uzmu novac i posalju ti kad bude al mislim da nece tako skoro.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BeLLicus kaže...

 Tko se igra na 1080p, tko roka mp pucačine i ganja svaki frejm, svakako još uvijek intel i tu nema priče. No premda kvaliteta mp igara danas je drastično opala, Cod je smiješan svake godine jedno te isto, Battlefield je odustao sam od sebe, a ova Battleroyal sranja no comment dojadili su i Bogu i vragu ja mp gotovo više i ne igram... Za 1440p i 4k SP igre je sasvim dovoljan i Ryzen tih 10 frejmova manje average na 1440p i nije neka razlika, jer ionako na 1440p kad napucaš sve na high/ultra snaga grafe dolazi do izražaja tako da je ryzen sasvim dovoljan. 

 je je, razlika jest minimalna, meni osobno bi bilo sasvim svejedno obzirom da ionako igram sp igre i ne ganjam svaki frejm

pa i sad imam bn konfu i jebe mi se iskreno, jer za 99% igara koje igram taj bn ništa ne znači jer mi je ionako limitiran fps na 60 u nevidijinim postavkmama

evo, najnovija horizon zero down bez ikakvih trzaja radi na maksimumu koji daje grafa (ne maksimumu fps-a, nego maksimumu postavki do 60fps)

13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ošla ova s ipona... jebote 8600 a nije ni oc... takve u njemačkoj idu za 719 eura

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Po vašem mišljenju koja rezolucija je prikladnija za 3080/3080 20GB/3090? (3090 je navodno samo 10% brza tak da je to vise manje sve slicno)

 

Nisam siguran koji bi monitor upario s novom karticom...

 

27'' 1440p ili da čekam na neki 32'' 4K s 144hz refresh rateom?

 

 

EDIT: Pitanje je dal je 4K high refresh rate realno ocekivanje za te kartice?

12 1440p (QHD)
16 2160p (4K)
It s just cornflakes...
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 15:55 (Qudek).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Qudek kaže...

Po vašem mišljenju koja rezolucija je prikladnija za 3080/3080 20GB/3090? (3090 je navodno samo 10% brza tak da je to vise manje sve slicno)

 

Nisam siguran koji bi monitor upario s novom karticom...

 

27'' 1440p ili da čekam na neki 32'' 4K s 144hz refresh rateom?

 

 

EDIT: Pitanje je dal je 4K high refresh rate realno ocekivanje za te kartice?

 Ne. Ona ove igre koje su vec vani vrti na jedva iznad 60fps, igre u slijedecih godinu/dvije bit ce samo zahtjevnije i brzo ce to pasti na ispod 60 osim naravno u slucaju da imaju DLSS, sto vecina igara i dalje nema. 1440p je i dalje sweet spot, vecina ni to nema jos uvijek i mislim da sto se tice 1440p high refresh rate je daleko realniji.

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Qudek kaže...

Po vašem mišljenju koja rezolucija je prikladnija za 3080/3080 20GB/3090? (3090 je navodno samo 10% brza tak da je to vise manje sve slicno)

 

Nisam siguran koji bi monitor upario s novom karticom...

 

27'' 1440p ili da čekam na neki 32'' 4K s 144hz refresh rateom?

 

 

EDIT: Pitanje je dal je 4K high refresh rate realno ocekivanje za te kartice?

34"

https://www.lg.com/hk_en/monitor/lg-34GN850-B

Kill or be killed!
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
I dalje tvrdim da i5 9600k isfašira sve Ryzene od 3 do 9 u 90% igara.
A ova 3080 u ovoj prevari za 8600kn no comment :)
Kako to kod nas 800 eura ode na 8600kn samo mi znamo.

 Jednostavno 800 eura je 6000kn znači iza 8 dodaš 6 i eto 8600kn 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Ma cpu bez HT ne zelim uopce uzimat u obzir , nikad vise...

14 godina
odjavljen
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Vani pojedinci skalpiraju, kod nas prodavači

https://www.nabava.net/search.php?q=rtx+3080

TUF je inače reklamiran kao kartica najbliža msrpu, a kod nas ju cijene kao da je najjači model.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 16:30 (Profesor Jakov).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ali vidiš ode ona i za 8500 :)
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Profesor Jakov kaže...

Vani pojedinci skalpiraju, kod nas prodavači

https://www.nabava.net/search.php?q=rtx+3080

TUF je inače reklamiran kao kartica najbliža msrpu, a kod nas ju cijene kao da je najjači model.

 A nebitno, sve je iovak ionak neraspolozivo

8 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

lik koji uvozi kartice tu kod mene je pokusao dobiti jos koju Zotac 3080 za listopad - rekli su mu da imaju 20 000 preorder narudzbi sa amazon.de i da moze zaboravit na ikakvu raspolozivost

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
duxx369 kaže...

lik koji uvozi kartice tu kod mene je pokusao dobiti jos koju Zotac 3080 za listopad - rekli su mu da imaju 20 000 preorder narudzbi sa amazon.de i da moze zaboravit na ikakvu raspolozivost

 laze ko pas taj lik. taj je podatak procitao na internetu ko i svi koji su malo pomnije pratili. zotac je preko amazon.de primio 20.000 narudzbi prvi dan. pretpostavljam zato jer su bili jedini proizvodjac cije su kartice bile izlistane nekoliko sati pa su svi uzimali njihove jer drugih nije ni bilo. na kraju su rekli da ne mogu toliko isporucit pa su cancelali.

 

sad, ako zotac ne moze isporucit 20.000 kartica znaci da su fakat u banani. ili oni ili nvidija koja nije u stanju isporucit cipove ili micron koji nije u stanju isporucit 6x memoriju. 

12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

source: trust me dude

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ili nVidia namjerno hypea jer se vode psihološkom potrebom kupaca koji žele proizvod još više ako je isti manje dostupan. Da oni nisu bili u stanju napravit 50-75 tisuća kartica za launch? Ne vjerujem...

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 17:20 (cvaja997).
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Nemojte pisat da ih neće biti kod nas pa ljudi će davat 10k za 3080 od 10gb :)
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Što mislite hoće li i RTX 3070 nestati na day0? Nadam se da ću je uspjeti ugrabiti da dođe do sredine 11. mj 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
FileFicho kaže...

Što mislite hoće li i RTX 3070 nestati na day0? Nadam se da ću je uspjeti ugrabiti da dođe do sredine 11. mj 

 Hoce, vidis da je tako bilo s rtx 3080, ps5 i sada xboxom

Bnet: mNik987#2148
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Pa realno da povoljnija je i performansama kao 2080ti koja je bila 50% skuplja pri izlasku.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 17:36 (mislioc).
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Jedino ne znam jer je Gigabyte leakao da će biti Super verzije kartica...možda bolje sačekati koji mjesec pa uzeti za $50-$60 više i dobiti 2x VRAMa. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Taj ekstra VRAM ce sigurno kostati puno paprenije od 50-60 dolara. A potreban je objektivno mozda 1% ljudi, a tih 1% ce ionako kupiti vec iducu karticu prije nego nalete na probleme radi VRAM, al to se ocito ne da objasniti nekima..

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

smrdljiva nvidia sve je sjebala. grafa nema pa se povukli i oni sa 2080 ti za 4000 kn i slabiji 2080 super za još manje para. pa poučeni iskustvom ako je netko kupio 2060 i ubrzo vidio 2060 super osjećao se prilično posrano. pa sad kupi 2070 sa 8 gb sporog rama, pa će za pol godine 2070 super.

mogu mi ga lagano.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 18:09 (forumaš).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Tomo53nja kaže...

I onda dode netko sa 9600k upali PUBG na 2 k rezi i place jer mu je proc zakucan na 90+ % i temperatura iznad 80...

 Molim? Onda moj i5 8600k šiša taj tvoj imaginarni 9600k. pubg na 2k, lock na 120fpsa, cpu usage 65%, temp max 65C, lagani oc 4.9ghz , ima jos lufta prema gore ali dovoljno za moje potrebe, ,nikako da nađem dovoljan razlog da ga zamjenim za i7 ili i9, mozda nagodinu..

6 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
cvaja997 kaže...

Ili nVidia namjerno hypea jer se vode psihološkom potrebom kupaca koji žele proizvod još više ako je isti manje dostupan. Da oni nisu bili u stanju napravit 50-75 tisuća kartica za launch? Ne vjerujem...

 a saznat će se kasnije šta se tu točno dogodilo, ništa tu nema smisla  ljudi odljepili kupili nova napajanja i 4k monitore, a kartice nema 

12 godina
protjeran
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
bik kaže...

 Molim? Onda moj i5 8600k šiša taj tvoj imaginarni 9600k. pubg na 2k, lock na 120fpsa, cpu usage 65%, temp max 65C, lagani oc 4.9ghz , ima jos lufta prema gore ali dovoljno za moje potrebe, ,nikako da nađem dovoljan razlog da ga zamjenim za i7 ili i9, mozda nagodinu..

Nije moj, ali kolega s kojim igram PUBG iz Srbije veli tako, ako uspijem naci dokaze stavit cu tu da vidis, mozda se situacija promjenila s nekim od ovih novih patcheva, ne znam...Moj 2700x nazalost ne vidi vise od 30% nikako, a grafa zakucana vecinu vremena na 95-99%...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
cvaja997 kaže...

Ili nVidia namjerno hypea jer se vode psihološkom potrebom kupaca koji žele proizvod još više ako je isti manje dostupan. Da oni nisu bili u stanju napravit 50-75 tisuća kartica za launch? Ne vjerujem...

 Ne mislim ja da je demand bio samo 75 tisuca btw. Vjerujem im jedino u tom jednom aspektu da su bili underprepared

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice