NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.783.442
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nakon sto mi dođe moja 3080 (jednog dana nadam se) ja sam svoju 2070 Super Asus Rog Strixicu htio prodat za 3000. Mislim da je realna cijena. Stara je 6 mjeseci, ima jos 2 i pol godine garancije.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ma od izlaska je 2080=1080ti.

 

2080s je doslovno 2fpsa brža.

 

Synthium kaže...

Nakon sto mi dođe moja 3080 (jednog dana nadam se) ja sam svoju 2070 Super Asus Rog Strixicu htio prodat za 3000. Mislim da je realna cijena. Stara je 6 mjeseci, ima jos 2 i pol godine garancije.

 Je. Nova kartica doslovno i još k tome top model.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.9.2020 13:47 (DarthMarkus).
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Popolovimo PDV i imaš kupca.

5 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Čitatelj kaže...

Indirektna veza - RTX2080S napokon pale ispod 600€ u EU:

https://geizhals.eu/?cat=gra16_512&xf=9810_15+0011151+-+RTX+2080+SUPER

 

Pricekati izlazak novih Radeon kartica, i nadat se da ce 2080 Super pasti ispod 500€,

sto bi bila vrhunska kupnja za svakoga.

 

I dalje dobra kartica, a kad bude cjenovno nize plasirana - bit ce odlican deal za svakoga.

Isto tako RTX2070S - da padne ispod 300€ - milina za budget gaming.

 Aha, to bi bilo ludilo, budget gaming, a kad ono unutra RTX 2070S. E to je pravi budget gaming. Ako padnu te cijene tako kako bi trebalo.

Live long and prosper.
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Zanimljivo, ocekivao sam drukcije. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Zanimljivo, ocekivao sam drukcije. 

 Sta si tocno ocekivao da ce razlika velika biti ili nikakva

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dreadmoore kaže...
MEGATAMA kaže...

Zanimljivo, ocekivao sam drukcije. 

 Sta si tocno ocekivao da ce razlika velika biti ili nikakva

Da ce biti veca ovo je doslovno nista. Steta takve nove tehnologije da je neiskoristena ili jednostavno ne moze bolje.... 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Pricas o 16GB VRAMa kao marketingu a na PCI-E zmiris...
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Pa evo ti imas testove i sa ostalim Pci-e 

 razlika je mizerna jbg ovo je iz šupka yubitu izvadjeno mozda je drugacije.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.9.2020 14:32 (dreadmoore).
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Svake godine testiraju isto pet put i uvijek ista priča, razlike nikakve. Doći će pci-e 5 i opet ispočetka i opet isto.

3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dreadmoore kaže...

Pa evo ti imas testove i sa ostalim Pci-e 

 razlika je mizerna jbg ovo je iz šupka yubitu izvadjeno mozda je drugacije.

 Ma sto bi bilo iz supka. Ja kad vidim slatkog latino tipa kako prica prvo o vrucini a onda o svojoj kosi ja odmah pretpostavim da je ovo Linus 2.0

14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Upravo dobio mail od proshopa, kažu da sam iza cca stotinjak ljudi i da se očekuje da će narudžbu ispunit krajem 10, početkom 11... Kao i što se do sad govorilo ali nada je i dalje da će bit barem mrvu ranije

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
berzerker kaže...

Upravo dobio mail od proshopa, kažu da sam iza cca stotinjak ljudi i da se očekuje da će narudžbu ispunit krajem 10, početkom 11... Kao i što se do sad govorilo ali nada je i dalje da će bit barem mrvu ranije

 Ajde tebi su barem rekli koji si u redu. Meni Caseking vec danima salje jedne te iste sprance umjesto da mi odgovore na pitanje jesam li u 2. valu i ako nisam da mi kazu, a isto tako ako ni to ne znaju da mi kazu. Umjesto toga dobijem 3. puta zaredom ovaj odgovor:

 

Hello,

thank you for your eMail. Unfortunately all RTX 3080 graphic cards are sold out and we don't have new delivery dates yet. We apologise for the inconveniences and hope for your understanding. 

Mit freundlichem Gruß; Best Regards

Marcel Hirsch
Caseking Service
Caseking GmbH

 

Jebote jel tako tesko procitat moje 3 recenice iz maila s razumijevanjem?

7 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Do 11. mj. taman dodju nove Radeon kartice, nVidia ce morat spustit cijenu,

i ovi koji su pre-orderali ce popusiti lovu - najvjerojatnije ce shopovi morati vratiti razliku o lovi.

 

To bi bila pozitivna situacija. Negativna bi bila da Radeon kartice ispadnu lose,

nVidia umjetnim nedostatkom chipova podigne cijenu, i onda svi plate jos vise nego sto trebaju.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

AMD toliko "kasni i kasni", a na kraju ce doc i prije.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

https://www.eteknix.com/amazon-error-sees-zotac-3080-get-20000-pre-orders/

 

20k ordera za ZOTAC samo kroz Amazon, a nemaju, niti će ikad imati za isporuku vjerojatno ni četvrtinu od toga

 

Amazon cancella ordere svima...

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.9.2020 15:47 (mrsmith).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Mogla se sroljava PNY 3080 naručit na amazon.de.... za preko 900 eura

Nevjerojatno, sve ošlo

Jebote NVIDIA... kupujem ps5 i boli me kurac, jer ovo je sramota

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ja kupujem PS5 neovisno o poklapanju zvijezda,cijeni Ampere, temperaturi na Barbadosu. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...

https://www.eteknix.com/amazon-error-sees-zotac-3080-get-20000-pre-orders/

 

20k ordera za ZOTAC samo kroz Amazon, a nemaju, niti će ikad imati za isporuku vjerojatno ni četvrtinu od toga

 

Amazon cancella ordere svima...

 Nvidia je trebala kao Sony pripremit 10 milijuna komada za launch.

 

9 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nikad više ni jedna konzola u moj stan ući neće, za slideshow scenarije mi je dovoljan projektor. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BeLLicus kaže...

Nikad više ni jedna konzola u moj stan ući neće, za slideshow scenarije mi je dovoljan projektor. 

 Shvacam perspektivu ali cinjenica je da su Ps5 i XsX jaci od tvoje konfiguracije pa bi trebali i nudit vise. 

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Evo da se za sva vremena rijese dileme oko napajanja.

 

600w iole kvalitetnije napajanje je dovoljno za 10900k na 5.1ghz s 32gb rama 2 x 1 nvme + rtx 3080...

 

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
toxic kaže...

Evo da se za sva vremena rijese dileme oko napajanja.

 

600w iole kvalitetnije napajanje je dovoljno za 10900k na 5.1ghz s 32gb rama 2 x 1 nvme + rtx 3080...

 

Pa taj sam video stavio vec dva puta u ovu temu od kada ga je izdao. 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
toxic kaže...

Evo da se za sva vremena rijese dileme oko napajanja.

 

600w iole kvalitetnije napajanje je dovoljno za 10900k na 5.1ghz s 32gb rama 2 x 1 nvme + rtx 3080...

 

Pa taj sam video stavio vec dva puta u ovu temu od kada ga je izdao. 

 nisam vidio sorry.

Bnet: mNik987#2148
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
toxic kaže...
MEGATAMA kaže...
toxic kaže...

Evo da se za sva vremena rijese dileme oko napajanja.

 

600w iole kvalitetnije napajanje je dovoljno za 10900k na 5.1ghz s 32gb rama 2 x 1 nvme + rtx 3080...

 

Pa taj sam video stavio vec dva puta u ovu temu od kada ga je izdao. 

 nisam vidio sorry.

 Ma sve ok ali su vec clanovi foruma pisali da ovo nije tocno sta kaze lik u videu. 

9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
BeLLicus kaže...

Nikad više ni jedna konzola u moj stan ući neće, za slideshow scenarije mi je dovoljan projektor. 

 Shvacam perspektivu ali cinjenica je da su Ps5 i XsX jaci od tvoje konfiguracije pa bi trebali i nudit vise. 

 Badave kad ce na 99% igara biti lock 4k/30fpsa što je meni gadljivo. Na kompu se igram 1440p u 100+ fpsa u većini igara. Što je aspolutni užitak.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BeLLicus kaže...
MEGATAMA kaže...
BeLLicus kaže...

Nikad više ni jedna konzola u moj stan ući neće, za slideshow scenarije mi je dovoljan projektor. 

 Shvacam perspektivu ali cinjenica je da su Ps5 i XsX jaci od tvoje konfiguracije pa bi trebali i nudit vise. 

 Badave kad ce na 99% igara biti lock 4k/30fpsa što je meni gadljivo. Na kompu se igram 1440p u 100+ fpsa u većini igara. Što je aspolutni užitak.

 Kako se cini vecina ako ne i sve igre ce nudit i 60fps pa cak i 120fps modove, svakako kolosalna promjena od 30 ili sub 30fps prosle i ove generacije konzola.

 

Na kakvim ti to postavkama igras nove igre da imas 100+ fps na 1440p?

Ili igras kao vecina ovog foruma na low igre stare 15 godina.... 

4 godine
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ovdje vecina ljudi igra fpsove stare nekoliko godina ili ove novije br gdje svaki covjek moze imati preko 100 fpsa jer je optimizirano do bola! Sada, primjetiti razliku izmedu 60fps i 100fpsa.... to bas moras imati oci macke... Samo cekam da izade cyberpunk i da ljudi s ovim jadnim recommended specs pocnu govoriti kako imaju preko 100 fpsa...

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BeLLicus kaže...
MEGATAMA kaže...
BeLLicus kaže...

Nikad više ni jedna konzola u moj stan ući neće, za slideshow scenarije mi je dovoljan projektor. 

 Shvacam perspektivu ali cinjenica je da su Ps5 i XsX jaci od tvoje konfiguracije pa bi trebali i nudit vise. 

 Badave kad ce na 99% igara biti lock 4k/30fpsa što je meni gadljivo. Na kompu se igram 1440p u 100+ fpsa u većini igara. Što je aspolutni užitak.

 lupas bezveze
navedi PS5 igru koja ima opciju sa samo 30fps-a ?

Demon's Souls 4k60
Spiderman 30/60 fps modovi
Ratchet 30/60 fps
novi AC 4k60p

 

Call of Duty: Black Ops Cold War  120fps

Devil May Cry 5: Special Edition 120fps

DIRT 5 120 fps

Monster Boy and the Cursed Kingdom 120fps

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege 120fps

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Meni je naprimjer velika razlika 30 vs 60fps ali probao sam dosta igara u 120fps i zakljucio da iako kuzim nekakvu razliku to je toliko sitno da apsolutno nije vrijedno da rezem detalje da bih postigao tih 120fps.

 

EDIT:

A tek razliku 120 vs 144fps je nemoguce skuzit.....osim Spidermanu i mozda par clanova foruma koji ce se sad nadovezat 🥂

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.9.2020 16:50 (MEGATAMA).
Moj PC  
0 1 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice