NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.789.320
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Kod nas u Kroejši ne možeš kupit polovnu 2080ti za petaka :)
Kad se naši dočepaju 3080 ode to na preko 8000kn.
Baš sam jučer čitao neki novi Audi model je 113000kn skuplji kod nas nego u Sloveniji radi davanja državi.

 I u cemu je problem? Zagreb-zurich povratna 450 kuna, nocenje u hostelu s doruckom 200. Lijep izlet i lijepa usteda. Tu gore prolazi ekipa poput mene koja kupuje jeftine komponente pa se za tih 200-300 sta te oderu ne isplati ici nigdje. 

A sto se poreza tice-zar nismo u naplati istog među prve tri u europi (jedino u tome)? Dakle, u iznudi i mrcvarenju, jer znamo na sta jos ta lova i ide. Jbg, jedan pametan lik je rekao da svaki narod ima vlast (i drzavu dakle) kakvu zasluzuje.

P.S. Koja je tocno poanta kurcenja emigracije kako imaju love i jeftine proizvode pri ruci. Ajd u...

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Pa ako ju odeš kupiti tamo, svejedno bi trebao platiti "uvoz".

HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
kratos091 kaže...

Pa ako ju odeš kupiti tamo, svejedno bi trebao platiti "uvoz".

 Ma jok, jedno je kad ti dolazi postom pa imaju uvid u cijenu i sve a jedno je kad sam odeš po to, mogao si je polovnu kupit od nekoga tamo, mogao ti ju je neko dati itd itd. 

12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Najbolji shop u EU što se potrošačke elektronike tiče je Bug prodaja komponenti i prodaja računala.
Baš gledam jučer je netko prodao r5 2600 i b450 tomahawk za 1000kn, kakva Švica kakvi bakrači.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 11:40 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
kratos091 kaže...

Pa ako ju odeš kupiti tamo, svejedno bi trebao platiti "uvoz".

 Ma kakvi, i da ti kojim slucajem idu pregledavati ruksak (nije mi se desilo nikad a prelazio schengen dvadesetak puta) kao sto ti je vec napisao lik- sta oni znaju otkud ti?!

12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ma daj kad ti snime 3080 u torbi optuže te za švercanje bakra i za svaku kilu dobiješ godinu dana.
3090 nemoj ni pokušavat dobit ćeš doživotnu.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 11:45 (mislioc).
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Jel danas izlaze recenzije ove prevare od 3090

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BeLLicus kaže...

Jel danas izlaze recenzije ove prevare od 3090

 taman htio pitati... danas bi trebale biti u prodaji ali sad otisao na lokalni nvidia site i - nista.

 

3070- dostupno od 15.10. i "notify me" 

3080- nema zaliha

3090- samo slika i cijena od 1549 eura, nema ni onaj "notify me" 

 

najvise me cudi da na jubitou nema nista. ako je danas release nda bi trebao zavrsiti i trebalo bi biti benchmarka... izgleda da su napravili samo jednu 3090 karticu. Onu koju je Jenson izvadio iz pecnice i koju je poslije posudio Linusu  

 

u glavnom, s loseg na gore.

14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/rtx-3090-out-september-24/

 

For 4K gaming, the GeForce RTX 3090 is about 10-15% faster on average than the GeForce RTX 3080

 

Kad sam ja rekao prije tjedan dana da je 3090 max 10-15% jača od 3080 onda su me Nvidia fanboyevi napadali da od kud meni to, da kartica ima 20% više jezgri, više nego duplo VRAM-a itd. pa da mora biti bolja barem 20-25%, sada je i sama Nvidia potvrdila točno te brojke (i to čak prije revieow-ova) koje sam ja od početka govorio S time da je ta brojka vrlo vjerojatno čak i bliža 10 nego 15, ali ok.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 12:32 (X-Wind).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Kaj nije 3090 za 8k rezu?
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
X-Wind kaže...

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/rtx-3090-out-september-24/

 

For 4K gaming, the GeForce RTX 3090 is about 10-15% faster on average than the GeForce RTX 3080

 

Kad sam ja rekao prije tjedan dana da je 3090 max 10-15% jača od 3080 onda su me Nvidia fanboyevi napadali da od kud meni to, da kartica ima 20% više jezgri, više nego duplo VRAM-a itd. pa da mora biti bolja barem 20-25%, sada je i sama Nvidia potvrdila točno te brojke (i to čak prije revieow-ova) koje sam ja od početka govorio S time da je ta brojka vrlo vjerojatno čak i bliža 10 nego 15, ali ok.

Vise nas je linkalo one bencheve gdje je bilo 10-15% i raspravljalo se o tome.

Ne kuzim...ti tvrdis da si ti znao prije ikakvih bencheva i da su te svi napadali....gdje...kad?

U ovoj sam temi svaki dan i ne sjecam se masovnih napada na tebe niti opcenito icega sto sad pises 😂

3 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Kaj nije 3090 za 8k rezu?

 Za moge igre jest, jer nije osakaćena količinom VRAMa kao 3080. 

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Kaj nije 3090 za 8k rezu?

Tako ju je Nvidia pozicionirala uz profi upotrebu.

I iznenadjujuce dobro vrti igre u 8K,barem ove koje su odlicno optimizirane. 

10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
mislioc kaže...
Kaj nije 3090 za 8k rezu?

Tako ju je Nvidia pozicionirala uz profi upotrebu.

I iznenadjujuce dobro vrti igre u 8K,barem ove koje su odlicno optimizirane. 

 barem ove koje nvidija kaze linusu da treba vrtit. lik cita sa salabahtera koje postavke smije stavit 

3 godine
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Upravo sam otkazao Casekingu. Kontam ja da je njihov CS pretrpan upitima, da su duge liste cekanja i to sve, ali dobiti šprancu od e-maila koja izbjegava odgovorit na pitanje (koje ne glasi kada ce ih biti na stanju) po 3. put zaredom je jebeno bezobrazno. Mozda je i bolje, ciljat cu na Strix koji sam i dosada imao, em su predivne em brutalno rade.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Kaj nije 3090 za 8k rezu?

 3080 je za 4K rezu, a 3090 je ko fol za 8K iako je samo 10-15% jača, moš mislit... 3090 je za 8K gaming isto ko što je i Xbox Series S 1440p 120fps konzola

 

MEGATAMA kaže...
X-Wind kaže...

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/rtx-3090-out-september-24/

 

For 4K gaming, the GeForce RTX 3090 is about 10-15% faster on average than the GeForce RTX 3080

 

Kad sam ja rekao prije tjedan dana da je 3090 max 10-15% jača od 3080 onda su me Nvidia fanboyevi napadali da od kud meni to, da kartica ima 20% više jezgri, više nego duplo VRAM-a itd. pa da mora biti bolja barem 20-25%, sada je i sama Nvidia potvrdila točno te brojke (i to čak prije revieow-ova) koje sam ja od početka govorio S time da je ta brojka vrlo vjerojatno čak i bliža 10 nego 15, ali ok.

Vise nas je linkalo one bencheve gdje je bilo 10-15% i raspravljalo se o tome.

Ne kuzim...ti tvrdis da si ti znao prije ikakvih bencheva i da su te svi napadali....gdje...kad?

U ovoj sam temi svaki dan i ne sjecam se masovnih napada na tebe niti opcenito icega sto sad pises 😂

 

Vidio sam odmah čim je Jensen održao prezu 1.9. po specifikacijama da u gamingu nema šanse da bude više od 10-15% jača. Sad da li sam to bio napisao u ovoj temi ili u sklopu usporedbe što možemo očekivati od Big Navia u Navi temi, ne sječam se, ali povela se rasprava oko toga i ekipa je tvrdila da će biti 20-25% jača, da nema šanse da je samo 10-15% itd.

9 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ma kakav 8k to neće još 15 godina biti rezolucija korisnika, prema steamu 80% ljudi još koristi 1080p monitore, tek sad lagano 1440p preuzima inicijativu i kroz 2 godine će postati standard, na 4K igra manje od 1% ljudi na PCu, kakav 8K kakvi bakrači.

Moj PC  
10 0 hvala 0
12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Dobro svašta se tu tvrdilo :)
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BeLLicus kaže...

Ma kakav 8k to neće još 15 godina biti rezolucija korisnika, prema steamu 80% ljudi još koristi 1080p monitore, tek sad lagano 1440p preuzima inicijativu i kroz 2 godine će postati standard, na 4K igra manje od 1% ljudi na PCu, kakav 8K kakvi bakrači.

 Meni je 1440p sasvim dosta do kakvih 32" ako ima dobar panel i 144Hz+.

 Za 4k bi trebalo preko 34" najmanje da se isplati i to curved isto 144Hz+. Koja bi onda tek dijagonala imala smisla za 8k - 50"+?!?!  To je već TV a ne više monitor 

 

Lijep pozdrav ;)
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Bero_ng95 kaže...
Ma tuf verzije izbjegavat ko i jeftina napajanja!!

Dakle jos si iza iste tvrdnje?

Cisto onako kada si popljuvo TUF kada sam je linkao prije izlaska....

 

Bnet: mNik987#2148
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BeLLicus kaže...

Ma kakav 8k to neće još 15 godina biti rezolucija korisnika, prema steamu 80% ljudi još koristi 1080p monitore, tek sad lagano 1440p preuzima inicijativu i kroz 2 godine će postati standard, na 4K igra manje od 1% ljudi na PCu, kakav 8K kakvi bakrači.

Koga briga za Steam..... vec na Ps Pro i Xbox X doslovno nista nije 1080p a na Ps5, XsX nista nece bit na 1080p tojest doslovno sve ce bit na 4K.

8K je sluzbeno dosao sa rtx3090 jer ima dovoljno snage a i najbitnije hdmi 2.1 pa je propusnost dovoljna za 8K/60 sto do ovih grafa nije bilo moguce.

Vec od iduce Nvidia serije mozemo ocekivat poprilicno dobre 8K sposobnosti i ispod serije 90.

 

Tko je kriv pc gamerima sto su zastekali na rezoluciji od prije desetljeca pa i vise, tuzno jer je u devedesetima pa i duze pc gurao granice. 

3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
BeLLicus kaže...

Ma kakav 8k to neće još 15 godina biti rezolucija korisnika, prema steamu 80% ljudi još koristi 1080p monitore, tek sad lagano 1440p preuzima inicijativu i kroz 2 godine će postati standard, na 4K igra manje od 1% ljudi na PCu, kakav 8K kakvi bakrači.

Koga briga za Steam..... vec na Ps Pro i Xbox X doslovno nista nije 1080p a na Ps5, XsX nista nece bit na 1080p tojest doslovno sve ce bit na 4K.

8K je sluzbeno dosao sa rtx3090 jer ima dovoljno snage a i najbitnije hdmi 2.1 pa je propusnost dovoljna za 8K/60 sto do ovih grafa nije bilo moguce.

Vec od iduce Nvidia serije mozemo ocekivat poprilicno dobre 8K sposobnosti i ispod serije 90.

 

Tko je kriv pc gamerima sto su zastekali na rezoluciji od prije desetljeca pa i vise, tuzno jer je u devedesetima pa i duze pc gurao granice. 

 Imam ti ja prijatelja koji dan danas igra na 1600x900 rezoluciji. 

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Synthium kaže...

Upravo sam otkazao Casekingu. Kontam ja da je njihov CS pretrpan upitima, da su duge liste cekanja i to sve, ali dobiti šprancu od e-maila koja izbjegava odgovorit na pitanje (koje ne glasi kada ce ih biti na stanju) po 3. put zaredom je jebeno bezobrazno. Mozda je i bolje, ciljat cu na Strix koji sam i dosada imao, em su predivne em brutalno rade.

 Ali gdje buraz ? Ja bi sad naručio da znam da će mi doć za 2-3 tjedna. Ovako mauna.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...
Synthium kaže...

Upravo sam otkazao Casekingu. Kontam ja da je njihov CS pretrpan upitima, da su duge liste cekanja i to sve, ali dobiti šprancu od e-maila koja izbjegava odgovorit na pitanje (koje ne glasi kada ce ih biti na stanju) po 3. put zaredom je jebeno bezobrazno. Mozda je i bolje, ciljat cu na Strix koji sam i dosada imao, em su predivne em brutalno rade.

 Ali gdje buraz ? Ja bi sad naručio da znam da će mi doć za 2-3 tjedna. Ovako mauna.

A vjerojatno nigdje sada odmah. Znam samo da mi 6 milja kuna nece drzat firma koja ne zeli ni mail procitat s razumijevanjem i slozit odgovor koji zvuci kao da ga je slozio covjek. Puno je to para za apsolutno nikakve rokove niti bilo kakvu komunikaciju u vezi stanja. 

10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
BeLLicus kaže...

Ma kakav 8k to neće još 15 godina biti rezolucija korisnika, prema steamu 80% ljudi još koristi 1080p monitore, tek sad lagano 1440p preuzima inicijativu i kroz 2 godine će postati standard, na 4K igra manje od 1% ljudi na PCu, kakav 8K kakvi bakrači.

Koga briga za Steam..... vec na Ps Pro i Xbox X doslovno nista nije 1080p a na Ps5, XsX nista nece bit na 1080p tojest doslovno sve ce bit na 4K.

8K je sluzbeno dosao sa rtx3090 jer ima dovoljno snage a i najbitnije hdmi 2.1 pa je propusnost dovoljna za 8K/60 sto do ovih grafa nije bilo moguce.

Vec od iduce Nvidia serije mozemo ocekivat poprilicno dobre 8K sposobnosti i ispod serije 90.

 

Tko je kriv pc gamerima sto su zastekali na rezoluciji od prije desetljeca pa i vise, tuzno jer je u devedesetima pa i duze pc gurao granice. 

 a-ha,a to ce bit na ovim amd grafama koje su toliko grozne da su svi navalili na 3080?

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
BeLLicus kaže...

Ma kakav 8k to neće još 15 godina biti rezolucija korisnika, prema steamu 80% ljudi još koristi 1080p monitore, tek sad lagano 1440p preuzima inicijativu i kroz 2 godine će postati standard, na 4K igra manje od 1% ljudi na PCu, kakav 8K kakvi bakrači.

Koga briga za Steam..... vec na Ps Pro i Xbox X doslovno nista nije 1080p a na Ps5, XsX nista nece bit na 1080p tojest doslovno sve ce bit na 4K.

8K je sluzbeno dosao sa rtx3090 jer ima dovoljno snage a i najbitnije hdmi 2.1 pa je propusnost dovoljna za 8K/60 sto do ovih grafa nije bilo moguce.

Vec od iduce Nvidia serije mozemo ocekivat poprilicno dobre 8K sposobnosti i ispod serije 90.

 

Tko je kriv pc gamerima sto su zastekali na rezoluciji od prije desetljeca pa i vise, tuzno jer je u devedesetima pa i duze pc gurao granice. 

 Mislis nvidia/amd su krivi buduci da dosad nikako nismo ni imali a ni jos nemamo 120+ sve high 1440p karticu? Nekome je 60 frejmova dosta za vecinu potreba ali onaj koji je iskusio 120+ se preporodio vjerujem jel imas totalno drugo/fluidno iskustvo.

A i 1080p se morao popratiti jos jednom naglasujem... Evo bas radi toga sam neki dan opet probao shootati na 27 inch jel je to buduci minimun sto ima za 1440p i jednostavno nemozes na toj velicini igrati ni cs, ni valorant, r6 siege, ni apex. 

Tako da, 8k buduci da na trzistu imas samo doslovno 3,4 uredjaja s tom rezom je cisti gimmick nista vise.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 13:06 (HCgamingCRO).
9 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Što se tiče TUF kartice recimo i MSI X TRIO testirane u zatvorenim kućištima sa kaljenim staklom (kućišta kakva svi većinom imamo danas) MSI X TRIO je pretopla ide do 81 stupanj, TUF je sabija u istom zatvorenom kućištu je da je malo RPM veći ali nikako mi se ne sviđa ovolika temperatura na TRIO X.

 

 

 

 

MSI X TRIO MSI X TRIO
TUF TUF
Moj PC  
1 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
HCgamingCRO kaže...

 Mislis nvidia/amd su krivi buduci da dosad nikako nismo ni imali a ni jos nemamo 120+ sve high 1440p karticu? Nekome je 60 frejmova dosta za vecinu potreba ali onaj koji je iskusio 120+ se preporodio vjerujem jel imas totalno drugo/fluidno iskustvo.

A i 1080p se morao popratiti jos jednom naglasujem... Evo bas radi toga sam neki dan opet probao shootati na 27 inch jel je to buduci minimun sto ima za 1440p i jednostavno nemozes na toj velicini igrati ni cs, ni valorant, ni apex. 

Tako da, 8k buduci da na trzistu imas samo doslovno 3,4 uredjaja s tom rezom je cisti gimmick nista vise.

pa normalno da ti ne mozes 1440@120, kad imas ryzen 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 13:09 (3dfx).
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Dafuq??? Još vele kako na MSI trio cooler izgleda puno masivniji i bolje izrađeniji.

 

MSI nekad očara, nekad razočara. Nema između.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Čitatelj kaže...

Sat vremena 300-400kn, vani 200-250€. Tak da, sve ima prednosti i mane.

Jos domaca roba je malo trosena, ko nova, a i sudje ti opere ako ostane viska vremena (a uvjek ostane).

 Aha, malo trošena... Prošlo kroz nju kilometara budi bez brige. ;)

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice