NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.784.769
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Očekujem da će se kroz 10-ak dana otkriti da uopće nije problem crashanja u tim specifičnim komponentama. Kod 5700/xt se vjerojatno neće ni saznati koji je stvarni problem bio u toj seriji, ali su je većinom uspijeli pokrpat driverom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Sad se zna sta treba zaobilaziti asus trlja ruke, svaka im cast a ovi svi odreda nisko pali.Sto ne znaci da ni amd-u nece isto napraviti.

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.9.2020 11:16 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

ne kuzim koji je problem, pa spustite clock za 50-100hz, to je na 1440p/4k 1-5 frameova. cemu cirkus? ako su ta 2 frejma toliki problem-vrati karticu i cekaj drugu.

 

koliko su neki bili nerazumni u hvaljenju 30 serije toliko su sad nerazumni u pljuvanju.

#humans

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.9.2020 11:18 (jovial).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
jovial kaže...

ne kuzim koji je problem, pa spustite clock za 50-100hz, to je na 1440p/4k 1-5 frameova. cemu cirkus?

 

koliko su neki bili nerazumni u hvaljenju 30 serije toliko su sad nerazumni u pljuvanju.

#humans

 

 Amper je pun pogodak, Nvidia nije problem problem su retardni AIB proizvodaci koji su odlucili fusarit i sparat...

 

Fe kartice su milina bez greske dakle i ocigledno jos samo par modela izmedu njih bih spomenuo samo Asus TUF

Bnet: mNik987#2148
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
toxic kaže...
jovial kaže...

ne kuzim koji je problem, pa spustite clock za 50-100hz, to je na 1440p/4k 1-5 frameova. cemu cirkus?

 

koliko su neki bili nerazumni u hvaljenju 30 serije toliko su sad nerazumni u pljuvanju.

#humans

 

 Amper je pun pogodak, Nvidia nije problem problem su retardni AIB proizvodaci koji su odlucili fusarit i sparat...

 

Fe kartice su milina bez greske dakle i ocigledno jos samo par modela izmedu njih bih spomenuo samo Asus TUF

 nisam uopce spomenio nvidiju pa ne znam zasto je uvlacis? ali, kad vec jesi, mozda je i nvidija malo problem jer je prebzo isla izbacit kartice pa AiB nisu imali vremena testirat nista drugo nego da li se kartica pali. Mozda je problem forsirana MSRP cijena pa je onda logicno da AiB gledaju di ce ici linijom manjeg otpora?

 

vrijeme ce pokazati.

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.9.2020 11:22 (jovial).
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Hahahaha, gledam EVGA 3080, imaju sliku modela sa svih strana, s time da FTW3 ima sliku zadnjeg dijela klik

, dok to kod XC3 modela nije slučaj

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.9.2020 11:22 (Rhodin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Cisto da ljudi vide di je tocno problem:

 

 

cini mi se da neki mislie da su ova dva ogoljena problem  ali je upravo suprotno kada fali taj jedan veci onda nastaju problemi....

pogledajte video...

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rhodin kaže...

Hahahaha, gledam EVGA 3080, imaju sliku modela sa svih strana, s time da FTW3 ima sliku zadnjeg dijela klik , dok to kod XC3 modela nije slučaj

https://forums.evga.com/m/tm.aspx?m=3095238&p=1

 

Ima slika odozada - EVGA GeForce RTX 3080 XC3 GAMING, 10G-P5-3883-KR

 

Nema slika - EVGA GeForce RTX 3080 XC3 BLACK GAMING, 10G-P5-3881-KR

 

Ima slika odozada - EVGA GeForce RTX 3080 XC3 ULTRA GAMING, 10G-P5-3885-KR

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Moj previd!

U svakom slučaju, koliko vidim, ona boosta na 1710, odnosno 1750 - tu ne bi trebalo biti problema, osim kod OC?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rhodin kaže...

Moj previd!

U svakom slučaju, koliko vidim, ona boosta na 1710, odnosno 1750 - tu ne bi trebalo biti problema, osim kod OC?

 Ma skoro pa sve Ampere boostaju preko 1900 pa cak i do 2000 u odredjenim scenarijima,ove lose ne mogu odrzat taj boost ali dodju u peaku na njega i onda nastane problem. 

12 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Ček onda je FTW3 dobra ?

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Bas me zanima sluzbeni odgovor Nvidie na ovu situaciju..... 

U pitanju je njihov dizajn i koliko ja znam oni moraju greenlight svaki pcb dizajn od koperanata prije nego ovi mogu ic u prodaju..... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Vidim da nitko ne spominje Gigabyte RTX-ice, kao što je Megatama fan Asusa, ja sam nekako fan Gige pa sam našao ovaj test. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
Rhodin kaže...

Moj previd!

U svakom slučaju, koliko vidim, ona boosta na 1710, odnosno 1750 - tu ne bi trebalo biti problema, osim kod OC?

 Ma skoro pa sve Ampere boostaju preko 1900 pa cak i do 2000 u odredjenim scenarijima,ove lose ne mogu odrzat taj boost ali dodju u peaku na njega i onda nastane problem. 

 Koliko znam boostaju "objavljeni broj" - 1710 + 200 , dakle 1910. Odnosno FTW3 1750 + 200 = 1950. Problemi nastaju preko 2000?

Možda sam u krivu, zato pitam.

 

DarthMarkus kaže...

Ček onda je FTW3 dobra ?

 

Referentni dizajni ima 5+1, nvidia je na FE stavila 4+2 , barem tako Igor's Lab kaže. Sve koje imaju 5+1 bi trebale biti "OK", 4+2 i ASUS svih 6, naravno, bi trebale biti bolje ili puno bolje.

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.9.2020 11:41 (Rhodin).
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Meni je Giga Aorus Extreme serija kartica vrh.
Ali kolko vidim nitko je nema na testu, ali kad dođe na red bit će pri vrhu sigurno.
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.9.2020 11:46 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rhodin kaže...
MEGATAMA kaže...
Rhodin kaže...

Moj previd!

U svakom slučaju, koliko vidim, ona boosta na 1710, odnosno 1750 - tu ne bi trebalo biti problema, osim kod OC?

 Ma skoro pa sve Ampere boostaju preko 1900 pa cak i do 2000 u odredjenim scenarijima,ove lose ne mogu odrzat taj boost ali dodju u peaku na njega i onda nastane problem. 

 Koliko znam boostaju "objavljeni broj" - 1710 + 200 , dakle 1910. Odnosno FTW3 1750 + 200 = 1950. Problemi nastaju preko 2000?

Možda sam u krivu, zato pitam.

 

DarthMarkus kaže...

Ček onda je FTW3 dobra ?

 

Referentni dizajni ima 5+1, nvidia je na FE stavila 4+2 , barem tako Igor's Lab kaže. Sve koje imaju 5+1 bi trebale biti "OK", 4+2 i ASUS svih 6, naravno, bi trebale biti bolje ili puno bolje.

 Boost ti ovisi od cipa do cipa o temperaturi o loadu....puno faktora.

Ne mozes ga izracunat po objavljenim specifikacijama. 

3 godine
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Pozdrav. Jucer sam stavio 3090 u pc. 2080 ti ide u rezervu (u prodaju prijatelju a ako on ne bude kupio ide u drugi pc) Laknulo mi je kad sam procitao da moja 3090 gaming pro oc ima dva MLCC capa i 4 SP capa, kao i FE verzija (sto jeozda i oprltimalan setup). Ima po redditu cak i info da ni 6 MLCC capa nisu idealno rijesenje ali tesko je to znati bez nekog podrobnijeg testiranja. U svakom slucaju cini se da je ASUS top za 3000 seriju. Inace sto se tice Nvidiine krivice ona tu svakako postoji her svaki AIB dizajn mora dobiti zeleno svijetlo od Nvidie. Nvidia je imala daleko vise vremena za real life testiranja od AIB partnera koji su prema nekim info tek u zadnji tren dobili drivere. Do tada su testirali sa specijalnim alatima koji ne moraku predstavljati real life workload.

 

Evo i par slika jucerasnje operacije

 
1 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Evo i par slika jucerasnje operacije

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.9.2020 11:50 (Pingvin1717).
 
11 0 hvala 2
12 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Što si 3x stavio 3090 u pc ?

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
4 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...

Što si 3x stavio 3090 u pc ?

  5 X      

 

Al, šalu na stranu, da sam uzeo 3090 i meni bi se od uzbuđenja ruka tresla, 5* je još i pristojno

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.9.2020 11:51 (Rhodin).
10 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
toxic kaže...
jovial kaže...

ne kuzim koji je problem, pa spustite clock za 50-100hz, to je na 1440p/4k 1-5 frameova. cemu cirkus?

 

koliko su neki bili nerazumni u hvaljenju 30 serije toliko su sad nerazumni u pljuvanju.

#humans

 

 Amper je pun pogodak, Nvidia nije problem problem su retardni AIB proizvodaci koji su odlucili fusarit i sparat...

 

Fe kartice su milina bez greske dakle i ocigledno jos samo par modela izmedu njih bih spomenuo samo Asus TUF

Pa ono, da i ne.. Nvidia je mogla napraviti efikasniji chip ili bolji PCB layout ili nabit malo manje jezgri ili mozda cak nekakav chiplet dizajn kao kod AMD-a da podijele toplinu sta ja znam. Asus TUF se potrudio jer ih je naveliko posrao cijeli internet za probleme sa 5700XT i jos nekim karticama. Ostali su dali najnormalnija rjesenja koja i inace stavljaju i tad su kartice vecini bile super. Koliko se njima profit smanji ili poveca, ako maksimalno izbace plastiku u korist aluminija je tesko rec. Ono sto se zna je da ce ljudi uglavnom kupovat, kako got okrenes. Vecinu, pogotovo gamere, ne jebe buka ni malo vece temp. jednom kad stave sluske, tj. headset na glavu. Mi, ovaj i drugi tech forumi su ipak u velikoj manjini sto se tice toga, ali je dobra stvar da kanali kao HWunboxed ili GN koliko got relevantni ili ne bili, podizu svijest o kvaliteti hardvera.

 

FE 3080 je prosjecno losa, FE 3090 je odlicna jer je puno masivnija, preko 2kg.. Evo ti slike za usporedbu.

 

EDIT: pogledao cijeli video i nemrem vjerovati da AIB imaju problema s tim kondenzatorima. Je li moguce da za 3000 seriju zbilja treba paziti na apsolutno svaki detalj. Mozda bi bilo najbolje da ima opcija da se boosting algoritam skroz ugasi i stvar rjesena pa makar i perf. malo padnu ili jos bolje gasit algoritam + manual OC.

 

neznalica90 kaže...
MEGATAMA kaže...
dreadmoore kaže...
neampojma kaže...

 onda je dobro što nisu izbacili puno kartica haha

 Misliš da ce to nesto promjeniti posto je otkriven problem, koliko ih je sad naruceno bog sami zna.Izgleda Asus najbolji, oni ne stede na materijalu.

 Mislim da sam vec negdje vidio da povlace modele sa losim dizajnom ali koji jadnici....zao mi je da je i MSI i EVGA u tom jadnom klubu.... 

 

Za MSI sam stvarno iznenađen, ne pamtim kad sam bio nezadovoljan sa njihovom karticom.. ja cu se strpit nek i AMD izbaci svoje iako da budem iskren ne polazem neke nade u njih niti mi se da ponovo zezat s njima. ali cisto da malo ova ludnica splasne i da se trziste stabilizira. prezivit cu jos mjesec dva na 1080ti i 1440p a onda ubost neki 38 inchni ultrawide 3840x1600 i zatvorit se u kucu jedno 10tak dana 

Prvi put cujem za 38" 3840x1600, reko da se nisi zabunio, onda gledam fakat postoji. To je i dalje 21:9 tako da mislim da bi ti moglo biti previse izduljeno, osim ako nije dobra zakrivljenost. Jucer uzivo random naletim (Mi store u Areni) na Xiaomijev zakrivljeni 34" 3440x1440 144hz VA FreeSync i odusevio se, a cijena samo malo preko 3000kn: https://mi.hr/mi-curved-gaming-monitor-34 Ja sam zamisljao da bi to bilo debelo preko 21:9 29", ali radi te zakrivljenosti je samo 10-ak cm širi od 29" tako da se cini dobar za pregledan rad ili igranje, barem meni.

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.9.2020 12:26 (The_Fichek).
12 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

The_Fichek dočekao si ga.

 

Kakav je ?

 

Išao bih ga videjti poslije posla danas u Arenu...

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.9.2020 11:57 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx

DarthMarkus

Nisam kupio, nemam para, ali uzivo izgleda jako dobro. Monitor ima jos neke fora stvari koje mi se svidjaju, tipa vise sourceva mos spojit pa ti automatski dijeli sliku i tako, mat dizajn, full ergonomija, 121% sRGB. Ima sve po meni, ali bi ga naravno trebalo malo testirat sto ne mogu. Prezentirali su ga inace jako lose, stavili neki COD gameplay nekog strimera, ali ne preko cijelog ekrana nego da se vidi cijelo YT sucenje s naravno bijelom pozadinom, umjesto crnom da se vidi kontrast. Ako nista, mogu reci da je bijela dobra, barem meni koji ne volim da bijela bljesti. Doduse, pohvalno je sto su uopce ista prezentirali, a ne da je ugasen monitor kao kod vecine HW ducana. Ono kaj mi je na prvu bilo najvise fora je koliko zakrivljenost pomaze da ne bude preglomazan i koliko to ustvari lijepo elegantno izgleda.

 

EDIT: vidim sad da ga ima i u drugim ducanima, u Linksu je ravno 3000kn preko weba. Sorryte za offtopic.

 

EDIT2: imas ovdje dojam kolege koji ga je kupio: https://forum.bug.hr/forum/topic/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera-pitanja--odgovori/62866.aspx?page=377&jumpto=6206290&sort=asc&view=flat Jedino mi nije jasna njegova izjava da ima losije boje jer je sRGB isti, tj. mrvu veci od njegovog proslog AOC. Znaci losiji moze biti samo IIC profil za boje kojeg je naravno uglavnom nemoguce rjesit, ali barem znas da imas potencijal nekako ispravit boje, namjestit si ih kako ti vise odgovaraju.

 

EDIT3: Izasla taman HWunboxed recenzija:

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.9.2020 14:54 (The_Fichek).
6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Opet vi svi po svome. Pljujete AIB partnere koji su napravili karticu po specifikacijama. Vaša draga nVidia je dala "minimum sys req" po kojima su ljudi napravili karticu. Otkuda bi oni trebali znat kakav će bit boost algoritam tj driveri???? Skupo je, komponente su skupe, frekvencije su visoke, zato je skuplje, prirodno je da kompanija uštedi. Asus je drugo, oni se izvlače godinama sa neopravdano visokim cijenama, čak i ako su kvalitetnije komponente, strix, ime je ono što vi keširate 40 ojra skuplje od npr TUF ili nekog drugog ne Asus brenda. Iako su drugi mogli napravit bolje, prekopirat FE layout, nisu. Međutim nVidia je kriva, minimum bi trebao bit FE. Uvijek! 

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.9.2020 12:13 (cvaja997).
Moj PC  
4 2 hvala 0
16 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Složio bih se. Ako je Nvidia napravila referentni dizajn i listu dozvoljenih komponenata koji mogu da daju nestabilan krajnji proizvod, onda je referentni dizajn loš i z******* su AIB partnere. Pogotovo ako je dodatno situacija bila takva da nije bilo moguće u potpunosti funkcionalno testirati kartice, a trebalo ih je proizvoditi.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Imam dojam da su znali da nešto ne štimac sa karticama pa su zato pustili tako mali broj da zadovolje datum izlaska na police dok ne repariraju trenutni škart.
Pa sad se vade na sve i svašta samo da ne priznaju to da su oni pogriješili.
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.9.2020 13:11 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ne protiv nevidije govorit neki su emocionalno povezani. Pažljivo odmjeriti kako izraziti protiv i za.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...

Ne protiv nevidije govorit neki su emocionalno povezani. Pažljivo odmjeriti kako izraziti protiv i za.

 bljuv

 

sori, bilo je jace od mene.

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.9.2020 12:58 (jovial).
12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
The_Fichek kaže...

DarthMarkus

Nisam kupio, nemam para, ali uzivo izgleda jako dobro. Monitor ima jos neke fora stvari koje mi se svidjaju, tipa vise sourceva mos spojit pa ti automatski dijeli sliku i tako, mat dizajn, full ergonomija, 121% sRGB. Ima sve po meni, ali bi ga naravno trebalo malo testirat sto ne mogu. Prezentirali su ga inace jako lose, stavili neki COD gameplay nekog strimera, ali ne preko cijelog ekrana nego da se vidi cijelo YT sucenje s naravno bijelom pozadinom, umjesto crnom da se vidi kontrast. Ako nista, mogu reci da je bijela dobra, barem meni koji ne volim da bijela bljesti. Doduse, pohvalno je sto su uopce ista prezentirali, a ne da je ugasen monitor kao kod vecine HW ducana. Ono kaj mi je na prvu bilo najvise fora je koliko zakrivljenost pomaze da ne bude preglomazan i koliko to ustvari lijepo elegantno izgleda.

 

EDIT: vidim sad da ga ima i u drugim ducanima, u Linksu je ravno 3000kn preko weba. Sorryte za offtopic.

 

EDIT2: imas ovdje dojam kolege koji ga je kupio: https://forum.bug.hr/forum/topic/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera-pitanja--odgovori/62866.aspx?page=377&jumpto=6206290&sort=asc&view=flat Jedino mi nije jasna njegova izjava da ima losije boje jer je sRGB isti, tj. mrvu veci od njegovog proslog AOC. Znaci losiji moze biti samo IIC profil za boje kojeg je naravno uglavnom nemoguce rjesit, ali barem znas da imas potencijal nekako ispravit boje, namjestit si ih kako ti vise odgovaraju.

 Kontam da bi otišao do Arena u Mi Shop da ga upale tamo. Ne bih preko Linksa i webshopa, da mi pošalju bleed mućak. Radije 200kn više i ne strahovat, lol

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice