NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.780.164
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Meni je zanimljivo vidjeti ovu 3080 kako je non-stop u BN-u kad radi na 1080p rezzi.Ocito joj je premalo 5.0Ghz jel moguće da trazi vise GHz da je maksimalno iskoristiš ili jednostavno nije više tako napravljena.Neznam kako vec da se izrazim.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dreadmoore kaže...
Meni je zanimljivo vidjeti ovu 3080 kako je non-stop u BN-u kad radi na 1080p rezzi.Ocito joj je premalo 5.0Ghz jel moguće da trazi vise GHz da je maksimalno iskoristiš ili jednostavno nije više tako napravljena.Neznam kako vec da se izrazim.

Jel moguce da ikog vise zanima 1080p rezolucija.

 

Na toj rezi kad je cpu bottleneck masu se moze dobit brzom memorijom, al ono bas masu...  Nekih finih 4266 cl17 bi bilo bomba ;)

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rtx 3080 na 1080p rezoluciji zanima jedino nekoga sa ovim monitorom
https://www.asus.com/Monitors/ROG-Swift-360Hz-PG259QN/
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Tomo53nja kaže...
bik kaže...

 Molim? Onda moj i5 8600k šiša taj tvoj imaginarni 9600k. pubg na 2k, lock na 120fpsa, cpu usage 65%, temp max 65C, lagani oc 4.9ghz , ima jos lufta prema gore ali dovoljno za moje potrebe, ,nikako da nađem dovoljan razlog da ga zamjenim za i7 ili i9, mozda nagodinu..

Nije moj, ali kolega s kojim igram PUBG iz Srbije veli tako, ako uspijem naci dokaze stavit cu tu da vidis, mozda se situacija promjenila s nekim od ovih novih patcheva, ne znam...Moj 2700x nazalost ne vidi vise od 30% nikako, a grafa zakucana vecinu vremena na 95-99%...

Ne moras, imam i ja takvih poznanika koji melju gluposti, ko zna sta mu radi u backgroundu.

Ne znam cemu je amdu slaba iskoristivost u pubgu koji je cpu demand igra, intel vise iskoriti ali i daje vise fpsa ;)

Mislim da nismo u pravoj temi, ovo je debeli ot;)

 

 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Tomo53nja kaže...
Synthium kaže...

 A s cim uspoređujes taj 9600k? Procesor od 1400kn sa Ryzenom od 6? xD 

 

I btw ako si prvenstveno igrač online igara onda ulozis u i7 ili i9 a u graficku malo manje jer je poznato da igre kao CSGO, PUBG i slicno vise stavljaju na CPU nego GPU. Kao netko ko aktivno igra i raida u WoW-u (ako se ne vidi iz moje profilne lol) mogu posvjedocit da je CPU daleko bitniji. Ja govorim iz perspektive AAA single player igara koje su testirane u ovom videu tako da ti je komentar misleading.

Evo primjer sa R5 3600 ili mojim Ryzenom 7 2700x, a manje su kostali od tog 9600k... Pa ljudi su online igraci da, ali opet se igraju i sa 9600k i sa 2700x i sa 3600 samo netko ima ovih, a neko onih problema, u prijevodu ja imam 10-15 fpsa manje sa 2700x, a ovaj sa 9600k ima proc zakucan na 90+ zauzeca i temperature 80+, ali 10-15 fpsa vise... I nemoj svoje teze oslanjat samo na AAA igre i MMO, treba uzet obzir i FPS, i RPG i ostale, pa sve skupa prosjecne rezultate staviti...

mislioc kaže...
I dalje tvrdim da i5 9600k isfašira sve Ryzene od 3 do 9 u 90% igara.
A ova 3080 u ovoj prevari za 8600kn no comment :)

Isfasira se on sam kada prokuha na 80+ temperaturi...

 Frende ja ga imam osobno tako da nije ni blizu 80+ temperaturama, a zazueće u PUBG sa svim ostalim programima kod mene je cca 65-75%

16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Dobro, a ima li nekih vijesti, kad će se normalizirati opskrba ampere karticama? jer sad smo se bacili u chat i teorije, a sve skupa se maltene zbog potražnje pretvorilo u paper launch.
Kako je situacija, ovo će bit vrući Božić za dilere gaming opreme: i konzole i kartice će pojesti sav budžet za nezaposlene od korone :P

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 19:58 (overhaul).
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
protjeran
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Frenkyca kaže...

 Frende ja ga imam osobno tako da nije ni blizu 80+ temperaturama, a zazueće u PUBG sa svim ostalim programima kod mene je cca 65-75%

Pitaj "Sladica" sta kaze na to koji je imao isti...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
3 godine
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Predobro, jedan lik koji je imao procesor je imo problem s temperaturom vjerojatno jer je hlađenje bilo za kurac i sad to znaci da je 9600k los     

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Da pogodimo; presao je na amd i preporodio se , nema druge :)
12 godina
protjeran
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Synthium kaže...

Predobro, jedan lik koji je imao procesor je imo problem s temperaturom vjerojatno jer je hlađenje bilo za kurac i sad to znaci da je 9600k los     

Ma nije on imao problema s temperaturom nego se 9600k grijao vise nego sto je on mislio da hoce, pa mu po ljeti nije bilo bas svejedno...Kako kome je los, ako se moze na njemu i dalje ugodno igrati valjda je dobar...

bik kaže...
Da pogodimo; presao je na amd i preporodio se , nema druge :)

Ma nije, presao na i5 9400f, uzeo lovu za nadoplatu i ostao skoro na istome uz manje zagrijavanje...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 20:48 (Tomo53nja).
5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Evo 1200w pada u metro-u i far cry-u.ocito je rijec o 3090...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
HCgamingCRO kaže...

Evo 1200w pada u metro-u i far cry-u.ocito je rijec o 3090...

 Bojim se samo da nije Big Navi :) 

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
HCgamingCRO kaže...

Evo 1200w pada u metro-u i far cry-u.ocito je rijec o 3090...

 Bojim se samo da nije Big Navi :) 

 Ma jok nema ju igor jos, testira 3090 jel je najavio u cezvrtak/petak recenziju.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Nvidia za 3090 navodi 750w kao preporuku, ok je za Founders Edition.
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Nvidia za 3090 navodi 750w kao preporuku, ok je za Founders Edition.

 Bit ce da je neki OC ili Power mod poznavajuci igora, stock nema sanse, ali vidjet cemo uskoro sve

16 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ako se može iskeširati 1000+ojra za GPU onda se može i 200ojra za napajanje pa to nevidim kao neki problem

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 23:21 (Smille).
Moj PC  
6 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Smille kaže...

Ako se može iskeširati 1000+ojra za GPU onda se može i 200ojra za napajanje pa to nevidim kao neki problem

 Iznenadio bi se koliko ima ljudi koji iskeširaju 1000+ ojra za GPU, a škrtare na ostatku, pa i na napajanju... 

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Vidio na Steamu da je 3d mark na ogromnom snizenju pa sam uzeo cjeli paket, dosao je test za DLSS 2.0

 

Ovo je jednostavno nemoguce kakav je to performance skok u Port Royale benchu koji je cisti raytrace.....sa niti dva frejma na 20+ u quality modu i 30+ fps u performance modu.

Nisam niti sanjao da cu gledat nesto ovakvo u real time a kamoli u 30fps u 2020 😱

 

Buducnost je DLSS ❤️

 

EDIT:

Odvrtio sam testove u 4K

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.9.2020 1:08 (MEGATAMA).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Bravo

everyday i'm shuffling...
6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

RTX 3090 8k@60fps Forza Horizon

 

onaj lik sto radi osvrte na mobitele, MKBHLKZD nesto, postao na twitteru

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Navodno tisuće EVGA kartica stiže na lagere

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Imas na tipkovnici tipku WINDOWS, i gore imas tipku PRT-SCRN,

ako stisnes tipku WINDOWS i dok ju drzis pritisnutom - pritisnes PRT-SCRN (DRUCK, ako imas njemacku tipkovnicu),

dobijes screenshot koji je automatski spremljen u mapi Users/Pictures/Screenshot.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Čitatelj kaže...

Imas na tipkovnici tipku WINDOWS, i gore imas tipku PRT-SCRN,

ako stisnes tipku WINDOWS i dok ju drzis pritisnutom - pritisnes PRT-SCRN (DRUCK, ako imas njemacku tipkovnicu),

dobijes screenshot koji je automatski spremljen u mapi Users/Pictures/Screenshot.

Ne radi to na mobitelu.

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Za sve koji ocekuju dobit rtx3080 20gb verziju po cijeni 10gb verzije.....bit ce skuplja oko 200 dolara sto znaci preko 1000eu za bolji model u EU.

 

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-3080-20-gb-rtx-3070-super-ti-geforce-rtx-3060-graphics-cards-confirmed/

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Za sve koji ocekuju dobit rtx3080 20gb verziju po cijeni 10gb verzije.....bit ce skuplja oko 200 dolara sto znaci preko 1000eu za bolji model u EU.

 

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-3080-20-gb-rtx-3070-super-ti-geforce-rtx-3060-graphics-cards-confirmed/

 Ma ja bi čekao 30gb verziju tako da mi bude "future proof" za sljedećih 10 godina.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Čitatelj kaže...

Imas na tipkovnici tipku WINDOWS, i gore imas tipku PRT-SCRN,

ako stisnes tipku WINDOWS i dok ju drzis pritisnutom - pritisnes PRT-SCRN (DRUCK, ako imas njemacku tipkovnicu),

dobijes screenshot koji je automatski spremljen u mapi Users/Pictures/Screenshot.

 Te ako stisneš "samo" PRT-SCRN onda dobiješ u "clipboard", odnosno možeš "paste" ili crtl+v u neki program tipa paint isti taj screenshot, pa ga možeš iizrezat/cropat i slično.

Jednako tako imaš "snipping tool" ili "program za izrezivanje" sa kojim obilježiš dio ekrana koji želiš premiti - nekad zbognije, ako ne moraš neki od "desni click" izbornika prikazati jer ti se to zatvori dok miše upravljaš alatom.

 

U svkaom slučaju, relativno jednostavno.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rhodin kaže...
Čitatelj kaže...

Imas na tipkovnici tipku WINDOWS, i gore imas tipku PRT-SCRN,

ako stisnes tipku WINDOWS i dok ju drzis pritisnutom - pritisnes PRT-SCRN (DRUCK, ako imas njemacku tipkovnicu),

dobijes screenshot koji je automatski spremljen u mapi Users/Pictures/Screenshot.

 Te ako stisneš "samo" PRT-SCRN onda dobiješ u "clipboard", odnosno možeš "paste" ili crtl+v u neki program tipa paint isti taj screenshot, pa ga možeš iizrezat/cropat i slično.

Jednako tako imaš "snipping tool" ili "program za izrezivanje" sa kojim obilježiš dio ekrana koji želiš premiti - nekad zbognije, ako ne moraš neki od "desni click" izbornika prikazati jer ti se to zatvori dok miše upravljaš alatom.

 

U svkaom slučaju, relativno jednostavno.

Ili pak u Win10 (meni najdraži feature osobno) WIN-SHIFT-S i odmah odaberes dio ekrana koji spremi u clipboard :) pa prekočiš cijeli taj dio pastanja u program i rezanja.

It is always darkest just before the dawn.
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Jucer mi stigao mail od Computeruniverse da se jos ceka da stigne model koji sam narucio i da mi samo zele updejtat situaciju, ja sam narucio TUF po 827eu a sad kosta 899eu.

Sve su grafe otisle gore cijenom.....katastrofa,barem u toj trgovini. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...

Ili pak u Win10 (meni najdraži feature osobno) WIN-SHIFT-S i odmah odaberes dio ekrana koji spremi u clipboard :) pa prekočiš cijeli taj dio pastanja u program i rezanja.

 To moš prikeljit i print scrn botunu -  nije zgodno niti praktično ali eto - just sayin

Sve Vas Volim
15 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Jucer mi stigao mail od Computeruniverse da se jos ceka da stigne model koji sam narucio i da mi samo zele updejtat situaciju, ja sam narucio TUF po 827eu a sad kosta 899eu.

Sve su grafe otisle gore cijenom.....katastrofa,barem u toj trgovini. 

 Ovi i dalje drze solidne cijene  https://www.cyberport.de/?DEEP=2E07-51S&APID=6&idealoid=2009230736563220130

Mexx
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice